Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Vir

Autor blondehare 
avatar Re: ostrov Vir
15. 07. 2008 14:29
Zkušenosti s Virem máme ty nejlepší - byli jsme tam 5 x za sebou (4x v září a 1x v červnu) a určitě se tam v budoucnu zase vrátíme. Většinou jsme měli tuto pláž jen sami pro sebe - fotografováno z místa, kde jsme parkovali. Jen jsme si letos řekli, že už je na čase poznat i jih Chorvatska, tak jedeme na Pelješac. Zadej si do vyhledavače Otok Vir a najdeš spoustu možností ubytování. Šťastnou cestu.
tynda
Re: ostrov Vir
16. 07. 2008 15:02
Rosemarie,
díky za info.Ubytování už máme zamluvené od ledna, jenom mě ta diskuze trochu rozhodila.Ale podle zkušeností vím,že na to člověk nemůže až tak dát, stejně je to čistě subjektivní pocit.
Pláž vypadá perfektně, všude se dá najít,když člověk hledá, něco lepšího.

Jenom mě zneklidňují komentáře o vodě - jaká je tvoje zkušenost?Ubytovatel mě ujišťoval,že pitnou vodu majíconfused smiley, tak nevím.

A komáři - jak jste to řešili - opravdu jsou tam krvežízniví, nezdolatelní?
Už se nám stalo,že místa "kde zaručeně nejsou" byly komáří líhně a naopak...
Re: ostrov Vir
17. 07. 2008 09:30
Samozdřejmě že se dá najít vždy něco lepšího, jak jsem psal v okolí majáku jsou písečné ale chce to loďku protože je to daleko a cesty nebo chodníky nevim nevim
tynda
Re: ostrov Vir
17. 07. 2008 15:55
My loďku, gumák, mámeyawning smiley, takže doufám, že tam dojedeme po moři.Díky za tip, maják si budu pamatovat.

Za 10 dní se přesvědčím sama, co nás tam čekácool smiley asi nejlíp.
avatar Re: ostrov Vir
18. 07. 2008 18:26
Tyndo, bydleli jsme ve středu ostrova - kousek od pošty a domácí měl skvělou sladkou vodu. Jak v okolí nevím.
Komáři jsou ty malé mrchy kousavé - pardon, ale jinak se jim říct nedá. V noci jsme měli v zásuvce Raid a na balkoně citronovou svíčku.

Nevím tedy, kde přesně budete ubytovaní, ale na pláž u majáku je to na gumák, myslím, dost daleko.
Re: ostrov Vir
19. 08. 2008 20:31
Tak jsme byli celá rodina vyděšení ze všech možných příspěvků, co jsme tu četli a realita byla úplně jiná. Vrátili jsme se v neděli a můžu říct následující. Byli jsme ubytováni přímo na pláži Miljkovica, byl tam navezený štěrk (zaplať pánbůh za něj, protože na oblázcích se nedá ani sedět ani ležet), lidí sice hodně, ale žádná tragégie (a to mám z lidí fóbii) a komáry jsem viděl 2. Děti se vyblbli a byly spokojené. Já můžu Vir jen doporučit, snad jenom kromě baru na pobřeží, kde jsme museli prosit, aby nám přinesli něco k pití a vůbec by se v Čechách neuživili. Jen cesta zpátky byla očistec, 450 Km jsme jeli 12 hodin.
avatar Re: ostrov Vir
19. 08. 2008 20:39
To mám radost, že se vám na Viru líbilo - byli jste i na Červené zemi?
Re: ostrov Vir
23. 08. 2008 08:52
Ahojte.za týden mám vyrazit taky na Vir..máme bydlet na horní části..blíž k Pagu..v Lucici..nemáte někdo typ na koupání v téhle oblasti?a jak daleko je to asi na tu jižní pláž?a ještě,kde je ta Červená zem?díky vám moc za radu..už jsem si přibalil Raid..confused smiley
avatar Re: ostrov Vir
23. 08. 2008 09:16
tomulka61 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte.za týden mám vyrazit taky na Vir..máme
> bydlet na horní části..blíž k Pagu..v
> Lucici..nemáte někdo typ na koupání v téhle
> oblasti?a jak daleko je to asi na tu jižní pláž?a
> ještě,kde je ta Červená zem?díky vám moc za
> radu..už jsem si přibalil Raid..confused smiley


Poslala jsem Ti soukromou zprávu s odkazem na stránky ostrova.
Re: ostrov Vir
23. 08. 2008 17:45
Rosmarine-
Moc díkythumbs up
Re: ostrov Vir
29. 09. 2008 14:23
ahojky,chci se připojit k hodnocení ostrova Vir. My jsme z něj moc nadšeni. Věřím,že je v Chorvatsku mnoho krásných a určitě krásnějších míst než je Vir,ale nás prostě chytil.
Letos jsme tam pořídili apartmán,tak máme své zázemí 50m od moře. Líbí se mi blízkost Zadaru,kde pořídím vše,co potřebuji. V marketech jsou ceny srovnatelné s našimi.
Pláž si tam vybere každý podle svého. Ostrůvek je malý,všude je tam blízko. Díky rovině,doporučuji vzít s sebou kola,podíváte se do všech koutů Viru i na pevninu,všude příjemná rovina.

Jo a s vodou na Viru je to následovně. Kdo má studnu,tak má vodu slanou,to je tam všude stejné. Většina domů má svoji cisternu zabudovanou v zemi,kam si nechává vozit pitnou vodu a ta teče z kohoutků v koupelně a v kuchyni. Ta ze study teče jen do WC a do sprchy.
Má to opravdu většina domů a kdo ne,tak alespon v apartmánu má pro své hosty takové ty přístroje s velkým barelem vody a pravidelně doplnuje. Toto dělají ti solidnější majitelé domů. Takže nejlepší je při objednávání se zeptat,jestli mají pitnou vodu a jakým způsobem.
Re: ostrov Vir
18. 09. 2012 15:52
Jééžiš...koukám,že skoro všichni si tu stěžujete,že to bylo to nejhorší místo v chorvatsku.Chápu,že někomu se tu nelíbí.To ano ...ale pokud mám projevit svůj názor....Na Viru jsem žila 4 roky.Každý rok tam jezdím na dovolenou a strašně se mi tam líbí ...Já tam třeba jezdím hlavě kvůli moři a kvůli tomu abych se aspoň trochu opálila yawning smiley grinning smiley Né kvůli tomu abych se tam každý den válela na posteli nějakého luxusního apartmánu či hotelu.Prostě čistě a jasně ...to místo miluju winking smiley)) ...možná je to kvůli tomu jak jsem tam bydlela a zvykla jsem si tam.Znám tam spoustu lidí,umim mluvit chorvatsky,ale líbí se mi tam !! yawning smiley))))
avatar Re: ostrov Vir
18. 09. 2012 21:35
... Lorenko ... třeba už za ty 4 roky, co si stěžovali ... změnili názor smiling smiley
Re: ostrov Vir
25. 09. 2012 12:31
na Viru jsme byli vloni a byli jsme tam moc spokojeni-bydleli jsme v té části blíž k Zadaru (hned za mostem doleva), apartmán krásný zrekonstruovaný, problém s vodou žádný nebyl a ostrov jako takový se nám líbil. Projeli jsme ho myslím docela dost,je fakt že takové ty bohem zapomenuté části jako Pedinka(doufám, že jsem to nezkomolila;-)byli i na nás,kteří máme rádi klid až moc klidné...ale i to mnoha lidem vyhovuje. Někde na foru jsem četla, že tam měli nepořádek na apartmánu-nepříjemní domácí a pod. Ale s tím nemá samozřejmě Vir jako takový nic společný. čuňata domácí najdeš po celém pobřeží.
v2x
Re: ostrov Vir
20. 06. 2014 13:47
Z mého pohledu naprostá spokojenost.
Nenechte se odradit kritickými příspěvky. Internet je plný "dobráků", kteří rádi šíří blbou náladu.
Třeba komáři - už jste jich někdy viděly u Jadranu víc než u nás?. Já ne.
avatar
mdr
Re: ostrov Vir
07. 05. 2015 17:48
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pláž na Červené zemi - vede tam asfaltka až k
> pláži.
>
Rosmarine, souřadnice té pláže? Dík.
avatar Re: ostrov Vir
14. 06. 2015 16:14
Nevím, zda moje informace nepřichází již pozdě, ale tady je nápověda: Duboka Draga pláž
avatar Re: ostrov Vir
14. 06. 2015 17:13
No konečně , to je dost , že už nejsme u....*
smileys with beer
avatar Re: ostrov Vir
14. 06. 2015 21:40
... Rosmarinko, vítej ...
smileys with beer
avatar Re: ostrov Vir
19. 07. 2015 18:14
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil irenej (19. 07. 2015 22:41).
Re: ostrov Vir
18. 02. 2016 06:44
Máte někdo zkušenost s apartmány Maček na ostrově Vir?
avatar ostrov VIR
28. 01. 2017 12:36
Tak jsme letos zvolili ostrov VIR, hlavně kvůli psa, je to cca 20 km od Zadaru, říká se mu ostrov dvou tváří, údajně by měla být jedna polovona obydlená a druhá ne, našel jsem nějaké zák.ladni video na YT tady [www.youtube.com]
Tak, byl tam někdo z vás ? Nějaké základní info a zkušenosti pro průměrného Čecha ???
avatar Re: ostrov Vir
28. 01. 2017 15:21
Sloučil jsem téma s již stávajícím

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: ostrov Vir
28. 01. 2017 18:29
jj, díky za přesunutí, dal jsem do vyhledávače fóra "VIR" a nenašlo mi to nic, proto jsem téma založil, asi to fulltextové vyhledávání nefunguje korektně. No, přečetl jsem tady dost negativních informací, ale z let 2007, snad za tu dobu pokročili a bude to tam lepší, zabookoval jsem si apartmány v Kod Spavalica, měl by to být takový komplex s pokoji a restaurací ... na fotkách to vypadá hezky, majitelka v e-mailové komunikaci vstřícná. Zjistil jsem, že je tam problém s pitnou vodou, ale údajně se dá koupit za 1Euro 5ti littová balená voda, tak není co řešit, to je v pohodě ...
avatar Re: ostrov Vir
28. 01. 2017 23:54
Michalll: hodně Ti napoví:
cesta spíše v jižní části ostrova
pláž v severní části ostrova
souhrnný pohled - od 10:45 tzv. Červená země na konci ostrova, ideální místo pro osamocené opalování smiling smiley
a když si přehraješ vše - budeš vědět, co potřebuješ
Re: ostrov Vir
30. 01. 2017 06:37
Jezdíme tam každý rok. Tak se ptejte smiling smiley
Voda tam skutečně není dobrá, musí se kupovat. Nám jí kupoval domácí, tak jsme se nemuseli o nic starat.
Kod Spavalica vím kde je, chodili jsme okolo něj denně do pekárny. Vypadá to tam opravdu pěkně.
avatar Re: ostrov Vir
30. 01. 2017 13:23
Vir bylo naše první seznámení s Chorvatskem, prožili jsme na něm krásné dovolené od roku 2002 do 2005, 2007, 2008. Jezdili jsme vždy v září a zažili jsme dny, kdy jsme na plážích na Červené zemi nebo u majáku (který byl v té době opuštěný a volně přístupný) byli úplně sami. Všude byl klid a pohoda, ale vše bylo takové divočejší.
V prvních letech bylo pitné vody dost a byla opravdu dobrá. Bydleli jsme u starousedlíků v centru obce Vir, cca 2 minuty od Kod Spavalica Cesta od mostu až na místo - zavzpomínala jsem :-)
Pak se ale po celém ostrově začalo neuvěřitelně stavět a spodní vody ubylo.
Přibylo turistů i "víkendášů" a Vir pro nás ztratil své kouzlo. Podle fotek a videí, je to tam teď vybavenější a kultivovanější, víc obchůdků, restaurací - to už ale není nic pro nás. smiling smiley
Michalll, když ale přijmeš Vir takový jaký je teď a nebudeš mít možnost srovnávat, bude se ti tam určitě líbit. Je to místo, které nabízí spoustu krásných a mělkých pláží - pokud máš děti, budou nadšené smiling smiley , podvečerních procházek, a výletů do okolí - např. Zadar a Nin. Vyjeďte si, za jasného počasí, na kopec Bandira, je tam překrásný pohled kolem dokola. Přejeme vám krásnou dovolenou a pozdrav od nás Vir yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (30. 01. 2017 13:35).
avatar Re: ostrov Vir
30. 01. 2017 18:21
Děkuji za videa a informace o VIRu, v loni jsme byli na Pelješaci a přes počáteční odpor (můj, zbytek rodiny nadšený), protože to pro mně bylo "moc klidné místo", jsem se nakonec nechal unést tím klidem a jel bych tam znovu, jenomže jsme koupili psa a v létě ho přece nenecháme doma, takže pesan pojede s náma. Proto i více méně padla volba na VIR, protože je to blízko a taky, proto, že tam doufám najdu pláže, kde můžu pustit psa na volno aby si to užil. Máme totiž Staforda a spoustu lidí si jej plete s PitBullem (ze kterého vzešel) a tak v Chorvatsku jako "bojové plemeno" musí mít pořád náhubek a vodítko. Náš pes je neskutečný mazel (zatím, má 8 měsíců), ale někteří lidé se ho bojí, tak si to tam snad spolu užijeme na nějaké osamocené pláži. Děti máme, 18ti letá dcera (ta už s náme nejede, protože podle ní "trapas" v jejím věku :-)) ) a syna 9 let, ten se tam určitě vyřádí. Mám dotaz, kde se tam jezdí na nějaké pláže, kde budeme sami ? Je to psí ostrov ? Jako Pelješac ? Tam totiž se to psi vyloženě hemžilo a nikdo neměl se psi problém.
Majitelka Kod Spavalica má sama psi, takže z její strany nebyl problém s naším psem, dokonce mi nabídla použít nějaké velké mražáky, které tam má, protože se s sebou beru mražené maso pro BARF stravu pro pesana ...


Tak děkuji za zevrubné info a už se těším na VIR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (30. 01. 2017 18:23).
Re: ostrov Vir
19. 06. 2017 16:30
Ahojte,letos jedeme na ostrov Vir poprve (3.8.),jsem plný očekávání,jak to tam bude vypadat,zda jsem se trefil do lokality.
Chorvatsko navštěvujeme již 15let,vždy jinou destinaci,ale kromě Munteru jsme na ostrově nebyli.Předpokládám,že tam nebude na pláži přeplněno,hlava na hlavě,jako kolem celého pobřeží. pevniny.S vodou budou asi problémy,to celkem očekávám, co komáří nálety?Jedeme do apartmánu Iva,máte někdo zkušenost??
Re: ostrov Vir
19. 06. 2017 19:14
to doktor:
Vir už není tak prázdný jak býval dřív. Jezdíme tam každoročně (většinou 2x ročně) od roku 2010 a lidí tam pořád přibývá. Nejvíc plno bývá na konci června a červenci. Naopak ve druhé polovině srpna už se to vylidňuje a v září už mají některé restarace a bistra zavřeno. Hodně Chorvatů má na Viru letní sídlo, takže je tam i dost Chorvatů, z ostatních národů jsou pak nejpočetněji zastoupeni HU, CZ, SK, PL, D, SLO... Za tu dobu co tam jezdíme jsme zažili vodu teplou 28°C, ale i 19°C. Průměrnou teplotu vody odhaduji na 24°C. Ono taky záleží, jestli budeš na jižní nebo severní straně ostrova. My jsme byli na jižní straně a tam měla vodu vždy aspoň o stupěň vyšší teplotu než bylo oficální hlášení ze Zadaru.
Co se týká pitné vody, tak většina apartmánů má zásobníky na vodu, která se dováží v cisternách. Kvalitu vody nedokážu posoudit, bo já piju pivo smileys with beer ale nemusíš se bát, voda je pitná.
Komáři v posledních letech byli vždy, do standardního vybavení apartmánu patří i elektrický odpuzovač komárů. A večer se bez repelentu nedalo vyjít ven nebo sedět na terase. U našich dětí se osvědčily náramky z Dedry. Rozhodně doporučuji něco proti komárům vzít s sebou nebo lze případně i koupit na místě v některém z mnoha obchodů. S nákupem si proto nemusíš lámat hlavu, obchody jsou dobře zásobeny, stejně tak je tam dost restaurací nebo pekáren (některé mají otevřeno nonstop) s dostatečně širokým sortimentem. V centru města je i rybárna, ale ceny tě asi moc nepotěší.
Horší je to na Viru s dopravou. Jak roste počet turistů, tak se navyšuje i počet vozidel a někdy je průjezd na zadní část ostrova adrenalinový zážitek. Jak jsem psal, záleží na tom, v které části ostrova budeš. Stejně tak večer bývá centrum města plné turistů a není tam téměř k hnutí. Nic pro mě. I to byl jeden z důvodů proč jsme se rozhodli pro změnu a červenci míříme na Pag a v srpnu na Hvar.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.