Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jazerá na veľkú noc?

Autor Ozzie 
Plitvické jazerá na veľkú noc?
29. 02. 2016 11:37
Ahoj výletníci. Má niekto skúsenosť s Plitvickými jazerami na jar? Chceli by sme tam vcestovať na Veľkú noc. Neni tam ešte zima, veľa snehu atď? Vďaka za informácie.
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
29. 02. 2016 13:00
Vaše otázka v sobě skrývá jednu záludnost. Velikonoce jsou pohyblivý svátek a letos jsou brzy. Taky obecně záleží na vývoji počasí. Mohu ale posloužit zkušeností z návštěvy Plitvic cca týden před koncem dubna. Byl to hezký výlet i když pod skalními převisy byl ještě sníh. Ale co mi vadilo, že tam ještě téměř nic nekvetlo. Říkal jsem si tenkrát, že to chtělo ještě o týden později. Je to ale zkušenost osm let stará a s tím globálním oteplováním kdoví, jak to bude letos.
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
29. 02. 2016 19:39
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (21. 04. 2016 16:58).
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
29. 02. 2016 20:08
Ještě bych doplnil, že jsem tam byl taky v srpnu a to už nikdy víc. A nejhezčí Plitvice jsem zažil 1. listopadu.
avatar Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
01. 03. 2016 08:26
Minulý rok sme boli na Veľkú Noc v Opatiji o 2 týždne neskôr ako sú sviatky tento rok a bolo naozaj len tak-tak,
čo sa týkalo počasia ,aj jarnej prírody.Preto tento rok plánujeme kratšiu dovolenku až v máji.
Ale o rok je Veľká Noc v polovici apríla-to by možno šlo... smiling smiley
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
01. 03. 2016 15:37
to Ozzie:
[slecinky.eu]
[slecinky.eu]

obe fotky jsou z 8.4.2012 cesta z Hvaru do CR. na prvni je Sucuraj v 9,49 teplota 22°, na druhe je to, co te zajima v 14,11 teplota -2°. snad ti to pomuze v rozhodovani.
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
02. 03. 2016 07:48
Vďaka Vám. Asi na veľkú noc bude ešte skoro.
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
02. 03. 2016 12:11
Naozaj záleži na okolnostiach, počasie si človek nevyberie. My sme tento rok v lete tak "vychytali " škaredé Plitvice začiatkom augusta. Ráno sme odchádzali z Pelješacu + 37 a v priebehu pár hodín skončili v upršaných Plitviciach s +7 stupňami ...rodáci ktorých sme tam stretli a práve absolvovali opačnú cestu nám ani neverili že pri mori je určite tak teplo ...
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
02. 03. 2016 14:48
V dubnu ale je asi lepší pohled na vodopády. Teče tam o hodně víc vody? My tam byli jen o prázdninách...
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
03. 05. 2016 14:10
Dobrý den,
nekupoval někdo vstupenky na Plitvická jezera přes internet nebo jinak? Nechce se mi stát hodinovou frontu u pokladny. Jednou stačilo a dost. Den předem přijedeme určitě po 18.hodině, kdy zavírají pokladnu.
avatar
mdr
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
03. 05. 2016 17:36
My jsme byli na Plitvičkách v červnu, tedy už v sezóně (návštěvníků už hodně) a měli jsme ubytování v Plitvica Selo. Šli jsme tedy "zadním vchodem" [goo.gl] a tam jsme koupili vstupenky v pokladně bez čekání. Jak je vidět na street view, je tam taky možnost parkování bez placení. Místo je sice omezené, ale málokdo to zná, takže obvykle se zaparkovat dá. Takže já doporučuji jít na to takhle "od lesa", tedy od Plitvica Selo.

Pokladna je pak tady: [goo.gl] přímo u jezera Kozjak.
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
07. 05. 2016 22:34
Mdr tato parkovací zkušenost je z loňského roku?
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
19. 02. 2017 11:28
Radi by sme začiatkom júla navštívili Plitvice...chcem sa spýtať,ktorý vchod a hlavne trasu si vybrať.Máme veľké deti,tak v pohode aj dlhšia trasa...Nocľah máme v Smoljanacu.
Díky moc za rady spinning smiley sticking its tongue out
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
19. 02. 2017 22:14
Lepší se mě to zdá od spodu, proti vodopádům. Pak se můžete rozhodnout, jestli po přejetí lodí jezera Kozjak sjedete zpět místním autobuso - vláčkem (v ceně), obejdete si ještě vršek, nebo půjdete zpět pěšky...
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
21. 02. 2017 10:00
Ahojte, jde někde získat plánek tras? Abych si mohl udělat předběžnou představu o délce? Budeme mít s sebou i děti 5 a 6 let.
avatar Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
21. 02. 2017 10:27
Re: Plitvické jazerá na veľkú noc?
26. 02. 2017 20:11
Byl jsem tam 28 ledna a všichni to kmému překvapení ohodnotili na 1+. Neskutečná podívaná na všechny zamrzlé vodopády i jezera. Ráno bylo u vchodu cca 8 lidí !!! oproti létu byly Plitvice prázdné a vlezné jenom 35 Kun !!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 143
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.