Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Záhřeb

Autor cml11 
Záhřeb
19. 06. 2006 11:24
Zdravím všechny co cestujete do Chorvatska. Prohledal jsem všechny fóra, ale nikde není vůbec nic o návštěvě hlavního města Chorvatska. Letos bych se tam cestou rád zastavil tak na jeden den, proto bych ocenil veškeré Vaše postřehy a rady především k bezproblémové dopravě a parkování auta co nejblíž centru a taky k tomu co určitě stojí a co naopak nestojí za vidění během jednodenní zastávky.Předem díky všem-
Re: Záhřeb
20. 06. 2006 02:22
Zagreb je tranzitni stredisko, ale v porovnani se Splitem, nic moc zajimaveho tam neni k videni..(To je muj nazor). Parkovani v centre se všude plati a vetšinou za nehoraznou cenu.. Oproti autobusovem nadraži je jedne parkovište kde se myslim neplatilo,anebo byla nejaka normalnejši cena...Potom do centra mesta mate tak 10m pešky. Zajimave je hlavne namesti Bana Jelačiča, a nad centrem mesta je maly breh (myslim že se jmenuje Grič) z ktereho je vyhled na mesto. Je tam nekde i lanovka,ale jestli je v provozu-nevim..
Re: Záhřeb
20. 06. 2006 05:25
Lanovka jezdí, ale ten kousek ani nestojí za to. Je to nejstarší část Zagreba, ale něco jako Zlatou uličku v Praze nečekejte. V kopcích nad Zagrebem je CHKO zvaná Medvedica- je tam i hrad nebo nějaká stará pevnost. Bohužel v turistickém značení Chortvaté moc nevynikají, což je škoda, takže najít toto pokud Zagreb neznáte by Vám zabralo nejmíň půlden. smiling smileysmiling smiley
Re: Záhřeb
20. 06. 2006 07:13
Damir: Díky za tip, pokusím se mířit tím směrem. Kde skončím nakonec bůh ví.

Evik2: O lanovce na Medvedicu jsem už něco málo zjistil, včetně návodu jak ji najít. Půlhodina nahoru za přijatelnou cenu vypadá zajímavě, asi se pokusím ji najítsmiling smiley Zlatou uličku nečekám, v Praze jsem byl po letech loni a na dalších pár let určitě stačilo. Spíš mě nalákal popis podle něhož je v centru víc zeleně než bývá ve velkoměstech obvyklé.Po prostudování mapek jsem si říkal, že za jednodenní zastávku by snad Záhřeb stál.Předloni jsem byl takhle ve Vídni, parkoval jsem víceméně intuitivně (jedu podle cedulí centrum a když si připadám dost "centrum" tak to nechám někde v ulici) a byl jsem velmi spokojen.Kam se hrabe stejně drahá Praha.
Re: Záhřeb
20. 06. 2006 22:32
Ta lanovka, o které jsem psala není na Medvedicu, ale jezdí z toho náměstí Bana Jelaćića nahoru ke kostelu, kde jsou první měšťanské domy. Je tam také katedrála sv. Marka, kterou v době naší návštěvy opravovali, takže počítám, že už bude zářit novým kabátem.[www.putovanja.info] Oproti tomu Medvedica je přírodní park hluboké lesy a hvozdy nad Zagrebem. O lanovce tam nic nevím. Jestli to nejsou lanovky jako vleky, protože je tam velké lyžařské centrum, největší v Chorvatsku.yawning smileyyawning smiley
Re: Záhřeb
26. 06. 2006 06:33
Tuhle krátkou jsem rozhodně nemyslel. Podle průvodce kterého bohužel momentálně nemám po ruce by tam skutečně měla být ještě jedna, na jeden z vrcholů Medvedice.Její stanice je prý ale poměrně důmyslně skrytá, takže nalezení údajně není zrovna snadné.Bohužel mám teď před odjezdem trochu hektické podmínky v práci, takže není moc čas, ale pokusím se dát sem zmíněnou pasáž a hlavně ji pak v praxi ověřit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cml11 (26. 07. 2006 09:55).
Re: Záhřeb
27. 06. 2006 21:15
Už jsem to zjistila: ta lanovka o které píšeš je na konečné zastávce tramvají č.15hot smileyhot smiley
luk
Re: Záhřeb
29. 06. 2006 23:57
Do Zahřebu jsem nucen jezdit služebně několikrát do roka. Tak turisticky atraktivní jako Vídeň nebo Praha tedy rozhodně není. Na prohlídku centra bohatě stačí 3 hodiny. A nic jiného tam vlastně není. Asi něco jako Brno, Bratislava nebo Ostrava.
Re: Záhřeb
25. 07. 2006 21:00
Zdravím všechny přispěvatele.Moje plánovaná návštěva Záhřebu dopadla nakonec docela mimo očekávání.Metoda použitelná ve Vídni se neosvědčila. Po odbočení z dálnice na centrum jsem se tak za půl hodiny někam do centra skutečně doplazil, bohužel je tam ale všude stání omezeno na max. 2 hodiny.Jelikož jsem poblíž nenašel žádnou jinou rozumnou alternativu kde mohu vůz bez obav z odtažení jeden den nechat stát, tak jsem po krátké průzkumné obchůzce prohlídku vzdal a vyrazil dál. Pokud se příště ještě znovu pokusím, chtělo by to informace jak někde poblíž centra parkovat? Nevěděl by užitečnou radu třeba luk? Jestli jsem viděl dobře, Záhřeb asi něco jako metro a odstavná parkoviště asi nemá, že?Pominu fakt, že když poprvé zastavím, nemám ještě ani kunu, banka byla naštěstí za rohem, problém jsou spíš ty 2 hodiny.Našel jsem jen jakési podzemní garáže, ale tam nebylo ani ťuk o systému jakým se za ně platí a kolik.Prostě nic.Tak jsme byli u moře o den dřív.Pan domácí měl o to větší radostsmiling smiley
luk
Re: Záhřeb
26. 07. 2006 09:23
Je to problem. Odstavná parkovistě na periferiích neznám. Snad jediná šance jsou podzemní garáže pod nákupními centry, kde bývají první tři až čtyři hodiny zdarma. Ale věř, že jsi o nic moc nepřišel.
Re: Záhřeb
26. 07. 2006 13:14
luk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do Zahřebu jsem nucen jezdit služebně několikrát
> do roka. Tak turisticky atraktivní jako Vídeň nebo
> Praha tedy rozhodně není. Na prohlídku centra
> bohatě stačí 3 hodiny. A nic jiného tam vlastně
> není. Asi něco jako Brno, Bratislava nebo Ostrava.

Jezdim do Bratislavy 3-4krat na rok, a muj nazor je že je Bratislava hezči než Zagreb.. S Brnem a Ostravou by se dalo porovnat...
Re: Záhřeb
19. 08. 2008 21:17
Byl někdo v poslední době v Záhřebu? Jaké je to tam aktuálně s parkováním v centru? Lze parkovat někde dobře zdarma? Moc díky za rady
avatar Re: Záhřeb
20. 08. 2008 09:40
Ahoj,
zajímalo by mě jak je to tam s tím lyžařským areálem, nevíte někdo odkaz?
Re: Záhřeb
01. 04. 2009 08:40
paní v turistické kancelářu v Praze mi povídala, že pokud nejsme nadšenci do muzeií a nehodláme je všechny obcházet, tak nám v pohodě stačí 1 den na celý Záhřebspinning smiley sticking its tongue out. tak to vykoumejte, ať se tam neztratím a můžeme zaparkovat :-D... bohužel letos se do chorvatska nedostaneme
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.