Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2017 17:08
Ano, víme: ten vrch se jmenuje Sveti Ivan a cesta na něj je značená, i když ne tak hustě a přesně, jak jsme zvyklí u nás.
N42,8739°, E17,4578°, výška se v různých pramenech poněkud liší - obvykle se uvádí 469 mnm, ale například tyto mapy mu povolují jen 460 mnm.
Asi proto, že těch posledních 9 metrů výšky se místy leze po čtyřech.
Ale výhled je odtud nádherný:
Vřele doporučuji vyrazit před šestou ranní, než vypukne opravdový hic. A pití s sebou.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2017 19:45
chrobak, dik, že si načrtol ten vystup, lebo sa tiež chystám
Jardo a tebe dík za nejaké to info thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2017 20:13
Nedá mi to: foto Hill thumbs upthumbs upthumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2017 21:02
Hilla by měli posvětit thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 06. 2017 21:39
Dlužím ještě připomenout, že poprvé jsme nešli kolem Oštre glavice, ale kolem dnešního Studenacu a kostela Panny Marie Sedmibolestné cestou nad Vučinama, prostě tudy.
A jednou jsme šli ještě delší cestou až na konec žuljanského údolí a zase zpět. Tato cesta má nejmírnější stoupání a dá se také jet na kole až kousek pod vrchol.

>>Duboka: ale howning, jistý Svěcený hraje na housle daleko lépe, než já, posvěcení nestačí, měl jsem radši víc cvičit Wolfahrta a Micku...
Koukám jen se podělit o nějakou tu zkušenost, třeba tím někomu přispěju k zážitku navíc bez šmouhy. A Pelješac, a nejvíc Žuljana, to je moje srdeční záležitost, tak je představuji, jak umím (a to nejen proto, že se ptá zrovna Lukáš).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 06. 2017 10:13
Hill , ďakujem za odpoveď, mapky ..paráda , do vinice som sa chodila prechádzať ale označenie trasy som si tam nikdy nevšimla. Presne takto som si to ale predstavovala , okolo studenacu hore ku kostolu a potom už nejak intuitívne podla tvojich mapiek ..snad sa nestratím yawning smiley)

Ostovček kde je majak Lirica si už tiež preskumal dá sa tam vôbec niekde vylodiť ? Zatiaľ som tam len šnorchlovala z lode ale teda dosť silné prúdy su tam ..rozmýšlam tento rok či to nedáme na kajaku ..

Foco kedy budeš v Žuljane ?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 06. 2017 11:59
Vylodit se dá přímo na severovýchodním cípu Lirice, začíná tam cesta k majáku.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2017 12:44
chrobak - od 5.8. - 13.8.

super mapky, super popis, super Hill grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2017 21:41
Dakujem za informaciu ohladom Boraku, nemate prosim viac fotografii, co tam noveho? bola som už asi 5x na Pelješaci, ale teraz 1x ideme do Boraku, mame dve male deti a chceme niečo kľudnejšie. Zaujímajú ma hlavne pláže, ďakujem za info:-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2017 23:05
Než někdo přidá další obrázky nebo info: toto už jsi viděla a četla?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2017 07:59
Jen doplním Hilla - [www.google.cz] a [www.youtube.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2017 11:50
Kromě fotek, kterých je na webu hodně je tam nového to, že od letošního roku už nebude v Boraku zprovozněn kiosek (majitelka odchází do důchodu) a její syn Miro, kterého zde na fóru mnozí jistě znají tak pro pokračování ve vedení kiosku nějak není ten pravý.
Současně s tím i souvisí obchod v Potomje, který sice bude a je funkční dál, ale pod správou řetězce Studenac. Přesně řečeno vzal si jej do pronájmu od obce majitel Sudenace v Janjině. To jsou spíše negativní zprávy. A teď ty pozitivní.
Česká pláž se rozšiřuje, respektive sanuje se drolící stěna a v souvislosti s tím dojde i k rozšíření pláže, navežení nového písku a opravě schodiště. Restaurace budou v provozu obě. Jak přímo na nábřeží u parkoviště Matuško, tak i v zatáčce rodiny Braenović, kde také probíhají rozšiřující práce. No a jako každý rok se bude hlavní pláž minibagrem upravovat (rovnat a nahrnovat malé kamínky zpátky do moře a popřípadě také dosýpat pískem).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2017 10:22
Zdravim vespolek,

tento rok idem s kolegovcami na par dni do Borje (medzi Podobuce a Postupom), vie mi niekto povedat, ci je asfaltova cesta od tunela z Potomje, do Podobuce a odtial dalej do Borje ? Google auto to tam nenasnimalo, tak som si neni uplne isty.

Dakujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atraid (30. 06. 2017 10:36).
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2017 14:05
v roce 2013 vypydala cesta takto [www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2017 15:33
Dakujem, mozno to tam za tie 4 roky vyasfaltovali. Dufam :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2017 08:03
Dakujem vsetkym za doplnujuce informacie, mam o Boraku z internetu nastudovane vsetko, ale lepsie je ked mi poda info niekto miestny, alebo niekto kto to tam naozaj pozna:-) S tym obchodom a kioskom sa budeme musiet popasovat, nevezieme z domu ziadne potraviny.......lebo mame road trip cez vnutrozemie chorvatska cca 2 - 3 dni a az potom prideme do Boraku. V Trpanji som bola zvyknuta, ze sa dalo kupit vsetko, aj maso aj cerstve ryby. Ale tesim sa, ze zas uvidime nieco noveho.
A viete poradit kde kupit cerstve ryby? Budeme musiet ist asi do Orebiču alebo Trsteniku - zavcas rana????
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2017 15:25
atraid napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim vespolek,
>
> tento rok idem s kolegovcami na par dni do Borje
> (medzi Podobuce a Postupom), vie mi niekto
> povedat, ci je asfaltova cesta od tunela z
> Potomje, do Podobuce a odtial dalej do Borje ?
> Google auto to tam nenasnimalo, tak som si neni
> uplne isty.
>
> Dakujem.

v roce 2014 to vypadalo takto:

od tunelu na Borakem byla částečně rozbitá asfaltová cesta směrem na Potočine, po pár stech metrech odbočovala nezpevněná cesta směrem nad Podobuče, kde, pokud jsem něco nepřehlédl, končila a dále se dalo pokračovat jen pěšky, nebo na horském kole

z Podobuče do Borje byla slušná asfaltová cesta
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2017 16:23
Zuzujan - pro ryby nejlépe po panoramatické cestě (asfalt) do Trsteniku. My jsme si do Boraku (byli jsme tam 3 x) koupili pekárnu chleba a vyplatila se nám. Nemuseli jsme každý den pro pečivo a v autě zabrala minimum místa. Na větší nákup jsme jezdili do Orebiče, na menší v Trsteniku, kde je obchod i pošta.
Kde budete v Boraku bydlet?

P.S. Více informací vám může poskytnout brad - myslím, že je tam nejčastěji yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (02. 07. 2017 16:25).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2017 23:36
Wraith,

dakujem. Dufal som, ze to bude zjazdne medzi Podobuce a Borakom aj autom. No napisal mi aj ubytovatel, ze mam ist az do Postupu a tam odbocit na Borje.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2017 18:19
Dobrý den, pročetl jsem si celé téma a teď když jsem se konečně zaregistroval bych Vám za tu spoustu informací rád poděkoval.
Do Chorvatska nejedu poprvé, ale po 8 leté pauze mi to tak připadá. Navíc předtím jsem byl vždy o hodně severněji na místech, kde bylo na můj vkus příliš veselo .Takže jsem zatoužil po něčem jiném a už ani nevím kde jsem narazil na zmínku o Pelješaci a na první pohled si ho zamiloval. Miluju červené víno, procházky po kopcích a čisté moře, kde se dá šnorchlovat. Toho všeho si doufám užiju dost. Ubytování jsem sehnal hned na jaře a teď už se nemohu dočkat konce července, kdy s rodinkou vyrážím z Telče do Boraku. Ta dálka mne sice poněkud děsí, nicméně zvládli to jiní tak to dáme taky.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2017 20:13
Vítej na fóru.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2017 21:05
Rosmarine dakujem za info, divala som sa do google maps a ta cesta popri pobrezi je naozaj zjazdna az do Trsteniku? ako dlho to asi trva? ja pekavam chleba aj doma, takze mame tam vybavenu kuchynu tak budem piect aj na dovolenke:-) Budeme byvat v Dome Ivo, rada byvam s domacimi, tuz sa velmi tesime. A este som sa chcela opytat na plaze v Boraku, asi budu v sezone dost plne, ze? Velmi nerada obsadzujem miesto na plazi rano svojimi lehatkami, ale tam to asi budem musiet robit, ze ano? :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2017 21:59
Ano, ta cesta je sjízdná z Borku až do Trsteniku a je po většině délky slušná. Jen to omezení na třicítku je lepší ve vlastním zájmu dodržovat, přinejmenším příliš nepřekračovat i tam, kde se ti bude zdát, že by to šlo rychleji, ať ti zbude čas najít výhybnu, kdyby někdo jel odnaproti. Počítej tak čtvrthodinu, spíše o pár minut víc.
Do Trsteniku se zabloudit nedá, opačným směrem je tam pár odboček, na které je třeba si dát pozor, ale na to se hodí naučit se nazpaměť toto videjko, které jsem našel mezi těmi, na něž sem dal odkaz Zdevel.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 07. 2017 03:38
Zuzujan

My bydleli také v apartmánu Ivo. Je to zpět tři roky. Majitelé jsou hodně stáří, ale fakt příjemní. Z apartmánu je krásný výhled na otevřené moře. Jelikož je Borák malý a trochu stranou nebyl na pláži problém najít místo. My chodili na pláž k apartmánu Hanja, ta se nám líbila nejvíce a samozřejmě dělali výlety po celém poloostrově.

Krásnou dovču. Pokud by Vás ještě něco k úbytku napadlo, tak písněte.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 07. 2017 22:42
Lova dakujem, ak sa môzem opytať k ubytovaniu, bola tam funkčná rúra? asi občas upečiem pečivo a chleba, ked tam nie je obchod, doma si aj tak peciem svoj chlieb:-) Akym sposobom ste riesili cerstve pecivo vy? kde sa rano oplati ist do potravin? do Trsteniku, alebo do Potomje? Tiez chceme casto grilovat, v akom stave je tam gril? dalo sa nieco ugrilovať?
dakujem
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2017 13:14
[www.cas.sk]

...dúfam že ste všetci v poriadku. confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil chrobak (13. 07. 2017 13:15).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2017 14:13
Ti dva Poláci mně pobavili. I když jim nejspíš do smíchu nebylo, tedy, pokud neměli namířené do Itálie.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2017 14:16
Každý rok sa nájdu podobní "dobrodruhovia" minulý tuším zas chceli dve slečny na nafukovačkách z Makarskej na Brač ...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2017 21:46
No nejsou v poradku. Toho čecha našli dnes v moři mrtveho. Także tak. Jinak opět media to zmotala a upravila k obrazu svemu aby to bylo čtené. Poláky opravdu to odfouklo a šťastně je zachránili. A druhá věc byla ta, že se ve Viganji srazila jachta za tmy s neosvětleným gumovým člunem s čechy a jeden z nich se utopil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadekK (14. 07. 2017 21:53).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2017 22:23
Jinak zde je aktuální zpravodajství a odpovědi na různé předešlé dotazy z Pelješace, respektive z Dingač-Boraku.
Teplota vody stále i po buře, která tady byla včera od odpoledne do rána dnešního dne je 27*C, teplota vzduchu 34*C, slunečno a teď již vítr ustálen. Zítra opět bude vedro. Pláže v Boraku jsou zrekonstruované a hlavně volné. Kapacitně tak na 50%. Ale to od zítřka bude jinak, protože bude víkend a budou se sem sjíždět jako vždy místní ze širokého okolí Pelješace. Cesta do Borje od tunelu opravdu nesjízdná, nejenom autem ale i na horském kole by to mohl být problém. Silnice z Boraku do Trsteniku jako každýrok v pohodě, asfaltová. Jenom nezapomenout za hřbitovem v Trsteniku na vracečce se otočit a velice úzkou cestou mezi domy přijet do samého centra Trsteniku. Ale otàzka je proč tam jezdit. Kvůli nákupům rozhodně ne. Je to časově delší než do Potomje. V Potomje je na místě šíleného obchodu obchod nový pod správou firmy Studenac. Je čistý, s velkým výběrem potravin oproti předchozím majitelům kteří provozovali kiosek v Boraku (opravdu je zavřený). Otevírací doba je od 6-21 hodin denně. Samozřejmě větší výběr potravin najdete v Konzumu před Orebičem (za benzínkou vpravo). Doporučuji tam jet tak po 20 hodině, kdy jsou již slevy a nakupovat společně s místními. Vyplatí še to. Je rozšířená restaurace v Potomje s názvem Portun, najdete ji u tunelu Dingač. Celkově lepší prostředí, ceny stejné jako v minulých letech a kvalita jídla také stále výtečná. Je to jedinná restaurace v širém okolí, kde můžete i snídat, protože je v provozu od 9 hodin do noci (dle potřeby hostů). Oficiálne do 23:00.
Pokud kupujete víno v Potomje (kdekoli) tak se nenechte odbít prodejci, protože mají dva druhy vína. Něco jako moraváci: jedno víno pro pražáky a druhé samozřejmě lepší pro ostatní. Takže první co vám jako turistům nabídnou bude to horší za nižší peníze. Normálně se zeptejte a máte ještě další Plavač/Dingač? A onni vám řeknou že ano, ale je dražší tak ten si kupte, protože bude výrazně lepší a kvalitnější. To předešlé je sice také plavac, ale "z vypláchlých trubek".
Božel tato praktika místnímu vínu velmi škodí a ten kdo se nechá napálit nikdy neuvěří že místní vína jsou v TopTen 10 nejlepších světových vín a pravidelně je bere na stůl i Anglická královna.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.