Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 09. 2009 08:25
Tak jsme se včera vrátili z Podobuče. Bohužel! Bylo to báječené - tak jako vždycky. Co se týká teploty vody, tak to byla naprostá paráda. Za celých 12 dnů se vůbec neochladila. Vždycky jsme tu zažili nějaký ten den, kdy vlny vodu ochladily. Letos snad byla stejně teplá v noci, ráno nebo v poledne. I domácí tvrdí, že tak krásné a stálé počasí a teplá voda koncem srpna většinou nebývá. A co je na tom nejlepší? No prý má být podle místních podobné, jen malinko chladnější počasí i v září. Tak se má Rosmarine a další, kteří se na Pelješac chystají opravdu na co těšit.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 09. 2009 09:37
Však se už těšíme ... a jak thumbs up - letos si to tak nějak asi víc zasloužíme, nebyl to zrovna lehký rok. smiling smiley
Žuljanu jsme loni nestihli navštívit, tak to letos napravíme, stejně tak Podobuče. Nechám za vás všechny na plažích kaminky.
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 09. 2009 09:54
Ahoj já myslím, že to s počasím letos bude o hodně lepší než loni - alespoň podle této předpovědi to tak vypadá http://www.zoover.de/kroatien/dalmatien/orebic-korcula/wetter Takže si to tam pěkně užij a pozdravuj ode mě moře a hlavně Pelješac.thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 09. 2009 15:32
mno jo tesime vid Majko smileys with beer uz to pocitame skoro na hodiny
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 09. 2009 08:44
hned bych jela s Tebou už v pátek thumbs up, takže platí 10. srazík ve Sreseru, ano? Vlastík už pro nás loví žraloka thumbs up smiley Napíšeme si SMSkou yawning smiley

Šťastnou cestu vám všem a na viděnou.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 09. 2009 10:27
jj s 10 se pocita smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 09. 2009 15:53
ahojky vsichni,
...me pocity a postrehy z letosni dovolene jsou trochu smisene,byla jsem Orebicem po tak dlouhe dobe krasnych dovolenych zklamana! Uz to neni Orebic,jaky byl kdysi!
Pocasi nam vyslo asi jen 4 dny,ale to neni tak zle,bylo i presto teplo a hlavne prselo jednou a to asi 10 minut,zmena je sem tam potreba pri tech vedrech.Bylo hned v sobotu pres 35 st. a kazdy den to bylo kolem 28 st.Jen jsem zklamana necistotou na plazi,neochotou a malymi porcemi v restauracich,vse zdrazilo a nekde o dost,stanky na hlavni ceste pozavirane,na trznici byly jen dva a v obchode Studenac zadne ovoce a zelenina,nejak na nas letos kaslali na konci srpna.Jinak voda krasne cista a teplounka.
Jen na promenade stanky se suvenyry byly jeste v provozu,coz mne udivilo a na plazi jeste clun s bananem,kruhy a lyzemi,to byl taky div.

Restaurace na plazi si otevirala,jak se jim zachtelo,dole "Fast food" byl od 1.9. zavreny.
Par dni na plazi plno a strasne moc rodin s malymi detmi,se psy a hodne urvanych Polaku,takze zadny relax na plazi,jen davat porad pozor,kdo vam kde skoci na hlavu,kdyz se decka prohaneli po plazi sem a tam! Od uterka pak bylo uz klidneji. Prima klucina od "water sport" nas vzal za 100 Kn na ostruvek Sestrice s majakem a pokrouzil s nami kolem ostruvku,prima zazitek.

Prima byl i vylet na Korculu,je k divu,ze tam bylo levnejsi jidlo jak v Orebici!

Ubytovani pekne,domaci velmi prijemni,jen dost hluk od hlavni cesty a od cesty Trsteniky k apartmanum,ta byla snad hlucnejsi,jak hlavni!!!

Domaci rikali,ze bylo letos strasne moc Polaku,ze to jeste nebylo a ze delaji pekny binec! Mela pred nami v dome 15 Polaku a myslela,ze ji srovnaji barak se zemi a ze takovy bordel,jaky byl po nich jeste nezazila! Po nas v utery prijeli 3 polske rodiny s detmi,ale mi jsme si s nimi udelali poradek hned 1.den a byl klid!
V patek 4.9. se nam zatahlo,

tak jsme si jeste zasli na obed,kaficko,zmrzku a pak jsme zbalili a jeli ke znamemu do Gornje Brely do konoby Roko
na veceri a zustali na noc,ze se rano jeste zajdem do Brely vykoupat,ale vzbudila nas bourka,tak jsme zbalili a vyrazili na cestu domu,stavili se v Omisi na snidani,tam nas chytla zase bourka,ale asi za hodinku bylo po ni,tak jsme pak pokracovali na Split

a v Dugopolje jsme si dali obed a pak uz huraaa na dalnici smerem DOMOV.Cesta klidna,odjizdeli jsme z Dugopolje ve 13,30 .
Zastavka u mostu Krka s pohledem na Skradin,


dalsi zastavka na odpocivadle Merunu Sv.Rok a posledni pohled na morskou hladinu,byl strasny vitr,nedalo se ani chodit...


a pak uz jen sok ze studeneho okoli Karlovace (16 st.) a tak uz to zustalo az domu,kde bylo ve 20 hodin pouhopouhych 13 st. brrrrr....
tak zase priste,ale kam to bude,to je otazka......
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 09. 2009 21:40
Mám letos stejnou zkušenost. V Orebiči podražili a objevili ho ve velkém Poláci. Manželka chtěl dokonce po dvou dnech odejít, když ve 12 v noci jejich děti ještě ječeli na terasách. Spát nemohli, protože jejich rodiče řvali a chlastali skoro každý den do 4 do rána. Je pravda, že na pláži jsem je nikdy nepotkal, asi vyspávali ty noční mejdany.
Jelikož se letos v létě v Orebiči otevírá (znovu otevírá) hotel Orebič (pod fotbalovým hřištěm, Kralja Zvonimira 2) a hned při vjezdu do Orebiče se dodělává další hotel, tak jsme si se ženou řekli, bylo tam moc krásně, ale už vícekrát ne. Krásná pláž Trstenica už takový nápor lidí neunese.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 09. 2009 09:16
My jsme letos byli v Orebiči poprvé a asi náš dojem ovlivnilo i ono mizerné počasí, ale jsem toho názoru, že je v Chorvatsku mnoho stejně nebo i víc krásných míst, než aby se člověk táhnul až tak daleko...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 09. 2009 09:41
Nechci zakládat nové téma, proto svůj dotaz hodím sem. Ve vlákně se mi nepodařilo nic k tomu najít, ale možná jsem špatně hledala :-) Přemýšlíme, že bysme ještě letos ke konci září vyrazili na pozdní dovču do Trpanje. Jezdíme tam už pár let, ale ted je to druhou sezonu co jsme tam nebyli. Četla jsem někde na webu články, že v červnu tam byla rozkopaná celá promenáda, protože se dělali snad odpady nové, a taky je tam ruch ohledně stavby mostu. Byl jste tam někdo v nedávné době, abyste mohl napsat, jak to tam vypadá nyní? Protože jestli je rozkopaná celá promenáda, tak není kde pořádně jít :-( díky
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 09. 2009 08:48
já jsem byl v trpanji koncem června a v tu dobu byla promenáda opravdu rozkopaná, jsou to ale již dva měsíce...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 09. 2009 16:14
Vše je již hotové a vypadá to tam opravdu krásně.Byli jsme tam v červenci.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 09. 2009 16:21
Minulou sobotu jsem se vrátil z Potočine a nemůžu opět jinak, než chválit. Nechtělo se mi jen vzpomínat a celý rok se těšit, až opět vyrazím směr Dingač, tož jsem se rozhodl, že si tam ještě letos jednou vyjedu. A to dneska večer. Žádná pánská jízda, jak tomu bylo poslední desetiletí, ale konečně také s milovanou přítelkyní. Počasí hlásí výborné, takže co víc si přát. Nedávná jízda byla díky obchvatu Mariboru a dálnice do Ravči perfektní, až přijedu, určitě hodím info jak o této, tak o cestě před deseti dny. Bok bok
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 09. 2009 19:08
Děkuji za info o Trpanji, tak teď už jen se rozhodnout a vyrazit. Počasí by mělo přát, tak možná přeci jen vyrazíme........
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 10. 2009 14:59
Ahojte. Kdybych si mohla vybrat jen podle sebe, tak jedu tady - možná tam i uteču - z toho všudy kolem frmolu...Ta představa, že jen šakali vyjou na víly....POTOČINE
Potočine se rozkládá na skalnatém mořském břehu, 3 km od tunelu Dingač s výhledem na širé moře, které je na východě lemováno národním parkem Mljet, na západě pak jedním z nejkrásnějších ostrovů Jadranu, Korčulou. Potočine lze bez nadsázky nazvat ryze přírodním místem, kam civilizace zasahuje zatím nesmělými tykadly. Výsledkem jsou svěže zelené svahy hory Dingač (554 m n.m.), romantická skaliska a neskutečně čisté a na život bohaté moře. Romantiku letních nocí podbarvuje vytí šakalů a kdo ráno časně vstává, může spatřit stádo plachých muflonů při pastvě. Pláže na Potočine nejsou. Ke slunění slouží výškově členěná betonová plata nebo terasy ubytovacích domů. Zásobování smíšeným zbožím je v Potomje (3 km), kde je i pošta se směnárnou, benzinová pumpa s autoservisem a řada domácích vinných sklepů, kde srdečně a rádi přivítají každého hosta. Cesta tam je tak trochu tady....jen místo vlevo pak sjíždíte vpravo.

, a na popíjení..toto: Zdraví a samotu nabízí R.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 10. 2009 11:47
hmmmm ty lahvinky Dingače mňam a sluníčko, dnes tady v podkrkonoší padaj ty bílý s....y
ještě daleko je 24.6.2010 a zase Borakhot smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 10. 2009 19:28
Lidi zlatý, Pelješacem praštěnýspinning smiley sticking its tongue out, já se snad 12.7.2010 nedožiju. Blaževo,jako každoročně. Již se všichni na Darka těšíme.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 10. 2009 09:02
Nám také včera přišlo potvrzení rezervace na příští rok, tak se těšíme - jen tu zimu, která letos přišla tak brzy, musíme nějak přežít - nejlépe ve zdraví smiling smiley
avatar
mdr
dum Boris
02. 11. 2009 08:23
Ahoj všichni, zná někdo dum Boris u Drače? Budu vděčný za jakékoli informace nebo zkušenosti s ubytováním v tomto domě. Díky.
Re: dum Boris
03. 11. 2009 19:08
Čusík,
Boris na Drače je bezva pro partu lidí, s venkovním grilem, denně jsme grilovali. Měli jsme sebou "pejsku", která si to užívala s náma, spousta možností ve stínu, veliký prostor na proběhnutí, v moři byla naložená stále a bezva je i sprcha na pláži. Velký pozemek, hřiště, zeleň a hlavně loďka a priv. pláž, sice je to na boty do vody, ale nám to neva. Ubytování lepší průměr, dobrá vybavenost i televize, možno i dokoupit klimu, ale to jsme nevyužili nedělá nám dobře.
Zdravím
avatar Re: dum Boris
19. 11. 2009 15:00
pro milovníky Žuljany..





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (23. 11. 2009 23:38).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 11. 2009 16:06
Ač jsem se již koncem srpna rozhodl, že na Peljěšac již nepojedu (zdá se mi, že je tam moc velký nárůst lidí), tak mi to nedá a hledám nějaké příjemné místo, kde by byl přijetalný klid a pohoda. Musím však brát v úvahu i požadavky rodiny. A tak se vás "pelješačáků" ptám, kda všude je na tomto poloostrovně na pláži nějaký bufet? Nějaké pláže znám, ale není v silách prostého člověka znát všechny. Moje malá dcera pokud nedostane na pláži svoji porci hranolečků (závislák jeden) tak je schopná nikam nejít a desět celý den v AP. Prosím o pomoc, ať se opět mohu podívat na vrchol sv. Ilji a pochutnat si na výborných mušlích. Díky
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 11. 2009 16:17
Borak - 2 restaurace, plně fungují pouze v sezoně - hranolky mají výborné smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 11. 2009 16:29
Rero..možná se pletu ale jak se dívám na to video, tož podle mapy je za tím tunelem ( jestli je to on co myslím ) směrem do leva Borakeye popping smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 11. 2009 17:11
...Jardo...nedám dopustit ( zvl. s malou dcerou...jsme ve shodě ) na Orebič, hotel *** Bellevue...( po rekonstrukci )smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 11. 2009 18:56
Dobrý den,chystáme se v létě do Boraku,chtěla jsem se zeptat,jestli to natočené video cesty je do Boraku,nebo Potočine? Jak jsou umístěny od tunelu Borak a Potočine?Vůbec to tam neznáme.Děkuji
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 11. 2009 19:40
IVIK: při průjezdu tunelu ve směru od Potomje,se do leva odbočuje směr Borak a do prava směr Potočine.

Jinak mě ta cesta od tunelu do Boraku příjde jako tankodrom,to od Trsteniku je to proti tomu luxus.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2009 07:37
Až na ten začátek v Trsteníku. Tam je třeba trefit do uličky a pak se ještě otočit na "točně" a hurá do kopce. Tam taky cesta za moc nestojí - ale jen pár desítek metrů.
No a od tunelu to už taky není tak strašné, jak to bývalo kdysi. Už to dost opravili.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 12. 2009 15:59
Chystáme se opět na Pelješac do Trpanje od 5.8.Moc se již všici těšíme....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 12. 2009 11:29
Foto krásné,zátoky naprosto ůžasné,jedeme až 07/10 do Luka dubrava..těším se na další info
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.