Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

PAG-MANDRE

Autor banán 
PAG-MANDRE
24. 05. 2006 15:32
Vím, že o PAGu bylo řečeno celkem dost.
Navštívil někdo městečko Mandre ?
pavla66
Re: PAG-MANDRE
24. 05. 2006 17:22
Ano,já jsem navštívila Mandre tuším asi 2001. Ale nevím, co chceš přesně vědět.
pavla66
Re: PAG-MANDRE
24. 05. 2006 19:02
Městečko je asi silné slovo, spíše vesnička. Leda, že by se to rozrostlo za těch 5 let. Myslím, že tam bylo docela levně. Byl tam malinký přístav, ale kostel či památky asi ne. Koupat jsme se jezdili (za pískem) buď na Sveti duh - asi 9 km na protější stranu ostrova nebo asi 1,5 km vpravo po pobřeží od Mandre směrem k majáku. Nechtělo se nám pěšky v tom vedru. Jinak v centru Mandre byly pláže oblázkové a kamenité. Pláž byla dost úzká u pobřežní cestičky. Naproti za cestou byly kavárničky. Bylo tak blízko z pláže na gemišt. Ale nebyla to moc pláž podle našeho gusta.V tom roce, co jsme tam byli, netekla asi 2 dny voda ( jen ráno ). To nás dost naštvalo. Přitom větší města vodu měly. I domácí byl naštvaný. Do restaurace jsme jezdili do Novalje, kde byla i hudba a na promenádě se tam daly koupit nějaké suvenýry. Nebo se dá zajet do Pagu a tam, myslím, byly nějaké starobylé uličky. Už si to moc nepamatuji, musela bych kouknout na video. Na výlet jsme jeli na ostrov Silba. Tam nebyla žádná auta, byla tam velká písečná laguna a nějaký zajímavý kostelík a božský klid.
pavla66
Re: PAG-MANDRE
24. 05. 2006 19:14
Ještě jsem si vzpomněla, že tam byla jeden den šílená vichřice a pak bylo 1-2 dny dost studené moře. Ubytování tam bylo velmi pěkné (alespoň naše). Taky se tam dost stavěly nové vilky směrem k majáku.
avatar Re: PAG-MANDRE
24. 05. 2006 20:37
Taky jsme tam byli v roce 2001 - koncem června. Byl tam klid a celkem dobré koupání. Každý den jsme podnikali výlety kolmo. Ubytovaní jsme byli asi 50m od pláže ( .....supr - domácí nás každý den naléval vínem a proškem, ale prodat nechtěl )smileys with beer - kdyby jsi chtěl kontakt tak ti ho můžu zaslat.
Re: PAG-MANDRE
24. 05. 2006 21:25
Sice jsem tam byla, ale v roce 2000 a navíc v půli září, tedy totální mimosezóně. To tam doslova "chcíp pes". Dědina, kde nebylo dohromady nic... pár restaurací na pláži mělo otevřeno, krámky s pečivem či zeleninou zavřené... Ale zase to bylo taky (alespoň v tu dobu) nepostiženo turistickým ruchem. Člověk po cestě k moři potkal dva dědky, jak podomácku v kotlíku pálí rakiju (či co) hned kousek od pláže, ráno v přístavu bylo ještě spousta naházených zbytků z ryb z nočního rybolovu, než to moře spláchlo, taky jsme tam "potkali" na zemi poskládané živé ovce se svázanýma nohama, nachystané na převoz kdovíkam... Domácí nás vezl na výlet svojí lodí, která mu tu a tam chcípla a motor, který nechtěl naskočit, zapaloval hořícími novinami... Taky nezapomenu na dvě hladová koťata, co se k nám přidala po cestě k pláži, a tak doufala, že něco dostanou, že dokonce jedno z nich vlezlo až do moře a pár metrů se pokoušelo za námi plavat (něco tak neuvěřitelného jako kočku plavající v moři by mě nikdy ani nenapadlo...). Určitě jsem z Mandre měla úplně jiné zážitky než ze všech ostatních dovolených. Ale v sezóně to asi i tenkrát vypadalo dost jinak... a po těch letech je to možná stejná turistická velkovýroba jako všude jinde... nevím...
Re: PAG-MANDRE
25. 05. 2006 09:11
Ahoj Jirko.
Kontakt, no to bych rád. Víš, máme takový zvyk, že jezdíme pokaždé někam jinam a letos podla volba na Pag. Takže mě spíš zajímá zda je tam koupání v rozumných mezích ( oblázky,popř. písek,plata), je kam si lehnout a není hlava na hlavě.
Večer si někam zajít na pivko,víno a večeři. Jinak hledáme spíše klidné místo,cvrkotu mám za celý rok dost. A co tvůj názor na cestu. Trajekt, nebo to objet přes Sveti Rok.V plné sezoně nemám dobré zkušenosti s tunely a přechody, ale o trajektech nic nevím.
Díky Jirka
Re: PAG-MANDRE
25. 05. 2006 09:15
Ještě se omlouvám děvčatům.
Co na to Pavla a Ifča, co poradí, nebo mrknou do hvězd?
Díky Jirka
Re: PAG-MANDRE
25. 05. 2006 10:07
urcite by som isiel po dialnici do Posedarje, bol som tak minuly rok a pojdem tadial aj teraz.spinning smiley sticking its tongue out
Re: PAG-MANDRE
25. 05. 2006 10:20
Ahoj,
minulý rok jsem byl též na Pagu. Myslím, že časově i pohodlím je cesta po dálnici na Posedarje určitě lepší. Než se přijede k mostu, je tam taková ošklivá úzká silnice, na ostrově už je pěkná.
pavla66
Re: PAG-MANDRE
25. 05. 2006 14:56
V Mandre jsme byli v sezoně - prvních 14 dnů v srpnu a nemohu tvrdit, že by byly v centru vesničky pláže zrovna klidné. Záleží asi v jakém termínu jedeš. Místo na pláži se muselo dost hledat,myslím, že to bylo proto, že pláže byly dosti úzké. Stranou centra to bylo už spíš kamenité. Na cestě kolem pláže se ještě motala auta. Jak už jsem psala, nejvíc se nám koupání zamlouvalo směrem k majáku. Bylo tam málo lidí a ve vodě bylo jedno místečko s písčitým dnem. Byly tam ale pozemky, takže už mohou být dávno zastavěné domky. Nějak zvlášť mě Mandre tedy nezaujalo. Pivko, víno bylo kde si dát, ale restaurace se mi nějak moc nevybavují, možná měli spíš pizzy. Těď už to zas bude jiné. Tehdy jsme jeli trajektem - 2hod. čekání. Dálnice tehdy ještě nebyla a po staré byla od Karlovace strašná zácpa. Nebylo moc na výběr, na Senj to vypadalo líp. Ale když tady teď všichni radí dálnici, tak asi jo.
Petr_K.
Re: PAG-MANDRE
30. 05. 2006 12:52
Jak to tu ctu jsem na Mandre zvedav. Na Pagu jsme okusili Novalju, Povljanu i Simuni a ted pro zmenu Mandre.
Po pohledu do mapy ( [www.gligoramandre.com] ) mam sice nejasne tuseni, ze tam opravdu budou jen ap., pisek, kameni a voda. Ale i tak se tesim...... Asi mame pro Pag salbost.

Na Pag urcite pojedem po dalnici. Loni jsme jeli take a mistni cestari mohutne rozsirovali starou prijezdovou cestu od dalnice, Tak dofam, ze pokrocili a ten tankodrom na prvnich 5km za dalnici zmizel. Ceho se desim je odjezd 1.7. smiling smiley Takze jeste nejsem pevne rozhodnuty v kolik vyrazime a odkud do HR prijedem. Klasika W-G-M me letos tak nejak desi.
Re: PAG-MANDRE
30. 05. 2006 13:13
Petře, jak se Vám líbilo v Povljaně? Je tam klid? Chtěla bych tam jet první týden v září.
Petr_K.
Re: PAG-MANDRE
12. 06. 2006 15:10
Ivčo, zdravím Vás.
Povljanan je malá a asi má i své forum, tak jen stručně. Byli jsme v kempu začátkem července a i v té době to bylo klidné letovisko. Někdo by mohl říci, že tam pejsek....
Ale nám to vyhovovalo. Na co si dejte pozor jsou určitě komáři. Po pár dnech nás večer žrali až se to nedalo vydržet. Zakoupili jsme kouřící "rejd", ale to zase bylo v chatce nedýchatelno. Takže asi něco na elektriku preventivně přivést rovnou z domova. Jinak pooda
Re: PAG-MANDRE
12. 06. 2006 15:30
s tymi komarmi to tam nebolo az take hrozne, asi bude zalezat ako daleko ste od vody, mali sme el.raid a mozno ho nebolo ani treba, lebo na terase sme sedeli bez povsimnutia komarmi, od plaze asi 5min volnou chodzou

ale klud je tam bozskythumbs upsmileys with beer
Petr_K
Re: PAG-MANDRE
13. 06. 2006 12:46
Juro zdravim. Loni- prvni tyden OK, ale druhy tyden v cervenci/juli smiling smiley hruza. Jen zaprselo, vyletli ti pacholci z mokrin za vesnici a sup na nas. Kemp je od more cca 50m (od plaze kus dal). Ale byla to sila. Kdo nemel "rejda" v zasuvce moc toho nenaspal. Urcite doporucuji vzit ho sebou. Koukal jsem vcera, ze Hypernova ma ted nejakou akci 1+1 (zarizeni do zasuvky+napln) za 169,-Kc. Asi byli sefove taky loni v Povljane.

Jak pisu, vzdy po desti komari vyleti. A protoze se tam snad kazdy vecer v tom druhem tydnu prehnala kratka bourka, meli duvod zustat s nami a nejit spatky do bazin. grinning smiley
Re: PAG-MANDRE
13. 06. 2006 13:29
zdravim Petr_K, moze byt my chodime posledne 2 augustove mozno vtedy uz prestavaju byt aktivnythumbs up smiley, ale ten raid je jasnacka bez neho by som tam nesiel,

na Rabe sme ho nemali a tam bolo tiez dost komarov, odvtedy asi vsade si ho vezmemegrinning smiley
Re: PAG-MANDRE
13. 06. 2006 20:19
Juro zdravim. Koukam co clovek to jina zkusenost. Nas na Rabu komari nechali naprosto v klidu a ani nevim, ze tam nejaci byli smiling smiley Nezabzucel ani jeden.
Od lonska v Premanture mame raid i takovou tu modrou lampu modrou hubici hmyz. Zatim to pochytala lampa a chemii jsme zapojovat nemuseli. Ale uz jsme pripraveni, tedy aspon na komary smiling smiley
MAJA1
Re: PAG-MANDRE
10. 07. 2006 16:41
V Mandre jsme byli letos 01.07.2006-06.07.2006. Příjemná vesnička zaměřená na rekreaci. Umístěná v zelené části ostrova tzn. všude v okolí spousta stromů nebo keřů. Moře perfektně čisté s pozvolným vstupem = vhodné pro malé děti. Pláž se táhne po okraji celé vesnice, je písčitá (hrubší), místy oblázková nebo skalnatá. Po celé délce je dobře upravená - vyčištěna od ježků, s vybetonovanými plácky, občas slunečníky, lehátka,apod . Kousek od přístavu je u pláže dokonce i roztomilé dětské hřiště ,WC a převlékárny . Některé místa na pláží jsou privátní - patří k apartmánům u pláže. Pláž je ale opravdu úzká a soukromí si na ní určitě neužijete. Jezdili jsme raději na konec vesnice k majáku, kde je středně velká oblázková pláž, kde jsme si užili šnorchlování (ve větší hloubce byly v moři různé rostlinky, ježci a velká hejna rybek) a kde je poblíž i malé betonové hřiště na košíkovou nebo na druhou stranu ostrova na pláž Sv.Duh (neplacená, široká a dlouhá pláž v pažské zátoce, vzdálená ale cca 8km). Po celé délce vesnice vede kolem pláže hezká promenáda (jezdí tam ale občas i auta, kola, brusle atd.) s několika hospůdkami nebo bary, pizzerií, zmrzlinou, stánky s pečivem aj. V centru vesničky jsou 2 obchůdky (samoobsluha), krb s opékaným seletem, stánek se zeleninou, cukrárna, směnárna a turistické informace. V centru najdete také malý malebný přístav s překvapivě zcela čistou a průzračnou vodou, kde občas připlouvají výletní plachetnice s turisty. Kousek dál od centra vesnice najdete i celkem slušné sportovní hřiště. Nikde ve vesnici jsme ale neviděli možnost vodních sportů, na moři jen místy kotvily loďky místních. Vesnice je hodně zaměřena na turistiku - apartmány jsou vetšinou moderní, dobře vybavené, ve většině zahrad jsou nějaké další zajímavé doplňky - krby, lavičky, lehátka, pískoviště , dětské prolézačky apod. Při příjezdu jsme nepotkali nikoho, kdo by ubytování nabízel - museli jsme se ptát sami a v několika místech neúspěšně, protože už měli ubytování rezervováno. Ačkoliv je vesnice takto turistická, není v ní ani jeden velký hotel - pouze pár větších apartmánových komplexů, které nijak nehyzdí celkový ráz vesnice. Byli jsme tam už v sezóně a přesto se nám vesnice nezdála být nijak extrémně přeplněna davy lidí. Taky jsme asi trefili vhodnou dobu, protože komáry jsme celý týden neviděli, neslyšeli, nepotkali. Moc se nám tam líbilo, jen škoda, že ten týden tak rychle utekl. Užijte si hezkou dovolenou !
Re: PAG-MANDRE
14. 07. 2006 00:12
Jsem už také zpátky, i když o pár dnů později.
Potvrzuji co napsala MAJA1. Moje postřehy jsou jasné - klid ve vesničce plné apartmánů, příjemní lidé, koupání i místo samotné. Pravda je třeba počítat s fůrou ježků ve vodě a relativně úzkou pláží, která může být občas dosti plná. Ale dá se zajet nebo zatít kousek dál a lidé rychle mizí. Noční život nabídnou jen hospůdky na pláži, ale kdo chce zapařit má o 10km dál Novalju. Já dávám Mandre jedničku a klidně se za rok zase vrátím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

eny , Gigi3 , PML
Hosté: 254
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.