Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2018 10:14
chrobak: pokud ti jde o osamocené pláže, tak jsou i na Korčule.
Samograd Bay
Vaja Bay
Na obě jsem se chodil loni v červenci koupat, když jsem se byl dopoledne projet na kole. Byl jsem tam sám.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2018 15:15
Mdr: Na trstenicu jsme šli hned první den jak jsme přijeli.
Bylo po dešti a vypadala dost neupravená. Hookah bar nad pláží byl ještě zavřený, ale probíhali tam pilné přípravy. Zítra se vracíme z Lastovo, když to vyjde, tak se tam podíváme.

Michalll: těch 25 kuna za 0.5 pivo točeno bylo nejmíň co jsme objevili. A to byl fast food mimo centrum Korčuly.
Ve městě pod 30 nebylo, kolikrát i 35. To už je i dost.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2018 15:44
hosa87: Loni jsme dvakrát večeřeli v Korčule někde tady a kdyby tam stálo pivo 30 kn a víc, tak bych si to pamatoval.
Museli strašně podražit.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2018 18:16
Museli. Protože zrovna na tyhle ulici nic pod 30 nebylo.
Bohužel nemůžu porovnat s loňskem. Byl jsem tu letos poprvé.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2018 20:30
Pivo za 30? Letos hlásí zdražení v restauracích, ale tohle už je fakt hodně. Ale pokud se to bude týkat jen města Korčula, je mi to šumák thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 06. 2018 18:45
Doplňuji informace:
Dubrovník dnes - pivo točeno 0.5l - 41 kuna sad smiley
Nejlevnější v Fast foodu za 35. Dubrovník zatím vede.
Orebic cenově o hodně lepší. Pivo 0.5 za 18 -20 kuna.
Lastovo včera - 18 kuna
Pakostane minulý týden také 18 - 20 kuna
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 06. 2018 22:23
Přátelé, potřeboval bych radu, kde mi doporučíte sjezd z dálnice. Jde mi o to, že preferuji co nejpohodovější jízdu. Nechci se zbytečně se zdržovat na rozkopaných či klikatých silničkách. Mám využít Vrgorac a dál směr přes Prolog - dle googlu se jeví jako rychlá cesta, nebo spíš Ploče (Karamatići) či Nova Sela (Čerapine). Zde i strýc google je bezradný. Mám v plánu Orebič po pevnině

Díky moc
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 06. 2018 23:24
To LOVA...

jednoznačně jeď do Karamatiči, to je nový dálniční přivaděč z Ploče, část je provedena jako dálnice v profilu 2+2 pruhy, nejspodnější část je tuším jen v poloprofilu ale nová a pohodlná... a je to bez poplatku... projížděl jsem vloni a bylo to tak rychlé a pohodlné, že už si vlastně ani nepamatuju jak to tam probíhalo... smoking smiley pak po magistrále až na přechod Klek, cestou je možnost zakoupit u silnice čerstvé ovoce od místních zemědělců... thumbs up



Upraveno 3krát. Naposledy upravil jardik007 (15. 06. 2018 19:20).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 06. 2018 07:11
LOGA: taktéž bych volil Karamatići, cesta prázdná, pohodlná a rychlá.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 06. 2018 07:48
LOVA - pokud jedeš na Pelješac, tak určo Karamatiči, cestou dále koupíš u Neretvy ovoce/zeleninu a v BiH-Klek koupíš benzín/naftu a pak cca za 15min poté si na Pelješac. Dřívější cestarina zbytečná a později (tu neznám, tím jsem nejel)spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 06. 2018 13:06
Super, všem díky za rychlou odpověď
kh
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2018 14:38
Zdravím,

jak je to s tankováním v BiH (momentálně mám na mysli Neum)? Někde jsem četl, že je benzín nekvalitní, jinde zase že se snaží klienty na benzinkách okrást. Je na tom něco pravdy? Můžete někdo doporučit čerpací stanice, u kterých jste si jistí kvalitou pohonných hmot (ideální by to bylo ukázané na mapě yawning smiley)? Nerad bych po cestě na nebo z dovolené řešil nějaký zádrhel s autem, kde by na vině byl právě vadný natankovaný benzín.

A snad ještě jedna otázka. Opravdu se tak moc vyplatí tankovat tam s ohledem na cenu? Respektive, není to v ceně celé dovolené zanedbatelný finanční rozdíl?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2018 16:37
Jestli je "to" pro tebe v ceně dovolené zanedbatelný finanční rozdíl nebo není,to musíš rozhodnout ty nebo manželka, nejspíš podle naditosti peněženky.
A co se týče kvality, tak to nikdy nevíš. Cestou máš dost "značkových" čerpacích stanic u kterých můžeš vzít "kvalitní" benzin, když nechceš "šetřit".
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2018 18:09
Já jsem tankoval benzin v BiH v r.2011 cestou z Mljetu a v r. 2013 cestou do Černé Hory, benzinky jsem nijak nevybíral, žádný problém jsem neměl (stále mám stejné auto a jezdí bez problémů). Mám pocit, že tenkrát byl rozdíl mezi cenou v BiH a Chorvatsku větší.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 06. 2018 09:11
Pravidelne tankujem v Neume na kopci ropu na INA môj ropák je citlivý na kvalitu nafty a vždy bez problému , dobrá cena. .
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2018 10:46
Citaci
mdr napsal(a):
...Mám pocit, že tenkrát byl rozdíl mezi cenou v BiH a Chorvatsku větší.

EDIT: odpověď přesunuta, kam patří, tedy do vlákna o cenách paliv (nejen) v Chorvatsku. Tady pardon, prosím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (24. 06. 2018 11:20).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2018 12:50
INA za Neumem je jistota, tam mají palivo kvalitní.
Ve městě je ještě jedna benzínka, a tam raději nejezdit.
Stačí se podívat na recenze a zkušenosti řidičů, to je nějaká past na řidiče a ne benzínka.
kh
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2018 12:58
Právě recenze na Googlu byly důvodem dotazu. Jestli ale potvrzujete, že INA za Neumem je OK, doplním palivo nejspíš tam. Díky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2018 15:56
Nejen recenze na gůglu, už jsme to probírali každoročně i na tomto fóru, naposledy tady.
Jestli je tam stále stejný personál, obávám se, že to na dolní pumpě (jmenuje se ještě Aura?) v Neumu lepší nebude.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2018 22:02
Co vím, tak levné paliva mají Slovinci, a kvalita OK, jinak jak tady psali INA ... asi jako naše Benzina, neuděláš chybu ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (28. 06. 2018 22:03).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2018 14:08
hosa87 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Orebic cenově o hodně lepší. Pivo 0.5 za 18 -20

Kde maji v Orebici pivo za 20? Jsme zde den a spadla nam brada, kdyz v jakemsi bufetu nad plazi hlavni chteli 23kun. Kousek dal za barem dalsi bufet samoobsluzny a 25kun. Zmrzlina 10 kun a setri jak u nas. Loni v Zivogosce pivko 17, zmrzka za 6 tusim obrovska porce. Espresso 6 kun pekne na plazi a tu 10kun... Zatim rozpaky... Bydlime nad hristem fotbalovým, tak kam s partijou zajít. Diky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2018 06:31
V tom fast foodu u silnice - Hambi měli pivo za 22, to jsme taky koukali. :-)
Ale hned nad ním je La Casa a tam bylo za 18. Hned u přístavu. V restauracích podél moře bylo za 20.
Že by na sezonu ještě přidali???, byli jsme tam na začátku června a všude opravdu 18-20 kun. A i to se nám zdálo docela dost.
Bacha na tu bábu v trafice, černovlasá, asi 50 let, pořád kouří venku, je hrozná.

Zmrzlina byla za 7 kun v Oasis a byla fakt výborná. A bylo jí hodně. Jsou tam dva kluci, asi bráchové a umí snad všechny jazyky na světě. :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2018 06:42
No jo. Méně movitým pivařům nezbývá nic jiného, než naložit do auta maximální množství nejspíš plechovek s jejich oblíbeným nápojem a někde na terase v Chorvatsku upíjet z dovezených plechovek lahodný mok. Anebo přejít na týden na chorvatské víno.
Na Pelješac se plánované "vypité" množství piva pěkně proveze.
Ovšem na zpáteční cestě do republiky pofrčí o to rychleji s poloprázdným autem.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2018 18:44
Jo a jak je to s vinkem? Po ceste poloostrovem jsem byl strasne nervózní, vidět tolik vinařství (ikdyz jsem pivar) ... Za kolik je litr staceneho, co koupit? Co jsem kdy kupoval driv v Živogošće tak mne to nijak neoslovilo. Pijeme bile polosuche... Tu asi spis cervene delaji dobre. Domaci nam lahvinku cerveneho nachystala a je dobre. Zel jsme si dovezli vlastni vino, bo jsem se zamiloval v Badacsony na Balatonu a dotahl domu zene na zacatku cervna toho moc smiling smiley tam litrik za 80 Kc. Tu tedy kolik jim dat?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2018 22:12
crno a bileho za v průměru 15kn .... dole v Trpanji v přístavu, takový malý domek, chlápek má stánek, nebo spíš pultík před barákem, předloni myslím za 55 kn 0,7 l. ale.... lahoda .... červený Dingač ... opravdu hutný, skoro se dal kousat mezi zuby a bielo ... lehké a lahodné :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 07. 2018 07:30
Stáčené nebo 0,7 lahvinky můžete koupit ZDE
Mají dole v domě posezení, takže se tam můžete i zdržet. Majitelé jsou super a vínko mají výborné ( i když já taky raději pivo ).
Stáčené nevím kolik, my měli v rámci nákupu "vzorky" zdarma. :-) Lahvové jsme kupovali tuším 30-35 kuna.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 07. 2018 10:46
doporučuji se zastavit v Potomje, tam je mnoho prodejců a víno lze ochutnat a poté zakoupit. Někteří mají i stáčená, takže se nemusí kupovat skleněné lahve. Jen se trochu bojím, že jak píše "jirkap" tak jej místní vína neosloví, když má rád bílá polosuchá. Peljšacká vína je úplně jíná liga a je potřeba se k nim propít. Nevinařům moc nechutnají.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 07. 2018 10:40
Ty ceny jsou fakt vysoké. Pokud ale budou k cenám přiměřeně i služby (ochota a vstřícnost), pak nemám problém.
Do Orebiče jedeme 9.7. Tak pak vás budu informovat...

Letos jedeme do apt. Jerry. Máte někdo zkušenosti s majiteli resp. ubytováním?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 07. 2018 21:10
Ano v Potomje jsme se stavili cestou z Dubrovniku. U domu s českou vlajkou. Tam zavreno, za tim vinar mel sudove za 25kn. Ale mel jen 3 a 5 l butylky, tak jsem vzal to same v lahvi 0,7l za 40kn. Dnes na nabrezi vecer nejake minitrhy, kapela a asi 6 stanku vinaru. Nic jsem nebral. Zajimave, ze z tech 40 ci kolika vinarstvi po ceste, bracha zastavil u toho sameho, tak jsem kostnul a dobry. Svagrova mela svou flasku po vode.

Z jineho soudku: plaz v Orebici je pomerne brzo ve stinu vzhledem k poloze jizni, nevim jak je to v srpnu, ted je chvilku po rovnodennosti a vychytavame fleky, kde to prazi o pul hodky dyl..
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 07. 2018 01:54
My od 23.7. do 3.8. do Viganj... Už aby to bylo..spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.