Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov RAB

Autor cvrlo 
avatar Re: Ostrov RAB
16. 01. 2012 10:45
Ahojte. Zahajskej, vy nemáte sníh?...My anosmiling smiley Jinak - Zahajskej má zcela pravdu...počasí je nevyzpytatelné...lze mluvit jen slovy - pravděpodobně by mělo být....smiling smiley Zdraví R.
S dětmi bych doporučovala apartmán Marinella na Loparu - taky u této pláže - 5 m od pláže, zahrada - ale nevím zda už není pozdě na objednávku... [www.lopar.com] [www.lopar.com] [www.lopar.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (13. 06. 2012 22:10).
Re: Ostrov RAB
06. 05. 2012 21:05
Ahojte všetci , čo máte radi leto a teplospinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
... tak čo chystáte sa niekto túto sezónu na Rab, konkrétne na Lopar, sezóna sa blíži...
... ma niekto, kto pozná apartmán Silvana na Lopari nejaké informácie o ňom, cestovka ho už neponúka...
Re: Ostrov RAB
07. 05. 2012 06:51
Ideme 1. - 14. September na Rab, konkrétne do Supetarskej Dragy. Vlani sme sa tam cítili dobre tak si to zopakujeme.
Tú Silvanu si nájdi na internete a jednoducho im napíš mail. Alebo niečo iné. Sú na Rabe oveľa lepšie miestá ako preplnený Lopar.
Ináč teraz v máji už dobré miestá na sezónu budú obsadené.
Anonymní uživatel
Ostrov RAB druhá polovina srpna 2012
22. 05. 2012 09:54
Chystáte se někdo v druhé polovině srpna tohto roku na Rab?
U nás padlo rozhodnutí, že pojedeme, dík rozvrhu ordinací ap. připadají v úvahu poslední dva srpnové týdny.
Možná zůstaneme na pbřřežíněkde v oblasti N. Vinodolski, ale Rab mne láká. Moc.
avatar Re: Ostrov RAB
13. 06. 2012 22:25
Ahojte. Tak to Tě - Tomme - "nalákám" znovu na Rab....nádherné virtuální procházky po celém Rabu - viz. značky na mapkách vpravo... pro milovníky Rabusmiling smiley [rollmaps.com] Zdravísmiling smileyR.


PS. My jsme byli v Silvaně - bylo tam moc fajn - ale kontakt taky nemám....apartmán Silvana je sice na Loparu, ale u jiné pláže - než je ta hlavní....byla tam pohoda...
[img4chybny-odkaz-rajced0406] [img4chybny-odkaz-rajced0406] [img4chybny-odkaz-rajced0406]
Anonymní uživatel
Rero,
14. 06. 2012 09:38
přivodila jsi bezesnou noc(skoro celou). Díval jsem se a díval na místa mně známá před osmi devíti a více lety a nutno říči, vývoj je znát.
O to víc se těším, o to intenzivněji počítám hodiny.
Děkuju za ten odkaz, udělalas mi je ho prostřčdnictvím obrovskou radost.
Re: Ostrov RAB
15. 07. 2012 11:04
Právě jsme se vrátili z Kamporu, apartmány Vesna. Klidné místo i pro rodiny s dětmi.
Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 15:17
čauko,
uvažujeme o Rabe na leto 2014...máte niekto skúsenosti s ubytkom a plážou v Lopare- pláž na druhej strane Loparu ako je rajská..spinning smiley sticking its tongue out
dík za veškeré info,Rena
Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 17:02
Ahoj
to: rena. Párkrát jsem na Rabu již byl /viz zde 24/7/ , ale zkus si otevřít tzg-rab.hr, na portálu vlevo nahoře otevřit Lopar West a uděláš si představu asi sama. Těžko v tomto něco radit nebo vnucovat, ty letecké videosekvence jsou staré odhaduji tak 4 roky (dle barvy fasád některých budov).
Určitě je to otázka ubytování, a nutnost chodit se koupat až na "špici". Ve vlastním širokém zálivu, co si pamatuji je bahno /smrad/, vyúsťuje zde i mnoho bočních potoků - kanálů, je to patrné i z toho videonáhledu. A že by kopec nad Loparem měl tak silné prameny, o tom pochybuji.
Přesto, kdyby se vám zadařilo, tak se ozvi, ta špica je moc krásná, ale všude daleko ......To už raději budu jezdit do některé zátoky v Kalifrontu.
Petr
avatar Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 18:45
Ahojte.smiling smileyR.
Tam u té pláže na Loparu - "naproti" - jsem bydlela týden - a byla jsem fakt spokojena...Ono ty písečné pláže jsou v Chorvatsku všechny takové spíše...jiné, než písečné ve Španělsku, Francii, Itálii - či jinde - písek je vždycky takový spíše udusaný. A samozřejmě prostředí zase jiné - než jinde v Chorvatsku. Ale pro děti moc fajn. V této zátoce byl vždycky větší odliv...a ráno zase příliv. Nějakou špínu jsem tam neviděla...ale vždycky to dělá ten bahnitý písek - ne tak modré u břehu... Nebyla taky ta zátoka tak hrozně daleko plytká - jak ta hlavní...tak se tam voda více vyměňovala...To na některých místech v Chorvatsku jsem viděla opravdu špínu...a to i na místech, kde bych to vůbec nepředpokládala. Příjemné bylo, že moře bylo fakt teploučké, a vydrželo se tam skoro celý den...Mohly se tam hrát míčové a jiné hry - jak v moři, tak i na pláži... My jsme byli v apartmánu Silvana úpně v horním apartmánu, a byl nádherný rozhled, apartmán krásný, 2 terasy - ale se třemi ložnicemi - a asi jen 60 m k moři - bez schůdků/mimo v apartmánu/...Už jsem výše psala - s dětmi bych si vybrala apartmán Marinella - který byl hned u moře...se zahradou.
Pár obrázků z této pláže - už jsem je tady dávala...jenže tady je nějaký skřítek - a obrázky mizí...smiling smiley


Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 19:20
díky moc za infošky...
to Rero-práve ap.Marinella sa mi páči...ale fakt mám obavy o pláž.Hladáme niečo,aspon troška podobné Lovrečine na Brači spinning smiley sticking its tongue out
Ešte sa mi pozdáva aj Kampor,len niekde som čítala,že je tam až moc plytké more confused smiley
...ale uvedené fotečky nevyzerajú zle...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil rena (22. 09. 2013 19:23).
Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 21:02
Ahoj R. a R. Byl jsem utřen, ale v pořádku ! Ubytováni jsme tam nikdy nebyli, jen co jsme tam občas zajeli na koupání nebo procházku, protože na hlavní pláži v Loparu, to pro nás už vůbec nebylo. Mrknu příští rok, aspoň se mám na co těšit. Petr
Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 21:27
Petrcl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj R. a R. Byl jsem utřen, ale v pořádku !
> Ubytováni jsme tam nikdy nebyli, jen co jsme tam
> občas zajeli na koupání nebo procházku, protože na
> hlavní pláži v Loparu, to pro nás už vůbec nebylo.
> Mrknu příští rok, aspoň se mám na co těšit. Petr


...dík za každý názor...a v Kampore ste neboli?
avatar Re: Ostrov RAB
22. 09. 2013 21:53
Ahojte.smiling smileyR.
Ale ne, Petrcl...to bych si nedovolila...jsi daleko větší znalec Rabu než já...ale to víš, když tam je člověk v místě, a týden tam bydlí smiling smiley¨, tak mnohé věci vidí jinak...Určitě bych tam jela s dětmi tak od 2 - do 8 let. Co se mi líbilo: V písku nebyly kameny [www.cro.pl] smiling smiley ...moře bylo teploučké, možnost her dětí v písku, bezprostřední bydlení u pláže, pohled pěkný do dálky/na ostrůvky i hory v dálce, možnost výletu na Krk/vzadu přístav/...možnost dojít na další pláže...A mínusy? Po odlivu se mi pláž moc nelíbila/ale to až po setmění a brzo ráno/ - vlastně jsem do té doby ani moc příliv a odliv nevnímala, a samozřejmě tam není ta pravá jižní romantika... Taky se mi líbilo u hotelu Karolína - klidně bych si vzala ten bungalov, zvažovala jsem i místo, kde bych viděla na město Rab - například jak je villa Petrac, líbil se mi i Kampor v určitých místech...Vše není jen o lokalitě, ale taky o konkrétním místě apartmánu. Není lehké fakt dobře vybrat, chytit dobré počasí atd.,atd. Reno, přeji dobrý výběr...jen je škoda, že skoro nikdo nepíše, co a jak pak bylo...Zdravísmiling smileyR.
Re: Ostrov RAB
23. 09. 2013 11:25
...i ked máme velké deti,hladáme skôr piesok spinning smiley sticking its tongue out...ale zase úplne plytké more nemusíme...tá Marinella sa mi páči aj pre možnosť zapožičania bicyklov yawning smiley
Zatial rozhodujem medzi Loparom a Kamporom...
zatím dík,Rena
Re: Ostrov RAB
26. 09. 2013 21:49
vykašli sa na nejaké bicykle. vybicygluj sa doma, do chorvatska sa chodí k moru. Požičajte si čln a každý deň sa môžte kúpať v inej zátoke. Rab je zázrak, len treba vedieť kam ísť. Dlhá zima pred Vami, vygúglujte si ozajstnú dovolenku. Dlho sme chodili inde, ale už nechcem. Na Rabe som našiel čo potrebujem. A ešte niečo, Rab je celý z piesku...
Re: Ostrov RAB
27. 09. 2013 10:56
Ozzie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vykašli sa na nejaké bicykle. vybicygluj sa doma,
> do chorvatska sa chodí k moru. Požičajte si čln a
> každý deň sa môžte kúpať v inej zátoke. Rab je
> zázrak, len treba vedieť kam ísť. Dlhá zima pred
> Vami, vygúglujte si ozajstnú dovolenku. Dlho sme
> chodili inde, ale už nechcem. Na Rabe som našiel
> čo potrebujem. A ešte niečo, Rab je celý z
> piesku...

....súhlasím,ale aj ten bicykel ma láka tongue sticking out smiley...tak porad,ktorú časť vybrať...lebo začínam pokukovať aj po Murteri eye rolling smiley
Re: Ostrov RAB
27. 09. 2013 12:58
Na Rabe sú vybudované cyklotrasy (ceľkom ca 150 km) aj spevnené a aj spevnené iba čiastočne (makadam). Nádherné trasy sú v lese Dundo (na Kalifronte) kde premáva aj Cyklokompa, ktorá Ťa odvezie do hlavného mesta teda do Rabu. Práve v tomto lese sme vlani v septembri podnikali pekné pešitúry. Tie lesy voňajú po daždi neskutočne. Každá trasa skončí niekde v zátoke. Ja chodím do Supetarskej Dragy k rodine Dumič: [www....] . Môžeš sa pozrieť s google street view. Majú apartmán s reštauráciou hneď na brehu. Auto parkuje pred domom, čln mi kotvý pred domom. Výhľad je na zátoku, ale mne to nevadí, lebo vozíme so sebou gumák a celý deň máme možnosť navštevovať tie najkrajšie pláže. My sme hlavne chodili kúpať sa na neďaleké ostrovy Maman, Sridjnak a oblúbenú plážičku sme mali tiež na Šailovaci. Tieto ostrovy sú od apartmanu ca 1200 m a ponúkajú nádherné plážičky. Samozrejme v sezóne sú preplnené.
Ťažko poradiť keď neviem čo Vás zaujíma? Ja napr. nepotrpím na luxus, nepotrebujem k šťastiu švédské stoly, animátora, nepotrebujem "žiť" v noci atď. Kľud, čistá kúpeľňa a jednoduché domáce jedlo (myslím Chorvatské) a som šťastný.
Nádherné pláže sú aj pri Lopare: Ciganka, Sturič, Sahara a samotna Rajska Plaža. Ostrov Rab ponúka úplne všetko. Sú tam destinácie pre vyslovene solventných, pre mladých čo potrebujú si užiť a aj pre nás čo chceme na dovolenke si odpočinúť. Do ktorej skupiny patríš? skúsim Ti potom poradiť.yawning smiley
Re: Ostrov RAB
01. 10. 2013 11:46
čauko Ozzie,
...až takí cyklisti teda nie sme,len rekreačne tongue sticking out smiley...predtým sme chodili len do hotelov,ale posledné roky kombinujeme pobyt pár nocí apartman a potom hotel.No na Rabe to vyzerá len na ten apartman.Chceme hlavne peknú pieskovú pláž,pokial možno do 200m spinning smiley sticking its tongue out ....a večer sa prejsť dakde do centra mestečka....takže Lopar alebo Kampor?
dík za radu yawning smiley
...čln by som brala,len kde na to vziať confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (01. 10. 2013 11:51).
Re: Ostrov RAB
01. 10. 2013 15:20
Kampor je malé mestečko a je iba jedna veľká pláž. Veľmi ťažko by ste našli miestečko pre seba. A nie je tam žiadné korzo. Prechádzať by ste mohli po brehu. Kampor a vedľa aj Gonar sú skôr kľudnejšie miestá, ale veľmi pekné.
Na Lopare máš možností viac. Tie najkrajšie pláže sú na blízku. Kúsok autom, niečo peši a ste na Sahare, alebo na inej krásnej pláži. Na Lopare je viacero možností sa ubytovať. Sú tam aj hotely, apartmanové hotely, alebo rodinné apartmany. Je tam viacero možností sa najesť, nakúpiť a zabaviť sa. Samozrejme je tam aj viac ľudí. Každopádne treba rezervovať už v Januári, keď chcete ubytovanie blízko mora.
My chodíme individuálne do Supetarskej ako píšem inde a rezervujem vždy v januári, najneskoršie vo februári.
Re: Ostrov RAB
01. 10. 2013 19:32
Keďže si rena nevie vybrať medzi Kamporom a Loparom, usudzujem, že ešte na Rabe nebola. Rab ponúka viac ako by sa na prvý pohľad zdalo. Prišiel na to aj jeden náš expolitik, ktorý si z celého Chorvátska pre svoju kuču vyberie akurát Rab. Ozzie to úplne vystihol. Neoplatí sa zostať len na jednom mieste, keďže ostrov je relatívne malý. Bol som tam viackrát a určite nie posledný. Ja by som bol na začiatok určite pre Lopar. Pozor ale na chorvátske zakalené bahno, pardón piesok. Ono spomínaná Rajská pláž by niekoho aj vystrašila /ak si porovná katalógové fotky s realitou/. Veľká výhoda - teplučká voda. Tiež je pravda, že najfajnovejšie apartmány bývajú rezervované na ďalšiu sezónu, ešte kým neskončí tá stará.
Re: Ostrov RAB
01. 10. 2013 20:12
díky moc chlapci...takže radíte skôr Lopar yawning smiley . Rajská pláž ma moc neláka,asi skôr tie menšie...už som napísala niekolko e-mailov,no zatial sa mi ozval iba Šanič - ale cena 95e/2+2 osoby sa mi moc nepozdáva confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (01. 10. 2013 21:41).
Re: Ostrov RAB
03. 10. 2013 13:29
To je šialená cena, my sme vlani platili pre apartma pri vode 2+2 len 40.- EURO bez ďalších poplatkov.
Re: Ostrov RAB
03. 10. 2013 13:32
Ozzie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je šialená cena, my sme vlani platili pre
> apartma pri vode 2+2 len 40.- EURO bez ďalších
> poplatkov.


...40E je super...hladám niečo do 70E,termín začiatok júla...
avatar Re: Ostrov RAB
03. 10. 2013 20:48
Ozzie, v jakém termínu to bylo a jak "daleko" byla zeď apartmánu od vody?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov RAB
04. 10. 2013 08:23
Boli sme od 01.09. do 14.09. Stena apartmanu je 30 m od vody.
Re: Ostrov RAB
04. 10. 2013 20:37
Byli jsme v r.2008 v Suha Punta v apartmánech dva za asi 500E týden s polopenzí.Přez Slovinskou cestovku a vše v pohodě.CestovkaKola jsme měli sebou a super.Na kole jste večer v Rabu zachvíli ,ale pěšky bych tam nešel.A východ slunce na Kamenaku taky stojí zato.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil NEDOJED (04. 10. 2013 20:40).
avatar Re: Ostrov RAB
12. 12. 2013 00:44
Letos na podzim jsme si prošli členité a zajímavé pobřeží celého poloostrova Loparu. Pokud někdo byl na Rabu a nebyl na Loparu, o hodně přišel.
Rab - pobřeží Loparu a okolí
Ty největší pláže jsou sice tak akorát pro mimina, ale kde jinde můžete říci, že jste prošli zálivem z jednoho břehu na druhý s vyhrnutými nohavicemi a batohem na zádech? :-)

Zároveň doporučuji např. při zpáteční cestě stavit se v Zavratnici (z nového trajektového přístavu přejedete pár km do starého přístavu v Jablonaci a odsud pěkným chodníkem podél pobřeží až do úzké dlouhé zátoky podobné fjordu. Zavratnica

(doufám, že se ty odkazy přenesou :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radim (12. 12. 2013 16:05).
Re: Ostrov RAB
18. 12. 2013 20:38
Krása Radime. Tieto miesta poznám veľmi dobre a s radosťou som prezeral Vaše fotky. Tento rok sme neboli nikde, ale už plánujeme ďalšiu dovolenku na Rabe.
avatar Re: Ostrov RAB
27. 12. 2013 17:40
Rab mě nikdy nijak nelákal. Asi proto, že je moc severně a já měl zažito jezdit od Zadaru na jih.
Letos jsem se rozhodl strávit dovolenou právě tady a doufám, že to nebude zklamání. Hodně se tady píše o Loparu (až mám pocit, že se jinam nejezdí), tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat mimo toto místo :-)
Dneska jsem poslal majitelům zálohu, tak ještě Bechera s sebou koupit, abych s sebou něco přivezl a můž už začít vyhlížet konec června :-)

Chci se zeptat: Trajektové spojení z Jablanacu už nefunguje? Proklikal jsem se k informaci, že je otevřen nový trajektový přístav kousek severně a nevím, zda fungují oba, nebo šlo jen o stěhování:-)
A co fronty v novém přístavu? Taky se můžu těšit na dlouhé čekání?

Díky za rady
Honza
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.