Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out

Autor ronaldo77 
avatar Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
18. 03. 2017 10:23
To cvt
Děkuji, určitě navštívím. Malá bude mít v červnu dva roky, tak už je s ní větší sranda.
Já sám bych se chtěl pokusit vydat až na Makarskou, tak jsem zvědav, zda je to možné. Na mapách to vypadá na turistickou pěšinku. Hrotit to však nebudu.

My máme ubytování od 8.7. Týden před jsou svátky a vychází hodně dobře, tak ještě plánuji na dva dny mnou oblíbenou Rastoku.
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
30. 03. 2017 20:01
Na makarsku je to uz slusna prechadzka, my sme to dalo po krvavicu a potom sme to otocili. Mozno skusit na makarsku pesi a spat busom
avatar Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
31. 03. 2017 08:49
Čau LOVA,
procházka z Bašky Vody do Makarské je úžasná. Teda samozřejmě ráno, dokud je chládeček.
Půjdeš nejdříve 5 km stále po pevné cestě, pak za Krvavicí asi 1 km po úzkém kamenitém chodníků pod skálou.
a pak další 3 km až do přístavu v centru Makarské. Takže asi 9 km. Hlavně nespěchej a kochej se.
Už se těším na začátek června, jak si to zopáknu. Zpátky samozřejmě Busem. To v tom vedru pak ani jinak nejde.
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
31. 03. 2017 13:41
Je to krásná procházka.Já to šla z Bratuše.Zpátky jsem chtěla jet busem,ale nakonec jsem se vydala pěšky,protože okolí je nádherný.
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
10. 07. 2017 11:43
Ahoj jedeme ve středu asi po 10 letech do Bašky Vody(jinak v chorvatsku jsme byli předloni),máte někdo info jak to vypadá na pláži?Já tam ještě lehátka nezažila,dá se tam najít místo na kalimatku a vlastní slunečník?A poradí někdo nějakou dobrou restauraci na dobré jídlo?Kolik stojí točené pivko?Díky za všechny informace.Jo a ještě jezdí ráno rybáři s čerstvýma rybama do přístavu?Moc díky.yawning smiley
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
10. 07. 2017 12:33
Informaci mám z r. 2014 a ještě konec srpna, teď uprostřed sezóny tu musí být dost hustý. Pláže od přístavu na jih masakr, hlava na hlavě až k hotelu Horizont, dál už to bylo volnější, ale pláž se nám moc nelíbila. Snad dál k Baško Polje by se nějaké pěkné místečko našlo.
Na druhé straně se místo pro vlastní ležení dalo najít na malém výběžku hned nad přístavem (vedle parkoviště), ale není to moc romantické místo. Pak dál na sever je poměrně úzká pláž se spoustou lehátek až pod hotel Berulia. Jelikož jsme bydleli na tomto konci tak jsme nejčastěji chodili na pláž do Brely, až za zmiňovaný hotel Berulia. Ovšem od přístavu v BV je to skoro kilometrová procházka.
Pokud jde o restaurace, psal jsem to už tady, novější informaci nemám smiling smiley
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
10. 07. 2017 17:54
Díky,že tam bude hlava na hlavě s tím počítám,ale jede s náma syn s přítelkyní a ty si to vybrali já bych volila něco klidnějšího vzhledem k mému věku.smiling smiley
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
10. 07. 2017 19:12
Jsem tu uz skoro 14dni,s tema lidma je to pravda,je tu dost lidi,vecer je to horsi jak na Vaclavaku a co se tyka more,tak doporucuju se projit kousek zpet k Brele a tam se koupat,v Basce tim mnozstvim lidi je ta voda u brehu spinava,u Brely je od brehu krasne cista,vecery zprijemnuje hudba z promenady,dost casto je tu nejake zive vystoupeni,jsme tu po 4 za sebou a pro nas je to srdcova zalezitost i pres to mnozstvi lidi.
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
10. 07. 2017 19:35
Moc děkuju už se těšíme.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
11. 07. 2017 18:38
Market
10. 07. 2017 19:35
... už se těšíme ...


... Market, to je dobře, že se těšíte ...
... spravně totiž píše Stoun ... večery zprijemnuje hudba z promenady, dost casto je tu nejake zive vystoupeni, jsme tu po 4 za sebou a pro nas je to srdcova zalezitost i pres to mnozstvi lidi ...
... takže, až tam budeš slyšet to co my, před 11 lety, tak ne že s úžasem vydechneš ... táto, řekni, že nejsme v Peru ...

[www.youtube.com]

... Market, mimo zápis ... yawning smiley tihle muzikanti na Jadran patří, protože je to přes 700 let stará tradice ... zjistilo se totiž, že nebyl Kolumbus první v Americe ...
všechno začalo v Číně, už 200 let před tím v roce 1292, kdy byli Marco Polo spolu se svým otcem a strýcem bohatě obdarováni velkým chánem ... ... cestou zpět do Evropy, která trvala 3 roky hodně přemýšlel co s tím kapitálem ... ?
... a tak se Marco Polo hned po návratu, v období mezi rokem 1295 až 1296 ( což se do dnes nevědělo a bylo mylně vykládáno ) ... vydal na benátské obchodní lodi na úplně opačnou stranu než do Asie, až přijel k pobřeží, kde se významně poznal s místním obyvatelstvem ...
... po té, co našli společný jazyk, jim Marco Polo popsal cestu do svého rodiště a vrátil se zpět do Evropy ... po návratu na kontinent se Marco vypravil na Korčulu a jak to tak bývá, tak se jako známý bouřlivák nachomýtl na Jadranu do námořní potyčky ... byl při bitvě benátského a janovského loďstva u Korčuly zajat a léta 1298–1299 tak strávil ve vězení v Janově jako zajatec Janovanů ... to už ale není podstatné ...

... pro výše uvedené video je důležité ... že obyvatelstvo nově objeveného světadílu tehdy nezapomnělo na to, co jim ten Evropan řekl ... i to, jak se dostat přes Atlantik k Gibraltaru, pak do Středozemního moře a tudy až k pobřeží Jadranu ...
a taky že jo ...
... někdy kolem roku 1300 se jim na několika rákosových lodích podařilo přistát mezi Pelješacem a dnešní Makarskou ... domů se už nevrátili, protože se jim tam zalíbilo a do dnešních dnů zůstala ta tradice, kterou zřejmě viděl Stoun a mnoho dalších ... ostatně, i já to viděl na vlastní oči ...
P.S. ... všechno pod odkazem na video musí být ještě potvrzeno ...


smileys with beer
Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
24. 06. 2018 19:57
Tak poprvé jedeme do Bašky Vody. Už se těšíme. Chcieme se též podívat procházkou podél moře do Brely, ale i zajet do Splitu a též do Makarské. Kde mají dobré pivo a zmrzlinu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Georff (24. 06. 2018 20:09).
avatar Re: Baška vodaspinning smiley sticking its tongue out
25. 06. 2018 12:57
V Baška Voda jsme chodili pít do Papagaj. Jídlo nevím, ale na pivko tam měli akci 0,5l - 14 Kuna, široko daleko nejlevnější.
A plná hospoda čechů, jako doma. :-) Jak to bude letos, nevím. Opět se zdražovalo.
Zmrzlinu měli dobrou naproti restoran matrioska, ale těch míst se zmrzlinou je tam mraky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.