Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov RAB

Autor cvrlo 
Re: Ostrov Rab
08. 07. 2018 17:44
Tady není téma o Rabu? Se mi nechce věřit.
Re: Ostrov Rab
08. 07. 2018 20:31
Nenalezl jsem jej, Dejffe.
Re: Ostrov Rab
08. 07. 2018 20:39
Původní vlákno je zde, ale už skoro tři roky spí...
[forum.ihvar.cz]
avatar Re: Ostrov Rab
08. 07. 2018 22:17
Sloučil jsem se stávajícím vláknem.
Taky jsem zkoušel vyhledat Rab a nic mě vyhledávání nenašlo.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Ostrov Rab
08. 07. 2018 23:16
Vyhledávač vyžaduje heslo s minimálně čtyřmi znaky, pro kratší slova nenajde nic eye popping smiley .
Re: Ostrov RAB
10. 07. 2020 22:25
Mala zaujímavosť, má ostrove Rab bolo 7.jula2020 cca 14500 turistov, čo je 76% minuloročného stavu.
Chorváti sú tak trochu radi za to číslo, pláž na Lopare žije,
Oproti iným miestam v Chorvátsku celkom dobre cislo
Re: Ostrov RAB
20. 07. 2020 11:47
chystáme sa na Rab, má niekto tip na nejaké zaujímavosti čo vidieť a zažiť na Rabe? chceme pozrieť nejaké pamiatky, vyskúšať dobré jedlo, pláž , bike..... ďakujem
Re: Ostrov RAB
21. 07. 2020 14:59
Laco.bike, rozhodně doporučuji vyjet v podvečer před západem slunce na vrchol Kamnejak, coz je nejvyšší bod ostrova. Západ slunce tamodsud je nezapomenutelný. A je tam malá konoba, dobrá kuchyně.
Re: Ostrov RAB
21. 07. 2020 17:42
Kamenjak taky doporučuji. Bylo tam nádherně.
Re: Ostrov RAB
21. 07. 2020 19:39
Byli jsme na Kamenjaku ráno na východ a úplně sami.Libilo se nám v Suha Pinta.Do Rábu na kole pěkná cesta.Do Lopatu taky na kole super.
Re: Ostrov RAB
24. 07. 2020 08:04
Doporučujem navštíviť prírodnú rezerváciu Šuma Dundo (v preklade prales Dundo) ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova na poloostrove Kalifront. Sú tam cyklocesty aj vyasfaltované aj makadánové, ktoré skončia väčšinou v zátokách, kde sa dá kúpať. Chodí aj cyklokompa, ktorá pozbiera bikerov a vráti sa do Rabu. Je to nádherné miesto, pre peších a cyklistov. Po daždi tie borovice voňajú nádherne. Treba tam dodržať ale poriadok.
Re: Ostrov RAB
25. 07. 2020 06:16
Ďakujem za tipy, určite pôjdeme pozrieť. Chcem sa spýtať či je v meste Rab kapitanat na registráciu lode, na zaplatenie povolenia. Ďakujem
Re: Ostrov RAB
25. 07. 2020 20:29
V meste Rab Kapetanija je, ale v centre a zle sa tam parkuje. Ja som chodil do Loparu. Tamojší kapitanát je smerom k prístavu odkiaľ vypláva kompa na Krk. Teda na kruháči do ľava a za mestským parkom. Je tam pohodlné parkovanie a menej ľudí.
Re: Ostrov RAB
26. 07. 2020 07:11
Ďakujem za info, ešte som pozeral že veľký kapitanat je v sejn , tak asi po ceste sa zastavím tam. Ale dobre vedieť že sú dva na Rabe. Musím si nájsť adresu v Lopare a pripadne tam skočím smiling smiley
Re: Ostrov RAB
15. 08. 2020 16:24
Ahojte. Tento rok máme termín dovolenky od 27.08. Je tu niekto kto sa čerstvo vrátil z Rabu? Cesty sa nebojím, dáme to cez Maďarsko na jednu riť, teda bez zastavenia.
Aká je situácia ohľadne Covidu19? Ako je to na kompe? Ľudia vystupujú z aut? Sú nejaké obmedzenia?
V reštauráciách sa dodržujú bezpečnostné predpisy, myslím rúška a vzdialenosť medzi stôlmi?
Ďakujem pekne za odpovede.
Re: Ostrov RAB
16. 08. 2020 20:43
Akurát sme na Rabe, restiky ma obsluha ruska, tak pohoda. Voda tepla. Trajekt zo Stinice ide podľa intervalu, môžete ostať v aute alebo von. Ruska sme mali asi jediný.
Re: Ostrov RAB
17. 08. 2020 08:41
Ďakujem pekne a príjemný zvyšok dovolenky.
avatar Re: Ostrov RAB
14. 02. 2021 11:17
Ahoj přátelé,
hooodně dlouho jsem tady na fóru nebyl. No v Chorvatsku jsme byli naposledy v roce 2014 :-)
Teď už bychom s dvěma dětmi chtěli vyrazit. Jako cíl nám byl doporučen Lopar. Jenomže já nikdy jinde nebyl kromě Podstrany u Splitu.
Děti máme 3 a 1 rok.
Je lepší být blíže k jižní pláži, nebo k severní?
Nějaké doporučení na ubytování? Stravování? Manželka by už nechtěla trávit dovolenou u "plotny".

Děkuji za tipy.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: Ostrov RAB
14. 02. 2021 12:01
[www.ckvt.cz]

A děti máš zadarmo.....
Re: Ostrov RAB
14. 02. 2021 14:09
Baxoide, doporučení kabinetovo je opravdu dobrám doporučením. Za sebe bych volil některý hotel v lokalitě Suha Punta, a pokud budeš mít sebou auto(mepředpokládám, že bys chtěl podstoupit s tak malými dětmi cestu busem) pak Ti nic nebrání každý dne vyjet někam jinam. Proto bych dopručil i polopenzi a na obědy tlustou prkenici yawning smiley. Pokud chceš, pak do SZ napíšu víc.
Re: Ostrov RAB
15. 02. 2021 10:57
Baxoid: Lopar je myslim ideální pro malé děti s tim neuděláš chybu...thumbs up
Re: Ostrov RAB
15. 02. 2021 15:27
Ona i v Kamporu je písčitá pláž a 50 metrů od břehu vody po kolen...
Re: Ostrov RAB
16. 02. 2021 13:03
Toby me kleplo...
Neco podobneho jsem zazil na mallorce
Silot
Jdu z vody ke brehu dlouho pisek a najednou sutr
Ukopl.jsem si palec...
Zlaty mimice...more....
Hupky dupky a je po prsa...)))
avatar
mdr
Re: Ostrov RAB
16. 02. 2021 13:19
Tak zrovna v Kamporu se mi ta pláž nelíbila. Vtéká tam potok a je tam spíš bahno. My jsme v Kamporu u té pláže bydleli, ale koupat jsme se chodili na jižní stranu polostrova Frkanj k restauraci Žal.

[sk.mapy.cz]
avatar Re: Ostrov RAB
16. 02. 2021 14:27
Písčitá pláž, pro děti možná dobrý na hraní i na "plavání"- mělko
Byl jsem v Chorvatsku na třech vyloženě písčitých plážích. Nelíbilo se mi ani na jedné.
1. ostrov Murter, pláž Slanica. Pláž malá, písek špinavý. plný vajglů, karimatku bych si tam nepoložil. Výhoda pro děti, mělko.
2. Omiš, kemp Galeb, tam sice čisto, ale písek šedivý jakoby špinavý, nic lákavého, při vlnách písek i v plavkách. Voda studená pro mchání se moře se studenou vodou z Cetiny.
3. Orebič, pláž Trstenica. tam jsme se byli podívat jen z chodníku, raději jsme chodili z hotelu Bellevue 3 kilometry na pláž u hotelu Komodor v Kučišti
Kamínky jsou kamínky!!thumbs up smiley
Re: Ostrov RAB
17. 02. 2021 11:04
mdr, já bydle po dvakrát v Kamporu kousek od té pláže, v domě u silnice, kde mají na sloupu u vrat gravírovanou pamětní desku svého zahynulého námořníka, jméno těch lidí si už nevzpomenu. Ano, ta strouha tam skutečně je.
Sám písčité pláže nemám rád, jen jsem reagoval na dotaz. Na Rabu pro mne Nr.1 Suha Punta, hotel Eva.
Re: Ostrov RAB
17. 02. 2021 16:37
Ja zazil nejhezci koupani na spicce
Zlaty rat...
Bylo to super cista vodenka v tech kaminkach se borite po kotniky jsou oble omlete morem

Mam to na vhs...
Re: Ostrov RAB
17. 02. 2021 17:14
Rab je moc krásný, jen je tam dost draho. Pivo 25 kun a jidlo v restauraci začíná na 60 kunách. Teda pokud se nechcete živit hambáčema za 40kun. Rab je ostrov pro němce.
avatar Re: Ostrov RAB
17. 02. 2021 18:37
Ahoj a děkuji za spoustu rad. Nečekal jsem, že je tady v únoru tak živo :-)
Odpovědi si ještě musím jednou a v klidu projít.

Velmi moc děkuji.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: Ostrov RAB
18. 02. 2021 12:41
... Baxoid ... jestli chceš, pošlu Ti SZ telefonní číslo na svou kamarádku ... která bývá od května do září řadu let na Rabu a tak Ti může dát informace z první ruky ... základní věcí je, že Lopar je pro děti na Rabu jednička ... Kampor je klidnější, ale tak pěkný ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.