Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

tipy na výlety

Autor Roman 
Roman
tipy na výlety
26. 03. 2006 17:50
Dobrý den.
Tak jako každý rok i letos se chystáme v létě k moři do Chorvatska. Jedeme do okolí Makarské. Protože jsme v těchto končinách byli již mnohokrát, tak nám pomalu docházejí tipy na výlety. Chtěl jsem Vás touto cestou poprosit o tipy na méně známá místa, která jste navštívili a kde se Vám líbilo.
Děkuji
Re: tipy na výlety
26. 03. 2006 18:24
A byli jste na Sv. Jure -nejvyšší hora pohoří Biokovo (1762 m)? Dosažitelné až nahoru autem. Úžasné rozhledy!!!
Roman
Re: tipy na výlety
26. 03. 2006 18:43
Díky za tip, ale tam už jsme taky byli a moc se nám tam líbilo.
Re: tipy na výlety
26. 03. 2006 19:09
Tak ještě jeden, ale už celkem daleko - když jsme se vraceli domů, tak jsme to vzali přes Bosnu a stavěli se v Mostaru - krásné město.
Re: tipy na výlety
26. 03. 2006 19:42
Jestli nemate male decka, zkuste raft na rece cetine u Omiše.. Krasny kanon a adrenalyn,ale taky rekreativni, zadne nebezpeci... Nezapomenutelny zazitek ktery trva cele odpoledne (plavba trva takovych 3-4h).. Ceny se pohybuju okolo 200kn/osoba...
Re: tipy na výlety
26. 03. 2006 20:08
Já si okolí řeky Cetiny chci letos také prohlédnout, ale autem a pěšky. Je ta silnice co vede při řece od Omiše volně průjezdná?
A ještě se snad podívám na červené a modré jezero u městečka Imotski.
Roman
Re: tipy na výlety
27. 03. 2006 20:23
Na okolí Cetiny se taky chystám, ale vzhledem k věku dětí určitě ne na raftu.
Re:Atnarfus.

Ptáš se ,jestli je cesta od Omiše průjezná.Je a s nádhernými výhledy na Cetinu.Vyjedeš na magistrálu asi 10 km od Makarské.Náš domácí nás tam provádí každý rok a vždy objevíme nová zákoutí.
avatar Re: tipy na výlety
27. 03. 2006 22:08
Ze silnice toho moc neuvidíte.S Omiše jezdí na mlýnice takový vláček asi za 20kun.A tam potom mizí pozvolně mimo cestu někde v horách a jedete spoustu km a nic nevidíte-myslím autem nebo já jsem to jel na kole a viděl jsem jen cedule Raft ale kde to jsem nikdy nenašel.Oni totiž vás naloží do svého auta a někam odvezou a jdete pak po řece dolů.Takže pokud to neznáte tak se sklamete jako já.Již bych to jen tak na slepo nikdy nejel.K nejbližšímu naháněči a nechat se vyvést.Jinak Cetina je u mlýnice tak asi 8-10m široká,trošku větší potok,nic víc.

MirekŠi
Anonymní návštěvník
Re: tipy na výlety
28. 03. 2006 01:12
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil podgoranin (15. 02. 2008 02:28).
khanka
Re: tipy na výlety
28. 03. 2006 10:02
Krasne jsou vodopady reky Kravica v Bosne, da se pod nimi i vykoupat. Jinak reka Cetina je krasna i tam se natacel Vinnetu a pokud mate male deti, tak muzete vyrazit lodickou na Ratmanovi Mlynice. V Omisi je jejich "parkoviste" u mostu dovezou Vas tam a zpet.
avatar Re: tipy na výlety
28. 03. 2006 12:52
Na raft na Cetine se letos chystám. loni jsem si to dokonale prohlídnu. U mostu si koupím "lístek" a odjedu autem na Radmanovi Mlyny. Tam nasedndu do tereního auta a nechám se odvézt někam do neznáma, odkud se vrátím znavený a mokrý na raftu zpět na Radmanovy mlýny. Už se těším.thumbs up smiley
Re: tipy na výlety
18. 06. 2007 13:42
Tady to taky nemusí být špatné - [cestovani.idnes.cz]

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: tipy na výlety
18. 06. 2007 13:54
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 10:58).
avatar Re: tipy na výlety
23. 06. 2007 08:53
Co je zajímavého kolem Primoštenu??Díky za info Jedu do vesničky Bilo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (24. 06. 2007 07:21).
Re: tipy na výlety
23. 06. 2007 22:50
Co znamená "kolem"? Udej rádius.
Re: tipy na výlety
25. 06. 2007 17:50
Kravické vodopády v Bosně jsou opravdu moc hezké. Vstup i koupání zdarma (teda loni). Ceny občerstvení v normě.
vlnka
Re: tipy na výlety
10. 04. 2008 16:32
Řeka Neretva

vlnka
Re: tipy na výlety
11. 04. 2008 22:03
Nějak tu váznou odkazy na výlety , je jich v Chorvatsku tak málo ?
Re: tipy na výlety
16. 04. 2008 09:31
Pred rokem jsme byli v Chorvatsku u Omiše a meli jsme naplanovane vylety. Tak se podivejte i na fotky.

Výlet do Dubrovníku
Ubytování v Chorvatsku
Výlet na cervene a modre jezero Imotski
Výlet do n.p. Krka
Výlet na ostrov Brač Bol na Brači



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grifin28 (16. 04. 2008 09:35).
Re: tipy na výlety
16. 04. 2008 09:50
Ahoj! Nemáte někdo tip na výlet v oblasti Pelješace? Jezdíme do Sreseru a pokaždé jsme byli na Korčule, v Orebici a jednou jsme měli od domácího výlet na lodi. Předloni jsme chtěli jet do Dubrovníku, ale byli tam jedni známí a říkali, že tam nemá cenu ani jezdit. Budu vám vděčná za nějaké tipy yawning smiley
biokovac
Re: tipy na výlety
16. 04. 2008 10:20
Do Dubrovníku to má velkou cenu se zajet alesponˇ mrknout.Samozřejmě ne červenec nebo srpen, to bývá na Stradunu i 15 tisíc lidí, když přijedou dvě tři zámořské lodě s penzisty z Ameriky.Jinak ale , pokud jste nebyli v D, jako by jste nebyli v Dalmácii.Nejlepší je květen, červen nebo druhá polovina září a později.Ale i v sezoně můžete klidně jet, pokud se spokojíte s nejúžasnějším výhledem jižní Dalmácie.Jedtě přes nový most rovně, neodbočujte do leva do města.Vyjedete na horizont,tam je po pravé straně nádherná vyhlídka na celé město a ostrov Lokrum.Jesště lepší je tam odsud cestou zpátky cca po 200m odbočit do prava, serpentinama na kopec.Nahoře přejedete vesničku Bosanka a kolem napoleonských kasáren až na vrchol k vysílači.Vrch se jmenuje Srd (srdž).To je to nejhezčí z celé jižní části Hrvatski.Dubrovník máte jako na dlani , hluboko, hluboko pod sebou, vidíte všechny elaphitské ostrovy, pohled vlevo - až do Černé Hory,za sebou pláně Hercegoviny a za dobrého počasí rovně za Dubrovník je vidět do Itálie.Mohu zaslat fotky,nebo si to jednoduše najděte na netu.Cestou dolů se v Bosance stavte na jídlo či pití a zjistíte, že staré město Dubrovník vlasně ani nemusíte procourat a přesto ho dokonale znáte z ptačí perspektivy.
biokovac
Re: tipy na výlety
16. 04. 2008 10:24
Pro a.n.d.y. - z Pelješce jste v Dubrovníku za hodinku, ve Stonu na křižovatce vpravo.Ze Sreseru do Malého Stonu to máte cca 20 minut a tu hodinku ještě z té křižovatky.
Re: tipy na výlety
16. 04. 2008 13:46
To AQndy :
Biokovac má pravdu. Byť tak blízko a nevidieť Dubrovník je hriech. Ak je niekto z Dubrovníku sklamaný, tak je to dôsledok zlého načasovania výletu v sezóne.
Ak sa vyberú o 9,oo hod.,v deň keď sa javí trochu pod mrakom - presne tak to spravia aj iní a je nával.. Potom hodinu sa pokúšajú márne zaparkovť pri starom meste a spotení sa vnoria do davu na Stradune , či hradbách...Je logické ,že sa vrátia z výletu otrávení..
Ak by som šiel ,vyrazím už o 6,oo hod. Zaparkujem už za mostom v prístave Gruž , v trafike kúpim lístok na autobus ,ktorý chodí každú chvíľu ( cenu lístkov kompenzuje bohate oveľa vyššiíe parkovné v centre ) Autobus ma vyhodí rovno pred bránou starého mesta Pile. Stradun mám voľný , na hradbách volím tempo aké chcem , pri fotení nik do mňa nevráža , mám pre foto a kameru dobré svetlo bez oparu . Potom vyskúšam napríklad či má pravdu anketa medzi chorvátmi, že najlepšia zmrzlina je napravo od Onofriovej česmi, na začiatku ulice Preko atď ... Cestou späť sa zastavím v spomínom arboréte v Trstenom a svieži ssa vrátim "domov".
Re: tipy na výlety
16. 04. 2008 13:58
No dobře. Je vidět, že jste byli skutečně spokojení, tak to zkusím doma nadhodit a uvidíme. Jedeme do Chorvatska začátkem srpna, takže tam asi bude tlačenka. Díky za rady a budu ráda i za další a jiné. Ahojyawning smiley
avatar Re: tipy na výlety
17. 04. 2008 07:50
Andy kdysi jsem měl odkaz na přístav v Dubrovníku a tam je vidět kolik lodí v který den bude kotvit. Já si loni vybral den kdy tam byla jen jedna. A Staré město bylo opravdu nádherné, hradby poloprázdné. Jet tak daleko (Pelješac) a nestavit se v Dubrovníku je strašlivá škoda.
Pokud ten odkaz najdu tak ho sem dám.
Re: tipy na výlety
07. 02. 2009 09:38
Ahoj, letos jedeme opět do Chorvatska a jelikož už máme celý jih projetý - od Splitu až po Dubrovník, tak jedeme víc na sever. Městečko se jmenuje Sv. Petar na moru - nemáte s tímto místem někdo nějaké zkušenosti?? A kam by bylo nejlépe se podívat - je jasné, že do Zadaru, Biogradu - ale kam dále... budeme autem, takže se dostaneme kam budeme chtít...a taky si chceme vzít kola - myslíte, že se tam dá pohodlne cestovat i kolmo??? :-)
avatar Re: tipy na výlety
07. 02. 2009 10:17
My sme boli v r.2007 vo Sv.Filipe a Jakove-to je kúsok od Petaru a cyklocesta sčasti asfaltová,sčasti makadamová vedie k Vranskému jazeru.My sme sa tam vybrali na cyklovýlet,ale riadna búrka nám ho prekazila.
Výhľad je z cyklocesty na dedinku Pakoštane.
Re: tipy na výlety
07. 02. 2009 10:23
Takže jsou tam i cyklostezky?? To by bylo super - a jak jsou asi vesnice od sebe vzdáleny?? Nejsme zase nějak moc velcí sportovci...a kam je nejlépe se vypravit na výlet na kole?? A taky jsem se chtěla zeptat - jestli jste byli ve vesnici Sv. Petar n. M. - jak to tam vypadá, kolik je tam restaurací, zda je tam i obchod atd....Děkuji
avatar Re: tipy na výlety
07. 02. 2009 11:02
z Peljesace je pekny vylet do Kuciste,Viganje a Loviste,pak samozrejme smerem na Dubrovnik Trsteno-Arboretum,pak Dubrovnik,a treba az do Cerne Hory pres Mlini,Cavtat nebo druhym smerem do BIH -Mostar,pres pomerancovou rinieru,jak se rika okoli Ploce a pak taky Korcula.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.