Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
avatar Re: Koupě člunu
15. 06. 2010 08:51
Ahoj

a Stenly co toto :

[sport.bazos.cz]

[www.autohandl.cz]

koupíš a po dovolené prodáš ...

bob
Re: Koupě člunu
15. 06. 2010 21:15
Jukni taky sem [www.plavidla.cz]
tady taky [www.lode-bazar.cz]
i tady bývají k mání pěkné sety [sport.sbazar.cz]
tady též [www.annonce.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (15. 06. 2010 21:16).
Re: Koupě člunu
25. 06. 2010 16:19
guttenberg napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsem od Mělníka cca 50km od Prahy. Pokud mi něco
> doporučíš, budu rád.


Zkus v Radotíně Navycentrum. Zavolej si tam předem.
avatar Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 09:06
Ahoj všem,
tak jak jsem psal před dovčou, tak jsem si v HR zapůjčil loď. Byly jsme v Novigradu a půjčovali tam čtyřmetrovou bárku. Gumáky tam nikde nepůjčovali. V Plava Laguna v Poreči jsem si potom zapůjčil také jednu pětimetrovku z volantem a s motorem 8HP.
Po této dovolené jsem pevně rozhodnut si loď nebo člun pořídit. Jediné co mě teď vrtá hlavou, je to jestli nafukovák nebo nějako loď nekajutovou do čtyř metrů. Je jasné že nafukovák sfouknu a strčim do kufru, ale zase je potřeba silnější motor, což je další výdaj. Například toto v kombinaci s 5HP tohatsu musí šlapat perfektně. Loď není až tak těžká, dá se dát na obyč vozejk a dojet s ní kamkoliv po čr a třeba až na jadran. Zajímá mě názor Vás, kteří máte s těmito loděmi nějaké zkušenosti. Děkuji za rady

Standa
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 09:31
cau
s 5HP to nebude zadna slava, ale mas vyzkouseno a asi vis co ti bude stacit.

1.gumak nafuk nebo AL podlaha cca 4m + 5HP das do kufru
2.gumak lamin. kyl + 5HP vyzaduje vlek
3.tebou vybrana lod + 5HP vyzaduje vlek

gumak s lamin. kylem pojede lepe, ale bude drazsi a 5HP je malo.
tebou vybrana lod a 5HP bude na klidne projizdky, ale ve vlnach bude postradat nejaky ten konik.
podle fotek to nelze urcit, postradam kyl na zadni casti, chtelo by to omrknout ze spodku.

jinak budes mit vice prostoru vaha jak gumak s lamin. kylem a vcelku rozumna cena, to vse je do plusu (vesla zas do minusu), ale obavam se, ze 5HP bude malo. 15HP by bylo o necem jinem, ale jde o finance.
Pokud ji koupis novou a novy motor tak s 5HP cca 65tis. s 15HP cca 100tis.
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 09:32
ten člun je za dobrý peníze, jenže motor 5HP s tím moc hýbat nebude.Obzváště když přijdou vlny, tak budeš stát na místě. Je to samozřejmě o penězích, ale když tuhle loďku, tak motor někde mezi 15 - 20 HP. Pak ano, už bude trochu zábava. Papíry na to máš ?
avatar Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 10:04
Dneska jsem byl SPS Praha a termín zkoušek jsem dostal na září.

Samozřejmě vím že do skluzu to s tímhle motorem nedostanu. Jde mi jen o klidné projížďky po českých vodách a jednou za rok v HR. Je pravda že motor by to chtělo silnější.
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 10:53
Zdravím všechny mořské vlky,

jsem zde na fóru a v problematice plavby malých člunů nováček a doufám, že jako začátečníka mě hned nepošlete do hlubin. Jsem na tom podobně jako stenly.stenly a získávám informace a názory na téma kopě člunu vhodného pro rekreační plavbu tří - čtyř osob na malém nekrytém laminátovém člunu se spalovacím motorem v rámci ČR a 14 ti denní dovolené v HR. Letos jsem byl v HR a moje první zkušenosti s půjčenou laminátovou loďkou jsou tyto:

1) laminátový člun 4m, motor 3 HP, ve dvou lidech (210 kg) jsme zvládli plavbu podél pobřeží ve vzdálenosti asi tak 200 - 800 m v pohodě, pří přiblížení se k otevřenému moři výška vln rapidně stoupla - 0,5 až 0,7 m. Člun to sice zvládal, ale měl jsem trochu bobky a hodně záleželo na říznutí vln, tento člun jsem měl půjčený dvakrát - nejprve na 1 hod, pak 3 hod, cena poměrně vysoká - 1 hod 199 kn, 3 hod 390 kn,

2) laminátový člun 5m, motor 8 HP, ve třech lidech (300 kg) jsme plavbu zvládli o mnohem lépe, plavba dál od pobřeží - 1 až 1,3 km, rychlost byla i ve třech lidech asi 2 krát větší než v prvním případě, člun zvládal i o trochu větší vlny, samozřejmě byl pohodlnější a vzhledem ke středové řídící konzole i velmi pohodlně ovladatelný - člun půjčený jednou na tři hod., cena 500 kn.

Je jasné, že oba čluny byly určeny pro klidnou hladinu a klidnou plavbu. Vzhledem ke skutečnosti, že půjčování člunů vychází poměrně draho, uvažuji o pořízení nečeho vlastního podobně jako stenly.stenly.

Zajímá mě váš názor na porovnání rekreačních jízdních vlastností mezi nafukovacím člunem délky 3,6 - 4m a laminátovým člunem délky 3,6 - 4,2 m s motorem do 6HP. Také bych rád věděl, jaký tvar u laminátky případně preferovat.

Prozatím vše, děkuji, ahoj všem.
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 10:55
to stenly:
jj, rozumim, ale aby jsi pak 5HP nechtel vymenit za vice..... to se stava a byva to pravidlem.
ono jde pak take o lepsi manevrovani.
Tak at ti ty zkousky dopadnou. Doporucuji precist si brozuru a pak tyden pred zkouset testy na PC pres net a budes to zvladat levou zadni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (30. 06. 2010 10:56).
avatar Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 11:05
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to stenly:
> jj, rozumim, ale aby jsi pak 5HP nechtel vymenit
> za vice..... to se stava a byva to pravidlem.
> ono jde pak take o lepsi manevrovani.
> Tak at ti ty zkousky dopadnou. Doporucuji precist
> si brozuru a pak tyden pred zkouset testy na PC
> pres net a budes to zvladat levou zadni.


Jj, dík snad to zvládnu.
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 12:42
tak nejdříve k těm zkouškám : jak už jsem tady kdysi psal, vytopil jsem za kurs cca 6 -7000,-Kč a bylo to, až na ztrátu času o víkendu, téměř k ničemu. Lektor tam stejně jen četl z příruček, který jsme dostali (si draho koupili). Přitom na internetu jsou cvičný testy, který robot generuje v náhodným pořadí a podle nich se to dá perfektně naučit taky. Fór je v tom, že žádný kurs se absolvovat nemusí a stačí tudíž na plavební správě zaplatit kolek ve výši, teď si nejsem jist, ale myslím, že 500,-Kč.
Co se týká slabšího motoru, nejde o to, že tě to sveze, když jsou příznivý podmínky, ale to můžeš být taky pěkně daleko od břehu a přijde rychlá změna počasí. Píšeš, žes byl 1,3 km od břehu, tak si spočítej, jak dlouho by ti asi trvalo, když by ses musel rychle vrátit a už by začalo funět proti tobě. Teď jestli máš děti a seděj v tom člunu s tebou, no o to bych teda nestál. V takovým případě teprve poznáš, jakou výhodu má silnější motor. Tam pak jde třeba i o život a ten motor se jen tak točí a nese tě to úplně jinam, než bys potřeboval. Úplně stačí, když jsou v moři nějaký proudy. To jedeš, jedeš a po čase zjistíš, že vlastně nejedeš, ale couváš. Ten motůrek se točí na plný koule, řve a nic to s člunem nedělá
Měl jsem gumák 3,80 a 18 HP Tohatsu a klidně bych tam ještě pár koníků snesl. A co se týká ježdění u nás, no záleží na tom, odkud kdo je a kam to má třeba blízko, ale těch míst, kde se s motorem smí, je zatraceně málo. Taky jsem si říkal, kam všude s tím pojedu a nakonec jsem nebyl u nás nikde. Na moři mně to i s tímhle docela silným motorem po dvou sezonách přestalo bavit a prodal jsem to.
Stran transportu je gumák samozřejmě lepší, protože se dá složit, ale nezapomínejte na ten motor. Nejen, že i ten 5 HP je docela objemná záležitost, ale dát ho dovnitř auta znamená, že se tam budeš dusit smradem z benzínu. Takhle jsem jezdil v kombi Octávii, zadní sedadla dole, za předníma drátěná přepážka (konečně taky byla dobrá k něčemu jinýmu, než jen odpočtu DPH) a bylo to narvaný k prasknutí. Pravda je, že jsem tam měl i řídicí konzoli s volantem a s těma lanovodama to bylo hodně neskladný. Jo a gumák bez pevnýho kýlu nebrat ! Jak to má nafukovací, stačí menší vlny a láme se to, jak sirka. Nic nepomáhaj podlážky, ty se lámejí s tím. Takže jedině s pevným kýlem.
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 12:48
Dík za názor od JirkaK.

old stenly
Re: Koupě člunu
30. 06. 2010 13:15
mel jsem gumak 3,6m lamin.kyl a 15HP. Tato kombinace je dostacujici a ve dvou je i vykonova rezerva. Vice pasazeru resp. zateze i vice HP. Na tento typ clunu tj. 3,6m a lamin. kyl bude 20HP i na more dobre. Hlavne budes jen kvedlat a pojede to:-)
Pak s delkou roste i vykon.
Kombinace clun (lamin.kyl) a motor pod kterou bych nechodil:
3,6m - 15 az 20HP
4m - 20 az 25HP
>4m - 25 az ..... .

mel jsem i 2,5m AL podlaha a 5HP a jak pise Jirka nekdy jsi i couval a bylo to trapeni :-)
avatar Re: Koupě člunu
01. 07. 2010 10:42
Ahoj

koukni sem : [forum.ihvar.cz]

pak ještě sem : [forum.ihvar.cz]

nechce se tady opakovat aje tam na toto téma diskuse
a klidně se ptej dal.

bob
Re: Koupě člunu
01. 07. 2010 13:07
všechno už asi bylo vyřčeno, takže na otázku co pořídit už si musí odpovědět sám. Zvážit pro a proti a rozhodnout se. Obvykle člověk stejně později zjistí, že to měl udělat trochu jinak, ale to je život.
avatar Re: Koupě člunu
01. 07. 2010 13:27
Jirko

je to jak říkáš načerpat co nejvíce info, svézt se , (klidně přijed okouknout),
hodíme to na řeku a projedeme se, klidně i prodám (letos nejedeme...chjo), lodička připravená.
Taky zvážit jak na to kouká rodina, musí být k tomu nějaký vztah,
vzít papír a nalevo pro a napravo proti a výsledek je na tobě.
A když tě to chytne budeš jako ostatní. spinning smiley sticking its tongue out
A vítej hahahahahahahhhah

bob
Re: Koupě člunu
01. 08. 2010 17:13
Dobrý Den

Mám prosbu...Sháním nafukovací člun, který jsem již mnohokrát viděl v různých přístavech, sloužících jako pomůcka k vylodění na břeh od zakotvené lodi...Jejich délka je okolo 150cm, určená pro 1 osobu a má i zrcadlo na spalovák.Kromě jedné "americe", jsem se nikam blíž neproklikal. Děkuji za každou radu,typ, prodejce...

[www.aakronboats.com]
Re: Koupě člunu
01. 08. 2010 23:32
to obrisek
jj, u nas se bezne prodavaji od 200cm. Zavolej primo prodejci clunu urcite nekdo neco sezene.

zkus www.marinesport.cz p. Valuch urcite poradi nebo sezene.
Re: Koupě člunu
02. 08. 2010 10:40
Moc děkuji, jdu na to...
avatar Re: Koupě člunu
28. 08. 2010 14:50
Tak jsem konečně koupil sestavu. Už jsem to vyzkoušel na Rozkoši a maže to super.





Upraveno 3krát. Naposledy upravil stenly.stenly (28. 08. 2010 17:34).
avatar Re: Koupě člunu
28. 08. 2010 14:55
Nějak mi to nejde. Nastuduji to a zkusím to znovu.
avatar Re: Koupě člunu
28. 08. 2010 17:40
Už jsem na to kápnul. Díky Bomiňo!!!thumbs up












avatar Re: Koupě člunu
28. 08. 2010 19:51
Nemáš zač. Aspoň se můžeme těšit na nějaké fotečky...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Koupě člunu
10. 09. 2010 20:58
Prosím o radu, nechci zakládat nové vlákno a taky nevím, kam bych ho zařadila a tak jsem šla sem - mezi "námořníky". Máme laminátovou loď se s motorem 70HP. Děti odrostly, už s námi nechtějí jezdit. Loni už jsme s člunem nikde nebyli a novinky , které se týkaly lodí, jsem nehledali. Na jaře jsme dali inzerát a pak už jsme se jen divili. Náš motor je starý (i když bezporuchový, dobrý)....a je "ta nová vyhláška". Tady ji neprodáme a tak jsem myslela, že bych zkusila dát inzerát na nějaký chorvatský server - na prodej motorového člunu - kde tato vyhláška není. Prosím, neporadíte někdo ? ...... Jestli je to hodně mimo, tak poprosím admina o smazání a dám jinam. Zatím dík.
Re: Koupě člunu
11. 09. 2010 08:12
Pokud mas parnik zaregistrovany na SPS tj. mas doklady neni zadny problem s prepisem a s prodejem
resp. u prodeje zalezi na cene:-)
Pokud, ale neni registrovany je problem viz. vyhlaska
avatar Re: Koupě člunu
11. 09. 2010 08:19
O fotečky by byly?
Re: Koupě člunu
11. 09. 2010 08:23
copak stenly? uz te chytla zavislost a chces silnejsi ? :-)
avatar Re: Koupě člunu
11. 09. 2010 15:42
To víš, jednou se svezeš a chytne tě to. Jen se poslední dobou koukám po všem co plave. Asi jsem nějak onemocněl.

Nic kupovat nechci. Manželka by se chtěla rozvést. Jen ze zajímavosti.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (11. 09. 2010 15:43).
Re: Koupě člunu
11. 09. 2010 20:24
jj, vim, me 5HP motor me dlouho nevydrzel 15HP a gumak s lamin. kylem je uplne neco jineho, nestanese, ze by jsi byl nestastny z toho jaka te cesta ceka zpet z vyletu po vode
Re: Koupě člunu
12. 09. 2010 20:44
tuhle nemoc znám, naplno propukla, když jsem prodal první lod, měl jsem to štěstí, že manželka ji nejenom tolerovala, ale i pomohla s léčením a ted již několikátou sezonu si užíváme naši Kačenku (elan 495 + suzuki DF 70 čtyřtakt, stříkačka, víc jede jak žere ), jiný způsob léčení neznám...jak říkají bývalí imperialisté - Ente gut, alles gut..spinning smiley sticking its tongue out (pro ty, kteří neměli němčinu - parafráze na: konec dobrý všechno dobré - kachna dobrá, všechno dobré..)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sunrider (06. 12. 2010 06:03).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.