Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Redukce pro napojení prodlužky

Autor Leo 
Leo
Redukce pro napojení prodlužky
19. 05. 2010 16:50
Jedeme do kempu pod stan poprvé. V některých příspěvcích se píše o nutnosti použití redukce pro připojení prodlužky k místní elektroinstalaci. Nevíte prosím o jakou konkrétně redukci se jedná a kde ji koupit (spoléhat se na půjčení nechceme). Trochu mě nutnost redukce překvapila, protože ve zděných budovách nám zástrčky do místních zásuvek normálně pasovaly.
avatar Re: Redukce pro napojení prodlužky
19. 05. 2010 17:10
Zásuvky jsou stejné jako u nás,ale někde se můžete setkat,že místo kolíku jsou ty plíšky a to dnes má již většina univerzálních koncovek.Tak potom je jedno zda se jedná o zemnění kolíkem a nebo těmi dvěma plíšky po bokách.Jinak ještě někde je se možno setkat s tou větší koncovkou,obdoba koncovky jak jsou třeba silové 3x400V,ale má jen tři kolíky/16A.Žádné jiné v HR nejsou.Redukce z té velké na tu normální,kterou znáte z domova jsou běžně k dostání a nebo je mají majitelé kempu i k zapůjčení.Ty 16A/velké/ se objevují již i v našich kempech,které jsou po rekonstrukcích.

MirekŠi
Leo
Re: Redukce pro napojení prodlužky
19. 05. 2010 19:25
Psal jsem do kempu (kemp Koversada) a napsali mi, že tam mají „Euro utikači“. Nevíte prosím, jestli to znamená klasická zástrčka nebo ta tříkolíková (označovaná CEE)?
avatar Re: Redukce pro napojení prodlužky
19. 05. 2010 19:58
Někdy EURO je také označována u nich ta veliká tříkolíková 16A-prostě asi nejednoduší bude vzít sebou tu redukci,ta to jistí.Koncovky v Baumaxu a 1/2m káblu a je to hned udělané

MirekŠi
Leo
Re: Redukce pro napojení prodlužky
19. 05. 2010 20:04
Tak to udělám, děkuji.
Re: Redukce pro napojení prodlužky
24. 06. 2010 09:55
Nevíte někdo jestli ta redukce je stejná jako do Itálie. Před rokem, když jela dcera do Anglie koupil jsem sadu redukcí, a jedna z nich je popsaná jako jižní země Evropy - Itálie atd., ale Chorvatsko tam není.
Leo
Re: Redukce pro napojení prodlužky
27. 06. 2010 12:38
Máš zřejmě na mysli redukce pro zásuvky uvnitř budov což, jak jsem zjistil, je úplně něco jiného (ta je v Itálii jiná). V kempech se jedná o kulatou zásuvku určenou pro venkovní použití a bude nejspíš stejná v celé Evropě (viděl jsem ji i na Rakouském odpočívadle). Je to takováto redukce:
Redukce dlouhá
Nebo něco podobného prodávali i v kempu za 60HRK:
Redukce krátká
Re: Redukce pro napojení prodlužky
27. 06. 2010 18:37
v každým trochu lepším kempu bude obchod, kde tyhle nezbytnosti na 100% koupíš. S tím bych si nelámal hlavu.
Re: Redukce pro napojení prodlužky
29. 07. 2010 00:26
V kempu jí sice neměli, ale pro začátek zapůjčili a sdělili mi, kde jí mužu koupit tongue sticking out smiley, takže všechno nakonec dobře dopadlo. Jen se diví, že když už je mají, tak proč je nepronajímají proti záloze. Ale je to jejich boj, i když pro turistu, zbytečná komplikace. Navíc, teď jí mám doma a nevím, zda mi ještě někdy k něčemu bude eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.