Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brijuni

Autor Lenka 
Brijuni
27. 02. 2006 14:40
Ahoj. Byl jste někdo v NP Brijuni. Jaké to tam je? Stojí za návštěvu?
Re: Brijuni
27. 02. 2006 16:45
to Lenka,V Brijuni jsem nebyl ale nedávno šel v televizi dokumentární pořad.Jak to bylo zpracovaný bylo by tam co vidět,jestli se nepletu jsou tam zvířata z afriky,památky z římský říše,památky na původního majitele mj.čecha který ostrov vlastnil na přelomu 19 a 20 stol.dovedl tam vodovod z pevniny, zbavil ostrov od malárie ,měl to být hotelový komplex pro bohatou smetánku.Za války poškozený bombardováním,potom letní sídlo maršála Tita který nechal vysídlit místní obyvatele,dodnes tam obyvatelé nejsou.I nyní tam je rezidence Chorvatských prezidentů.
Re: Brijuni
27. 02. 2006 22:42
Lenko, před 12 roky jsme byli na Istrii v Medulinu a jelikož se nám tam moc nelíbilo, podnikali jsme výlety autem. Mimo jiné taky na doporučení známého Brijuni. Opravdu to stálo za to. Z přístavu Fažela(?)jsme pluli asi 2km lodí. Po přistání jsme nastoupili do připraveného vláčku, který nás vozil po ostrově, navštívili jsme pozůstatky římské usedlosti, viděli exotická volně pobíhající zvířata. Bylo to opravdu krásné odpoledne, úžasný klid a pohoda, toužila jsem po tom někdy tam jet trávit dovolenou. Za sebe ti můžu vřele doporučit. Hezké povídání s obrázky máš na [www.chorvatsko.cz]
Re: Brijuni
27. 02. 2006 22:43
Omlouvám se, přístav se jmenoval Fažana.
Re: Brijuni
28. 02. 2006 07:44
Díky za informace. Na www.chorvatsko.cz jsem už koukala, tak něco málo vím, chtěla jsem znát subjektivní dojmy, protože ten výlet stojí 160 kun (informace o cenách v národních parcích v roce 2006 na www.chorvatsko.cz), tak jestli to stojí za to. L
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.