Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

a co cres?

Autor Lenka 
a co cres?
10. 01. 2006 10:09
Ahoj všichni,
letošní rok plánujeme svatbu a pokud to finance dovolí tak i svatební cestuwinking smiley Rozmýšlím se mezi Řeckem a Chorvatskem. Ale protože chcem i týden na hory a cestou se můžem stavit v Alpách a spojit to, tak zatím vede Chorvatsko. Přemýšlím nad ostrovem Cres. Upřednostňujeme méně lidí (to asi každýcool smiley, možnost najít si svou malou soukromou plážičku, pěkné šnorchlování, ale současně aby bylo také kam zajít a nejlepší by bylo aby tam bylo i nějaké starší (historické) město, městečko, ze kterého to na Vás dýchne...(nemusí to být přímo v místě). Splňuje toto ostrov Cres? Případně mi doporučte jiné místo...Díky moc.Lenka
Oťas
Re: a co cres?
12. 01. 2006 08:31
Já bych ti doporučil Osor a jeho okolí.Plážičky,šnorchlování,historie.Jen leží na cestě,kudy to jezdí na Lošinj,ale i tak si tam najdete určitě to své.
Re: a co cres?
21. 03. 2006 20:33
Vracím do diskuze. Pročetla jsem témata a zjistila, že nejvíc o Cresu ví Oťas a
JirkaK. Prosím napište mi Vaše postřehy - co určitě nevynechat. Máme v plánu projet celý ostrov, ubytujeme se v soukromí (takže i tyto informace vítám). Prostě takový itinerář čehokoliv, co stojí za to (místa, pláže, šnorchl, jídlo...) Díky moc
Re: a co cres?
23. 03. 2006 16:36
Už se mi to zase posunulo pryč. Asi jsem hrozně otravná:-) Oťasi, Jirko - zodpovíte, prosíím:-)
Otas
Re: a co cres?
23. 03. 2006 20:40
Milá Lenko,vydrz,jak vidís,zacal zlobit PC s diakritikou,o vikendu vezmu k ruce mapy a pokusim se o trochu souvisly itinerar pro Vas.Loni jsem tu nekomu neco podobneho popisoval,zkus projit temata trochu zpet,treba to tu jeste bude.....
ja neco sesmolim
Re: a co cres?
23. 03. 2006 20:55
no Lenko nechci Tě zklamat, ale na Cresu, resp. Lošinju jsem nebyl asi 5 let a ve zkrumáži následných prožitků z HR se mi to nějak motá. My jsme tam někdy od r. 95 jezdili za potápěním, dělali jsme tam potápěčské a instruktorské zkoušky aj., ale že bych dneska byl schopen rozdávat informace, jaké očekáváš, obávám se, že ne. Mám tam teda kamarády z Cech, kteří pronajímaj apartmány, ale to je asi tak všechno. Historky z potápění Tě asi zajímat nebudou. Tak sorry. smiling smiley
Re: a co cres?
24. 03. 2006 09:29
Otas: díky, procházela jsem to, ale nic jsem nenašla, tak se zkusím ještě jednou podívat, abys to nemusel psát znovuwinking smiley
Jirka: no jenom šnorchlujeme, ale tak aspoň vím že je to tam dobrý, když jste se tam jezdili za potápěnímsmiling smiley
koala
Re: a co cres?
24. 03. 2006 10:55
Na Cresu jsem byl před 5 lety a bylo to krásné.Skvěle vyšlo počasí, ale koupání na plážích v samotném městě Cres je tak trošku jako v rybníku.Průliv a po 150m zase břeh.Je potřeba si vyjet kousek dál. Jinak samotné městečko je hezké, ale je to tak na 3 dny. Pak je tam trochu moc mrtvo i na vkus samotáře.
Re: a co cres?
24. 03. 2006 11:48
Taky jsem přemýšlela že pár dní bysme bydleli v Cresu a podnikli v okolí nějaké výlety - když to klapne, tak berem s sebou i kola, tak bysme zkusili cyklotrasy podle
[www.chorvatsko.cz] a pak bysme se přesunuli níže (Osor, Punta Križa? to ještě uvidíme) a prozkoumali to tam, jeli se podívat na Lošinj a loďkou na Susak. No a jestli za to stojí tak na Silvu (nevíte kolik stojí loď? tenhle ostrov už mi připadá docela daleko) Tak to jsem zatím vymyslela, jsem nemocná a tak mám na to čas. Tak jestli mi to můžeš Oťasi nějak okomentovatwinking smiley
maja
Re: a co cres?
24. 03. 2006 12:17
jestli můžu poradit tak krásně je na Krku v Bašce, kde je i ideální místo pro potápění a není to tak daleko jsou tam ideální místa na koupání i na procházky po okolí. Ostrov Krk je opravdu krásný.
Oťas
Re: a co cres?
24. 03. 2006 13:41
Lenko,město Cres se mi moc nelíbilo,je to v podstatě laguna sevřená kopci,uvnitř celkem špinavý suchý dok,molo a spousta kotvících loděk.Na prohlídku stačí,ale na pobyt bych jel určitě jinam.
Na Susak nepojedeš loďkou,ale místní dopravou,tu provozuje Jadrolinija (jadrolinija.hr - tam najdeš plavební řády),cesta na Susak stála loni 11,-Kun/os.
Bohužel na ( snad nejkrásnější ostrov ) Silbu je cesta státní dopravou trochu nešikovná-jediný spoj odplouvá odpoledne,zpět se vrací až druhý den.Dá se tam ale dojet výletní lodí,ty jsou ale podstatně dražší,až 120,-Kun/os,oni tomu říkají exkurze.Nicméně jsem tento ostrov navštívil,pobyl tam jedno odpoledne a co se týká toho šnorchlování,tak tak čistou vodu a bohatý život pod vodou jsem nikde na Jadranu neviděl.Však na Susaku to uvidíte také,ale Silba je Silba!!!
P.S.pošli e-mailovou adresu,dostaneš ode mne typ na ubytování a další info
Re: a co cres?
24. 03. 2006 14:40
Díky. Na fotkách vypadalo městečko celkem fajn. Teď jsem se zakoukala do diskuze o ostrově Vis a jsem trochu nalomená, jestli se nemáme vydat tameye rolling smiley Ale je to už "trochu" dál... Mail se Ti ukáže když klikneš na mé jméno. Předem moc díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka (24. 03. 2006 14:43).
Re: a co cres?
24. 03. 2006 19:39
Baška na Krku je opravdu pěkná, ale poptávka zdá se převyšuje nabídku. Dva roky zpět jsem se těsně před sezonou vůbec nechyt.
Re: a co cres?
09. 07. 2006 14:11
Chystám se ve třech 2 +1 vyrazit 24.7. v pondělí do HR. Jednou z destinací o které jsem uvažoval je Cres. Jen jsem mírně zmatený. Vždy v posledních letech jsme byli v okolí šibeniku a na malém, zdůrazňuji malém 3metrovém gumovém člunu s motorem, jsme vyráželi do okolí našli si malou oblázkovou pláž, kde jsme byli většinou sami. Oblázková pláž je pro nás podmínkou , nemáme rádi kamenná plata a přímo nesnášíme betonová mola. Kdo jste znalý poměrů, jaká je šance jet na blind a sehnat nějaké standardní ubytování v ceně kolem 45 - 50 EUR někde na Cresu a kde by to nejlépe vyhovovalo našim představám. Nerad bych tam jel zbytečně. Co jsem tu sám pročetl spíš bych to tzpoval na jižní část, nebo až Mali a Veli Lošinj. Popřípadě jestli najetr na Vis.... Díky za reakce...

Mirek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.