Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sevid

Autor Matúš 
Re: Sevid
11. 05. 2015 17:49
JOOOO Sevid to je krásné klidné místo pro klidnou rodinou dovolenou s překrásně čistou vodou.Byli jsme dvakrát apartmán MIRÁCUL ,nový,moderní přímo u moře.Jestli toužíte po ruchu možnost spoustu výletů.Rogoznica,Primošten,Trogir...
Re: Sevid
24. 05. 2015 23:07
Prý je tam jen jeden obchod a jedna restaurace? Takže na nákupy budeme muset jezdit asi někam dál? Jsou tam třeba nějací prodejci, po ránu koblihy, pečivo? Nebo třeba sýry, pršut, olivový olej, víno...

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
Re: Sevid
25. 05. 2015 07:30
Na nákupy můžete jezdit do Rogoznice, Primoštenu, Trogiru......ale v krámku v Sevidu seženete vše ze základních potravin. Pečivo prodávají v kamenném krámku i v tesco stánku na pláži. Sýry, pršut, oliváč, víno seženete nahoře ve vesnici u domácích. Já tam kupuji olivový olej a musím říct, že je výbornýthumbs up
Re: Sevid
25. 05. 2015 10:00
A co nějaké ryby? Něco jako rybí trh po ránu?

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
Re: Sevid
25. 05. 2015 19:23
Pravda pravda,krámky vše jak se píše,občas stávají před krámkem místní se zeleninou a restaurace jsou tam dvě.Jedna dole a jedna výš nad zálivem.Odbočka je nahoře do prava než se sjede do Sevidu.Na rajčeti tam mají uživatelé nějaké fota...Čerstné ryby prodávají i navečer z lodi v Rogoznici jak se přejede po molu do staré části.Mají tam všecho na co si vzpomenete.Pošlete email a zašlu foto.Mach
Re: Sevid
25. 05. 2015 20:39
čerstvé ryby také prodávají ráno do 7:30 u krámku. Samozřejmě tam není takový výběr jako na trhu, ale čerstvé jsou. Já kupuju manželce oradu
Re: Sevid
25. 05. 2015 22:03
Tak už jsem klidnější, že to základní nakoupím na místě a nebudu muset stále kamsi jezdit. Díky za info. Když mi dáte nějaké typy na výlety a zajímavosti v okolí, tak budu jen rád.

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
Re: Sevid
26. 05. 2015 09:24
tak v tom nemohu sloužit, já to celé proválím na plážismoking smileysmoking smiley a večer vyrážíme střídavě Trogir, Rogoznice, Primošten, kde nakupujeme vynikající arašídy v cukruthumbs upthumbs up
Re: Sevid
22. 06. 2015 22:25
Ahoooj, letos taky pokukuju po Sevidu tak projíždím dostupné informace ale nikde jsem nenarazil na info. o sladoledu v Sevidu, tím myslím zmrzlinu, ne nějaký nanuk z mrazáku. Neumím si představit dovolenou v Chorvatsku bez zmrzliny i když jsem starší pán. Ráno před snídaní si dávám Rozbřeskováka, po obědě minimálně 1 pivo, vypocené tekutiny je potřeba průběžně dopln'ovat, tak mám rád vše v pochůzkové vzdálenost. Pokud budu muset někam jezdit, tak dopln'ovaní těmito tekutinami nejde a to pak bývám lehce nevrlý, protože mám zasadu "Když piju tak nejedu a když jedu tak nepiju". Nejsem žádný svatoušek, v mládí jsem taky pár opic odvezl ale na stará kolena bych nerad dával řidičák do čistírny.Asi tak, Karel.drinking smileysmileys with beer
Re: Sevid
23. 06. 2015 07:33
Já tedy na zmrzlinu zase moc nejsem, ale pokud vím, tak tam zmrzlinu prodávali, ale spíš až k večeru
Re: Sevid
26. 07. 2015 22:21
Tak jsme se vrátili ze Sevidu a až na to horko , celý týden 37°C, nádherné místo! Moře 20m restaurace 50m, samoobsluha 20m zmrzlina a pečivo 40m. Moře naprosto čisté, křišťálová, teplá voda. Jen velké množství ježků, ale protože jsme se koupali a neustále šnorchlovali celá rodina, tak v ploutvích nebo botách žádný velký problém. Ve vodě velké množství rybek do velikosti cca 30 cm, mušle, okurky, kraby do velikosti těla cca 10cm, zahlédnuto několik hvězdic, dvě malé chobotnice, sasanky. Ubytko v apartmánech Marko, vše nové, žádný vyřazený nábytek, dvakrát během pobytu vypadla asi na hodinu elektrika. Za mě moc hezká dovolená, jen mohlo být minimálně o pět stupňů méně a nějaký mráček by také neuškodil. Silnice až na místo je naprosto v pohodě, dobrý povrch, a většinou se vejdou dvě auta vedle sebe.

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
avatar Re: Sevid
27. 05. 2016 06:26
Pěkný den všem
Po dlouhé době konečně opět k moři a vybrali jsme si Sevid ...tak se pokusím oživit tohle téma smiling smiley
Dočetla jsem se tu o velkém množství ježků ...takže bez bot do vody to asi nepůjde že ?
A jaké jsou tu přístupy do vody ...byli jsme v nedalekém Ražanji a tam byla jen betonová plata a hned hloubka.
Re: Sevid
27. 05. 2016 08:30
Záleží na tom, na kterou stranu poloostrova budete chodit na pláž. Na jedné straně je vstup pozvolný, na druhé straně je z počátku vstup pozvolný a směrem k otevřenému moři se jde víc a víc rovnou do hloubky. Ježci jsou někde více, někde méně......Bohužel lidé si loví "na památku" hvězdice, které ježky požírají a díky tomu vlastně sami napomáhají populaci ježků. Ale to už sem nepatří....... Já si ráno vždy těch pár ježků u našeho plata vylovím, naházím do hloubky a pak chodím do vody bez bot.
avatar Re: Sevid
27. 05. 2016 12:38
Děkuji moc za info smiling smiley
jedeme na výběžek u ostrůvku Školjič. Máme apartmán hned u moře a já doufám, že ranní odklízení ježků bude dostatečná prevence ... a koneckonců tím alespoň zaměstnám výrostky.
Je ještě něco co byste mi po zkušenostech se Sevidem připomenul ?
Jedeme s přáteli a já to celé upekla, tak chci aby všechno klaplo.
Re: Sevid
27. 05. 2016 15:21
Tak to jste na té straně, kde je pozvolný vstup do vody. Nezapomeňte si vzít masku na pozorování života pod hladinou
Re: Sevid
27. 05. 2016 17:21
Ahoj Sevid je asi v normálu s výskytem ježků.Byli jsme tam 3krát na straně u ostrůvku Školjič v apartmánu Miline a žádný problém nikdy nebyl.Je tam krásně čistá voda a ježci jsou vidět dál od břehu.Jasně že po ránu někde budou vyplavený.Je to krásné místo pro klidnou dovolenou kdo nevyhledává rušná místa.Krásný pohled je nad Sevidem z příjezdové silnice.
Re: Sevid
27. 05. 2016 22:40
Pro mě je ten pohled nejkrásnější......už se těším, až ho zase uvidímsmileys with beer
avatar Re: Sevid
28. 05. 2016 14:38
No musím říct, že se začínám neskutečně těšit a po vašich příspěvcích dvojnásob smiling smiley thumbs up
Vše potřebné k potápění je samozřejmostí, počítám s tím, dcery to milují a po dvou letech co jsme v Chorvatsku nebyli, je nedostanu z moře.
Kdyby vás ještě něco napadlo, budu ráda .... yawning smiley
Re: Sevid
28. 05. 2016 15:21
V Sevidu Vás čeká krásné moře plné života(jinde v Chorvatsku jsem toho tolik neviděl), nádherné prostředí a úžasný klid. Já miluju ranní nakup čerstvých ryb před krámkem a následné večerní grilování.
Re: Sevid
28. 05. 2016 18:03
Hlavně vás čeká zajímavá cesta s magistrály do sevidusmiling smileySi pamatujte kudy jedetethumbs up
Re: Sevid
28. 05. 2016 23:21
Nádherný pohled, taky to snad někdy uvidím na vlastní oko, ne jen na mapách Google kde je pohled staršího data.Sevid mě taky láká, jsem sice starší pán ale snad někdy, když zdraví dovolí. Karel. cool smiley
[www.google.cz]
Re: Sevid
29. 05. 2016 09:32
Joo Jo na vlastní pohled GOOGLE nemá...Ani to na tom obrázku není tak prudké jak to ve skutečnosti je.Jinak pozor na všudypřítomné zítky z kamenů okolo úzkých silniček..Stalo se že se před naším autem trochu odloupla a spadla na silnici.
avatar Re: Sevid
29. 05. 2016 12:03
Toho sjezdu a kličkování se trošku bojím, hlavně při vědomí, že přátelé mají rok nové auto ...ale troufám si říct, že se to zvládne, když na to bude člověk připravený .... při nejhorším si vyslechnu. thumbs up smiley
Každopádně to určitě bude stát za to smiling smiley
A co pláž Stari Trogir ? Byli jste někdo ? Fotky jsou nádherné, ale realita může být jiná.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gavina (29. 05. 2016 12:13).
Re: Sevid
29. 05. 2016 13:18
Ta cesta zas tak strašná není. Já tam jel poprvé v roce 2009 a to byla celá cesta ještě kamenitá. Nyní je tam asfalt o to už je v pohodě smoking smiley Silnice je sice úzká, ale je tam dostatek míst na vyhnutí. Jeďte pomalu a myslím, že Vám nic nehrozí. Hlavně si opravdu nastudujte cestu. Dá se tam celkem jednoduše zabloudit confused smiley. Já už 3 roky využívám cestu přes Dvornici, odkud je cesta do Sevidu široká a kličkování na úzké silnici si tak užívám až při sjezdu dolů grinning smileygrinning smiley
avatar Re: Sevid
29. 05. 2016 13:50
Dvornica je ta stejná odbočka jako na Ražanj ? Aspoň se mi to tak podle mapy jeví, tam už to trošku známe a cesta byla v pohodě.
Re: Sevid
29. 05. 2016 15:35
Přesně tak.
avatar Re: Sevid
30. 05. 2016 08:01
Děkuji moc smiling smiley
Re: Sevid
24. 07. 2016 18:03
Milí příznivci Sevidu, trávíme s rodinou a přáteli dovolenou v Chorvatsku již pěknou řádku let, do Sevidu všal pojedeme letos poprvé. Je nás jako Hujerů - jezdíme většinou třemi auty a když jedeme do vilky, zabereme většinou rovnou celé patro. Tentokrát jsme si vyjednali pobyt v apartmánech Teodora. Takže Vás, kteří máte s cestou do Sevidu a pobytem tam zkušenosti, moc prosím o aktuální informace, případně i o zkušenosti, pokud někdo z Vás v těchto apartmánech již byl.
Už vidím, že to nebude jednoduché s příjezdem - nejhůř na tom budu asi já (Renault Trafic mikrobus). Moc by mne mrzelo, kdyby nás ta příjezdová cesta nějak limitovala. Většinou už nás totiž třetí nebo čtvrtý den pobytu pomalu přestává bavit válení se na pláži a začínáme "šmejdit" po okolí. V Rogoznici, Primoštenu ani v Trogiru nikdo z nás ještě nebyl (jezdíme většinou více na jih) a rozhodně bychom se tam rádi vypravili. S orientací po výjezdu z dálnice nám snad pomůže navigace - tu máme v autech všichni, protože se letos poprvé chystáme objet slovinskou dálnici - já bych už musel s Trafikem letos platit 60,- € za těch umrněných 60 km.
Zkrátka a dobře, budeme vděčni za každou informaci, ideálně i nějaké foto. Na oplátku mohu poskytnout fotografie z Bristu, z Blaževa na Pelješacu, z Omiše, nebo ze Sumartinu na Brači.

Děkuju pěkně

Petr Novotný, e-mail: novotny@kerex.cz
Re: Sevid
25. 07. 2016 07:41
Zdravím, Sevid už mám letos bohužel za sebou a už teď se mi po něm stýská. Myslím, že ta cesta do Sevidu je až moc démonizovaná....Není to zas taková tragédie. Už je na hodně místech rozšířená. běžně tam jezdí nákladní auta s cisternami a vždy se ta auta nějak vyhnou. Já za svůj 14ti denní pobyt odjíždím na výlety tak 6x až 8x a nikdy jsem neměl problém. Nejhorší řidiči jsou podle mne místní a poláci. Ale když budete pozorní, nebudete mít problém. V Sevidu jsem byl letos poosmé a nikdy jsem žádný problém na cestě neměl. Jezdíme také 2 až 3 auta.
Re: Sevid
25. 07. 2016 08:14
Děkuju za uklidnění, Guty !

Petr Novotný
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.