Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Vir

Autor blondehare 
ostrov Vir
22. 04. 2007 08:23
Ahoj, mužete se někdo podělit o zkušenosti s dovolenou na ostrově Vir, jaké jsou tam "pláže"atd. popř. doporučit nějaké ubytování dík.
igy
Re: ostrov Vir
22. 04. 2007 18:56
Na Viru jsem byl už před delší dobou, takže ubytování nedoporučím, co se týče pláží asi si najde každý tu svoji, my jsme měli štěstí, že jsme měli apartmán hned u vody a domácí tam měl štěrkovou pláž, která navazovala hned na jeho zahradu, takže pro děti paráda. Zkoušeli jsme se podívat i jinam, ale nakonec jsme zůstali na "svém". Na konci ostrova (v podélné ose) je ještě taková ta pravá příroda, kde nejsou žádné domy a doporučuji si tan navečer udělat výlet - spousta mořské havěti k vidění. Co je na Viru trošku omezující, je to, že tam není pitná voda, takže je nutno kupovat balenou.
avatar Re: ostrov Vir
23. 04. 2007 16:54
Na Viru jsme byli 4x v letech 2002 - 2005 u senzačních lidí Dany a Toma Miloševských - je to ještě starší generace, která nás prostě vzala do rodiny se vším všudy. Mají dům v centru ostrova - k pláži je to 5 minut směrem k Pagu a 15 minut směrem ke Kornatům. Nevím, jak to tam vypadá v sezoně, protože jsme tam jezdili vždy v září - a to tam bylo tak 20 turistů a jinak jen domorodci, moře čisťounké a pláže liduprázné, klídek a pohoda.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (07. 05. 2015 08:36).
Re: ostrov Vir
24. 04. 2007 15:04
Loni jsme nebyli schopni se domluvit na místě dovolené, tak jsme nakonec skončili na Viru. Rodina se z toho ještě dnes nevzpamatovala a říká - nikdy více. Ubytování jsme sehnali přes internet (@#$%&). Až poté jsem si přečetl některé příspěvky zde na fóru a měli jsme poslechnout a Viru se vyhnout. Pláže jsou z nasypaného štěrku a kamení, takže proti krásným barevným oblázkům na Makarské je to hrůza. Byli jsme v červenci a byla zde hlava na hlavě. K moři jsme chodili na jižní (otevřenou) stranu, což ještě šlo. Na severní straně je úzký průliv, který odděluje Vir od Pagu, tam jsem se byl jenom podívat a připadal si jak na nějaké menší přehradě a ne jak u moře.. Pěkné to může být na konci ostrova - je to opravdu taková divočina. S pitnou vodou (jak píše výše igy) už naštěstí žádné problémy nebyly - ta co tekla z kohoutku snad pitná byla, alespoň jsme žádné problémy neměli.
Ostrov Vir bylo zatím to nejhorší místo, kde jsme v Chorvatsku byli angry smiley
Každému se ale samozřejmě může líbit něco jiného.
Re: ostrov Vir
18. 07. 2007 20:53
Koukám samé pěkné zprávy. Není něco pozitivního? spinning smiley sticking its tongue out
Re: ostrov Vir
20. 07. 2007 11:18
Petr_K napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Koukám samé pěkné zprávy. Není něco pozitivního?
> spinning smiley sticking its tongue out

Komáři byli v roce 2006 na Viru nejagresivnější, jaké jsem kdy zažil. Nejhorší to bylo první noci, kdy jsme měli jenom jeden Raid do zásuvky a během noci si ho tajně kradli z jedné ložnice do druhé. Chudáci, kteří o Raid přišli byli během deseti minut vzbuzení a poštípaní a opět se snažili Raid přemístit k sobě. Pak jsme koupili druhý a bylo to o trochu lepší, ale zdaleka to na ně nezabíralo na 100%.
Pozitivního by na tom mohlo být to, že pan domácí se hrozně divil, co to vlastně jsou ti komáři, že je nikdy předtím neviděl a na Viru prý nikdy nebyli. eye popping smiley
Takže pokud tam pojedeš, doufej, že jenom my jsme měli tu smůlu a útoční komáři tam nebudou. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (20. 07. 2007 11:24).
lajka
Re: ostrov Vir
20. 07. 2007 11:47
Na Vir jedeme v září již po třetí a nemůžem si toto místo vynachválit. Jezdíme v červnu nebo v září,takže krásné počasí a klid, žádné davy turistů, pláže čisté - máme na výběr štěrk, písek, nebo vybetonované plácky, idylka. Jasně, komáři jsou asi jako všude, kde jsou používány nádrže na vodu Nemáme rádi místa, kde hučí diskotéka do pěti do rána a defilují davy turistů, proto (a nejen proto) jsme s touhle lokalitou fakt spokojeni.
Re: ostrov Vir
20. 07. 2007 12:18
Díky za ohlasy. Ještě se zeptám na místa na Viru kam jezdíte. Tedy pokud je chcete prozradit a nebojíte se, že tam bude příští rok přelidněno spinning smiley sticking its tongue out .
avatar Re: ostrov Vir
20. 07. 2007 13:11
lajka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Vir jedeme v září již po třetí a nemůžem si
> toto místo vynachválit. Jezdíme v červnu nebo v
> září,takže krásné počasí a klid, žádné davy
> turistů, pláže čisté - máme na výběr štěrk, písek,
> nebo vybetonované plácky, idylka. Jasně, komáři
> jsou asi jako všude, kde jsou používány nádrže na
> vodu Nemáme rádi místa, kde hučí diskotéka do
> pěti do rána a defilují davy turistů, proto (a
> nejen proto) jsme s touhle lokalitou fakt
> spokojeni.


Mluvíš mi z duše, jezdíme tam ve stejnou dobu a bydlíme u Toma Makedonce (kod palme). Jsme tam z klidu, pohody a ticha nadšení. A koupat se jezdíme většinou k majáku nebo na Červenou zem. Tak pozdravuj moře kolem Viru i od nás thumbs up smiley
Re: ostrov Vir
20. 07. 2007 14:58
Bylo příjemný číst v záplavě negativních hodnocení mýho oblíbenýho místa Tvůj příspěvek. Díky thumbs up My vždy bydlíme v Lozicích - úplnej klid a pohoda. A přitom je to kousek do Viru na nákup čerstvých rybiček na gril...smileys with beerNa pláži většinou ani noha, nebo jen pár lidí, takže berem i naši psí příšeru...Už se tam zase těším. Rosmarine, a Ty už jsi po nebo se teprve chystáš?A nebo jezdíš(jako my tento rok) v červnu i v září?thumbs up smiley
Re: ostrov Vir
20. 07. 2007 15:58
My jsme byli hned na začátku ostrova (cca 1 km za mostem) na jižní straně. Do centra městečka Vir ještě asi půl hodiny pěšky. V místě našeho pobytu byly postaveny apartmány těsně jeden vedle druhého. Takže o klidu a pohodě ani zdání. Navíc jsme byli v červenci, takže na "pláži" hlava na hlavě. Pláž z nasypaného štěrku také není to pravé, není nad oblázky. Štěrk navíc nasypaný na stavební suti, která byla často až na povrch. Moře v našem místě úplně bez života. Můj negativní pohled určitě není možné vztáhnout na celý ostrov, ale na místo, kde jsme byli my, to platí. Na konci ostrova v Lozici to bude asi klidnější, ale když jsme se tam byli projet autem, tak mi to připadalo jako neudržovaná zarostlá divočina, kde není kam se projít.
Lenasek
Re: ostrov Vir
21. 07. 2007 13:11
Ahoj, loni jsme byli ubytovaní asi 2 min. pěšky od centra u jedné rodiny. Nádherná vila, super restaurace(vodka s džusem vyšla levněji než nealko pití) a super komáři. Nakonec nám domácí doporučil si koupit takové spirálky, které se zapálí a komárům škodí. Doporučuji zapálit je už v šest večer (vydrží hořet cca 3 hod) a celou noc máte pokoj od komárů. V krámě je tam koupíte od 9 do 12 kun, což není tolik. Nakoupili jsme si je i domů. Jediné co mě zklamalo, že zrovna na naší pláži byl špatný vstup do moře. V hloubce jednoho metru byly velké balvany porostlé takovou hnusnou řezavou trávou. Tže jsme byli všichni strašně poškrábaný.
Re: ostrov Vir
21. 07. 2007 13:36
K čemu Ti je nádherná vila, když máš takové moře?
P.S.: V Česku např. v DM koupíš ty spirály určitě levněji než v krámě na Viru.
Juráš
Re: ostrov Vir
21. 07. 2007 23:34
Smradlavé spirály zelené barvy jsme tam koupili také, ale v apoši se pak nedalo dýchat natož spát. Takže větrat = návrat komárů. A tak pořád dokola. smileys with beer
Re: ostrov Vir
22. 07. 2007 14:50
Ty spirály jsou apriori určené při pobytu na balkoně nebo k postavení do otevřeného okna.
Juráš
Re: ostrov Vir
09. 10. 2007 15:06
Tak jak bylo na Viru letos? Co komáři, kousali zase tak silně nebo už byl klid?
Nina
Re: ostrov Vir
16. 01. 2008 13:27
Byli jste někdo ještě na Viru?

Jak je to s tou vodou???

Právě jsem si zarezervovala apartmán a nějak mě přešla chuť...komáři a voda - dost toho bylo loni v Povljaně...
Re: ostrov Vir
04. 04. 2008 13:00
Chtěla bych se zeptat,kde přesně jste na Viru byli.Já jsem si už rezervovala dovolenou na Viru a těď jsem našla dost špatné zkušenosti na internetu.Předem děkuji .
Jita
Re: ostrov Vir
04. 04. 2008 15:11
Na Viru jsme byli loni posledních 14 dní v květnu, počasí super, žádné "davy" turistů.
Ubytovaní jsme byli přímo ve Viru - ulice Lučica - 60m od moře, směr ostrov Pag.
Na pláži dost ostré kamení, takže už kvůli dětem jsme se jezdili koupat ke kempu Sepavač ( malá písčitá pláž + beton ) -
nebo - jak tu zmiňovala Rosmarine - na Červenou zem. Moře je v okolí Viru krásně čisté, proto je zde hojnost ježků a "mořských okurek".
2 negativa dovolené na Viru: komáři a absence pitné vody z vodovodu. Takže přibalit repelent + strojek do zásuvky + plácačku a v "rozpočtu" pamatovat s nákupem balených vod.
Nám se tam zalíbilo tolik, že tam za 42 dní vyrážíme znovu.
V případě zájmu mohu na e-mail poslat foto + podrobnější info.
Re: ostrov Vir
24. 04. 2008 09:54
caute vsetci,no ako tak citam,vobec sa mi na ostrov Vir nechce ist a to tam mam stravit cely mesiac eye rolling smiley
Chodili sme do Omisu,to je najkrajsia cast Chorvatska-dlhocizna piesocna plaz,blizko cemp,kde sa deti zahraju,aj ked tam nie su ubytovane a blizko mesto Split spinning smiley sticking its tongue out a to je tiez nadherne
Lenze tento rok ideme na Vir,kedze tam mame vlastny apartman a ako citam,neviem,neviem,ci si radsej nezaplatim aspon tyzden v Omisi
Ale mozno tam bude suuuuuper-viac ludi-viac nazorov na vec
avatar Re: ostrov Vir
25. 04. 2008 12:20
Michale, podívej se na .otokvir.net - samozřejmě se třemi w. Na Viru jsme strávili 5 x moc krásnou dovolenou a určitě si najdeš pláže dle svého přání. Pokud pojedeš v červnu nebo v září, tak i liduprázdné. smiling smiley
Re: ostrov Vir
13. 05. 2008 15:29
Dobrý deň. Tak aj my sa chystáme v auguste na ostrov Vir. Som dosť zhrozená z nie veľmi dobrých referencii o tomto ostrove. My tam ideme celá rodina aj so starými rodičmi a troma deťmi (13,9r. a 13m.) Tá pitná voda je dosť veľký hendikep. Čo stojí 2l minerálky? Myslíte, že je tam aj niečo pozitívne, čo by nám spríjemnilo dovolenku? Hlavne deťom? A sú tam na pláži bežne ježkovia? Aká je čistota pláži a mora? Prosím o čo najviac informácii. Ďakujem
jirkau
Re: ostrov Vir
13. 05. 2008 16:21
Na Viru jsem byl několikráte a to jak na jaře,létě i na podzim.Nikdy jsem neměl problém s komáry, neboť jsem vždy od domácích měl v zásuvkách odpuzovače. Pitná voda nebyl nikdy problém, nikdy jsem neměl nedostatek vody. Vždy používám u domácího hadici na umytí vozu, vnoučata se sprchují ve venkovní sprše, stříkají se hadicí. Asi také záleží na tom kde jste ubytováni, problematický je tzv. nový Vir ( blíže k Pagu ).
Ostrov Vir je zajímavý svoji klimatickou stránkou, byť je od pevniny jenom kousek ( přes most ) tak teplotní rozdíl oproti pevnině na jaře a přelomu) jaro-léto dělá i + 5 stupňů. Ježka v Chorvatsku ( Balkáně ) najdete všude.Kdo tvrdí, že ne, tak nikdy nebyl dále od břehu a nedíval se pod vodu. Ale i Na Viru jsou místa kde u břehu a v místech koupání ježci nejsou. Radit kam a kde je asi zbytečné. Sami na to za den příjdete.
Jirka
Re: ostrov Vir
26. 05. 2008 13:56
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak byla asi daleko ta pláž u kempu? taky uvažujeme že by jsme jeli do apartmánu, máme tří leté dítě a mám hrůzu z těch komárů a pitné vody. taky mě odrazuje že nevím jaká pláž tam je. Předem díky moc Petra S.
avatar Re: ostrov Vir
26. 05. 2008 18:03
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
>........ Ostrov Vir bylo zatím to nejhorší místo, kde jsme
> v Chorvatsku byli angry smiley Každému se ale samozřejmě může líbit něco jiného.

Tomiku pod to se na 100% podepisuju, u mne jsou poccity z této oblasti naprosto stejné. Ale jak píšeš, každému se samozřejmě může líbit něco jiného....

** Petr **
Re: ostrov Vir
28. 05. 2008 21:04
Dobrý večer, kroužím po internetu a hledám ubytování na červen v Chorvatsku, protože nám na poslední chvíli zrušili rezervaci na ostrově Krk. Narazila jsem na ostrov Vir, který se mi zalíbil,důležité je, že není přelidněný protože chceme vzít sebou našeho labradora. Uvítala bych více informací, případně tipů na ubytování děkuji
Re: ostrov Vir
08. 07. 2008 11:41
Prosím, prosím, před dvěma lety jsme byli na Viru právě v Lozicích, vše úplně super, apartmánek přímo nad obchůdkem na pláži, ale ztratili jsme kontakt. Nemáte tip na koho se obrátit ohledně ubytování v Lozicích? Předem děkuju!
Y.
Re: ostrov Vir
12. 07. 2008 11:56
Pláže štěrk, kameny, nebo beton - oblázky ani nehledejte. Ve vodě to není o moc lepší. V okolí majáku písek ale není lehký se tam dostat - cesty uprostřed ničeho mizerný, jedině loďka. Pokud vás smete vlna na mělčině tak se už jen modlete ať nesletíte na šutr !!! - někomu to vyhovuje - mě ne.
avatar Re: ostrov Vir
12. 07. 2008 19:53
Pláž na Červené zemi - vede tam asfaltka až k pláži.




Tynda
Re: ostrov Vir
15. 07. 2008 14:12
To vypadá dobře!
Jaké máš zkušenosti?Za 14 dní vyjíždíme...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.