Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2010 10:05
Byl jsem se tam podivat asi pred 5 roky a to tam celkem nic nebylo. Je to takovej klidnej kout poloostrova kde se pomalu cas zastvil. Nadruhou stranu je tam bajecnej klid a o turistu tam nezakopnes. Je tam mala plazicka kterou obcas pouzivaji potapeci pro vstup na potapecskou lokalitu kde zhruba v 10 m jsou nadherne kolonie langust. Je tam malinka hospudka ktera otvira dost nepravidelne, obchudek vte dobe tam nebyl. Mistni usedlici jsou bajecni lide kteri vyuziji kazde prilezitosti k prohozeni vreleho sluvka. I nejake to ubytovani se tam tenkrat dalo zajistit. Je to proste kus poloostrova pro nakyho dobrodruha u kteryho neni pododli na prvnim miste smiling smiley Jak pisi o par radku nahoru - byl jsem tam pred 5 lety - mozna se tam neco zmenilo ale doufam ze moc ne.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2010 18:47
Právě letos chceme prozkoumat aspoň část tohoto poloostrova a pokusit se najít další tak nádherná místa jako je třeba pláž Divna. Ale týden na to stačit rozhodně nebude. Základnu máme jako obvykle v Orebiči a pro Vás ostatní, určitě si nenechejte ujít západ slunce v Lovišti. To je nádhera, doporučuji!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2010 05:40
JirkaD.......je to pravda,že to zobrazení je už dokonalé ale přece jen osobní pohled je jiný.Vždycky jsem tam chtěla odbočit a prozkoumat, ale vždycky to dopadlo jinak.

Štír díky....pokud se do těch míst dostanu asi omrkneme.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2010 09:34
někdo s dětma 9-13 let do Boraku od 25.6.2010???????? Máme s sebou syna 11 let
ivan.o.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2010 10:20
..pro milovniky Orebice..
<embed src="

" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2010 17:03
Ahoj Fanky!

Tak to je nádhera. No a představ si, že některé místa vůbec ani neznámeye popping smiley

A letos budeme ubytovaní v Apartments Mio (Grljusic family), ulice Peljeska 16, vím, že máš v Orebiči hodně známých, tak jestli ti to něco neříká?

Díky předem za odpověď
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2010 19:35
Ahoj Lova,

tak toto ubytovani mi nic nerika,protoze to je az na druhem konci Orebice a tam nikoho neznam,jak je to dal jak 500m od plaze Trstenica,tak to neznam,hihihi!!! Ale presto peknou dovcu ti tam preji!!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2010 20:42
Tak to já bydlím blíž k Trstenici. Kralja Zvonimira 11. Jsem taky zastánce, že co je dál než fotbalové hřiště není pro mě spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 03. 2010 11:46
Tak a je rozhodnuto,jedeme na Sreser,dům Leda.Děkuji všem za pomoc a doufám,že vše vyjde.
Určitě budu referovat o zážitcích.Jedeme první týden v srpnu.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2010 23:15
Ahoj všichni,
našel jsem asi trochu vhodné ubytování v Luka Dubrava a chtěl bych se jen zeptat někoho kdo tam byl jak to tam vypadá. Trochu se děsím toho vnitřního moře, mám raději otevřené a také případného nepořádku nebo tak něco. Pokud by někdo mohl říct, děkuji. Případně poslat fotky.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 03. 2010 07:44
V Luka Dubravě jsme se byly podívat v srpnu 2008, byl tam klidek, malo lidi, na pláži nebyl skoro nikdo, pláže byly uklizené, ale raději se koukáme z pláže na otevřené moře.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 03. 2010 08:31
No to já bych také raději, právě toho se bojím aby to nebyla spíš rybářská sádka než krásné moře. Také jsme to už zažil.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 03. 2010 09:53
...ja teda mam Peljesac velmi rada,ale v zadnem pripade bych na stranu "maleho more"(Brijesta,Blazevo,Drace,Sreser...) nikdy na dovcu nejela!!! Nedovedu si predstavit,ze se koupu a kousek ode mne ve vode visi musle a jeste k tomu jsou to velmi kamenite plazicky,projizdim tudy kazdy rok do Orebice,ale uz jen projizdka mi staci,plaze jsou na muj vkus nevabne!!! Jsem uz rozmazlena peknymi plazemi a okolim vubec a pohled na otevrene more je 100x hezci nez uzavrene zatoky,ale to je vec nazoru...a kazdemu se libi neco jineho....
Luka Dubrava
Drace
Sreser
Brijesta
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 03. 2010 12:58
Tak už mám smůlu, už jsem zaplatil zálohu, snad to přežijeme. Byli jsme letos omezeni pohybově a tak jsme museli hledat něco přímo, ale skutečně přímo u vody a za rozumné peníze. Tak pak dám fotky, ale jedemaž na konci srpna. Tak snad to nebude tálinskej rybník.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (31. 03. 2010 13:01).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 03. 2010 13:17
Já mám ráda malé i velké moře, prostě celý Pelješac. Malé moře např. Luka Dubrava má výhodu klidné dovolené je tam pěkná oblázková pláž a pro malé děti ideální. Navíc větší děti se nemají kam zatoulat a jsou tam v bezpečí. Je to malinké místo a když písknu, děti na domluvený signál vždy přiběhnou. A mušle ty jsou daleko, spíš při břehu u silnice, ne v osadě. Z terasy je pěkný výhled na moře, které není zas tak sevřené. Mluvím ale o místě mimo hlavní silnici. Právě co bych nevzala ubytování u silnice, až tam sahá Luka Dubrava, tak na to pozor !! Břeh na koupání nic moc a auta, která jezdí okolo jsou prý slyšet až v kuchyni.
Jinak Sreser je také moc pěkné místo, chodíme tam na poháry tongue sticking out smiley

Zdravíme
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 03. 2010 19:58
Bývali sme tam minulý rok koncom augusta asi 5-6 dní a celkom fajn.Zopár fotiek: link zábery č.06845 až 06861 a 07255 až 07266 sú priamo z Luka Dubrava fotené z apartmánu ktorý bol hneď pri hlavnej ceste.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 03. 2010 20:29
Tak díky za všechny informace. Snad mě rodina nezabije. Zatím nemám ještě adresu, takže podle fotek nevím kde se to přesně nachází, ale je do přímo na břehu a před domem maličké plážičky oddělené moly.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 04. 2010 21:28
PRECHOD - nádherné fotky myslím, že DSC06810 dlouho na fóru konkurenci nenajde. D.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2010 11:24
Zdravím všechny příznivce Pelješace!

Potřeboval bych vás poprosit o tipy kam se vypravit. Bude to srpen nebo začátek září a dosud jsem jezdil na Brač do malé vesnice Murvica, do které se jelo po prašné (makedonské) cestě a to dost lidío odradí (přesně to potřebuju). Ale už ten ostrov celý znám, tak by to chtělo změnu. Na Pelješac jsem toho už přečetl dost a vesměs samá chvála.

Moje představa:

1) Malé město nebo i vesnice (nemusím městské pláže)
2) Malé (i miniaturní) pláže s oblázky (krkolomný přístup nevadí), kde je možno odložit textil. :-)
3) Ubytování v apartmánu nejlépe v privátu

Za každou radu budu moc vděčný!

Krásnou dovolenou všem! G.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2010 11:29
Zdravíčko,
po skvělé zkušenosti s Brelou se chceme letos s přáteli posunout více na jih a tedy poznat krásy poloostrova Pelješac.
Již déle pročítám forum a hledám informace o střediscích, není lehké se rozhodnout pro jedno :-) ještě vůči našim požadavkům :-(
První problém, už je poměrně pozdě na shánění pěkného ubytka...
Nejvíce zaujala Orebič, ale po některých negativních recenzích o přemnožení poláků, vyšších cenách a přeplněnosti pláží začínám pochybovat.
Upřednostňujeme střediska např. jako Brela, kde se dá bydlet odstrčeně od centra v relativním klidu, najít volnější plážičku a večer dojít do centra za zábavou, (restaurace,bary event. disco) a možností procházek. Nevíte jestli se dá něco podobného sehnat v Orebiči? Popřípadě doporučíte jiné středisko?
Dále zaujali Trstenik, Viganj a Kučiště, ale ty budou zřejmě příliš klidná?
Předem děkuji za doporučení :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peterka (05. 04. 2010 18:28).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2010 11:35
to: Gabriel, koukni do soukromé zprávy, smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Franta0041 (05. 04. 2010 11:45).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2010 13:07
Tak jsem koukal na mapy na googlu a vidím, že konečně v OREBIČI PŘIDALI PODROBNĚJŠÍ SATELITNÍ SNÍMKY.
Tak se chci pochlubit a závám k dobru polohu apartmánu kde budu již po 3 tí přebývat.
42.976229, 17.187370
Pokud by měl někdo o toto ubytování zájem mohu poslat kontakt na majitelku.yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2010 14:03
Ahoj Jardo,podle snímků je to zřejmě dost blízko k Trstenici,je tak? Mohl by jsi mi do SZ poslat
kontakt na majitelku?
Díky. Michal
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2010 14:09
to Peterka - na Viganj jezdím už několik let, vřele doporučuju, je tam klídek a pokud chcete vyrazit večer do Orebiče, jste tam za 10 min autem. Navíc z Viganje jezdí pravidelná lodní osobní doprava za pár kun na protější Korčulu, takže je možné jet večer i tam. Plno fotos z Viganje najdete i na mých web stránkách: www.arimarseapioneer430.cz Pelješac je ale krásnej všude smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 04. 2010 11:28
Díky moc za tip! Fotky jsou krásný, kite musí být paráda, taky už to musím vyzkoušet :-) Dá se to tam půjčit?
Je ve Viganj taky nějaká večerní zábava? Už jsem našel vcelku pěkný apartmán, přesto ještě zvažujeme Orebič, ale tam se obávám moc velkého bordelu...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 04. 2010 15:19
Peterko jaký "bordel" máš na mysli?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 04. 2010 17:51
Chcela by som trochu polemizovat o plažach v Orebiči, tu je možnost širokeho vyberu. Ak chcete klud pred Orebičom je 18 ostrovčekov, kde sa možete kupat a potapat v priezračne čistom mori. Orebič je vdačna destinacia, nie je uplne klud, ale ani preplneny ako Makarska roviera. Možnost vyletov na Korčula, turistiku, taktiež je vhodny na cyklistiku, hlavne smerom na Viganj nie su tu velike stupania.. Ak mate zaujem o apartman 6 m od mora s velkou terasou napište na jarsepar@email.cz
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 04. 2010 09:00
to Peterka: kite se na Viganji loni půjčit dal, byla tam nějaká škola. Jinak jsou tam i půjčovny windsurf + možnost si zaplatit kurs. Orebiče bych se taky rozhodně nebál, pláže na okraji orebiče jsou krásný (např. u hotelu Orsan). Večerní zábava ve Viganji - no moc tam toho nenajdeš, ale 2-3 slušný bary a nějaký restaurace ano. Dobrá je restaurace Ponta nebo surf bar Karmela. Jinak v Orebiči, kterej je kousek nebo na protější Korčule jistě nějakou večerní zábavu najdeš. Já jí ale nehledám, čím míň lidí, tím lépesmiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2010 07:31
Zdravím všechny!
Jezdíme několik let do Chorvatska na blint. Vždycky jsme ubytování našli. Rádi bychom letos poprvé vyrazili na Pelješac. Podle obrázků se nám líbila Žuljana, hlavně ty menší plážičky. Ale známí nás zrazují, že bude těžké sehnat ubytování až na místě. Jedeme 2 rodiny na přelomu července a srpna. Může někdo poradit, jestli bude s hledáním apartmánu problém? Nebo jaká další místa projet, kde by se ubytko našlo. Díky!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2010 08:33
V loni jsme v Žuljaně nenašli místo ani v kempu,tak to vidím černě i s apartmánem.Lidí tam bylo fakt moooc! /červenec-srpen/

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 144
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.