Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mali Lošinj - kemp Čikat

Autor sabina 
Re: Mali Lošinj - kemp Čikat
07. 09. 2008 20:10
Takže kemp Čikat - Atlas Adria : hot smiley

Pobyt koncem srpna 2008

Chatky v okrajové části kempu, je tu klid ale zato k vodě asi 400-500m. Do místího marketu,stánku s novinama či pečivem to máte o 100m míň.
Sociálky u chatek jsou nejstaší v kempu, záchod " na motorku" jsem tam zahlédl jen jeden.Pokaždé, když jsem tam šel jsem narazil na uklízečku s hadrou.Střídají se tam dvě a bydlí hned vedle v karavanech. Lepší , nové sociálky jsou tak 150-200m od chatek.V marketu se dá platit kartou.V restauraci pizza 35-50 Kn,jídlo 40-60 Kn,točené pivo 16Kn 0,5l.Kruh biely 8Kn,veka byla za míň,rohlík 3Kn,krofna 3Kn,hrozny 16Kn.
Do města jezdí asi 8x za den vláček,jízda tak 10 min, jedna jízda 10Kn.Mapku Mali Lošinj zdarma seženete na recepci, nebo v jakémkoli z 5-ti hotelů.Z kempu se dá dobře dojít do města nejen po silnici, ale i zadem přes les.Stačí projít dírou v plotě u sociálek, nebo u chatky vedle.Nemotáte se po silnici a vyhodí Vás to na začátku města u lodního baru.Přístaviště ve městě ve tvaru "U" máte projité za 2 hod tam i zpět.Zmrzlina 5Kn kugla, na protější straně 6Kn.8 bankomatů,dokonce i "spořka".V dosti obchodech berou karty.Rybárna do 13hod,řezaná pizza 10Kn.Pokud pojedete autem, tak jej raděj nechte na parkovišti nad městem,dolů po schodech to máte asi 200m.Průjezd městem je zpoplatněn dle délky stání.Do 15 min je zdarma.
Pláž v kempu je dost ubohá. Na tolik Italů a Němců, kteří zde převažují, jsou místa na koupání přeplněná.Dvě kamenité pláže - jedna v délce 20m a druhá tak 5m.Ostatní část pláže cca 200m místama vybetonované úseky,v některých částech již permanentně obsazené ubytovanými z nedalekých karavanů,či mobilhoumů s klimou.Samozřejmě se můžete jít koupat i na jiné pláže, je tu i písečná / cca 20m x 5m/, ale počítejte s tím, že to budete mít dále / 1 a více km/.Moc si tím ale nepomůžete, jsou přeplněné taky a to hosty z nedalekých 5-ti hotelů.Po příjezdu jsme byli dost zklamáni, protože po pobytech v lokalitách Baško Polje,Živogošče nám to tu připadalo jako malá Makarská/ hlava na hlavě/.Nejlepší koupání jsme nakonec našli pod Hotelem Vespera . Po silnici 3,5km od kempu - autem za chvilku.Pokud jste přijeli do 10-ti hod dopoledne, tak jste zaparkovali autem přímo před pláží.Je tu sice kamenitá pláž 30x20m a hlava na hlavě taky,ale ujdete ještě 20m a jste v FKK v délce 500m.Vstup 8Kn, sluncobran 10Kn, lehátko20Kn.Sociálky novější, menší restauračka na pití taky a oboje u pláže.Další restaurace i s jídlem cca 50 m od FKK. V celým FKK jsme nikdy nenapočítali víc než 50 lidí.Horizont 180st a samé moře.Prostě krása, jak Vám sluníčko zapadá do moře.Vstup do vody - žebřík nebo "šipkou".
U pobřeží jsou nádherné procházky.Od zátoky Slatina přes zátoky Zabojci,Čikat,Blatina,Ostrugova,Veli žal až do Sunčany.U hotelu Kredo v kempu je podsvícená hotelová pláž třemi světly, které večer vnímáte jako "UFO" .Pro děcka jsou tu el.autíčka,trampolíny a celkem zajímavé programy na každý den.Ale moderátory jsem česky neslyšel. Brána kempu je otevřená non-stop,takže v případě výletu nemusíte sledovat čas.Při výjezdu směr Kres máte na začátku Lošinju most,který se 2x za den zvedá pro lodě.Zdá se mi, že to bylo v 9hod ráno a v 6 večer.Most na Krk / 1 410m / je zpoplatněn jen cestou na ostrov 30 Kn,zpáteční cesta je zdarma.U mostu je jedinný semafor na Krku a pokud fouká silná "bura" tak prý bývá červená i několik dní.
Trajekt Valbiska-Merag proběhl v pohodě jak tam, tak i zpět.Počítali jsme auta když jsme odjížděli - 124 aut, takže nemusíte mít strach, že se tam nedostanete.Jezdí každou hodinu a půl.Cena 116Kn auto a 17Kn osoba.Platba proběhla kartou.

Celkově shrnuto :

Kdo má rád klidná místa ke koupání a kamínkové pláže bez lidí tak na kemp Čikat zapomeňte.thumbs down

Kdo má rád procházky,sportovní vyžití,výhled na čiré moře vč.západu slunce a nevadí mu betonové
placky či kamenité "plážičky" s davem lidí - tak kemp Čikat je tím pravým místem.thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dala (09. 09. 2008 19:56).
Re: Mali Lošinj - kemp Čikat
10. 04. 2009 14:24
Ahoj všichni,
toto je pohled dost pravdivý, ale jednoho člověka. My zase máme názor v něčem opačný a nejsme sami, máme to i písemně od našich hostů, kteří se k nám pravidelně vracejí.
Ostrov Lošinj je tak trochu "srdeční záležitost". Je zde opravdu krásně, spousta procházek, možností pro děti, výletů, programů a i sportování. Příroda je krásná, moře čisté a teplé prakticky od června až do konce září.
No a ty lidi na pláži? Buďte upřímní, ty máte na koupalištích taky, v zimě na horách u vleků rovněž a v obchoďáku, kde někteří tráví víkendy ani nemluvě. A tak když se Vám nelíbí se rožnit na slunci, jdete si ke svému "bytečku" pod borovice. Záleží, kde máte umístěné Vaše bydlení. My máme místo s výhledem na moře, k vodě asi 2 minuty a k sociálkám ještě blíž, ale ne tak blízko, aby nás rušily. Já prostě upřednostňuji tento kemp se všemi jeho plusy i mínusy. Všude je něco a ne každý jsme stejný. Můžete se klidně ozvat (606515533), pošlu i foto.

nyní přeji všem krásné a klidné prožití svátků velikonočních
Re: Mali Lošinj - kemp Čikat
01. 06. 2009 11:05
Každý z nás si může nejlépe udělat vlastní názor i z fotografií , které jsem zachytil v roce 2008 :

FOTA KEMP ČIKAT
FOTA MĚSTO
FOTA ZÁTOKY
FOTA ZÁTOKA FKK
Re: Mali Lošinj - kemp Čikat
18. 08. 2009 13:06
Vrátili jsme se z Kepu Čikat před 14dny-byli jsme ve srubech cestovky Atlas Adria-s cestovkou naprostá spokojenost,ruby skvělé,kemp nijak velký,docela i večer klídek,sprchy a toalety dámské úplně nové-chlapy to mají ještě původní,takže nic moc,akorát výhrada k pláži v kempu-docela hrůza-sice voda byla čistá,ale zapáchalo to tam jako kanalizace,takže jsme se tam vůbec koupat nechodili,ale ťapali jsme hezky,nebo autem jezdili úplně nakonec pláže Sunčana uvala- ta má Modrou zástavu a zcela oprávněně,zbytek pláží-písková-bída špína,odpadky,nebo zase s malými dětmi nepřístupná.ostrov je krásný-,vegetace, lesíky,borovice-žádné maxi hotely a i když byla sezóna,nebylo to nikne přelidněné.Před 2 roky jsme byli ve stanech v kempu Straško na ostrově Pag-ten splňuje všechno na 1*******,dětské hřiště,oblázková pláž,čistá voda+modrá zástava,také doporučuji- ČIKAT-cena za srub-2 dospělí + 1 dítě 5let+1dítě 1rok+auto+chem.wc=cca 9200.pokud to je možné-kolo sebou!!UŽ PŘEMÝŠLÍME KAM PŘÍŠTÍ ROK-DOPORUČTE NÁM KEMP-DÍKY!!!
kemp Čikat
05. 03. 2015 20:36
Ahoj všichni milovníci Chorvatska, již dlouho se nepsalo o kempu Čikat na Malém Lošínu. Když už zde něco bylo, tak spíše negativní hodnocení.
Já tento kemp mám v oblibě a nyní od prázdnin je vylepšen a to myslím v kladném slova smyslu. Je tam vybudován aquapark a pro ubytované prý vstup zdarma-uvidíme. Čekám, že mi opět nějaký negativista napíše, že tam přibyde spousta lidí, pravda, ale jsou to prázdniny pro děcka. Zde doma také vyhledáváne různé atrakce, tak proč ne o dovolené? Máte li zájem, pište mi soukromé zprávy, napíši více informací.
zdravím a přeji hezké léto klára
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 158
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.