Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Otok VIS

Autor DAIWA MEN 
Re: Otok VIS
02. 08. 2012 18:26
Po obědě jedeme do zátoky Parja okouknout známý bunkr Jastreb.Domácí ale říkal,že nikdy nebyl k opravdovému využití, jelikož nemá dostatečnou hloubku.


Cestou do Visu vidíme rybáře a tak zastávka. Po nekonečné době čekání, jelikož prý mohou otevřít boxy až přijedou všichni kupci se jednomu nás zželelo a ze své loďky přinesl tři mořské úhoře. A za historky z naší dovolené je dostáváme grátis a za žádnou cenu nechce peníze.
Konečně máme ryby a táta je v klidu.
Nic nebrání koupání na pláži Grandovac přímo ve Visu za Českou vilou.Je tu bezvadně a unavené nohy z dnešního putování mají pohov.Na fotce je pravý břeh,levý a celkový pohled.


Jenom ty ryby mě byly osudné.Šli jsme je na skály vykuchat a jak jsem se shýbla pro pouzdro od nože,tak mi vypad foťák z pootevřeného pouzdra na skálu kde byla loužička vody. Nejdřív se zdálo, že to nebude problém ale pak začal blbnout a bylo jasné. Již jsem nemohla vyfotit ani jak bleskurychle racci zlikvidovali vnitřnosti ani na průzkum České vily a poloostrova nedošlo.
Cestou do Rukavac jsem měla otevřený foťák bez baterky vystrčený z okýnka a sušila ho teplým vzduchem.Cítila jsem se jako bych měla obě ruce v sádře, při představě,že budu vidět věci a nebudu si je moci vyfotit na doma.No to byl děs.
Doma ,že ho ještě prosušíme fénem.Dcera fénovala tak,že byl horký,že se na něj nedalo ani sáhnout.No už je s ním ámen.
Jenže štěstěna na letošní dovolené byla opravdu s námi a tak večer se opět rozjel.Třikrát hurá!!!
Re: Otok VIS
08. 08. 2012 21:41
Den čtvrtý.
Dnes nás čeká hodně známá pláž Stončica.Je zajímavá od pohledu a pro nás celkem překvapení.Je to přírodní písčitá pláž.Dno je příjemně písčité a to tvrdý píseček.Skoro je neuvěřitelné,že se téměř nevíří.Syn to konentoval slovy,že tady jsme ho měli přivést coby dítě.Vždycky si přál písčité pláže.
Nejsme navyklí na pozvolné dlouhé vstupy do moře a tak se nám zdá,že dlouho jdeme do hloubky.Ideální na míčové hry.Hlavně ideální pro malé a menší děti.Jinak je kouzelná s dobrou restaurací.nakonec i syn byl spokojený, protože v písku se dobře lovily zajímavé mušle.Dokonce paní vylovila úlomek nejaké amfory.
Toto je pohled na levý roh pláže,před restaurací.Dají se zde pozorovat mořské vodní rostlinky,rybičky a jiný vodní život.Na této straně břehu jsou i apartmány s možností ubytování.


Pokud se vydáte stezkou po pravém břehu, dá se dojít k majáku Stončica.Teda přímo k budově je zakázán vstup ale do blízkosti.Maják je viditelný už při příjezdu trajektem na ostrov po levé straně.
Stezka je lemovaná rozmarýnem a moc pěknými pohledy na moře a okolí.

Po obchůzce okolí jsme si zasloužili malé občerstvení a dali si pochoutky v místní restauraci.

Klientela byla převážně Slovinská a zajíždělo sem opravdu hodně jachet.Odjížděli jsme v podvečer a to ještě do Visu do banky doplnit finanční zásoby.Tentokrát bylo městečko přeplněné jachtami a loděmi.restaurace na rivě praskaly ve švech.
avatar Re: Otok VIS
08. 08. 2012 22:32
Ahojte. Vrankosmiling smiley, super reportáž - ucelená - a informačně i obrazově velmi hodnotná.... hned si uděláme přehled o různých lokalitách a plážích na Visu...informace o hospůdkách, ubytování atd. - a navíc moc krásně a přitažlivě nafoceno. Máš velkou 1*. Zdraví smiling smileyR.

PS. Jen poznamenám, že takové reportáže jsou na PF o různých lokalitách v Croatia, jsou velmi nápomocné pro ostatní fóristy, a velmi často se na základě těchto reportáží plánuje lokalita pro další rok v Croatia..... a to mi na našem fóru velmi schází...
Re: Otok VIS
10. 08. 2012 22:48
Děkuji Rero . Sama často chodím k Polským foristům nakukovat a líbí se mi právě tyto pohledy na různá místa a reportáže s cest. Někdy člověk stále vidí nějaké místo z jednoho zorného úhlu a pak se v reálu diví. Pokud tyto obrázky někomu pomohou, budu jen ráda. Sama stále čerpám z rad jiných.
avatar Re: Otok VIS
14. 08. 2012 12:37
tož Vranko kde jsou další dny.Mám to tu rozečtený a rozkoukaný a jsem nadrženej na další pokračování yawning smiley Zatím je to paráda a moc chválím.[www.tabor-nezarka.cz]
Re: Otok VIS
15. 08. 2012 20:46
Zdravím všechny příznivce Visu.
Začíná nám den další, pátý. Ze zpětného pohledu je to nejnáročnější den co do únavy ale zase nic není zadarmo. Teprve ráno jsme se rozhodli, že vyrazíme na výlet a to nejdelší vylet z celého pobytu. Čeká na nás Biševo. Máme doma na spěch a tudíž mapky zůstávají částečně doma. To se projevilo posléze jako nedostatek ale ve finále bonus plus.
Předchozí studie cen výletů od agentur nás moc nepotěšila a tak, protože potřebujeme many na jiné věci jedeme soukromně. Z Komiže jezdí denně něco jako taková místní lodní doprava. Ráno v 8 na Biševo,odpoledne zpět. Jídní řád je podle ročního období.
Matně jsem si pamatovala název lodi. Neměli jsme potuchu odkud vyjíždí a kde se kupují lístky. Ani oficiální parkoviště v Komiži jsem zatím nenavštívili. Takže času nebylo nazbyt,rychle najít parkoviště poklusem k moři objevit loď, zjistit kde se prodávají lístky a doběhnout před odjezdem. Nebyli jsme v tom sami i jiní češi měli podobný úmysl a běhali taktéž.
Jedeme. Se Silvestrem v červenci. Pro zájemce podobných aktivit se loď jmenuje Sveti Salvestar a lístky se prodávají v informačním centru. Je asi přibližně v místě kde je molo. Cena jednosměrná je 25kun dospělá osoba a zpět dalších 25kun .Děti mají slevu. Koupili jsme si hned tam i zpět.

Na první fotce je vidět Biševo z cesty do Komiže. Za viditelně vyšší skálou v popředí je vjezd do modré jeskyně. Je to jakoby takový zub. Další snímek je loď Salvestar ale focená v Poratu. Na to ráno nebyl čas. Třetí snímek je Mezuporat, kde připlouvají lodě s úmyslem vysadit pasažéry chtivé okouknutí modré jeskyně. To pak všichni přesedají do malých lodiček a jede se na prohlídku. Zde jsme si zakoupili jízdné na osobu za 40 kun.
Pokud můžu doporučit tak na návštěvu jeskyně je vhodné klidné moře a asi doba před polednem. Já osobně jsem byla trošku zklamaná. Ne z jeskyně, ale z organizace celé akce. Je pravda,že se nám poněkud zatáhlo a byly velké vlny a tak to všechno bylo narychlo. Jestli je to i v případě klidného moře nevím, ale myslím si, že by to mohlo být lepší. Rychle loďkou tam, rychlá prohlídka v jeskyni s další lodí v zádech. No samý spěch. A rychle na břeh. Je pravda , že vlny byly řádné a nemohla jsem ani pořádně fotit. Voda stříkala. Myslím si, že tu krásu by si měl člověk vychutnat ale to bych asi chtěla příliž.
Na dalších fotkach jsou pláže v Mezuporatu a vjezd do modré jeskyně.

Řekla bych, že obydlené byly asi dva domy. Koukat z malých plážiček celý den na pasažéry jezdící do jeskyně se nám nechtělo a tak jsme se rozhodli, že přejdeme ostrov na druhou stranu. Mapka byla nedostatečná a říkali nám, že cesta trvá asi hodinu. Vyrážíme. Pamatovala jsem si, že nejdříve vedla v mapě cesta zpevněná a z osady již jen polní. To se ukázalo jako správné ale na pěšinu jsme měli odbočit před osadou a ne za ní. Což o to cesta to byla pohodlná ale podstatně delší a na jednom rozcestí jsme tápali. Jediné označení které jsme viděli je na fotce. Dále je to osada na horizontu ostrova, nevím nyní jak se jmenovala. A v ní kostelík taktéž Svetiho Salvestara kde byl bezva chládeček.Jeden dům byla též škola. Popošli jme kousek za osadu a objevila se dole v dálce krásná zátoka a dlouhá klikatá cesta před náma. Již jsme věděli, že to není ta pravá stezka ale pokračovali jsme tudy.

To bylo radosti, když z dálky jsme rozeznali naši loď a věděli, že určitě se nemusíme vracet zpět do Mezuporatu a nastoupíme tady. Jen byla změna proti uvedenému jízdnímu řádu a odjíždělo se o půl hodiny dříve. Malý detail, který asi nikoho neznepokojoval. Nám to naštěstí řekl domorodec.
Dcera a muž scházeli jinou pěšinkou k moři a já ze synem druhou. Mezi domky nás ochytl domorodec a prý, že jsme uřícení a , že nám dá studené pití. Je to gratis, má vlastní studnu a prý nám poví co je na Biševu k vidění. A tak jsme poznali celý jeho rodokmen, karieru učitele, jeho 90-ti letou maminku která přijela z pevniny před třema dny. Dále počet domů na ostrůvku i s počtem obyvatel. Co stojí za vidění a mnoho a mnoho dalšího. Domluva různá já, syn anglicky. Mezitím už se vrátil muž nás hledat a vše musel vyposlechnout znova .Pak diskuze o rybách, ekologii. No učitel. Ale pili jsme opravdu vodu přímo z biševské studny, ani žádné průjmy nás nepostihly jak mě běhaly myšlenky kde se změstíme v lodi na jeden záchod. Dostali jsme višňovku a babička říkala, že její syn neustále takto obtěžuje někoho cizího. Bylo to ale bezvadné.
Pro pokračování na pláži a cestu zpět bych chtěla nejdříve upravit horizont na fotkách jelikož focení z lodí mi moc nejde. A to trošku potrvá.
avatar Re: Otok VIS
15. 08. 2012 21:33
... je to bezprostřední ... jako by to člověk prožíval s Vrankou ... thumbs up
Re: Otok VIS
18. 08. 2012 19:32
Porat
Mimo Modrou jeskyni je to nejznámější místo na Biševu. Pravidelně sem přiváží výletní lodě turisty po prohlídce jeskyně. Je to spojení příjemného z užitečným. Agentury mohou nabídnout něco víc a tudíž je větší zisk.
Ale samotná zátoka stojí zato. Dokonce někteří co jeli ráno lodí, vystoupili až zde, protože jeli pouze za samotným koupáním. Přírodní písčitá pláž s nádherně modrou vodou, opět pozvolný vstup do vody. Tvrdé písčité dno , no ráj na pohled. Zajímavé okolí a menší jeskyně dostupné z moře. Možnost stínu pod stromy. Na pláži jsou tři restaurace ale ceny jsou poměrně vysoké. Přiznám se ,že já nestihla dojít ani do jedné. Musela jsem si užívat vody a okolních skal. Rodinka to vzala za mne. Naše loď kotví až u zadního mola. A již fotodokumentace.

Náš známý domorodec nám přesně popsal jeskyňky ale nějak jsme nemohli najít tu nej. Až když jsme přešli pobřeží kde kotvila naše loď a zašli dál na cíp, uviděli jsme na druhém břehu viditelný bunkr. No a můj muž okamžitě, že tam se musíme podívat. Jenže to znamenalo přejít úplně celou zátoku a dojít a téměř na konec pravého cípu. Čas už nebyl na naší straně a tak jme přidali. Já bunkr nemusela vidět tak jsem se loudala. Muž zatím prozkoumal menší bunkr asi spíše takovou pozorovatelnu. A tam jsme zjistili, že jeskyně kterou jsme hledali máme pod sebou.
Z časových důvodů se tam vypravil můj, pak se vrátil pro foťák. Já slezla co nejníže to šlo, on po zádech plaval do jeskyně a fotil. Ke konci jeskyňky již se dá postavit na dno a na konci je malá plážička. Z důvodu nedostatku času už jsem nemohla plavat já, jelikož jeskyňka je malá a museli bychom plavat za sebou. Tak jsem jen nakukovala kam se dalo , ale fotky se povedly tak dobré. Voda byla nádherně tyrkysová a okolo skal úplně modré pruhy. Víc už nešlo tak hurá na pláž, najít jedny čechy a říci jim, že nám to jede dřív . To jsem ještě netušila jak úchvatné krajinné záběry nás čekají plavbou na lod.

Re: Otok VIS
18. 08. 2012 20:26
Vyjíždíme z Poratu, cestou máme zastávku v Salbunaře. Je to ještě menší osada než Porat. Plážička i okolí je pěkné a dle našeho známého je na pláži restaurace. To ale nemáme ověřeno. Pak už jedeme úchvatným pobřežím do Mezuporatu a domů do Komiže. Po výjezdu z Mezuporatu plujeme zase rychle a stříká voda takže již nic nefotím.

Re: Otok VIS
20. 08. 2012 08:56
Vranko, seriálová reportáž nemá chybu. Doufám, že bude mít délku minimálně takovou, jako seriály našich komerčních televizí yawning smiley
Vis mi z reportáží připomíná některé řecké ostrovy, které jsem navštívil a na kterých se mi moc líbilo. Již mám Vis v seznamu možných destinací na příští sezónu.
Re: Otok VIS
23. 08. 2012 18:06
Zahajskej s člunem by jste to měli ještě suprovnější.

Den šestý.
Do konce pobytu nám na ostrově zbývají dva dny a tak si domlouváme na dnešek taxi na protější ostrůvek Ravnik se zelenou jeskyní a koupání na dalším ostrůvku Budikovac. Cena 100 kun dospělá osoba je docela láce ale ušetřili jsme včera a to byl záměr. Na Budikovaci vystoupíme a přijede pro nás večer. V Rukavacu na molu byly minimálně tři stánky s nabídkou taxi kamkoli okolo ostrova .Domlouvali jsme to večer a tak jsme využili služeb bratra od majitele restaurace Dalmatino. Ani nemám nějaké srovnání cen, to jsme již nestihli.
Ráno ještě jedeme do banky a zjistit jak je to s trajektem. Jelikož jim nejde terminál na placení kartou, kupujeme si jízdenky již hotově nyní. Chceme trajektem prvním ranním aby nebych chaos.
Výlet má být v 11 hod ale prý bude malinké zpoždění a tak jsme pozváni k nim domů. Náš lodivod ještě musí dopravit jiné zpět cestující. Za to dostáváme pohoštění formou různého pití. Samozřejmě můj toho hojně využívá a já jsem pak litovala, že jsem se mohla možná lehce přiopít. Začalo se totiž zatahovat, z pevniny šly mraky, foukal vítr a také vlny byly pořádné.
Malá lodička a velké vlny to opravdu nebylo nic moc pro mne. Zelená jeskyně je na ostrůvku ze strany otevřeného moře a tak to byly perdy. Díky tomu se nám ani nechtělo koupat v jeskyni. Kvůli zatažené obloze ani ta zelená barva nebyla tak intenzívní jak bývá. Údajně v jeskyni bydlí „medvědice“. Zelenou barvu dělá světlo pronikající otvorem ve stropě jeskyně. Celou jeskyni vytvořilo moře erozí.

Na Budikovac pokračujeme ze strany od pevniny a to je již moře trošku klidnější. Kvůli vlnám jsem nemohla ani pořádně fotit jak jsem se bála. Začíná se vyčasovat a my se vylodíme. Všechny tyto ostrůvky obývají hejna racků a jiných ptáků. Pláž je velká, kamínková a plná vyvržených mušlí. Dokonce jsou tu velké takové ty mořské hubky , které se různě prodávají ve stáncích jako suvenýr. Voda je nádherně zelená. Bohatý podmořský život. Chobotnice, kyjovky a jiné. Počasí je krásné a tak si užíváme. Na ostrůvku má místní rybář restauraci. Opět jsem ji nestihla navštívit na rozdíl od mého muže. Ceny vysoké ale to je jasné. Domorodec tu má celý ranč. Takže téměř až na pláž za námi chodí oslice s oslíkem. Kohout řve i ve čtyři odpoledne. To často člověk na pláži nemá. Jinak tam měl perličky, liliputí slepice, zmiňovaného kohouta a jiné. Pěkně oplocené jen oslíci byli navolno. No kam by asi tak utekli.
Kotvilo tu více loděk ale na pláži nás nebylo více jak deset. Z restaurace se ozývalo rušno ale vpoho.
Semtam nahoře nějaké to smetí ale nic moc. Myslím ,že osadník ji musí pravidelně uklízet. Otevřené moře vždy něco nanese. Dokonce tu prý jezdí kotvit na noc i větší jachty jak nám říkal jeden čech ve Vise na rivě. Nocovali tu právě předchozí noc a to byl trošku větřík a prý se moc nevyspali, přestože je to chráněné Ravnikem. Z cípu pláže směrem k pevnině je vidět na vesnice Ženku a Milnu.

Na zemi natažené dva hrubé řetězy ukazují směr cesty na druhou stranu ostrova. Asi za pět minutek se dá dojít na kýčovitě nádhernou plážičku. Je úžasná i když je tu více nepořádku, ale nic hrozného. Dalo by se normálně koupat jelikož voda je průzračná. Tady asi nikdo neuklízí a loďku tu kotví ostrovan. Ptáky jsme z jejich klidu rušili jenom my dvě s dcerou. A mohli jsme si je pořádně prohlížet. Krajina dokonalá a líbí se nám ještě více než jižní velká pláž.

Na cestě zpět je již moře nádherně klidné. Užili jsme si to bohatě a jdeme na pivko do Dalmatina.
avatar Re: Otok VIS
23. 08. 2012 21:09
Vranko, Ty musíš být spisovatelka! Krásný cestopis. thumbs up

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Otok VIS
25. 08. 2012 18:53
Bomiňo to jen ta nádherná příroda je bomba.

Poslední náš výletní den. Zítra se již s ostrovem ač neradi rozloučíme. Mohli jsme zůstat o nějaké dny déle neboť našim domácím vypadli turisté z Itálie, ale já nemohu. No škoda.
Dnes nás čeká Molo Trovno- Malá Travna. Zátoka kde je rodiště naší domácí babičky Andjelky. Má tam svou restauraci spisovatel Senko Karuza. A zátoka nemá „brodovi“ tudíž je taková klidnější. Vedle je ještě Velká Travna ale tam jsem nestihla dojít a manžel který tam byl, říkal, že tam nic moc není. Tomu ale není radno jednoznačně věřit.Dva záběry tohoto místa.

Cesta vede z vesnice Marino Zemlje. Je i značená ale je vidět, že není moc stará. Dřive to rozhodně byla jen stezka, dnes šotolina. Dá se to. Jen jsme se setkali s protijedoucími a to bylo zrovna v úseku kde byl sráz, tak na milimetry. V určitém úseku jedeme těsně nad srázy Stinivy ale dolů není vidět. Pak se cesta opět stáčí do leva a již se nám objevuje náš cíl.

Zátoka je opět úplně jiná než všechny předchozí. To mě fascinuje jak na tak malém ostrůvku je každá zátoka naprosto odlišná. Je s malinkou pláží ale téměř hladká a rovná skalní plata umožňují poležení kdekoliv. Bělostné skály končící v moři a blankytná modř je úchvatná. Dcera říká, že je pomalu nejhezčí ze všech. Mimo tří na skalách jsme tu sami. Před domky na parkovišti je auto s českou spz a řekla bych, že tu přímo bydlí. Domků není mnoho, ale jak jinde pilně se tu staví.

Koněčně mladý dostává chobotnici nad hladinu, neboť ty předchozí mu vždycky unikly. Hvězdice ale nejsou k vidění. Jsou tu docela větší vlnky ale není zde sebemenší stín. Ten je nutno hledat v již zmíněné restauraci. Muž jde na víno, pak mě volá. Jdu z vody a ,že mám objednanou Vugavu.Údajně nejchutnější bílé víno na ostrově. Já ho totiž chtěla zkusit a prodejci, že mají málo a cosi kdesi.
Dávám si chutné víno ve společnosti samotného autora knihy Průvodce po ostrově. No bomba. Přečetla jsem mnoho knih ale setkávám se s žijícím autorem poprve až zahraničním. Vedeme různé řeči za pomoci mých anglických tlumočníků. Restaurace je to trošku taková přírodní, ale sem to určitě patří. Zde je v létě a jinak má byt v Komiži. Moc se nám nechce ale musíme balit a chceme ještě koupit nějaké domácí produkty cestou do Rukavace.
Re: Otok VIS
16. 09. 2012 20:07
Dokončím naši expedici na ostrově. Brzo ráno jsme se rozloučili s palmovým parčíkem u přístavu a společně s prvním slunečním svitem jsme se vraceli k domovu. Slunce v palmovém pozadí vypadalo opravdu exoticky / foto východy a západy/ a to byla ta pravá tečka za celým pobytem.



Přidávam ještě fotky z mapy v Komiži na informačním centru.



No a největší překvapení jsem zjistila tento týden. Místo těchto chátrajících domů v zátoce je v plánu postavit hotel s restaurací. Co dodat.

Tento odkaz skýtá mnoho pěkných fotek a jiných zajímavostí.http://www.mojotokvis.com/ A fotky na facebook jsou pecka.Tak si to užijte.
Re: Otok VIS
24. 11. 2012 07:25
Rok 1947




A trochu fotek z fora. Na straně 13 jsou fotky kreslené.


otokvis.info/forum/index.php?PHPSESSID=d81c7813970470fb25af4c9f7d608322&topic=99.0
Re: Otok VIS
24. 11. 2012 11:40
Vis je přenádhernej a rád bych se tam ještě někdy podíval a prochodil ho úplně celý. Fotky z Visu 2010
Re: Otok VIS
10. 02. 2013 15:55
Pokud by třeba někdo chtěl investovat.

Je to zátoka původní starý Rukavac. Chodili jsme zde večer na vycházky a divila jsem se, jak je to místo téměř opuštěné, přestože tu byly vybudované nové betonové schody. Rybáři tu kotvili lodě. Přijížděl tu pravidelně starý pán a asi syn. Říkal , že je to rodný dům jeho matky a teď vidím, že se prodává.

http://www.croatia-estate.com/cs/component/jea/1089?tmpl=component&format=pdf
Re: Otok VIS
11. 02. 2013 15:02
Vranko, je to Mola Trovna?
Taková smůla, že "zrovna" nemám zbytečné peníze. Do tohoto místa bych ihned šla.
Re: Otok VIS
11. 02. 2013 15:04
Beru zpět. To asi bude jiné místo, ale velmi podobné.
Re: Otok VIS
12. 02. 2013 11:38
Ahoj Vranko, letos chceme jet poprvé na Vis a byl bych vděčný za info a rady. Můžeš mě, prosím, kontaktovat na mail (doprava@cmail.cz) ?
Jsme od UH. Dík.
Re: Otok VIS
12. 02. 2013 13:58
Toš vytaj švéde na foru. Já su kusek od Uh. Ostrohu.thumbs up smiley
Re: Otok VIS
12. 02. 2013 15:56
Nazdar Ajaxu. Tipoval jsem tě původně na Benelux, a teď to vypadá na New Ves. Já jsem z pod Buchlova, přímo teda ze Zlechova. A kam se letos chystáš ty? Mám dojem, že tě vídám na Hvárském vláknu.
Re: Otok VIS
12. 02. 2013 17:34
švéd napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdar Ajaxu. Tipoval jsem tě původně na Benelux,
> a teď to vypadá na New Ves. Já jsem z pod
> Buchlova, přímo teda ze Zlechova. A kam se letos
> chystáš ty? Mám dojem, že tě vídám na Hvárském
> vláknu.


Zdruhé strany Ostroha. Jinak Ivan Dolac.
Re: Otok VIS
20. 02. 2013 21:40
Díky Švédovi jsem narazila na úžasný snímek míst která jsme prošli a také tato zátočina je údajně někde na ostrově. Zatím nevím kde, ale tímto se omlouvám za použití snímků ale jsou kouzelné a ať potěší i jiné.

Re: Otok VIS
21. 02. 2013 00:59
to Vranka:
obr.no.1 Uvala Ruda.Pokud dojdete na pláž (zátoka Srebrena), když se postavíte na ty placaté skály,zády k borovicím,zjistíte,že v pravo je ještě jadna menší zátoka(srebrena mala).Z ní 200m přes malý skalnatý kopeček vede málo znatelná stezka a dostáváte se do uvaly Rudna.Kupodivu jsou zde 4 domy(nebo to aspoň tenkrát byly 4 domy),cesta pro jeep vede z horního Rukavce,hned nahoře,mezi zahradama.

Obr.no.2 Uvala Toleška Vela. Nepředstavitelně náročnej trek z Marine Zemlje,přes uvalu Smričevica.Trvání cca 2,5 hod,dobry boty,hodně vody.Prodírání borovicema,pavouci,nevhodné pro ženy,3x hledání správného směru.Odměnou je 3 metry široká klikatá zátoka,nikde nikdo,ráj na zemi.Murény ve skalách možno pozorvat z metru vzdálenosti.

Je dost možny taky,že to byla zátoka Duboka,ale nám tehdy bylo řečeno,že jdeme do uvaly Toleška Vela.

Bacha,cesta je náročná,nezná ji ani babi nahoře na parkovišti,takže opatrně,každopádně hodně vody ssebou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrPV (21. 02. 2013 10:33).
Re: Otok VIS
21. 02. 2013 19:21
Petr PV no právě to je přesně v čem tápu.Jak píšete tak nemám úplně jasno jestli Duboka nebo Toleška. Ale obrázky z netu z Tolešky jsou s domky a to mě mate. Velice mě to zaujalo ještě, že to nebylo loni nebo by mě celá rodina proklínala kde je to zase vleču.

A jak Vás napadlo se vypravit právě zde? Měli jste nějakou inspiraci nebo jen mapu? Je nepravděpodobné že ji brzy navštívím ale je to místo které mě děsně láká. Navíc musím zjistit jesti by nebyla cesta lepší pobřežím po skalách jak se dá na Vise dostat poměrně dobře na hodně míst . Lépe než vnitrem ale zatím jsem nepátrala. Na ostrov Vis jsem čekala tři roky takže času dost.
Už to, že tam někdo byl je super.
Re: Otok VIS
21. 02. 2013 20:59
Já jsem byl na Visu 3x,nebo 4x? Už si to nepamatuju.Mám ho projetý autem,na kole a prochozený pěšky.Nás jezdilo pokaždé víc aut,tak nebyl problém chlapy přemluvit,abychom zanechali rodiny s dětma třeba na Srebreně a pak někam vyrazili.Tenkrát těch map nebylo,takže jsme se ptali místních a potom prozkoumávali.Zmíněný trek jsme vymysleli při návštěvě Stinivy,když jsme objevili ceduli,že je tam ještě jedna zátoka (Smričevica).Po návratu jsme se chlubili majiteli apartmánu a ten říkal,že z ní vede ještě stará stezka do Toleška Vela.Tak jsme vyrazili,motali se bloudili a došli do té klikaté zátoky z obrázku nahoře.Automaticky jsem myslel,že je to tedy ono.Ale pochod byl dlouhý,je možné,že jsme ji přešli a dorazili do zátoky Duboka.Každopádně žádné domy tam nebyly.Zajímavé zátoky jsou i na SZ pobřeží,uvala Oključna a Gradac.Je tam z války utopené letadlo.Je vidět i při šnorchlování.Prý tam je někde i jeskyně,ale tam jsem nebyl.Vis je na jadranu to nej,srovnání snad snese jen Mljet.
avatar Re: Otok VIS
26. 02. 2013 15:26
vranka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud by třeba někdo chtěl investovat.


Teda takto mizerně nafocený barák jsem snad ještě neviděl eye popping smiley , obvzlášť od realitky yawning smiley ... a skoro 6,5 mega .. hmm

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Otok VIS
19. 04. 2013 13:00
Prosím nemáte někdo tip, na ubytování na Visu? Nejlépe tak Milna - Ženka, nebo jinde na jižní straně a nebo dá se sehnat na blind v sezonu? Jsme 2 dospělí a 2 děti, no a ubytko klasika levné a co nejblíž u moře smiling smiley máme sebou gumák. Poslední roky jsme byli 2x Hvar jižní zátoky a loni Lastovo.
Asi hledám blbě, protože jsem zatím našel apartmány okolo 90 eur, což mě za 4 lidi a po předchozích destinacích dost děsí. Jezdíme pokaždé někam jinam a tak bych rád letos na Vis i když u Lastova bych klidně udělal vyjímku.
Re: Otok VIS
19. 04. 2013 18:20
Hodně co se týče Milny/Ženky se dá najít tady: tz-vis.hr v sekci privatni smještaj.
Pobřeží v destinaci je sklanaté,ne všechny domy nabízí molo,nebo vývaz pro člun,tak bacha na to.

Referát o Lastovu okamžitě sem,jak,kdy,kde,kdo,co,zakolik atd.Je to jedinej ostrov v HR co mi zbývá.Byl bych k vůli němu ochoten se na rok vzdát milované Sardinie.....a to už je u mě co říct:-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.