Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

přespání mimo kemp

Autor wildcamper 
přespání mimo kemp
28. 06. 2011 23:19
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s přespáváním a stanováním mimo kempy v Chorvatsku. Vím, že je to zakázané, ale zajímalo by mě, zda to tamní policie hodně hlídá. Neplánujem být na jednom místě týden, maximálně 2 noci a pak přesun dál. Díky za odpovědi a tipy.
avatar Re: přespání mimo kemp
29. 06. 2011 07:37
Pokud přespíte na parkovišti v autě, jednu noc a pak pojedete dál, tak by to neměl být problém. Vždyť můžete říct, že si chcete jen odpočinout před další cestou.

Rozhodně bych však nedoporučoval vedle auta stanovat. Někdy snad před třemi roky se to tu už na foru řešilo - byly s tím problémy - myslím, že měl někdo problém i s policejní hlídkou.
avatar Re: přespání mimo kemp
29. 06. 2011 07:57
velké postihy z důvodu, že se nejvíce se bojí možnosti požárů u divokého stanování, což je logické....
avatar Re: přespání mimo kemp
29. 06. 2011 12:32
wldcamper..na max. 2 noci "někde přespat" zapomeň, pokud tě neodchytí přímo poliši, tak jím to učitě napráší nějaký domorodec. Seberou ti doklady, dají mastnou pokutu a ještě půjdeš k soudu ! cool smiley
avatar Re: přespání mimo kemp
29. 06. 2011 13:43
Známí jsou v HR a zůstali na parkovišti a hned večer je slušně řečeno vykázali do kempu.Vůbec to tam nezkoušej,dopadneš jak píše milošhr.

MirekŠi
Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 01:07
diky za info, no moc ste mě ale nepotěšili :-D
Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 07:55
V roce 1999 jsme a kamarádem spali týden ve favoritu odstaveném v Tučepi na krajnici hlavního tahu na Dubrovnik. To nám prošlo, ale slyšel jsem, že lidi platili pokutu i za to že na odpočivadle odpřáhli karavan od auta. A stan v pangejtu bych opravdu neriskoval, věřím že by to bylo za pěknou pálku.
avatar Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 08:34
Tak tak, tenkrát a v průběhu války lecos prošlo eye rolling smiley
avatar Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 13:10
Pokud na to máte auto a hodláte spát v něm, řešením by bylo zaparkovat na parkovišti u nějakého hotelu. Tam si vás nikdo všímat nebude. Viděl jsem takhle před pár lety takovej mladej pár v kombíku, spali týden v autě na parkovišti, pod stromem, na oknech stínítka....
Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 20:55
Tak podobný příběh znám,jen jiný konec.Před cca.osmi lety,parkoviště v Rabacu u hotelového komplexu.V noci je vytáhli z auta a ráno měli soud.Výši pokuty jim samosoudce sdělil během 15 minut.

Karel
avatar
gEs
Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 21:17
Jak to tedy děláte, když už toho máte cestou (v noci) plné zuby a potřebujete si dáchnout. Uvažoval jsem, že když pojedeme s robkou sami, že jen zklopíme někde na odpočívadle cestou sedadla a na dvě až tři hoďky hodíme šlofíka...
...no jak to tak čtu, to abych měl strach zamhouřit oko, aby mi pak na okno neklepali poldové sad smiley
Re: přespání mimo kemp
30. 06. 2011 21:44
Tak hrozné to snad není,tedy já jsem se ještě nesetkal s tím,že by na odpočivadle buzerovali.Nejsou ale blbí,když budeš spát kdekoliv a na anténě sušit plavky,těžko to vydávat za odpočinek "na cestě".

Karel
Re: přespání mimo kemp
01. 07. 2011 09:00
Když neprší, hodím si karimatku vedle auta, hotové, vyřízené.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (01. 07. 2011 11:25).
avatar
gEs
Re: přespání mimo kemp
01. 07. 2011 09:21
Alda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když neprší, hodím si karimatku vedle auta,
> hotové, vyřešené.

jj...na hlavu pak čelovku a do ruky francouzák...a hlavu zasunout pod auto yawning smiley a výmluva je jasná....oprava auta...
avatar Re: přespání mimo kemp
01. 07. 2011 17:22
Nedramatizovat sad smiley cestou není žádný problém,na to jsou odpočívadla,ale u moře prostě to nejde!!
Pokud zastavíš někde cestou u benzinky,čím větší tím lepší,mezi kamioňákama tak toho moc nenaspíš grinning smiley a nebo se probudíš a bude tě bolet hlava tak počítej s tím,že ti někdo odlehčil peněžence. Je třeba si i tam dávat pozor,začínají se i tam stěhovat vykradači parkujících aut. Bezpečnost především i při odpočívání,hlavně při čerpání PHM a pd. je třeba sledovat jestli se moc někdo kolem neochomejtá. Nejedná se jen o HR,ale i o ostatní země, a výjimkou už není ani Rakousko.Bandy se stěhují tam kde jim pšenka kvete.

MirekŠi
Re: přespání mimo kemp
01. 07. 2011 17:41
...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 09:41).
Re: přespání mimo kemp
01. 07. 2011 17:44
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:35).
avatar Re: přespání mimo kemp
02. 07. 2011 22:03
Tak taky musim napsat něco positivního a snad i pravdivýho.
velice dobrý muj kámoš od Klatov byl se ženou na dovolené na ostrově KRK a to přímo ve městě KRK. a to v kempu JEŽEVAC.
Tak a ted jsem u toho ......voni vlastně nebyli v kempu ,ale vedle něj na parkovišti
Přijeli 406kou francúzem kombikem zaparkovali normálně na parkovišti vedle dalších aut .Dopoledne přišel děda dal prý 10 kun za okno dostal papírek a pak už se ho nikdo nevšímal.
V pohodě se celý den kopali ,leželi na pláži používal veškere služby v kempu WC ,umyvarky ,kuchynku a nikdo se ho neptal co tam dělá atd.Večer si ustlali v kombiku ráno zase 10 kun a to tak celej tejden. Viděl jsem fotky z taboření . Kde byli v noci karabineři , že je nevybrali kolik tam takhle spalo aut atd.....Zitra jedu k Tonimu na akci sele------jehně na tyči na ležato a k tomu plzenská točená smršt a znovu otevřu TÁBOŘENÍ v Ježevaci falíruje mě tam tech 10 kun tipuju to tak denně na 10 eček dědovi ješte do kapsy za to ,že PŘIJEL DNES RÁNO
Přece ze mě nebude dělat .......xxxx ...a ani z vás přátek fora ,když mimo kemp ani náhodou ......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (02. 07. 2011 23:09).
avatar Re: přespání mimo kemp
03. 07. 2011 13:56
JirkaD jjj to bylo v roce 2005 !! a byli to Bosňáci,zkus to tam dnes.Známí tam do nedávna také v obytňáku přespali.Dnes už ani omylem. Dá se sem tam někde upíchnout mimo hlavní sezónu,ale v červenci a srpnu je to až moc velký risk. A co se to tam poslední dobou zpřísnilo co se týká ubytovaní,tak již na černo si to ani domorodci nerisknou. Není to otázkou jen Chorvatska,tento trend postupuje pomalu a jistě celou Evropou,hlavně tam kde jsou z turistů živi. Jezdím jen obytným autem a podmínky pro volný kemp jsou čím dále horší. Někde se přespání mimo kempy vůbec nedoporučuje z bezpečnosti,např. Francie,Itálie. Je možno volit tak zvané STPL,kde je většinou dobré zázemí. A to,že někde sem tam se to někomu podaří je jen dílkem náhody a štěstí. Není pro mne problém pobývat někde celý měsíc bez kempů,nepotřebuji vůbec nic.Mám vše,prostě plnou nezávislost a přesto v Chorvatsku raději do kempů. A strachovat se kvůli pár kunám,že mi někdo v noci zabuší na auto a nebo prořeže gumy /i to se stalo přes noc na parkovišti Kubano před Makarskou/, za to riziko mi to prostě nestojí.

MirekŠi
Re: přespání mimo kemp
03. 07. 2011 14:33
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 09:41).
avatar Re: přespání mimo kemp
03. 07. 2011 18:06
jj je něco při cestě večer zastavit a odpočinout si,ale aby někdo celý den piknikoval u pláže a pak na noc se tam ještě rozvinul tak to by fakt v dnešní době v HR asi neobstál. Jinak při cestě po zastavení,vyjít z auta,uvolnit,popřípadě si zdřímnout není problém,ale vyndat židle a stůl,nebo vysunout packy na přívěsu,tak to ne !!! thumbs down

MirekŠi
Re: přespání mimo kemp
12. 07. 2011 09:50
Dnes ráno na poloostrůvku Puntamika v Zadaru dva stany, u jednoho auto z Bosny. Policajti asi nestíhají. Ale nelajs´ bych si to.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 198
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.