Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Čiovo

Autor karloss 
Re: Ostrov Čiovo
24. 05. 2012 21:42
Dobrý večer z Ostravy.Chystáme se letos na Čiovo a rád bych se zeptal na nějaké vhodné místo k potápění.
Děkuji.
Re: Ostrov Čiovo
25. 05. 2012 09:06
Druha strana ostrova otevreno more.Tam je poptapački center.
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
25. 05. 2012 15:04
Děkuji grigori
avatar Re: Ostrov Čiovo
25. 05. 2012 15:30
Petakki
potápěči
potápěči 2

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
26. 05. 2012 09:23
Jak je cesta odbočka na ostrov do centra starého Trogiru po levé straně je nákupní centrum hned vedle je rybárna a jak odbočíč do leva máš hned velkou tržnici s ovocem a zeleninou.
Re: Ostrov Čiovo
26. 05. 2012 22:57
Zdravím příznivce Čiova,
konečně jsem sestříhal loňské video z projížďky na skútru po ostrově. Bohužel tam není celý ostrov, protože došla baterka. Je to moje první video co sem vyrobil, pokud někdo vydrží až do konce, budu rád smiling smiley



Ciovo
avatar Re: Ostrov Čiovo
27. 05. 2012 09:01
... Mathesator ... thumbs up jsou to fofry
Re: Ostrov Čiovo
27. 05. 2012 10:19
Bessy: kdybych to nezrychlil, tak by se nedodival nikdo smiling smiley
avatar Re: Ostrov Čiovo
27. 05. 2012 11:04
Mathesator, jak píše Bessy, v té rychlosti toho není moc k vidění. Já bych to radši rozdělil na tři videa v origo rychlosti. Tématicky třeba podle částí ostrova, které jsi projížděl. To už by bylo o něčem jiném. Ostrov jsem si také projel autem, ale z Tvého videa jsem to těžce poznával. Promiň za kritiku.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ostrov Čiovo
27. 05. 2012 12:08
Bomino: naopak, dekuju za kritiku, prvne jsem chtel zrychlit jen ty pasaze mimo obce, ale zdalo se mi to moc dlouhy. Jeste to zmenim a dam sem pomalejsi verzi.
avatar Re: Ostrov Čiovo
27. 05. 2012 12:28
Děkuju všem za info o tržnici v okolí Čiova.smileys with beer
Už se to krátí.........
Re: Ostrov Čiovo
28. 05. 2012 22:35
Ahojky,pokud něco neulovím sám asi na tržnici zajdu rovněž.Užitečná informace.Dík
Re: Ostrov Čiovo
28. 05. 2012 22:36
smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petakki (28. 05. 2012 22:42).
Mia
Re: Ostrov Čiovo
08. 06. 2012 14:55
Dobrý deň, tento rok ideme po prvý raz na poloostrov Čiovo, Okrug Gornji. Na nete som k tomuto miestu našla málo informácií od tých, čo tu dovolenkovali. Aké sú tu pláže? Dajú sa nájsť aj nejaké opustené miesta? Idem so psom, je to podľa vás vhodné miesto?

Ubytovaní budeme vo Ville Nina:

[nina-lodging.com]

Ako je to s reštauráciami, cukrárňou, pekárňou...? Ďakujem za rady, tipy, názory.
avatar Re: Ostrov Čiovo
09. 06. 2012 01:22
Ten Váš apartmán je v části proti otevřenému moři a je to fajn. Centrum je spíše v té zátoce na druhé straně jak budete přijíždět. Už jsem to psal v nějaké "dopravě do Trogiru" - desetitisíce lidí na plážích mě už tam odpuzují. Radši jezdím jinam.
Já pláže nesnáším a nikdy tam nechodím. Mám člun, se kterým každý den jezdíme na ostrovy, které Vy uvidíte naproti přes moře - Brač, Šoltu, Veli Drvenik. To jen že se ptáte na opuštěná místa - bez vlastní lodi to moc nejde. S lodí je to bohovské (jak říkáme my v Čechách).
Ale taky jsem psal, že pokud Okrug Gornji, tak nezapomeňte, že u mola (myslím v tom centru na opačné straně ostrova) staví loď do Trogiru a vrací se pozdě večer - a je to lepší než autem. Taky jsem psal - nezapomeňte si dojet na výborný trh u kanálu v Trogiru a hlavně dojít naproti do té skvělé rybárny a nakoupit ryby. Voní to tam a je tam velký výběr celé dopoledne až do 12.hod. Pak můžete u apartmánu grilovat (většinou tam mají všude vyzděné grily). Ryby 1.-2. třídy, za které v restauraci dáváte 300-400 kun/kg tam koupíte za 70 kun. Taky lignje, krevety, girice... Tuto výhodu máte právě jen v těch velkých centrech (Trogir, Vodice, Zadar), jinde nic na prodej nemají pokud nenarazíte na rybáře, který vám něco prodá. Ale trh je lepší v tom, že je tam opravdu tržní cena na rozdíl od osamělého rybáře, který vás chce ošulit... Na ten trh - pokud máte loď - tak se dá doplout kanálem až ke stánkům, tam zaparkovat a nakoupit (třeba i ryby) a pak pomalu vyplout zase kanálem mimo Trogir až do toho Okrugu na Čiovu. Přeju hezký pobyt!
Re: Ostrov Čiovo
09. 06. 2012 16:44
Ha,ha Lešek to vsehno visvjetlil,
zdravim z Čiova je to pravda.
Ste na jižnej strani mate krasni čiste more,a pjeknu dovolenkusmiling smiley)
Grigori
Mia
Re: Ostrov Čiovo
09. 06. 2012 19:45
Lešek, Grigori, ďakujem vám obidvom, už teraz mám cestovateľskú horúčku a veľmi sa teším.

Ešte otázka - koľko to môže byť z toho apartmánu do nejakých reštaurácií a do pekárne - ráno som zvyknutá, kým ešte všetci spia, zájsť kúpiť čerstvé pečivo, tak som to praktiozovala v Ražanji i Drašnici. Tu to asi bude dosť ďaleko, však? :-(
Mia
Re: Ostrov Čiovo
09. 06. 2012 20:48
Joj, a zabudla som - tá pekná pláž cca 3OO m od nášho apartmánu je Bijela plaža? Lebo na tú som pozerala na youtube a veľmi sa mi páči. Len aby tam nebola hlava na hlave...
avatar Re: Ostrov Čiovo
09. 06. 2012 23:13
Mia,
jste dost vysoko v kopci - asi poslední dům nahoře, takže nevím kde máte pekárnu ale určitě bude blízko. Na druhé straně Okrugu jsou na každém kroku. Když bude o kus dále, tak se aspoň po ránu projdete... Jinak ta zátoka co je pod vámi je Mavarštica a v té pusté části se jí říká Bijela plaža. V tom se nevyznám - na pláže nikdy nechodím. Ale asi je to od vás dolů k moři 150m, pak dozadu za poslední domy asi 300m, no a pak ještě asi 150m cestičkou kolem moře. Těm údajům o vzdálenosti co uvádějí pronajímatelé apartmánů nemůžete nikdy věřit - ti lidé vždy lžou aby to vypadalo blíž (to platí pro celé Chorvatsko) a musí se to násobit minimálně 2x. Tady je o té pláži nějaká stránka.

S hospodou nevím. Ale něco najdete a choďte tam co chodí místní - ti vědí co je nejlepší. Prý má někde na Čiovu konobu i Vinko Coce. Možná by nám mohl poradit Grigori... Pro Vás ještě jeden odkaz - Vinko Coce - pusťte si nějaké jeho písničky a jsou tam i hezké fotky Trogiru. Třeba píseň Ribari na youtube.
Zdravím.
avatar Re: Ostrov Čiovo
10. 06. 2012 00:54
Mia,
ještě jsem Vám našel jednu písničku z Čiova a Trogiru:




Přeju hezký pobyt, Lešek.
Re: Ostrov Čiovo
13. 06. 2012 15:20
Ja dicki pišu moje čislo:00385 91 2625460
napište najdeme se na pivečku ja Vam ukažu gde se dobre ji riba nebo maso ale taki mužete zajit do vjesnice Slatine gde ja bidlim mate cestu pres kopec tam Vam zavedu do pjekne restorace a pojite dobru ribusmiling smiley)
avatar Re: Ostrov Čiovo
13. 06. 2012 16:17
ahoj Grigori.chtěl bych se zeptat jak to vypadá u vás s počasím a teplotou. moře.já sice jedu za 14 dnů do Pisaku ale kamarad jede ve stejnou dobu do Trogiru a tak ho to zajímá zda tam v moři neumrzne.předem díky za odpověď.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
14. 06. 2012 09:55
Grigori, ďakujem, určite sa ozveme, lebo muž sa už teraz vypytuje, kde tam je nejaká dobrá reštaurácia či konoba, kde by si mohol dať rybu, ako to je ďaleko, a aké sú tam ceny, a odpoveď ,,vyčkaj, uvidíme", akosi neberie :-). Nakázal, že to mám zistiť, tak zisťujem. A kde sa najlepšie zisťuje, ak nie tu?
Re: Ostrov Čiovo
15. 06. 2012 12:58
Dobri den,
mame leto more je 22 stupnju ,a každi den to de navrh ja se koupam normalnji každi den gdi mam čas..
Opravdu v mori neumrzne je more tepli venku je 28 ,29 stupnju ..
zdravim z Čiova,
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
15. 06. 2012 13:08
Egzistuje krasni hospodka od spivača Vinka Coce na Čiovje ale tam se djelaji objedi nebo večere gdi je vic lidi.
Vi mi napište spravu ak v tom času gde budete na Čiovje bude tam lidi ja Vas tam zavezu ..sednu na motorku,a vi mnja budete sledovat tam je riba hned z mora, a ten spivač ak bude mat čas určite večer pride ..Lešek tam dal klip ja posilam taki klip spivača je tlusti ,a ma rad vinečko,a ribi je to vidjet.





Taki pjkena pisnička gdo ma rad Dalamatinske pisnički,



zdravim z Čiova,
Grigori
Re: Ostrov Čiovo
19. 06. 2012 11:26
Pokud nekoho zajima lodni "autobus" (Slatine, Split, Trogir) tak tady je jizdni rad:
16.06.'12. do 13.07.'12.
Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2012 09:43
Mia, loni jsme byli cca 100 m vedle, tvůj apartmán bude mít úžasný výhled na moře, který však bude vykoupený drsnou cestou k moři. Pokud nechceš ležet v minicentru na pláži u silnice a přístavu v zítoce, musíš dojít na tu zmiňovanou pláž. Ta je nádherná, ale ta poslední cesta vpravo na mapě směrem dolů k moři je neskutečnej krpál. Jsou tam dokonce v betonu vyfrézovaný drážky, patrně aby se při dešti někdo neskoulel až dolů. Dá se to vyjít, ale v podvečerním vedru jsme se pak všichni přetlačovali u sprchy. Pláž je v lese, větší světlý kámen a jeden ministánek s nápoji v prosklené lednici a na WC do lesa. Suma sumárum - pokud preferujete pěkný koupání, super volba, pokud chcete cvrkot a shopování, špatná trefa. A pečivo koupíte přímo pod vašim apartmánem, na Put Diruna je tam krámek se vším základním. Do restaurace jsme pak chodili do centra cca 1km. Abych to shrnul - jel bych tam zas, ale do apartmánu blíže k vodě, z toho vašeho se ti třeba na polední kávu domů nebude chtít, ale můžeš si dát procházku proloženou plaváním cca 600m do zátoky, je to docela fajn.
Mia
Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2012 10:13
Alda, ďakujem moc, toto som potrebovala počuť, aby som sa zorientovala. No, preferujem kúpanie na peknom mieste, s plytším vstupom, a ani doteraz sme nezvykli odbiehať cez deň do apartmánu, takže by mi to mohlo vyhovovať. Nerada som v rušnom centre, ale to centrum by malo byť na dosah, aby sme si tam mohli vyraziť na večernú prechádzku. Myslíš, že tá pláž by sa dala zvládnuť aj so psom, a že by tam nevadil?
Mia
Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2012 10:16
Alda, ešte píšeš o tej pláži - to je tá tzv. Biela pláž? Je tam aj štrk, resp. drobné kamienky? Lebo ak len kameň, to potom nie je pre nás, my nie sme dobrí plavci :-(. Ale tá Biela pláž vyzerá veľmi dobre.
avatar Re: Ostrov Čiovo
21. 06. 2012 19:37
Ahoj
hlásím příjezd do Okrug Gornji do app. PIGO. Děkuju tímto Grigomu za zprostředkování, místo se nám velice líbí a jsme moc spokojeni jak s prostředím, tak s ubytováním i s panem domácím. Časem dodám nějaké foto. Možná...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.