Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2010 08:41
Andry,ja se mohu jen pridat k tvsat,ja bych to v zadnem pripade na blint v tuto dobu a jeste k tomu 2 rodiny neriskovala,Zuljana neni zas tak velika a na prelomu 7. a 8. mesice je tam urcite plno.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2010 10:41
Tak díky za radu. Radši to zkusíme jinam. Když si něco zamluvím předem, tak mám strach, že zapalatíme zálohu a pak přijedem a nebude se nám tam líbit. To radši budu hledat na místě. A v jiných částech Pelješacu šanci máme?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2010 11:09
Musíš počítat s tím, že na Pelješacu jsou hlavně malý vesnice. Čímž je i limitovaná ubytovací kapacita. Na druhou stranu si myslím, že pěkný ubytko se dá sehnat vždycky. Já bych zkusil třeba Orebič, tam si myslím, že by ses mohl chytit, možná i v Kučišti. Prostě kdo hledá najde.thumbs up smiley

Js13 Pelješac Blaževo
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2010 14:35
Loni jsme takhle ve třech jeli na Pelješac v první polovině srpna,v Žuljaně plno, tak jsme jeli do Orebiče,kde jsme hned našli apartmán za 33,-euro,hned nad pláží Trstenica .Na Žuljanu jsme se jezdili koupat a hrozně rádi na to vzpomínáme,protože i ta cesta z Orebiče do Žuljany má něco do sebe.Už se letos těšíme.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 04. 2010 15:08
Andry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny! Jezdíme několik let do Chorvatska na blint. Vždycky jsme ubytování našli. Rádi bychom letos poprvé vyrazili na Pelješac. Podle obrázků se nám líbila Žuljana, hlavně ty menší plážičky. Ale známí nás zrazují, že bude těžké sehnat ubytování až na místě. Jedeme 2 rodiny na přelomu července a srpna. Může někdo poradit, jestli bude s hledáním apartmánu problém? Nebo jaká další místa projet, kde by se ubytko našlo. Díky!

Loni jsem byl v Žuljaně na přelomu července a srpna. Jeli jsme na blind. Říkal jsem si, že tato osada není tak malá jako některé jiná místa na Pelješacu a že vždy něco seženu, když ne, jel bych přes kopec do Sreseru. Ubytování jsem našel asi do hodiny. Začal jsem hledat od zátoky Vučina, ale tam to bylo dražší (80E/den pro 4os.) majitel sám šel na 70E když viděl, že nemám zájem. Po cestě k obci bylo několik app., obsazeno nebo se nám nelíbily. Nakonec jsem našel slušný apartmán pro 4os., který majitel nabízel za 50 E/den a po usmlouvání byl za 45E/den při pobytu 10 nocí smiling smiley.

Petr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 04. 2010 08:02
Děkuji moc za tipy, nakonec pojedeme do Orebiče, do Viganje a okolí se určitě pojedeme podívat a nějaký vodní řádění bych taky rád zkusil.
Bál jsem se po přečtení pár zpráv o rozmnožení se polských turistů...ale snad to nebude tak horký.
Moc se těšíme na první návštěvu Pelječace :-)
Všem krásnou dovolenou!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 04. 2010 19:40
To Peterka

Rozhodně jste neudělal chybu. Mnoho z nás si Orebič a jeho okolí oblíbilo natolik, že se každý rok navracíme.

Polských turistů bych se nebál, já se domnívám, že Pelješaci vládnou německy mluvící turisté a je jedna pláž nazývá se Divna, kterou okupujeme hlavně my Češi. Minulý rok jsem si dal tu práci a počítal zaparkované auta u pláže. Výsledek byl cca 80% aut našinců.

Přeji všem pohodovou dovolenou ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 04. 2010 16:57
Ahoj. Tak letos to bude Podobuče-vila Márija. 2.-9.7. Už jsem na Pelješacu potřetí a moc se mi tam líbí. Chci se jen zeptat jestli nevíte kde by se na Pelješacu dalo dobře skákat do moře.
Asi nějak takhle. Mám to rád a děti si to taky oblíbily.
Tahle fotka je z Korčuly a je to skok nějakých 5 metrů. Syn byl nadšene ja šel do toho se mnou. Loni jsem na Pelješacu nic pobobného nenašel.
Ahoj a dík

Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 04. 2010 20:25
Mate dost vysoku sklalu v Orebiči na konci Plaže Trstenica. Taktiež na jednom ostrovčeku pred Orebičom Stupe je asi 7 - 8 m. Odtial mi syn minule leto skakal, škoda. Ozvite sa na sukromnu adresu musim niekde najst fotky.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2010 09:00
Děkuji za info!! Už jsem byl informován, že s Poláky a davy lidí na pláži to není tak horké jako na Makarské nebo jiných střediscích.
Budeme mít premiéru na Pelješaci, budete to nádhera podle fotek, videí a recenzí lidí co jsme četli.
Kde se nachází pláž Divna? Určitě bysme rádi zkusili :-)
Už odpočítáváme dny, teď to máme nějakých 62 dní :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2010 10:10
Peterko, tady je Divna:


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2010 12:17
Už jsem koukal na nějaké fotky, vypadá to tam krásně, není tam moc nařezáno? My to budeme mít asi 20 km...
Jsem zvědav na Trstenicu...a jak bude plná...
Pělnou dovolenou všem!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2010 17:40
Nebudu Vám lhát, ale Trstenica je opravdu plná turistů, klid na ni rozhodně nehledejte. Snad ráno je poloprázdá, než se začnou shromažďovat rodinky. Na této pláži se tvoří dvě řady opalujících. Z vlastní zkušenosti Vám doporučuji najít si volné místo ve druhé řadě oplujících tzn. dál od od moře, protože odpledne se moře zvedne a první řada je nucena se přesunout.

Pláž Divna je opravdu kouzelná pláž, vždy na ni trávíme jeden den dovolené. Její nevýhodou může být pro někoho nedostatek stínu. Dopoledne je turistů spíše méně, avšak v odpoledních hodinách se začíná plnit, ale není to tak hrozné jako na Trstenici.

U obou pláží je bar s občerstvením.

Jinak my to máme za 63!!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2010 22:18
Tak my za 67. Na trstenicu se chystám, ale po loňských zkušenostech spíš Divnu nbo Dubu.
Petrko Divna je na fotkách nádherná, ale zkutečnost je o něco jiná, tak se nelekni.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 05. 2010 16:22
Divna je prostě divná smiling smiley no ale za 16 dni se tam stejně jako každoročně pudem smočit smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (02. 05. 2010 16:23).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 05. 2010 20:19

tak tu su tie slubene foto toho ostrovčeka stupe pred orebicom.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil separ (02. 05. 2010 20:22).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 05. 2010 20:21
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:11).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 05. 2010 20:52
Tak to vypadá super.
Jestli nenajdeme nic přístupnějšího ze břehu kolem podobuče tak seženeme loďku a pojedeme vyzkoušet.
Dík zdary
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 05. 2010 09:18
Nemate nekdo vice fotek domu Fani z Podobuce? Na webu jsem jich nasel pomerne malo.
Dekuji!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2010 15:21
[img64.imageshack.us]
[img132.imageshack.us]
[img121.imageshack.us]

Bohužel - Fani je schovaná za tamaryšky, ale mrknu ještě na fotky z předcházejících let a třeba něco objevím. Jinak - skvělý výběr, báječní domácí. Byla jsem si dům prohlédnout když paní Farčičová gruntovala a určitě budete spokojeni. Měla jsem o tento dům taky zájem, ale bohužel můj termín je vždy obsazen Němci.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2010 15:33
Nanestesti v dobe rozhodovani mezi Fani a Viktoriji nam nekdo Fani zabookoval pod rukama u domacich. Ale Viktorija je taky pekna. Uz se nemuzu dockat. Moc dekuji za fotky. smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 05. 2010 18:15
už po třetí do poslední dědinky poloostrova - Lovište smiling smiley Ten klídek a soukromá pláž našeho pana domácího je prostě božská smiling smileysmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 05. 2010 09:02
Marku, dej sem nějaké fotky, prosím. smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 05. 2010 12:49
My jsme vloni jeli do Loviště lodí z Hvaru na výlet, opravdu krásné místo, ale autem je to dost daleko.
Vkládám pár fotek z Loviště:


avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 05. 2010 13:00

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 05. 2010 14:11
Veliké díky, wajo, fotky jsou kouzelné - uuuuuuuuuuuuuž abychom vyrazili směr Pelješac yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 05. 2010 18:23
to jest Lovište .. kdyžtak sem přihodím další když nějaké doma najdu
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2010 17:35
Taky přidám pár fotek z Loviste. Akorát mě tam chybí ta modrá obloha a sluníčko, takový byl loňský konec června smiling smiley

Jinak ale jak je to tam s koupáním nevím, byli jsme se v Lovisti jenom krátce podívat abych věděl jak to tam vypadá a nějakou alespoň malou oblázkovou plážičku jsem neviděl. Po té straně zátoky kudy jsme kousel šli dál bylo skalnaté pobřeží. Do Loviste jsem se chystal již dlouho protože jsem si říkal že by to mohlo být vhodné místo na změnu destinace některé z příštích dovolených. Na Pelješac jezdím stále do Žuljany a tak by změna neuškodila. Mě osobně ale Lovistě v tomto směru nijak výrazně neoslovilo, Žuljana je Žuljana aspoň pro mne. Mnohem víc mě oslovila malá vesnička Duba Pelješka, je to sice konec světa ale pro mne nádherné tiché místo které mě připadalo jako skutečný ráj na zemi.



** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (08. 05. 2010 18:29).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2010 18:32
Duba Pelješka, cca 2km po silnici dále za Divnou.



** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (08. 05. 2010 18:33).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2010 18:41
Loviště má oblázkové plážičky, ale jsou opačným směrem než šel PetrK. Loviště má hodně dlouhou promenádu, ale na můj vkus je hodně klidná. je tam pár restaurací a část míst u moře je ve stínu.

Pro toho, kdo vyhledává klid je to ideální dovolená s výhledem na otevřené moře a překrásnými západy slunce.

Pokud najdu fotky, tak přiložím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.