Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče - kemp Dole

Autor martas 
Re: Živogošče - kemp Dole
31. 10. 2015 19:18
No přece od kapičky. Taky jsem tuto téměř osmitisícovku zdolal. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
01. 11. 2015 06:29
Ano ano..tak ještě bonus smileys with beer

Re: Živogošče - kemp Dole
02. 11. 2015 09:39
Dnes mi přišel email, že od zítřka začne jistá CK nabízet přes internet prodej na sezónu 2016. Do tohoto kempu jsme jezdili snad deset let. Byl to takový Ráj dětí. Komu by vadil dětský křik, tak pro toho to nebylo. Byl to v té době vyžilý, ale čistý kemp. Osobně bych se tam rád vrátil, ale již je to někde jinde. Stačilo si dát kávičku v Bilím Kuku a sledovat jak to žije. K té kapličce jsem několikrát došel a po cestě si natrhal modré olivy. Asi někomu patřily, doufám, že se na mě moc nezlobili. Ten výhled byl odměnou za vynaložené úsilí. Šlo to absolvovat pouze ráno, dokud bylo slunce za Biokovem. Někteří to zvládali kdykoli.
Těmi mobilhomy jsou ty děti vystaveny větším omezením než ve stanu a budou více pod kontrolou. Něco jim bereme pro své pohodlí. Uvidíme, jakým směrem se bude ubírat vedlejší kemp. Tam je to více ve svahu, snad se tam s těmi krabicemi nedostanou.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
02. 11. 2015 09:59
hakena..Uvidíme, jakým směrem se bude ubírat vedlejší kemp. Tam je to více ve svahu, snad se tam s těmi krabicemi nedostanou.
Ono se pořád rok od roku leckde něco mění a říkat si, že se ani zde do budoucna s ničím nehne by bylo troufalostí..páky od toho má stejně jen a jen majitel a byznys je byznys (motto má: příroda především). Jen vycházím z toho, že manipulace s čímkoliv "díky" svahu je tam o trochu obtížnější, ale ani volných míst už tam moc není. A to je pro nás zatím slibná perspektiva
z pohledů nejkrásnějšíchsmileys with beer


Re: Živogošče - kemp Dole
02. 11. 2015 15:51
Všechno se mění, pouze v poslední době to nabralo nějakém vysoké otáčky. Asi by nás měli nacpat někde do muzea. Do kempu už asi nepůjdeme. Možná na obchůzku.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
02. 11. 2015 18:10
hakena Možná na obchůzku...budu-li zrovna tam, uvítám každého poutníka nejen chlebem a solí[smileys with beer

Re: Živogošče - kemp Dole
02. 11. 2015 18:19
Miloši byl jsem tam asi tři roky zpět na obchůzku a byla tam paní co dělala masáže. Z řečí vyplynulo, že tam jezdí každý rok. Karavan u sociálky.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
03. 11. 2015 05:33
hakena..ano myslím jezdí sem stále. Jako tu lze téměř pravidelně potkávat známé lidi, které by tu málokdo očekával.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (06. 11. 2015 12:56).
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
21. 01. 2016 05:12
Snad jsou "u nás" všechny kameny na svém místě

Střední zemětřesení s epicentrem v místě Blagaj Hercegoviny, jižně od Mostaru včera-středu v 17:39 hodin. Zemětřesení bylo cítit v oblasti Splitu a Makarské, mělo magnitudu 3,8 stupně Richterovy stupnice.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (21. 01. 2016 06:32).
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
17. 02. 2016 16:25
Už se to začíná hýbat i tady a to na půl pryč února docela UNIKÁT
cool smiley
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
15. 05. 2016 10:14
Neví někdo náhodou, kolik mobilhomů zase přibylo v kempu Dole a zda se tam vejdou ještě nějaké stany?
Jo kde jsou ty časy, kdy v kempu kralovaly cestovky Galatea a Victoria se svými stany Malorca. I soukromé stany se tam nějaké vešly. V poslední době rozšířili kemp směrem k Blatu, ale už to není podle mne ono. Jedna chatka na druhé, mezi nimi prašná cesta. Když jsme se tam byli podívat naposledy v září 2014 působilo to na mne dost depresivně. Jen ta nádherná pláž zůstala.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
16. 05. 2016 04:20
Kabinete kde jsou ty časy? Doba je jiná a byznys bohužel nade vše, je to smutný, ale je to tak! Paničky dnes, než z pytlíků a polotovarů už moc vařit neumí a stan by asi nepřežily, už jenom z náhledu jakési "socky", no a chlapi se snaží dohnat to, na co doma už nezbyl čas, nestačili se užít, zkonzumovat a vypít..ať žije dovolená!

Děti je nejlépe někam vrazit - atrakce, animace atd. hlavně aby moc neotravovali a mít konečně "zasloužený čas" jen pro sebe - užít si.
Ať si každý z rodiny příjde na své a je jedno jestli jejich ratolest nepozná žížalu od hada. nebo brablence od štěnice, jako bývalý kantor asi víš o čem je řeč?

Loni jsem to tam jen projel a rychle pryč..sídliště v jiném tvaru a podobě - nic víc a navíc za hodně peněz, naprosto bez soukromí viz.video....video: [www.youtube.com]
Jakási pohoda je ještě v Bobanu a Male Čiste, kde se to prostě už "přifouknout" více nenedá. Lidé "jaxi" zpohodlněli, zlenivěli, vytrácí se soudnost(výmluv se vždycky pár najde), kam a za čím vlastně na dovolenou jezdíme?..hlavně ničím nenahraditelnému moři, klimatu, přírodě o tom to vždycky bylo ne?
Teď už dávno ne..vše se jen přepočítává jakým autem, kolik kopečků zmrzliny si dát a jestli mám v apartmánu či hotelu dostatek luxusu a "zlatých" klik, když už to tolik stálo.
Jsem si moc dobře vědom co jsem tu teď napsal a taky vím, že se to leckomu líbit nebude, tak bay bay smileys with beer.
Re: Živogošče - kemp Dole
16. 05. 2016 08:54
Miloši, samozřejmě máš pravdu, ale ona je chyba i z druhé strany, tj.od místních ubytovatelů a poskytovatelů dalších s tím souvisejících služeb. Staví se barák vedle baráku a app v nich jsou čím dál na vyšší úrovni. Bohužel ta úroveň je i vyžadována od hostů, je to vidět i dle požadavků na ubytování zde na fóru. K čemu probůh požadovat pračku, televizi, myčku na nádobí a jiné blbosti v app? Vždyť jedu na dovolenou a né že se na pár dní přesunu z ušáku v obýváku doma do stejného ušáku o tisíc km dále?
Pokud jde někam ještě vmáčnout restauraci či stánek, tak se tam vmáčkne. Dálnice nejlépe až přímo před app. Na plážích se vybourávají skály a naváží se štěrk, aby si to kvantum lidí mělo kam lehnout. Z turismu se stává těžký průmysl. Vytrácí se kouzlo této země, kvůli kterému jsme tam jezdili. A mám obavy, že bude hůř.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
16. 05. 2016 09:25
Na kemp Dole je smutný pohled hlavně na část od recepce směrem k Drveniku, minulou sezonu samý mobilhome. U některých bordel u některých uklizeno, směrem k dědině to bylo celkem OK, ale tam byli zase malí němci... Prostě tam z toho udělali ubytovnu pro pracovníky, ač někteří jsou velmi fajn lidé (mimochodem se hrozně smáli naší Kofole), tak samotný kemp tím, dle mého, dostr trpí.
Re: Živogošče - kemp Dole
20. 05. 2016 12:24
V kempu jsme byli s dětmi 3x, možná 4x, ještě bez mobilhomů. Chtěli jsme se tam po čase opět vrátit, protože příroda kolem, pláž, to je prostě nádhera. Ale už se vracet nebudeme. Toto už není náš šálek čaje a nechceme si kazit hezké vzpomínky. Chápu ale majitele, pro kterého je to především business.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
20. 05. 2016 15:20
Yrrale neházet flintu do žita..vedle v Bobanu, ale i v Čiste je to stále Ok. A co se týká kvaltního úbytka, pokud by bylo třeba dej SZ vědět i letos by se ještě něco našlo za slušný peníz
Re: Živogošče - kemp Dole
12. 08. 2016 11:36
Jezdili jsme do Dole několik roků se svým karavanem. Ale od té doby co cestovka postavila ty budky i na louku kde jsme stávali, jsme se posunuli o několik kilometrů jižněji. A to do Zaostrogu - kempu Viter.
Re: Živogošče - kemp Dole
16. 12. 2016 16:22
Ahoj, je lepší kemp Dole nebo Boban? Koukám, že na oba jsou tu dost rozporuplné názory. Hledáme klidné místo s hezkou přírodou. Čistota kempu je pro nás důležitá.
Re: Živogošče - kemp Dole
16. 12. 2016 18:46
Jezdím už 16 let do Dole ale je to stále horší. Všude kde se dá postavili mobilhoumy a tak máme každý rok starost kde postavíme stan. Vloni ještě dost zdražili ale do sociálek nic nedaj. V Bobanu se nám moc nelíbí je tam dost plno ale laciněji a sociálky taky dobrý. Možná, že tam příští rok taky skončíme až v Dole nebude místo. Ale ta NAŠE pláž je nejkrásnější. A vůbec není pravda co psal milošhr, že tam stále duní vlny někdy obvzláště po ránu je to jak na rybníku.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 05:45
A vůbec není pravda co psal milošhr, že tam stále duní vlny

Karle a kde že jsem to psal ? smoking smiley smileys with beer
Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 07:41
Už jsem si všimnul, že někdo je tady asi pěkná "kecka".
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 09:44
A co takhle kousek vedle v tzv. Čiste a nebo Male Čiste. Je to jen kousíček a přístup a vybavení je OK.Pláže stejné.

MirekŠi
Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 12:10
Safra milošihr vžyť jsem to nedávno tady nebo u Bobana četl. Byl to delší příspěvek taky o tom že tam připlouvaj kry atd. No někdy když zafouká a votočí se voda tak si beru zateplený plavky s kožíškem.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 13:08
Karle jestli myslíš tohle co odtud tak nějak "zmizelo"...A tak pořád dokola samé šplouchání moře, v noci až zas moc podezřelý klid..vyřešil jsem to na plný pecky zapnutým rádiem abych se cítil tak trochu jako doma- tož to byla teprve pohoda...

Pohled na moře, no hrůza jen samá voda a nic než voda, já co jsem se těšil na dovolenou s představou komfortu zlatých kohoutk
ů
, tak to ano smileys with beer
Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 14:26
tvsat
Dík za tip. Vypadá to pěkně. Toho Bobanu se bojíme po tom co jsme si tu přečetli.
Re: Živogošče - kemp Dole
17. 12. 2016 16:05
"Pohled na moře, no hrůza jen samá voda a nic než voda"
To taky není pravda přece koukáme na nejslunečnějšì ostrv Jadranu. Už několikrát jsem si tam chtěl zaplavat a moje milovaná žena říkala "to dáš" ale neměl jsem vodotěsnej pytlík na svačinu popř. oběd či večeři confused smiley.
To lucaso 1, ničeho se neboj doraz dopoledne a ty tři kempy máš za hodinu prošlý a určitě si vybereš. Jestli chceš nějaký foto napiš SZ. Karel
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
09. 08. 2018 12:31
Musim rict, ze je to tady rok od roku horsi, uz to neni pomalu kemp, ale chatova oblast. Za 10 let se tady snad nic k lepsimu nezmenilo. Plaz zaskladana rucniky a lehatky na kterych pul dne nikdo neni - to tady nebyvavalo v takove mire. Moc turistu z BiH, kteri se neumi chovat.

Plaz je tady super, to jo.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
12. 12. 2018 20:45
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 08:44
Hezký dokument.
Kde jsou ty časy, kdy převládaly stany. Teď je to samý mobilní domek. Nalepený jeden na druhý.
Ale pláž, moře a okolní "panoramata"..... to stále může nalákat množství milovníků Chorvatska.
avatar Re: Živogošče - kemp Dole
13. 12. 2018 09:43
Byl jsem tam naposled v roce 2010. Parkovali jsme vedle toho stromu, co v 6 minutě záznamu. Ty bílý "mobilhoumy" tam tenkrát ještě nebyly. Ani ta dřevěná chatka
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.