Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
Htl. Mediteran, Podgora
28. 07. 2009 13:35
Jak je to s parkováním osobního automobilu u hotelu či okolí? Máte s tím někdo zkušenosti?
Re: Podgora
28. 07. 2009 16:54
Záleží jak u kterého hotelu. Většinou mají parkoviště omezená, takže kdo se nevleze, tak musí na centrální parkoviště za poplatek. Ale to by měli informovat v CK.
Re: Podgora
28. 07. 2009 19:09
V CK Firo Tour jen pokrčili rameny. Není to v katalogu, tak o tom nic neví. Musím se postarat sám, proto se ptám zde....
Re: Podgora
28. 07. 2009 19:33
Chceš tím říct, že jedeš s CK, která nemá žádné informace pro své klienty a takto je odpálkuje? Tohle mi odpovědět zaměstnanec na pobočce, tak píšu e-mail majiteli a managerům co to mají za skvělé informace pro své klienty. A žádám okamžitou písemnou nebo telefonickou odpověď přímo od nejvyšších nebo vrácení peněz. V tomhle jsem nekompromisní a vždy trvám na všech informacích a službách.

Centrální parkoviště je u přístavu a cena letos byla myslím 35 nebo 37 kun/den.
Je to takový pel mel, každý si stoupne kde je právě místo a víkendy jsou dost zaplněné. Vím, že je tam dost aut právě těch, kteří jsou ubytovaní v hotelech. Hotely jsou na druhé straně Podgory, takže na parkoviště není vidět.
U app. vás majitelé stát nenechají, dokonce i oni někdy posílají své klienty na placené parkoviště.
Ještě mě napadlo, že auta parkovala i při výjezdu z Podgory směrem na magistrálu po kraji silnice - tam je to zdarma, ale osobně bych to neriskovala (netuším, jestli parkují nebo jenom dojíždí na pláž a večer odjíždí).
Re: Podgora
28. 07. 2009 20:54
Bydlel jsem v hotelu Podgorka. Několik aut měli narvaných na dvorku hned vedle hotelu. Větší parkoviště měli až kus v kopci nad hotelem. Recepční se cukal mi parkoviště dát. Nakonec jsem ho z něj dostal, ale stejně jsem za něj platil. Suma byla stejná jako za veřejné u přístavu. Jenom jsem měl jistotu, že ten plac je můj.

Zadarmo s parkováním u hotelu moc nepočítej a kapacita parkovišť je taky silně omezená.

Volné parkování je v Podgoře až nahoře u památníku, ale tam bych se bál auto přes noc nechat.
Re: Podgora, htl. Mediteran
29. 07. 2009 19:53
Jedeme až 12.9., tudíž by tam nemuselo být tak přeplněno. Ta cena za celodenní parkování není zase tak strašná. Počítáme s tím, že budem každý den někam cestovat.
A jak je to s místem a stínem na pláži? Měli bychom vézt slunečník?
Re: Podgora
29. 07. 2009 21:02
Slunečník jednoznačně ano. Nevím do kterého hotelu jedete, ale stínu tam na plážích moc není.
12.9. je sezona na samém vrcholu. Mám ale zkušenost, že jsem se na veřejném parkovišti pokaždé někam nacpal. Jenom bych se bál nějakého pozdně večerního návratu. To už by mohlo být plno.
Re: Podgora, htl. Mediteran
30. 07. 2009 00:20
atnarfus: Jedeme do hotelu Mediteran, bylo to v nadpisu. A myslím, že 12.9. už je docela po sezoně, nebo ne? Tím veřejným parkovištěm myslíš placené? Tou dobou co tam budeme už snad bude místa více.
Re: Podgora
30. 07. 2009 13:05
Jo sakra ty jedeš a v září. To už tam bude místa hromadu. V tomhle datumu snad vydoluješ parkovací místo i z recepčního.
Když jedeš do Mediteranu, tak by jsi mohl parkovat i podél silnice do Čaklje. Jestli se nic nezměnilo, tak se tam hned u pláže parkovalo zadarmo.

Za veřejné parkoviště považuju to placené u přístavu.
Anonymní uživatel
Re: Podgora
04. 08. 2009 21:50
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 08:45).
Re: Podgora
05. 08. 2009 15:16
Ahojky lidičky,potřebuji poradit.Našemu malému -1,5roku - se ted v létě objevil atopický ekzém.Doktorka zavelela 14 dní moře.Jezdívala jsem se staršími détmi Mimice,ale letos jsme chtěli počkat.Manžel chce vyjet autem 17.8. na blink,já mám obavy,že 2dospělí a tři děti někde v apartmánu v Podgoře či okolí bude problém.Poradí někdo,vzhledem k věku toho nejmenšího popřípadé i jiné vhodně místo ,nechci se střední či jižní Dalmácie vzdát.Díky moc.
Re: Podgora
05. 08. 2009 17:12
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:25).
Re: Podgora
07. 08. 2009 11:38
To skokanka. Myslím že by to tento rok nemusel byť až taký problém, teraz v stredu sme sa vrátili z Podgory a zdalo sa mi že oproti minulému roku (boli sme mynulí rok v tomto termíne na blind) tento rok bolo viacero apartmanov volných.
Re: Podgora
07. 08. 2009 12:19
Ahoj ,
my sa chystáme s 9 mesačným synom a manželkou 25.8. taktiež na blind. Máte niekto skúsenosť obsadenosťou apartmánov ( do 150 m odpláže ) v tomto období ? Zároveň by ma zaujímala cena apartmánov na prelome mesiacov , chceme sa zdržať cca 14 dní . Dá sa predpokladať že pláže budú v tomto období už menej rušné ?
Vopred vďaka za info.thumbs up
PAP
Re: Podgora, Vylet do Mostaru
07. 08. 2009 14:22
Ahoj,
chystame se z Podgory na vylet na vodopady Kravica, Medzugorie a Mostaru. Pojedeme trasou Podgora - Ploce - Metkovic - Kravica - Medzugorie - Mostar. Chtel bych se Vas zeptat jestli jezdite stejnou trasou nebo jestli neznate nejakou "kratsi" cestu. A jeste budu vdecny za jakekoliv zkusenosti s bosenskymi silnicemi, celnicemi atd.
dik moc za odpovedi
avatar Re: Podgora, Vylet do Mostaru
07. 08. 2009 15:57
muzes jet z Podgory na Vrgorac-Crveni Grm-Citluk-Mostar,je to cca. 88 km a 1,40 hod. a nebo normalne na Ploce-Metkovic-Pocitelj-Buna-Mostar,to je pak 114 km a 1,40 hod. taky.Nezapomenout zelenou kartu do BIH,jinak dost na BIH cestach omezena rychlost a policie dost hlida dodrzovani rychlosti,cesty vcelku dobre,pekne okoli,vsude neco k divani.
PAP
Re: Podgora, Vylet do Mostaru
08. 08. 2009 12:46
to Fanky: Dik moc za info
avatar Re: Podgora
11. 08. 2009 12:43
skokanka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky lidičky,potřebuji poradit.Našemu malému
> -1,5roku - se ted v létě objevil atopický
> ekzém.Doktorka zavelela 14 dní moře.Jezdívala jsem
> se staršími détmi Mimice,ale letos jsme chtěli
> počkat.Manžel chce vyjet autem 17.8. na blink,já
> mám obavy,že 2dospělí a tři děti někde v
> apartmánu v Podgoře či okolí bude problém.Poradí
> někdo,vzhledem k věku toho nejmenšího popřípadé i
> jiné vhodně místo ,nechci se střední či jižní
> Dalmácie vzdát.Díky moc.

milá skokanko,budeš muset si vybrat:buď Podgora kvůli sobě,nebo třeba ostrov Rab,který omývá moře se zvýšenou slanností,které je vhodné zejména pro alergiky,astmatiky,a vůbec pro všechny.Byli jsme tam v roce 2000 s dvouletým synem,bydleli jsme v Kamporu/na blind/ v domě,u dvou obrovských středomořských borovic,a denně jsme jezdili asi dva km na Suha Punta,kde v lese ,který byl až k pláži jsme polehávali a pospávali a moc se nám tam všem líbilo a dodnes na to vzpomínáme.Pokud bych měl mrňouska,svou zkušenost,tak bych ani sekundu neváhal/v Podgoře jsem byl 3x/ a volba by byla RAB !!!thumbs up

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: Podgora
11. 08. 2009 13:38
Podgora je krasna nasli jsme si tam krasnou plazicku 30 minut chuze od centra mesta ale stalo to zato pac zadni lide kolem kdyby mel nekdo zajem vysvetlim to podrobneji
PAP
Re: Podgora
11. 08. 2009 14:44
to Maky38: Ja bych urcite zajem mel, jesli by jsi mohl tak treba odkaz na maps.google.com, nebo GPS souradnice : ) at si rozumime, protoze ja jsem v Podgore letos poprve : )
Anonymní uživatel
Re: Podgora
11. 08. 2009 14:49
To Hajduk: Vidím, že jsi spřízněná duše, já na Rab, a hlavně na Kampoir nedám dopustit. Krásný vzpomínky...
Re: Podgora
11. 08. 2009 16:54
Jestli myslíš - tu za pláží za přístavem vzadu, jak přejdeš Tabuu , jdeš dál mezi olivovníky ...tak tu znám :-)
Re: Podgora
17. 08. 2009 15:33
v sobotu odjíždím, jupíííííííííííííííí
Re: Podgora
21. 08. 2009 10:57
Kde se dá třeba na půl dne bezpečně zaparkovat v Podgoře? Budeme bydlet v Duče u Omiše, ale chceme hodně jezdit na výlety. V Podgoře jsem byl v roce 2000 a chtěl bych si ji znovu projít a zavzpomínat. Pamatuji si, že tam bylo nějaké velké parkoviště nad hotelem Mediteran, ale to snad bylo jen pro autobusy.
Re: Podgora
21. 08. 2009 11:19
[www.ihvar.cz]

K přístavu se dostaneš, když sjedeš z hlavní už před prvním mostem na začátku Podgory. Na další odbočce za druhým mostem se doleva nesmí odbočovat a když by jsi až kus za druhým mostem odbočil doprava, tak pojedeš směr Čaklje a na parkoviště u přístavu se nedostaneš.
Mapku najdeš na [podgora.hr] tak to trochu omrkni, jsou tam ty sjezdy docela zamotané.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (21. 08. 2009 11:21).
Re: Podgora
21. 08. 2009 11:52
Díky. Možná bych zaparkoval u památníku, protože se k němu stejně chci tak jako tak podívat. Jinak jak jsi jinde psal, že se dřív parkovalo podél komunikace na Čaklje od Podgory, tak sice tam nemusí být zákaz, ale asi tam taky jako u nás platí, že po zaparkování musí zůstat půjezdný alespoň 1 jízdní pruh o šířce 3 m, pokud to není jednosměrka tak tedy celkem 6 m. Asi to tam je úzké, proto tam ani nemusí být zákaz a stejně se tam parkovat nesmí.
Re: Podgora
29. 08. 2009 23:25
Bezpečně (bez obavy z odtažení) snad jen na hlavním parkovišti u přístavu nebo vedle něj směrem od parkoviště k centru jsou parkovací místa přímo u cesty. Je tady automat, ale nerozmněňuje.
Cena je v obou případech stejná: 7kuna/hod. nebo 35kuna/den
Chodí tady po celé Podgoře kluci, fotí auta, která stojí kde "nemají" a pak je odtahují (většinou na hlavní parkoviště).
Směrem k památníku se samozřejmě parkuje také, ale je to dost obsazené.
Re: Podgora
29. 08. 2009 23:37
Pokud se chystáte do Podgory bez zajištěného ubytování, tak klidně jeďte, ubytování najdete bez problémů. Letos bylo v Podgoře méně lidí již v červnu i červenci, ale teď, poslední týden v srpnu byla poloprázdná. Spousta domorodců stojí s cedulkama u cesty (osobně bych ale zašla do ulice, kde jsou app. s výhledem na moře a ptala se přímo tam, je to levnější než přes agentury), pláž Plišivac je poloprázdná (u hotelů zatím plnější), promenáda večer průchozí bez větších problémů. Pro ty, co chodí do konoby Klemič dobrá zpráva - slevnili menu (polévka,ryba nebo maso, salát) z 65kuna na 45kuna. Ale lidí jim to nepřidalo, tak nevím, kde se stala chyba.
Jen malá poznámka na závěr - v Podgoře letos kralují (kromě chorvatsky a jugoslávky mluvících) Češi a Slováci, pak Poláci, Italové a skutečně jen několik málo Němců.
Re: Podgora, parkování
30. 08. 2009 12:00
VeronikaF.: Jak je to parkoviště u přístavu daleko od hotelů? Jedeme do htl. Mediteran.Ta cena za celodenní parkování je dobrá thumbs up. Ta zpráva o poloprázdých plážích ještě lepší grinning smiley
avatar Re: Podgora, parkování
30. 08. 2009 18:05
Parkoviště je přímo u hotelu Mediteran. Pro ubytované v hotelu nebo ve vedlejším hotelu Aurora (ten české cestovky většinou nenabízí) je zcela zdarma, jinak 30 kun za den. Prázdné pláže byly začátkem července, pak se to trochu naplnilo, ale proti loňsku paráda. Podgoru miluju a tak vzhůru a užívejte si to krásné moře.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.