Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sevid

Autor Matúš 
Re: Sevid
27. 07. 2016 20:43
Na YouTube jsem náhodou našel film, kde nějací Poláci natočili onen diskutovaný sjezd z Jadranské magistrály do Sevidu. Tady je odkaz:

[www.youtube.com]

Petr Novotný.
Re: Sevid
28. 07. 2016 13:21
Dívám se na to video a nepřijde mě to na Chorvatsko nic nestandardního.
Re: Sevid
07. 08. 2016 09:49
Tak v reálu cesta žádná výhra ale slušně průjezdné. Nejhorší to bylo u apartmánů.
Re: Sevid
30. 08. 2016 08:22
Tak jsme se vrátili ze Sevidu a jednoznačně se přidáváme na stranu jeho ctitelů ! Ta cesta z magistrály, které jsem se obával, je s trochou pozornosti sjízdná bez problémů. Minimálně 3 x jsem se na ní (za dobu pobytu) setkal se zásobovací cisternou a vždycky se šlo vyhnout.
Ubytování jsme měli zajištěné v apartmánech Teodora (podle místního názvu apartmány Roko) pana Tonči Franiče a byli jsme naprosto spokojeni. Čistota, terasa s výhledem na moře, parkování u domu, zkrátka to nejdůležitější, co středoevropský suchozemec v Chorvatsku hledá, tam bylo. K objektu patří rovněž velká terasa pod pergolou, kde je k dispozici gril. Kromě toho je majitel ochoten (a dělá to očividně rád) zde za poplatek připravit večeři - grilované ryby, maso, krevety, chobotnicový salát, zelenina, víno, no když si na to jen vzpomenu, kručí mi v břiše ...
Koupání - výskyt ježků je tu opravdu mimořádný, takže bez bot do vody ani náhodou, zvláště když se půjdete vykoupat někam stranou od hlavních pláží. Za to však budete odměněni čistotou vody, která je k vidění jen málokde.
Nákupy - (jelo nás 8 a jsme dost "rozpapaná" rodina - děti "ve vývinu", znáte to) - ten krámek sice není žádný supermarket, ale také ne žádné vesnické hokynářství. Normální malá "sámoška" se vším co k tomu paří, včetně pečiva, pultu se salámy a sýry. Šanci tu má i ten, kdo doma zapomněl brýle se šnochlem, osušku, či jiné "mořské" věci. V zadním traktu této samoobsluhy je restaurace. Kromě toho je ovšem kousek odtud (cca 100 m), na "východní" pláži další stánek s pečivem a ještě jeden, tentokráte s čerstvým ovocem a zeleninou.
Zkrátka a dobře Sevid jednoznačně doporučujeme, jediné, co zde nenajdete, je tzv. "noční život". Ten my ovšem nevyhledáváme, a pokud bychom po něm přeci jenom zatoužili, Trogir i Rogoznica jsou odtud co by škeblí dohodil.
Re: Sevid
30. 08. 2016 18:51
Taky vás Sevid dostal..cooo.Je to krásné místo pro klidnou dovču.thumbs up
Re: Sevid
30. 08. 2016 21:49
Tak to tu nesmíme tak chválit, aby byl Sevid i nadále krásné místo pro klidnou dovčusmileys with beer smileys with beer
Re: Sevid
05. 11. 2016 10:40
Zdravím, nebyl by nějaký kontakt na majitele? Chci se zeptat jak daleko k moři atd. Letos jsem byl v Ražanji a taky dobrý.
Spozdravem Harry
Re: Sevid
05. 11. 2016 13:07
Ahoj Harry,

tak tady je ten kontakt : Smazaná reklama
Prosím posílejte si nabídky přes SZ


K moři je to cca 100 metrů..

Petras.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (05. 11. 2016 18:34).
avatar Re: Sevid
18. 11. 2016 13:20
Zdravím všechny
Jsem pro toto vlákno smazat yawning smiley at se nám to v Sevidu nepřeplní, protože jak už tam jednou zavítáte, tak už vás to nepustí.
Opravdu to bylo 10 dní v ráji, který nám dal všechno co jsme potřebovali a očekávali. hot smiley
Re: Sevid
18. 11. 2016 20:30
Souhlasím, pro mne je Sevid srdcová záležitost a příští rok tam pojedu již po 10té hot smiley
Re: Sevid
03. 01. 2018 22:33
Ahoj, letos jsme se rozhodli vyzkoušet Sevid. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s apartmány Dinka. Díky za každé info thumbs up
Re: Sevid
08. 01. 2018 12:00
také jedeme do Sevidu do apartmánů Dinka, termín 6.6.-17.6.2018, jedeme poprvé, kdyby jste se náhodou dověděl nějaké informace, rady a tipy, mohl by jste mi to prosím přeposlat na adresu kroulikovapetra@email.cz, udělám pro vás totéž pokud mi písnete.
Předem děkuji
S pozdravem Kroulíková
kdo se chystá v červnu na Sevid
08. 01. 2018 14:20
plánujeme navštívit Sevid v termínu 6.6.2018-17.6.2018 do apartmánu Dinko, rádi bychom kdyby se k nám připojili další rodiny, aby bylo veseleji, máme dvě dcery ve věku 10a14 let , prosím pište na email kroulikovapetra@email.cz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lemamipe (08. 01. 2018 15:27).
Re: Sevid
11. 02. 2020 22:34
Tak jsem letos objednal Sevid a až pak jsem se podíval na to video, po jaké silnici se tam jede z jadranské magistrály. No nevím, už se vidím, jak se v Sevidu motám s 11metrovou soupravou auto + vlek s člunem a nejlépe v sobotu, když se střídají turnusy, asi to ještě přehodnotíme. Mimochodem nevíte někdo, kde je tam vjezd do vody pro lodě a v jakém je stavu? Případné GPS souřadnice budou honorovány třemi bludišťáky ...

Jak je to tam s vodou, četl jsem v tomto vlákně, že se tam dováží a každý dům jí má v tanku? Dá se to pít? Díky!
Re: Sevid
01. 07. 2020 18:25
Také by mi zajímala ta voda. Má někdo aktualní informaci? Díky.
Re: Sevid
02. 07. 2020 08:30
Jezdím do Sevidu 10let a vodu piju po celou dobu pobytu. Nikdy jsme neměli žádný problém.
Re: Sevid
02. 07. 2020 09:40
Potvrzuji, voda v Sevidu bez problému, vyzkoušeno 2018, 2019

video z roku 2018 - cesta z magistrály až k téměř posledním apartmánům
[www.youtube.com]

loni cestu v docela velké rozsahu opravovali, v jaké jsou fázi letos, nevím
Re: Sevid
23. 05. 2021 12:54
Pokoušel jsem se najít nějakou místní webcameru a nenašel. Opravdu není nebo neumím hledat?
A ještě jedna otázka. Ježci, resp. varování před výskytem. Někdo tady už psal, že je vysbírá a nahází do hloubky. Jaká se používá technika? Rukavice, jaké? Nebo jinak? Pamatuji, že jsem se jako dítě (v roce 1966) pokoušel chytit ježka pomocí kleští, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný a ty kleště skončily v moři jako hádanka pro archeology.
Re: Sevid
23. 05. 2021 15:55
O žádné webkameře v Sevidu nevím, taky bych ji uvítal. A co se týká ježků.....já si vždy vezmu nějaký kámen nebo kus klacku a postupně je odlupuju od kamenů, mola, dna a pak je opatrně vezmu do ruky a házím do hloubky. Když není ježek přisátý, je lehký a dá se i za bodliny opatrně vzít a zahodit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.