Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?

Autor Adult 
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
18. 12. 2016 22:30
Ahoj na Pagu jsme byli víckrát a příští rok se tam opět po pár letech vracíme.
Byli jsme několikrát v Mandre, naše oblíbené město. Pro rodinou dovolenou v klidu bych volil Mandre, jednou jsme byli v Novalje, sice více obchůdků, ale Mandre je klidné městečko. A do Novalje se dá dojet autem na nákup, procházku a pak zase zpátky.
Jinak na pláže jsme ráno jezdili na Sveti Duch, čistá klidná pláž s pozvolným vstupem do vody. A až nás teplo a hlad vyhnal domů do apartmánu a něco ukuchtit, či se stavit na pizze.
Teď jsme tam dva roky nebyli, ale snad se nic k horšímu nezměnilo.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 02. 2017 07:59
Ahoj,letos bychom chtěli navštívit poprvé ostrov Pag na začátku července.Máme dvě menší děti a dáváme přednost klidnější lokalitě.Měl by být v místě nějaký obchod a restaurace.Co byste doporučili?A kterou stranu? Směr k pevnině nebo k Itálii?
A jaké teploty tam bývají na začátku července? Děkuji
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 02. 2017 19:36
Já bych doporučila Povljanu. Je to klidné městečko, pláže jsou tam oblázkové i písečné a otevřené moře. Nerada se vracím na stejné místo, ale tady jsme byli 3x a dokonce 2x v jednom apartmánu.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
11. 02. 2017 19:39
Náš mladý tam byl taky a spokojen.
avatar Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
12. 02. 2017 18:52
V loni celý Pag od mostu až nakonec Lun,mohu doporučit také Povljanu a nebo Novalju.Obě místa vhodné pro děti. Na straně k pevnině dosti foukalo. Jaké teploty tam budou,to neví snad ani bůh.Jinak samozřejmě spoléháme na teplíčko a sluníčko,snad tak bude i letos. confused smiley Úchvatný pohled,co se jen tak asi nikde nevidí je když se přejede most. Mohou tam klidně natáčet film o měsíční krajině,ale po pár kilometrech se to začne zelenat.

MirekŠi
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
24. 02. 2017 16:10
Mohu doporučit přímo město Pag, klidnější ubytování hledejte ve čtvrti Vodica, dostupnost obchodů je do 300 m, přístup k moři od 50-500 m, drobné oblázkové pláže, restaurace pak začínají už na krajích městské pláže (písek, velmi drobné oblázky), cca 15 min chůze. Počasí také zde bývá klidnější než směrem k Itálii. Novajla bude určitě rušnější i co se týká počtu lidí. Úplný klid zase najdete na severu na Lunu. Mám sježděný celý ostrov a pro menší děti doporučuji plaž Čista mezi Pagem a Novaljou. Jedna z nejhezčích pláží s pozvolným přístupem, a písčitým dnem. Z obou měst je to cca 10 min autem.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
02. 03. 2017 11:42
čista plaža je otočená smerom k pevnine a rado tam fúka, my sme vlani na prelome jún/júl boli v Mandre, bolo takmer bezvetrie, urobili sme si výlet a ako sme zišli na parkovisko k čistej plaži, vietor veľmi silný, na pláži sa nedalo obsedieť, strašne fučalo.

ja by som odporučil Mandre, je to kľudná malá dedinka, je tam Konzum, dajú sa z rána kúpiť aj ryby na móle, zopár reštaurácií, zmrzlina... nesťažovali sme sa. Vtedy naša dcéra mala niečo viac ako rok.... bývali sme 20m od pláže, hneď prvý dom od mora.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
02. 03. 2017 13:47
Já byl tedy na čista plaža jen jednou, v červenci 2015, a žádného silného větru jsem si tedy nevšiml. Pohodový pobyt na pláži i se stanem pro děti.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
12. 03. 2017 11:28
Ahoj, mi byli na Pagu víckrát. Jednou v Novalje, ale naše oblíbené místo kam se rádi vracíme je Mandre. Klidné malé městečko, pár hospůdek, pizzerie a obchůdky pro nákup jídla. Pokud je nálada na obchůdky do Novalje to je kousek.
Jinak rádi jezdíme na pláž Svjeti duch, směrem na Novalju po pravé straně. Klidná pláž, na začátku sezóny se nám i stalo, že jsme na pláži byli čtyři rodiny. Pozvolný vstup do moře, kamínky, vlny jsme nezažili ani jednou.
Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 04. 2017 19:07
Pag je zajimave misto
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
...
pravda, clovek moc nesmi vzpominat historii z druhe svetove valky

Přesunuto do správného vlákna



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (09. 04. 2017 20:12).
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
26. 04. 2017 09:19
Povljana...prislo mi ze tam nic moc neni..co se tyka kramu atd..nejaky stanek,kramek v centru,dva male u plazi a neco jako supermarket dost mimo skoro v poli..Meli jsme ale v hotelu plnou penzi,tak to slo..
Mesto Pag nas zaujalo dalsi rok vic..spousta obchudku,krasna promenada ,restaurace...Ale myslim,ze kazdy si najde vsude to svoje.. v Chorvatsku jsem byla mockrat a kazde misto melo svoje kouzlo.

Dřive na foru jako ivetaa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kubivet (26. 04. 2017 09:20).
avatar Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
26. 04. 2017 10:27
Ivet - to jsem ráda že jsi to Ty...zdravím Tě.

Na Pagu jsou rozdílné podmínky přírodní - na severu a na jihu. Takové ještě nejvíce typické - a nám známé pocitově - chorvatské místo na Pagu - se mi zdála Jakišnica. Kdybych příště jela na Pag, asi se usídlím tam. Nebo půlku dovči na Pagu třeba v Metajne /odkud bych navštívila krásné atypické pro Chorvatsko plážičky v okolí - a druhou půlku právě v Jakišnici - kde bych si užívala kousek od Jakišnice nejstarší olivové háje, zajela /zaplulasmiling smiley/bych si do jednoho z nejkrásnějších měst v Chorvatsku - Rab na Rabu, a koukala se do dálky na ostrov Lošinj atd. To abych si dokonale vychutnala naprostou rozdílnost těchto míst na Pagu. smiling smileyR.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
27. 04. 2017 09:34
Ahoj,já bych doporučil Mandre,krásná promenáda kolem moře,snad 5 km..voda čistá,resturace v pohodě,jedeme letos po 3..vždy 2 týdny v červenci.pohodová vesnička,krásná klidná dovolená.
avatar Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
09. 05. 2017 20:30
V Mandre sme boli minuly rok. Je tam pekne ak oblubujes mestsku plaz tak su jej tam kilometre. My sme chodili kazdy den na opacnu stranu vedla plaze cistej ale pre deti je Mandre asi dostacujuce.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
23. 05. 2017 16:54
jojo..jsem to ja yawning smileyjen se toho hodne vzivote zmenilo...Ale laska k Chorvatsku je porad stejna



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kubivet (23. 05. 2017 16:56).
avatar Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
23. 05. 2017 17:59
kubivet
Poslal jsem ti 26,4,2017 SZ

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (23. 05. 2017 18:11).
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
25. 05. 2017 08:13
Ahoj, jedeme do Mandre v termínu 15.6. - 25.6. Nevíte, jestli tam už budou stánky se zmrzlinou, rybí trh, ovoce a zelenina na trhu? Když jsme byli ve stejnou dobu v Sevidu, tak tam ještě nic neměli. Prý až v sezóně. Mandre je ale možná větší, tak snad tam něco bude.
Re: Pag - které městečko vybrat pro rodinnou dovolenou?
23. 07. 2017 19:02
Ode dneška v Povljaně, příjemné a klidné městečko. Pár restaurací je, na pláže pro děti blízko, voda 25, počasí jak z katalogu. Sladoled na pláži nic moc (kugla 8kn), je to u baru a číšník -prostě Chorvat. Při cestě k místnímu obchůdku kavárna s velkým výběrem a kugla za pěkných 6kn.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.