Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2018 18:29
Ahoj,máte někdo zkusenosti s hotelem Comodor v Orebiči ??? Dík za info.

maléma radek
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2018 08:32
Jo apartmány
Jerry to je VIP spinning smiley sticking its tongue out
Ceny nejsou zas tak strašný, chce to jen vybrat ty správný restaurace.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 07. 2018 17:53
Trpanj, točeno Karlovačko dole v přístavu za 18 Kn, stejně tak v baru na pláži Luka. Nenarazil jsem nikde na více než 20Kn za pivo. Teda jo, na trajektu 25Kn za lahváč Karlovačka.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 07. 2018 07:00
Tak doplním, Trpanj Konoba Škojera, Bielo ryba 1. class, pro 2 osoby /pro každého jedna/, s grilovanou zeleninou a litrem bílého vína za 530 Kn, ale jen to víno stálo 70 Kn, takže asi tak. Každopádně delikatesa.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 08. 2018 13:00
Otestoval jsem cestou na Pelješac a okolí nějaké wapky na odstranění hmyzího hřbitova. Takže mimo tradičně skvělých v Bad Gleichenbergu nebo Bad Radkersburgu: wapka u Opuzenu super, dlouho za málo, wapka u letiště Čilipi jede ve stylu "je třeba vydělat za 3 měsíce na celý rok". Snad to někomu pomůže. yawning smiley

Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2018 15:14
Dobrý den přátelé,

vloni jsem byl s rodinou na Pelješaci - Orebič - Perna poprvé a velmi se nám líbilo, takže se letos vracíme. Chtěl bych se zeptat zda stojí za to jet na výlet dále po poloostrově. Vloni jsme navštívíli Trpanj, Ston, Korčulu. Co byste mi doporučili ještě za zhlednutí, případně zda jsou nějaké důležité novinky na cestě na Pelješac. Hlavně by mě zajímalo zda na trajekt z Ploče do Trpanje je dobré být rovněž tak min 1 hodinu před plánovaným vyplutím trajektu. Vloni jsme cestu tam jeli celou po souši a při cestě domů jsme využili trajekt z Trpanje. Díky za všechny informace.

Martin
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2018 18:06
Martine - posílám pár tipů:
Zajímavá místa na Pelješcu

Nám osobně se moc líbilo v Kuně v Klášteře a v blízkosti je farma oslíků.
Kuna Pelješka
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 08. 2018 11:43
FYI je min. na sezónu otevřen přechod Slano-Orahov Do jako mezinárodní, takže je možné navštívit jeskyni Vjetrenica a monastir v Zavale.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 08. 2018 14:34
Hlásím úspěšný návrat z Drače. Každý rok jezdíme jinam, ale tato dovolená patřila k těm lepším. Ani hlavní silnice před AP nám nevadila. Pěkné koupání, v plné sezóně volné pláže, základní potraviny v dosahu, promenáda do Sreseru... Výlety jsme nepodnikali, bylo na ně horko, voda i 30°C, takže nemám srovnání. Samozřejmě vždycky hodně záleží na počasí, domácích, sousedech atd.
Mám ale dojem, že v hlavní sezóně je zbytečné jezdit tak daleko, stejně hezky je i skoro kdekoliv jinde v Chorvatsku.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 09. 2018 14:29
Zdravím z Orebiče kemp Lavanda super.Před čtyřmi lety hromada kameni.Počasi ma týden vydržet tak dovolená vyjde.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 09. 2018 22:03
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 10. 2018 15:56
Prosím, jak moc plná v srpnu je plážTrstenica v Orebiči?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 11. 2018 12:26
Tož na příští rok 2019 jsem se nechal ukecat a kromě prázdnin v červnu a červenci v naší dalené destinaci, kterou nechcu profláknout, strávíme týden, začátkem září na Boraku. Dříve jsme tam několikrát byli, ale vzdali jsme to kvůli Polákům, kteří tam dělali docela bordel. Tak v září to už snad bude volnější a bude klid. Když se tato kombinace osvědčí, třeba si to další roky, pokud budeme živí a zdraví opáknem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 11. 2018 14:07
Nechceš to profláknout a stejně jsi to profláknul. Nicméně i v tomto období je potřeba s někým kdo by mohl dělat bordel počítat. Samozřejmě ne vždy a všichni PL dělají bordel, ale je to jeden z největších národů v Evropě a tak si budeme muset na jejich přítomnost zvyknout ať se nám to líbí, nebo ne.
Jinak plná sezóna v B***** je až do konce září a obsazenost sice ne 100% je tam až do konce října. Lidí, co jezdí v těchto termínech docela geometrickou řadou narůstá, protože to má oproti červencovým a srpnovým termínům svá veliká pozitiva.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 11. 2018 18:27
V září už jsme na Boraku byli. Je to mrzutý, vím, ale snad se trefíme a užijeme si to. Lidí přibývá všude, s tím se nedá asi nic dělat, je to poplatné době. Všechno je v lidech. Tož se těšme!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 12. 2018 22:18
... po Novém roce zahajuje stavba mostu na Pelješac ...
[dnevnik.hr]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 12. 2018 08:59
No to bude manželka ráda. Zkrátí se doba cesty, až na Pelješac zase někdy pojedeme.
Snad most nebudou stavět slavnou "českou metodou" stavby dálnic. Doufám, že už mají vykoupené "pozemky" od Havránkové.Nebo aspoň přijatý zákon, kterým by ji pozemky okamžitě vyvlastnil. A jestli nemají, tak se zahájení stavby mostu určitě většina z nás nedožije. Ale snad to v HR jde vše normálně a hlavně rychleji.
To, že o tom píší v novinách, jako že zahajují, to neznamená, že zahájí. U nás o "domluvě" s tou "vyčuranou" paní psalo taky několik let, než se domluvili a mohli opravdu začít stavět. Samozřejmě ale popět až po několika letech, kdy naplánovali a provedli archeologický průzkum. Samozřejmě před tím museli přemístit 5 hrabošů a 3 kobylky luční na přání ekoteroristů. A stejně se doteď na tom úseku nejezdí.
Prý došel asfalt. Musí na jeho dodání vypsat několikaleté výběrové řízení. A prý do toho bude kecat i EU. Tak potěš vidle.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 12. 2018 10:51
A to je další krok k postupné likvidaci posledních zbytků ještě málo zalidněného Pelješacu. I když i tam už je to v sezoně hodně podobné Makarské. Chorvaty chápu, snížit závislost na Bosně je pro ně priorita a také dovézt další turisty na pláže Korčuly a poloostrova. Postupně mizí všechno a je nahrazováno komplexy, ale jsem rád, že jsem zažil ještě tu syrovost a krásu přírody v její minulosti
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 01. 2019 12:06
... jo, to je život ...
... ubytování pro dělníky je připraveno, v Číně začala výroba150 pilotů k zakotvení do dna moře ... stavba má trvat 3 roky ...
[dnevnik.hr]

... mimochodem, takto se stavěl Karlův most ... [www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (01. 01. 2019 14:40).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 01. 2019 16:18
Citaci
tonioantonio napsal(a):
A to je další krok k postupné likvidaci posledních zbytků ještě málo zalidněného Pelješacu....

To bych neviděl tak tragicky, nával bych zrovna neočekával: komu nebylo daleko na Pelješac dodnes, ten uvítá úsporu nějakých 32 km do Orebiče suchým kolem, komu bylo daleko jet i třeba do Gradacu, tomu bude daleko na Pelješac i s touto úsporou. Takže počet návštěvníků určitě stoupne o zvědavce, kteří se budou chtít projet po mostě, z nich však nejméně polovina pofrčí dál na Dubrovník a z toho zbytku se také na Pelješcu či Korčule nezdrží všichni.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 01. 2019 19:30
No uvidíme jak to bude. Ono je vždy nejlépe počkat na realitu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 01. 2019 19:54
... že bude po Pelješaci jezdit více aut, o tom není pochyb ...
jednak těch, kdo se 1) vyhnou rádobydůležité Bosně, tak těch, 2) ... kdo asi více, ale postupně budou navyšovat turistickou kapacitu Pelješace, ruku v ruce s růstem těchto destinací ...
... pro turisty to ale bude znamenat lepší dostupnost turistických středisek po nesrovnatelně lepší dálnici přes Pelješac (to se netýká těch, kteří mají rádi serpentiny a kochání se krajinou) ...
... taky bychom my, kdo nejsme Chorvaté měli uznat právo Chorvatů na to, jaké oni chtějí mít cesty na svém území, byť to v tomto případě rozvířilo i politickou otázku (ve vztahu k BiH) ...
... ostatně, my asi taky nepůjdeme bourat Švýcarskou železnici do jednoho z jejich nejvyšších alpských velikánů, Jungfraujoch ... ?

smileys with beer
D
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2019 13:11
Ahoj, mohla bych poprosit o "aktuální" info o Źuljaně? Vyhledávač mi nějak nechce nic moc najít :-( Jak vypadá hlavní pláž? Jsou v blízkosti stále i jiné menší pláže (příp. FKK) přístupné i s dětmi (2+5let)? Nejsou pláže přeplněné (plánujeme jet přelom srpen/září)? Je zde nějaká restaurace, obchod (pečivo, ovoce+zelenina, ryby), prodej zmrzky,...? Nehledáme nic rušného, radši klídek a pohoda :-)
Případně kdyby měl někdo typ na ubytování (ideálně hned u pláže), budeme moc rádi :-)
Za případné reakce předem děkuji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2019 13:55
tak já nevím jak moc aktuální bude má informace:-)
Já byl s rodinou v Žuljaně v roce 2016.
Hlavní pláž bych úplně nedoporučoval. Mě nevyhovovala ale každému sedí něco jiného. Ale v okolí je řada menších nebo větších pláží a za mě velká spokojenost.
Ani ubytko u pláže mě osobně nevyhovuje kvůli korzujícím lidem.
Obchody svého času tam byly dva,zmrzku taky koupíš.
Nějaké místo na jídlo se taky najde ale ber že je to menší středisko.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2019 15:21
Hned jak kolem hřiště sjedeš do Žuljany, vpravo u pláže je multifunkční budova: turistická kancelář, bankomat EuroNetu, pošta se směnárnou, kde lze vybírat hotovost kartou zrovna tak, zdravotní středisko (jen ve středu dopoledne), v patře národní škola, radnice a možná ještě něco...
Hned za ní v jednosměrce do centra vlevo vinotéka, o pár kroků dál vlevo pekárna Fjaka, u mostku tržnice (každé ráno ovoce a zelenina, ale takových prodejců je před svými domy víc, takže nejen tam). O dalších pár kroků dál vpravo obchod smíšeným zbožím a bistro Ankora, naproti kavárnička, na křižovatce s korzem je obchod Studenac, na korzu pak pizzerka Riva, za ní obchod se suvenýry a jinými lahůdkami, u vlnolamu je pak bar Tamaris.
Od vlnolamu vede vlevo stezka, kterou se dá dojít na pláže Kremena (malá a velká) a dál až na pláž Vućine. Ale na tu se dá dojít i od Studence přes kopec.
Asi jsem ještě něco vynechal, protože například na Vućinách jsem loni nebyl, tak nevím, jestli tam bude letos ještě stánek s občerstvením.
Na druhou stranu od hřiště vede cesta nad několika malými plážičkami, některé slouží i jako FKK, přičemž někdy je dobrodružství najít k některým přístup dolů, po zimních bouřích některé mění svůl tvar i strmost sestupu. Ale míst ke koupání je dost až k Trsteniku, jen místy nelze spoléhat na to, že vaše oblíbená pláž z loňska bude vyhovující a snadno přístupná i letos.
Vesměs lze v obchodech platit EC a MC, nejbližší další bankomaty jsou ve Stonu, v Zatonu u pumpy, v Prapratnu, v Janjině, Trpanji, několik jich je v Orebići, Viganji a Trpanji.
Stačí to pro začátek?

Edit: oprava překlepů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (05. 01. 2019 15:24).
D
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 01. 2019 19:45
Díky moc za info :-) A nevíte, jak je to tam s obsazeností - apartmány i pláže? Byli jsme teď 3x v Drveniku - první rok super, druhý rok o něco horší a loni to tam byla hlava na hlavě, lidi nenechávali ani uličky pro průchod k vodě :-( Tomu bychom se právě rádi vyhnuli.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 01. 2019 21:51
Kdo tam jede poprvé a na hlavní sezónu, má čas na rezervaci do konce února, jede-l s rodinou. Kdo jezdí maximálně ve dvou, sežene ubytování ještě v březnu. Později už šance klesají, ale, jestli nejste moc vybíraví třeba na vzdálenost od pláže, klidně to nechte na později.
Žuljana má asi 230 stálých obyvatel, kapacitu v sezóně těžko odhadnu, protože apartmány i kempy jsou roztroušené daleko do údolí i přes kopec, pláží je tam dost, (my na pláž chodíme až tak po čtvrté odpolední, přes den někam jdeme nebo jedeme, pořád ještě nemáme dost z Pelješcu prozkoumáno o dalších zajímavostech na pevnině nemluvě), tak se nejméně s polovinou návštěvníků nepotkáme za celý pobyt, ale prostě v sezóně jsou tam ubytovací kapacity plné. Naštěstí široko daleko tam není žádný rezort, tak je tam klidněji, všichni se vejdou a místo na pláži se dá najít v pohodě. Nebo se dá jíz na jinou.
Někdy se dokonce povede najít tam ubytování na blind i v červenci a srpnu, ale na to bych nespoléhal, jde většinou jen o uvolněná místa těch, kdo zrušili pobyt na poslední chvíli.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 01. 2019 23:42
Není nic těžkého zkusit se informovat už teď.
Já byl ve vile Filipovič. Není to hned u pláže ale jak už jsem psal takhle je to pro mě OK.
Objednával jsem to snad až v dubnu nebo květnu. Ale záleží taky na situaci každý rok to je jiné.
Nebo zkus Lopinovi s těmi se dá komunikovat i česky...i když to skoro s každým Chorvatem
D
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2019 10:02
Díky moc. Apartmány si proberem a informujeme se klidně už teď, to není problém :-) šlo mi spíš o ty pláže, jak to tam pak vypadá - ale dle komentářů snad v poho :-) Vilu Filipovič máme taky vyhlídlou :-) A co apartmány Kremena, nemáte někdo zkušenosti?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2019 11:34
Kremena je za kopcem, mohl by ti poradit Drahoslav.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.