Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kempy v krizi?

Autor Vlkous 
Kempy v krizi?
02. 08. 2009 14:46
Zdravím vespolek. Prosím, kdo jste se v poslední době vrátili z kempů na Pagu či Rabu, jak to letos vypadá s naplněností/nacpaností? Jedeme příští týden do Straška nebo Šimuni, ale obávám se, aby nebyly ještě nacpanější, než obvykle, když je ta kriza a kempy jsou přece jenom nejlevnější varianta. Díky za každé info, i z jiných kempů odjinud.
avatar Re: Kempy v krizi?
02. 08. 2009 15:47
Každému něco a určitě jen ne o kempech v krizi...to snad není probůh jen o cenách, to je přece filozofie. Jsou lidi, že je z Apt nebo Hotelu nedostanete a kolikrát se šplouchaj v bazénu u něj aniž by smočili nohu v moři a všude krákaj, že právě jedou od něj.
A na druhou stranu, pobyt a souznění s přírodou se vším všudy má taky něco do sebe, to jen ta dnešní doba přináší větší výběr služeb a možností



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (16. 08. 2009 11:13).
avatar Re: Kempy v krizi?
02. 08. 2009 16:49
krákaj, že jedou od moře....
no, pobyt ve vymakaném mobilhoumu v kempu je jistě paráda, ale že by souznění s přírodou?
mi připadá, že v poslední době jsem viděl souznívat s přírodou akorát ty olašké romy u nás u rybníků, ....smileys with beer
mi připadá, že v APT se člověk třeba kulturně omyje, vyčůrá atd než stát někde 15min frontu na hygienu a hrozit se, že do kempu chodí ulízečka 1x denně,,,, yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (03. 08. 2009 17:15).
Re: Kempy v krizi?
03. 08. 2009 19:49
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> krákaj, že jedou od moře....
> no, pobyt ve vymakaném mobilhoumu v kempu je jistě
> paráda, ale že by souznění s přírodou?
> mi připadá, že v poslední době jsem viděl
> souznívat s přírodou akorát ty olašké romy u nás u
> rybníků, ....smileys with beer
> mi připadá, že v APT se člověk třeba kulturně
> omyje, vyčůrá atd než stát někde 15min frontu na
> hygienu a hrozit se, že do kempu chodí ulízečka 1x
> denně,,,, yawning smiley

Ty si tusim este v zivote nebol v kempe. Posledne tri roky sme travili dovolenku v kempoch rozneho druhu. Pred tromi rokmi sme boli v kempe Zaton pri Zadare, co je jeden z najlepsie vybavenych chorvatskych kempov / upratovacky som stretla prakticky pri kazdej navsteve socialnych zariadeni, cakanie bolo minimalne. Minuly rok sme boli v kempe Boban / vybavenie bol ovela jednoduchsie, cakat sme nemuseli, s vodou problem nebol, a urcite tam nebolo spinavo. Podobnu skusenost mame aj z maleho sukromneho kempu v Omisi. Kemp jednoducho niekomu vyhovuje a niekomu nie.
Re: Kempy v krizi?
04. 08. 2009 08:18
Takže nikdo nic? confused smiley
avatar Re: Kempy v krizi?
04. 08. 2009 09:48
"Bodejď by jó, dyť je to blbost" - nic takovýho, žádná krize se nekoná, jak jsem už psal výše...má to svou filozofii a kemp je kemp, jen s tou hygienou jak je tu výše připomínáno, to už taky jen tak obecné není a jen tak mimochodem, nevím o kterém je to tu psáno a vždycky se někde něco najde - kdo chce ještě více, ať si hledá ****** hotely se zlatejma kohoutkama, doba pokročila, tak to berte prosím s rezervou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (16. 08. 2009 11:11).
Re: Kempy v krizi?
04. 08. 2009 10:08
milošhr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> "Bodejď by jó, dyť je to blbost ..."

eye rolling smileyČtete taky něco jinýho, než jen nadpis?
avatar Re: Kempy v krizi?
04. 08. 2009 11:34
já se ti pokusím odpovědět...
pokud bude mít někdo hlouběji do kapsy než jindy kvůli krizi, tak buď pojede nebo ne....
určitě někomu, kdo dříve jezdil do app nebo hotelů a najednou chtěl ušetřit, neprdne v kouli a nepůjde si koupit hned stan, nebo karavan...
jedině snad, že by volil třeba zařízené stany od cestovek v kempech...

čili vzhledem na tvůj velice mlhavý dotaz na zaplněnost kempů lze říci, že to bude asi trochu volnější než jindy..., což mi řekl včera kámoš o Makarské, že mu tam připadalo méně lidí...
Re: Kempy v krizi?
04. 08. 2009 12:31
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já se ti pokusím odpovědět...
>
> čili vzhledem na tvůj velice mlhavý dotaz na
> zaplněnost kempů lze říci, že to bude asi trochu
> volnější než jindy..., což mi řekl včera kámoš o
> Makarské, že mu tam připadalo méně lidí...

Díky aspoň za snahu, snad budeš mít pravdu smiling smiley

Co je na mém dotaze mlhavého? Pro někoho, kdo tam jezdí každoročně, by snad neměl být velký problém posoudit, jestli se mu zdá lidí (a volných placů v kempu) míň, víc, nebo přibližně stejně.
avatar Re: Kempy v krizi?
04. 08. 2009 20:50
Tak naše zkušenost z kempu v Orebiči. První 2 dny byl kemp v porovnaní s roky 08 a 07 vždy ve stejném termínu zaplněn cca na 80%. Ostatní dny naplněnost tak 130%. A samozřejmě s tím spojené problémy jako teplá voda, čistota, hluk...
D33
Re: Kempy v krizi?
05. 08. 2009 10:45
To Vlkouš
píšete "Díky za každé info, i z jiných kempů odjinud" takže odjinud kemp Istrie Poreč.Protože odjíždím zitra večer volal jsem šéfce recepce zda moje oblibená parcela bude v pátek volná už od rána při te příležitosti jsem se poptal kolik tam má hostů říkala, že stejně jako loni takže flek na parcele s výhledem na moře (popřípade ze stromem) bez rezervace témeř bez šance.To samé mě dnes v 10 potvrdil i můj stálej soused na parcele vedle mě, kterej si trošku popletl datum mého odjezdu a volal kde se toulám.
Re: Kempy v krizi?
05. 08. 2009 19:03
Tož díky. Ráno odjíždíme, tak snad se tam nějak uplacatíme smoking smiley
Re: Kempy v krizi?
15. 08. 2009 21:37
Právě jsem se vrátil z kempu Sutikla v Podgoře-kemp má jen dvě hvezdičky ale vše vynahradí bezvadná poloha na začátku promenády a super pláž hned pod kempem.
Kemp je ze dvou třetin zabrán trvale karavany a stany cestovek Viktoria a Kalousek,tak pro ostatní zbývá jen spodní plac,každý rok trnu aby byl volný flek a co jsem vypozoroval nejobzazenější je od středy do soboty,kdy na pár dnů přijedou lidé z apartmánů,který se snaží vyhnout zácpám,ale vždy se to nějak udělá,recepční nic neřeší a jak se to poskládá tak to je,bohužel při lepší organizaci to může vypadat lépe.
Co se sociálek týče,vesměs pořádek,teplá voda sice mimo hlavní časy,ale po dvou dnech si člověk zvykne.
Po letech se tam sjíždí stále stejní-slováci,madaři,hodně boseňáků-ty tam maj karavany celé léto a točí se tam jen rodiny,největší problémy bývají s partamy mladých od nás,ale ty naštěstí nevydrží dlouho.
Ohledně financí zda je kemp pro chudý-tak to je dlouhodobá debata,my jsme zažily letecké dovčy do hotelu,apartmány no a už jinam než do kepmu si to neumíme představit,je to totiž dovča neustále v plavkách,venku a mezi lidmi co kempování baví,děti maj naprostou volnost,žádné velké přesuny do hotelu,nebo apartmánu v určený čas na jídlo.Takže vemu rozpočet a určím délku,obvykle tak 15 nocí,ale rekord mám skoro měsíc.
Do kempování nejde jít jen z důvodu financí,protože kolikrát jsem zblnul známý a jeli s námi,ale obvykle drahým polovičkám to moc nevonělo tak jezdíme sami a vždy tam potkáme lidi stejného ražení.
No a pár postřehů ma závěr-na pláž pod kemp chodí hodně lidí z hotelů ,a letos jsem vyslechl starší pár že tady ty hajzly v kepmu jsou strašný a že zlatý hotel a že do kepmu paní jedině po smrti a další bla,bla-to jsem se neudržel a na vysvětlení že v kempu je cca 450 lidí a plus se tam chodí vy...t dalších 200 z pláže tak bohužel to vypadá tak jak to vypadá a právě cizí si moc s očistou hlavu nedělaj tak koukali na mě jak na blázna a dál si myslely že v kempu jsou veřejné záchody.
Tak že do kepmování se pustit klidně,ale výbavu nejde pořídit hned,my jsme se vybavujem průběžně a hlavně bouřky a slavná bora ukáže jaké to pak je vybavení,kde postavit stan,aby při bouřce nebyl v rybníku atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil centy (15. 08. 2009 21:39).
avatar Re: Kempy v krizi?
16. 08. 2009 11:10
smiling smiley Sutiklu znám, proti mému gustu jen snad ten starodávný hřbitůvek, ale málo kdo si toho vůbec všimne...jinak CENTY, máš mé plné sympatie a souhlas jak vše popisuješ, já k tomu snad mohu ještě dodat, že je v tom i kus té filozofie a pro děti kemp = ráj, jak jsem tu už párkrát předtím psal, taky mám své


léty oblíbené místo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (16. 08. 2009 11:26).
Re: Kempy v krizi?
16. 08. 2009 13:23
To jsem rád,že nejsem sám,jinak k tomu hřbitovu-vždy říkáme že máme nadstandartní výbavu kempu,ale loni jsem zažil regulerní pohřeb,což vypadalo komicky-průvod s rakví podél pláže a kaváren,pohřeb v dýmu od maďarů co grilovaly ryby.Jinak diskotéka hned pod hřbitovem to podtrhává ,letos je ovšem zavřená.
avatar Re: Kempy v krizi?
16. 08. 2009 14:04
To mne pobavilo i když ? No půjdeme tam všichni...ale sám jako vyznavač kempů rozhodně nejsi, jen snad, že s možnostmi ubytování a pohodlím, které se dnes nabízí je vše nesrovnatelné s minulostí, tím i s rozhodováním lidí kam, jak a za kolik jet. Jen mi někdy trochu vadí "jednoznačný názor" - že za ty peníze máš hotel nebo apartmán s plnou parádou, servisem a pohodlím...to je fakt, ale taky vše, to další + a hodnotné znají hlavně ti co jezdí do přírody a kempů s dětmi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (17. 08. 2009 06:30).
Re: Kempy v krizi?
16. 08. 2009 15:52
Máš pravdu,už nikoho nenutím,ale vždy mi pobaví lidé z hotelů a a apartmánů kdy po bouřce vede jejich procházka do kempu jak ty volové dopadli a ani se tím netají.Letos jsme v bouřce zažily i dost srandy,po dešti rozložili a začali sušit,slovincům jsme šli pomoct vysvobodit stan z rybníku-další nový známý a pár přípitků,sranda a bylo sluníčko a šup na pláž.
Co je velká škoda,že mám 100% jistotu že umyvadlo které se hejbalo loni,letos zas a příští rok určitě taky.
Kemp patří pod hoteli Podgora a na kemp se poslední poslední dobou prdí.
avatar Re: Kempy v krizi?
17. 08. 2009 15:37
Vzhledem k penzi už mám teď raději pohodlnější karavan se vším všudy, u něj je ale ještě stanová předsíň a otamtud mne nikdo nedostane, když jsou v noci vedra, dobře se v něm spí - jako ve staně...jinak co jsme si po kempech za ta desetiletí užili a zažili jako rodina s dětmi jenom pod tím stanem, považuji za obrovský přínos pro nás všechny a i když to bylo někdy hodně s adrenalinem - počasím atd. ...je na co vzpomínat



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (17. 08. 2009 15:38).
avatar Re: Kempy v krizi?
28. 08. 2009 19:17
všechno je OK, ale v dnešním ohromném provozu na cestách se ploužit za karavany jedoucími 70-80 km/hod je adrenalin ....
přimlouvám se v určité dny špiček za zákazy jízdy jako u kamionů yawning smiley...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 117
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.