Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 04. 2014 21:09
Ruza01
teda nic mi do toho není,ale nezdá se ti blbý (ještě ze dvou nicků) takhle za.írat forum dotazama typu jak tam dojedu,kde si mám koupit pivo,kde zmrzlinu,kde chleba,kam mam jít na pláž,kde mám natankovat, kde zaparkuju?... Jsi snad svépravnej ne. Kdyby se takhle inteligentně tady ptal každej tak by tu byl ještě větší bordel než je tu teď.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (05. 04. 2014 08:29).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2014 12:57
Ahoj jirvo i tobě děkuji za přínosné informace.
Víš je zajímavé že je tu 99% lidí ,kteří Ti s ochotou poradí.
A pak je tu jeden kterému, ikdyž jak píše do toho nic není,který umí jen urážet.
Přeji ti krásný den.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2014 16:36
Ruza01 No snažil jsem se Ti vysvětlit že kdyby se tu každý uživatel dotazoval na tak plnohodnotné informace jestli je kde si koupit chleba.... Tak ono potom když chce někdo jiný něco dohledat tak se v této hromadě informací ztrací a je dost zbyčné se tím prohrabávat.... Mně to připadá že si někdo plete forum se skypem..... V podstatě mně v tvých dotazech chyběl už jen jeden a sice jestli je možné se v chorvatsku vykoupat v moři...angry smiley a pro jistotu ze dvou nicků a u večeře to vyhodnotíš kdo z vás byl rychlejší zda jana1ruzickova nebo Ruza01... thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (05. 04. 2014 16:39).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 04. 2014 11:45
Když nechceš poradit, tak aspň nepiš nesmysly. Je spousta lidí, kteří rádi poradí a spousta lidí je tu jenom proto, aby si poradit nechalo. Aspoň já tak tohle fórum chápu.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 04. 2014 21:04
Chápu obě strany, ale někomu přijde důležité určité informace, které jinému přijdou naprosto jasné a nedůležité, ale když se někdo ptá slušně, poprosí a poděkuje, tak i kdyby se mělo radit kde se jít vybočit, tak pokud budu vědět, rád poradím.
Tak zanechte sváru a těšte se na dovolenou. A kdyby někoho zajímalo kde se dá nakoupit v Luka Dubravě, tak nikde, a hospoda tam také není.smileys with beer

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 04. 2014 22:02
Krásné místosmiling smiley, zatím některým z nás poskytuje Pelješac to, co hledáme - klid, ticho a pohodu. Kéž nám to vydrží co nejdéle.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 14:38
To jirvo: vše, i to,s čím nějak nesouhlasím, se dá sdělit slušně a pokud jsi tak zcestovalý, tak i s nadhledem. Ne každý, kdo shání informace se orientuje v záplavě sdělení a raději se dotáže. Orientaci navíc ztěžují různí škůdci svými přiblblými rádobypříspěvky.

MotoMoto: souhlas, rád poradím pokud vím. V opačném případě naopak rád tyhle zkušenosti "nasaji".

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 19:51
Ahoj Rosmarine!!!
Ano přesně proto jsem si Pelješac vybral!!!!
Chtěl jsem tam už loni ,ale rodinná rada rozhodla o Vlašiči na Pagu.
O to víc se letos těším na Pelješac do Žuljany.
Už aby byl poslední srpnový víkend!!!!!!!!hot smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 19:57
To MotoMoto:
Ahoj koukal jsem na mapu kde je Luka Dubrava a zjistil že je to vnitrozemské straně Pelješacu,naproti Žuljaně.
Stojí za to si tam udělat výlet ze Žulajny,poradíš mi co bych neměl vynechat???
Díky Lukáš.smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 20:14
... když jsem četl dotazy od Ruza1, tak je to přesně to, co jsem si myslel od počátku ...
je to dáno jeho nadšením pro poznání tohoto koutu Jadranu, kterým je Pelješac ... a o němž Ruzovi1 nestačí informace
pouze z bedekrů ...
... co na tom, že chytá informace od každého, kdo se s ním chce podělit o své zkušenosti ... to není nic špatného ... ba naopak osvěžilo to ducha tohoto Fora, které by tomuto účelu mělo sloužit především ...
... Ruza1 ... ať se celé Tvé rodince na Pelješaci líbí a až se někdo bude za rok ptát na Pelješac, klidně se přidej k těm, kdo budou chtět poradit ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 04. 2014 21:07).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 20:44
Luka Dubrava určitě nestojí za návštěvu a výlet. Nic tam není a jak píšeš je to na vnitřním, malém moři a pár domečků.Jediné plus proč tam jezdíme, je samota a bydlení přímou moře. Žádný noční život, jen klid a ticho.
I pro chleba se musí jet jinam.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 21:57
MotoMoto,tak uvidím ,ale asi se tam stejně juknem to bydlení přímo u moře by s enám moc líbilo.
Ale zase na druhou stranu máme rádi otevřené moře.
Tak uvidíme.
Díky za info.
Lukášsmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 04. 2014 22:26
ještě nutno podotknout, že na Malé moře alespoň pod Sreserem jsou apartmány sice u moře, ale bez pláží jen s betonovými moly. Chcípnul tam pes...tedy šakal, ale mě tam chyběli plážičky a ten klid tam byl někdy až moc velký. No člověk prostě neví co chce yawning smiley.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 04. 2014 20:30
Klídek a soukromí je důvod, proč na Malo more jezdíme. Kde jinde máte pláž (plato) o rozloze nějakých 60 m2 jenom pro sebe? Děcka můžou chytat kraby nebo rybky a nebo v křoví za domem hledat želvy.
Jenom ta hospoda mi tam chybí. Do nejbližší musí člověk buď do Drače nebo přes kopec do Žuljany.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 04. 2014 21:04
A pláže, tedy plážičky s pozvolným vstupem do vody tam jsou také. Jen tam nejsou divoké skály a tmavě modré moře. Což mi chybí, ale rodina je spokojená. Já raději bych tu divočinu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2014 18:18
ahoj, mám tenhle rok v planu vydat se do Orebiče. Z Orebiče bych se chtěl mimo jiné podívat i do NP Mljet. Máte někdo s cestou tam zkušenosti? Dá se trajektem / katamaránem dostat nějak přímo do NP Mljet (např. do Polače)? Nebo nenabízí některá soukromá společnost nebo soukromník spoj přímo z Orebiče, příp. z Trsteniku za rozumné peníze? Nebo alespoň celý výlet? (nejen cestu)(Vím jen o trajektu z Prapratna do Sobry a tím jet nechci). Díky. :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2014 19:25
My jsme tam pluli Raketou z Korčuly, takže taxálem na Korčulu, pak Mljet a to samé nazpátek. Odplouvalo to někdy kolem 9. hod, ale to už je dříve, tak nevím...Z Trsteniku snad také něco pluje. Možná více poradí větší znalci poloostrova.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 04. 2014 20:25
Ze Žuljany tam pořádají celodenní výlety 2 maníci. Željko Lopin (má stránky na netu a česky umí perfektně) a Marko.
Ceny mají tuším stejné - 100 kun na osobu. Děti do 12ti let za polovic. Vstupné do Národního parku se platí přímo v přístavu Pomena, kde vás vysadí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 04. 2014 11:22
Každou sezonu tam jezdí loď z Trsteniku přímo do Polače. Není to ale trajekt. Takže autem do Trsteniku a pak se na Mljet nechat převést. A co na Mljetu? Koupat se, projít se, nebo si tam půjčit kolo či skůtr. Odjezd zpět je v odpoledních hodinách. Přesné časy a cenu si již nepamatuji. Protože na Mljetu jsem byl, tak mne ty inzeráty,které jsou vylepené v Orebiči, a v okolí Potomje (Potočine, Trstenik, Borak, Janjina, ...) nezajímají. Určitě bude nějaká informace na TZ Orebič.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 04. 2014 21:05
Nějaké informace pro zájemce, co se dá dělat v Žuljaně, lze najít tady. Jinak Marko je taky Lopin... spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (21. 04. 2014 21:07).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 04. 2014 22:56
shr3k napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nějaké informace pro zájemce, co se dá dělat v Žuljaně, lze najít
> tady. Jinak Marko je taky Lopin... spinning smiley sticking its tongue out

Tedy musím uznat, že jsou to moc hezky udělané stránky. Na ten objekt jsem v Žuljaně vždycky koukal, ale netušil jsem, že mají web a ještě takhle dokonale vypracovaný. "Svého" domácího sice v Žuljaně máme, ale i tohle se může někdy určitě hodit.
Takže moc díky za odkaz thumbs up

** Petr **
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 04. 2014 23:29
Ruza01 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> O to víc se letos těším na Pelješac do Žuljany. Už aby byl poslední srpnový víkend!!!!!!!!hot smiley

Lukáši, tak aby jsi se ještě víc těšil, tady je video ze Žuljany: video: [galerie-jadran.net]

** Petr **
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 04. 2014 23:29
A když by jste jeli Lukáši do Trpanje, zajeďte taky na pláž Divna a o kousek (cca 2km) dál ještě do Duby Pelješky. Tam už silnice končí, je to konec světa, ale ráj. Tady je video: video: [galerie-jadran.net]

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (21. 04. 2014 23:30).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 04. 2014 15:29
PetrK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> shr3k napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nějaké informace pro zájemce, co se dá dělat v
> Žuljaně, lze najít
> >
>
> tady
. Jinak Marko je taky Lopin... spinning smiley sticking its tongue out
>
> Tedy musím uznat, že jsou to moc hezky udělané
> stránky. Na ten objekt jsem v Žuljaně vždycky
> koukal, ale netušil jsem, že mají web a ještě
> takhle dokonale vypracovaný. "Svého" domácího sice
> v Žuljaně máme, ale i tohle se může někdy určitě
> hodit.
> Takže moc díky za odkaz thumbs up

Není zač, to je nový web, který jsem včetně obsahu a fotek Dražanovi dělal sám. Chtěl jsem, aby to nebyla jen prezentace kuči, ale aby se lidé dověděli, co se dá na místě podniknout. Musí ještě zapracovat na polštině a němčině, to už se mi dělat nechce. Původně jsem chtěl dělat nějaký web žuljana.eu, ale nakonec bych na to asi neměl čas, tak jsem obsah poskytnul pro tento web.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (22. 04. 2014 15:31).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 04. 2014 17:10
shr3k napsal(a):
--------------------------------------------------

> Není zač, to je nový web, který jsem včetně obsahu a fotek Dražanovi dělal sám. Chtěl jsem, aby to
> nebyla jen prezentace kuči, ale aby se lidé dověděli, co se dá na místě podniknout. Musí ještě
> zapracovat na polštině a němčině, to už se mi dělat nechce. Původně jsem chtěl dělat nějaký web
> žuljana.eu, ale nakonec bych na to asi neměl čas, tak jsem obsah poskytnul pro tento web.


Hmm, tak to gratuluji ke skvělé práci. Hezky to vypadá, je to přehledné... mě se fakt líbí.

** Petr **
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 04. 2014 17:35
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ježek (22. 04. 2014 17:50).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 04. 2014 21:31
Ahoj Petře,díky mooooc!!!!!!!!!!
Teď jsem tu asi týden nebyl,ale to jen proto ,že jsem řešil,příjemné starosti a to omlazení vozového parku ,a jen jsem sem dnes večer zase nakoukl,tak jsem rád ,že jsem se tu u vás zaregistroval!!!!!
Není nad upřímné lidi kteří se podělí o své zážitky i s ostatními!!!!!!hot smiley
jdu nasávat atmosféru jak už doma říkám Žulči!!!!!
Tak zkouknu a pak písnu......smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 05. 2014 16:04
Ahoj, za měsíc jedeme s přáteli do Duby Pelješky. Po zkušenostech z minulých let nevěřím, že naši rybáři něco chytí a tak prosím o radu. Nevíte někdo kde na poloostrově by se daly koupit čerstvé ryby? Třeba od rybářů nebo na nějaké tržnici. Zatím díky
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 05. 2014 16:36
V Trpanji se dají koupit každý den dopoledne od soukromníka.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 05. 2014 19:29
V Orebiči je každý deb brzo ráno "rybí" trh v prostoru u obchodu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 86
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.