Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015

Autor Rero 
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
14. 08. 2014 14:39
Díky moc Rero...dokonale si mi oživila spomienky na Brač aj Lovrečinu thumbs up
Dúfam,že o rok sa tam vrátime hot smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
15. 08. 2014 08:28
Pokr.

Rena, děkuji. Taky jsem koukala, že jsi byla na Gonaru - Rab. Celkem by mě zajímala ta lokalita na Rabu - tam jsem nebyla, ale ráda bych se tam podívala. Znám jen hlavně Lopar a město Rab, ostatní jen tak okrajově - a ta "divokost" Gonaru mě zaujalasmiling smiley
Taky jsem ráda, že se na vláknu Pisak ukázal Hulča... - zdravím - co nového v Pisaku?


Tak do těch zátok se jede přes Milnu. Tu teď vynechám...a jedeme. Jak jsem už psala - cílili jsme do Osibové. Jenže v Milne jsme odbočili o kousíček dříve, a tak jsme jeli po prašné cestě více doleva. Dojeli jsme až na sám konec - kde byli nějaké sádky, otočili - a sjeli dál do zátoky. Ale jak se nakonec ukázalo, nebyla to Osibová - ale Smrčeva. Zajíždějí tam hlavně jachtaři - a pak my - autemsmiling smiley. Bylo tam krásné koupání, super posezení s výborným jídlem a velmi pozornou obsluhou v restauraci - venkovní...jen ježků tam bylo v zátoce dost...

Pokoukejte na restauraci a zátoku Smrčeva:

[www.adriaticsailor.com]



avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
15. 08. 2014 08:36
Zátoka Smrčeva...Brač:



Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
17. 08. 2014 08:36
Pokr.

Další zastávkou na nádherných místech Brače je Bobovišče na moru. Své dětství tam prožíval i Vladimír Nazor...přestože se narodil v Postiře.
[www.youtube.com]



Bobovišče na moru: [www.sidriste.net]


Všimněte si těch jachet, takhle si tam na pár dnů zakotví...a zase plují dál. Asi celou možnou sezónu. A jen 2 krůčky - a mají v restauraci a bezva jídlo. Chystali tam opravdu dobrá jídla - při pozorné a milé obsluze.

Kousek Bobovišče na moru...

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
17. 08. 2014 08:41


Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
18. 08. 2014 08:33
Rero, rád čtu tvoje příspěvky, umíš je krásně napsat, je z nich jasné, že jsi velká milovnice Chorvatska... Ale proč pořád používáš slovo Croatia? Česká věta a do ní tohle slůvko, docela to zní divně. Nevím, ale zapadne do takové věty spíš správně vyskloňovaný český název... Ale jinak - dík za pěkné fotečky.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
18. 08. 2014 11:14
Morten - díkysmiling smiley. Ano, ráda poznávám různá nová "zákoutí" Croatia...ne,ne,ne - co to zase říkám...Chorvatskasmiling smileysmiling smileysmiling smiley

A co mě zaujalo? Dám sem dnes písničku Pharrell Williamse... Proč právě od tohoto zpěváka? To se dovíte v pokračování...nebo ví někdo proč asi? Tak na dobrou náladu...


[www.youtube.com]
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
18. 08. 2014 13:45
Protože Chorvatská města jsou taky " HAPPY" hot smiley
[www.likecroatia.com]
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
19. 08. 2014 09:38
Michalu...velmi správně. Letos se doslova roztrhl pytel v Chorvatsku s touto písničkou Happy...I menší městečka se ukázkou s touto písničkou prezentují...Už jsem tu měla Pučišče, a teď je to i Sutivan na Brači.

Sutivan: [www.chorvatsko.cz]



[www.youtube.com]
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
19. 08. 2014 09:56
Městečko Sutivan se mi líbilo...pláže se mi už tak "happy" nezdály...ale třeba ten kdo tam pobýval delší dobu - bude mít jiný a zasvěcenější názor. Taky jsem tam nebyla všude - v různých možných zákoutích... Je to vždycky o vlastních pocitech. Třeba mě někdo doplní... Co mě tam zaujalo - jsou palmy...ale ty jsme měli nádherné i ve Splitske. Palma a moře - to tak nějak k sobě patří...Ale ty městečka na Brači s kostelíčky jsou opravdu nádherné...Cítila jsem se na Brači super...

Projděte se se mnou po nábřeží Sutivanu.



avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
19. 08. 2014 10:00


Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
19. 08. 2014 15:01
Rero,
...presne,tie mestečká s kostolíkmi mi na Rabe tento rok chýbali confused smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
23. 08. 2014 12:37
rena...máš pravdusmiling smiley

Kousíček vedle nás /3 km/ bylo městečko Postira. [www.chorvatsko.cz]
Je tam několik plážiček příměstských, a na okrajích městečka jsou pak pláže Prvija a Mala Lozna. Každá je na opačném konci Postiry. Byli jsme se tam i okoupat, ale fota nemám. Říkala jsem si "potom". Jenže "potom" už nebylo... Jak v životě - Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.

A tak jen maličká procházka kousíčkem Postiry...


Postira [marinas.com] :



avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
23. 08. 2014 12:43
pokr. Postira

Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
25. 08. 2014 07:56
Pokr.

Dnes jedeme přes Milnu koupat se do Osibové...

Milna: [www.chorvatsko.cz]

Trošku historie. Milna měla do roku 1 900 asi 4 000 obyvatel. Pak začala emigrace, rekreační oblast Milne se začala rozvíjet až po nástupu Tita. Dnes má Milna necelých 1 000 obyvatel.


A protože historie - tak na lepší pondělní náladu Queen...
[www.youtube.com]



A nyní Milna...
No, a v této konobě si dát tak trošku pitné vody...smiling smiley

Pokr. Osibova
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
25. 08. 2014 09:01
Tento způsob osvěty i s obrázky od Rero se mi velmi líbí..držím palce a jen tak dál smileys with beer
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
31. 08. 2014 14:03
Miloshr - děkuji.

Když zajedete na konec Milne - až k Splitským vratům - je vidět ostrůvek Mrduje. Ti, kteří plují trajektem na Hvar - kolem tohoto ostrůvku plují. Je to skoro nejužší část mezi Šoltou a Bračem. Nejblíže je to mezi Šoltou a Bračem asi 800 metrů. Často se mluví o propojení těchto dvou ostrovů...ale kdy - je zatím ve hvězdách. Ale na trajektu na Hvar pozor v těchto místech...bezpečně proplout není zase tak jednoduché...Zatím se Šolta s Bračem každoročně přetahují o ostrůvek Mrduje... [www.chorvatsko.cz] Mapa: [moj-otok.com]

Každoroční "přetahovačka" o ostrůvek Mrdujesmiling smiley [opcinamilna.hr]




Po pokoukání na ostrůvek Mrduje se jedem koupat do zátoky Osibova...
[marinas.com]

Osibova a kostelíček...

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
31. 08. 2014 14:14
Pokr. Osibova



Po přiblížení...v pozadí Hvar


Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
06. 09. 2014 21:12
Pokr.

Ano, dnes jsme poslední den na Brači...skoro 2 týdny uběhly jako voda... škoda. Hodně jsme poznali, ještě hodně intimních zátoček zůstalo skryto před námi, taky některé vnitrozemské klenoty jsme neviděli. Hrozně fajn bylo taky super koupání...na různých místech Brače...a Splitska jako místo k ubytování byla pro mé požadavky bezvadná. Moc fajn jsem se tam cítila...i počasí bylo tak akorát...

Ale ještě jedno přímořské místečko jsem neviděla...Mirka. Je to meti Sutivanem a Supetarem...na PF psali - Mirka nic moc - a tak jen odpoledne na skok nakouknout - a fakt se mi to místo taky moc nelíbilo. Je to moc vystrčené a takové neútulné...tady bych asi apartmán nechtěla...
Jen nakoukněte...



Zítra do 9,00 musíme z apartmánu "vypadnout"smiling smiley

Pokr.zítra
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
07. 09. 2014 09:32
Pokr.

Ráno po probuzení kouknu ven z apartmánu ve Splitske - naposledy...a co nevidím...místo obvyklého pohledu

tohle...

Balíme se, loučíme se - a jedeme na trajekt Supetar - Split...

Loučení s Bračem...smiling smiley



Kdybychom jeli už domů...tak fajn...ale my jedeme ještě TAM - kde je obloha nejčernější...

Hodí se k té cestě písnička...smiling smiley






Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
08. 09. 2014 08:06
Pokr.

Po doplutí do Splitu...nepršelo,bylo sice pod mrakem...ale kupodivu velmi teplo... všechny velké mraky byly na jihu...
A tak jsme si řekli, že těm mrakům dáme šanci odplout ještě jižněji - až třeba do Albániesmiling smileysmiling smileysmiling smiley...a my se zatím zajedeme kouknout do Resniku. Resnik je v Kaštelánském zálivu...asi 16 km od Splitu - v bezprostřední blízkosti letiště.
A proč do Resniku? Chtěla jsem se kouknout, odkud bude lítat od poloviny srpna první "hidroavion" - první trasa povede do Jelsy. Je to takové taxi letadlo - které přistává na moři. Super. Nejen jako zážitek - ale i super přeprava. Doletíš do Splitu...přesedneš na hidroavion - a za 15 minut jsi v Jelse.

Něco o tom:
[danas.net.hr]

Už lítá...








Můžete to taky sledovat i na webkamerách...

Resnik: [www.whatsupcams.com]

Jelsa: [www.whatsupcams.com]

Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
09. 09. 2014 18:14
Vyčerpávající.

Moc se mi to Rero líbí. Brač neznáme a tak tuto virtuální prohlídku moc oceńuji. Dík.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
12. 09. 2014 06:15
Vranko, děkuji. Ps. Pokračování ještě bude...ale teď nějak není čas - tak až někdy na konci září...

A už při jednom - všem oslavencům - přeji vše nejlepší...
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
04. 10. 2014 12:21
Pokr.

Cestou jižněji bylo vidět, že déšť byl opravdu silný...v Omiši například tekla voda proudem přes cestu - a břehy nad cestou byly vymleté a plno kamení...
Další dny jsme trávili s rodinou - tedy fota nejsou...počasí bylo různé - sluníčko, polojasno, zamračeno...ale stále teplo a i moře teplé.

Pozorování Hvaru v takovém zvláštním počasí...jak postupovaly mraky...smiling smiley



Poslední 3 dny jsme pak byli v Drašnicích. Už jsem zde dávala fota - tak se nebudu opakovat. [forum.ihvar.cz]

Jen pár takových poznatků z Drašnic:

Drašnice patří asi polohou spolu s Pisakem k nejkrásnějším místům na pobřeží Chorvatska. Hory "jakoby padaly" přímo do moře - nádhera.
Na každé straně Drašnic následují krásné divoké plážičky:
Moře bylo v době kdy jsem tam byla...naštěstí čisté - ale vím, že kanalizaci vyřešenou nemají.
Domy jsou různé...nejnovější, starší, velmi zastaralé kamenné - ty se mi líbily...některé domy ale zchátralé...

Co mě ale velmi zklamalo - byl místní obchod. Snad jsem ani ještě horší neviděla - tedy v místech, kde jsem v Chorvatsku byla - a bylo to už hodně míst. Je umístěný ve staré velké neidentifikovatelné špinavé budově, uvnitř je obchod velmi stísněný - čistotou taky zrovna neoplýval, a zboží taky v něm žádné moc extra nebylo - u některých salámů bylo vidět, že nejsou zrovna nejčerstvější. Pekárnička byla malá, ale útulná - do prostředí Drašnic se hodila. Okolí hlavního obchodu bylo taky takové neupravené. Přitom to bylo centrum Drašnic - a to dojem velmi kazilo.

Obchod:
Pekárna:
Okolí obchodu:


Co asi taky v Drašnicích nemají vyřešené/mimo kanalizaci/ - jsou rozvody elektřiny - patrně velmi zastaralé. Za můj krátký pobyt 2 x vypadla. Mám takový dojem, že tam hodně upravují rovněž domy bez stavebního povolení. Například u nás byly 2 koupelny. Jedna nová, druhá starší. V té starší výrazně "kopala" voda - když jsme si myli ruce. Ta druhá byla zase fakt moderní - sprcha s masáží, super hudbou atd. Takové extrémy.

Můj závěr z Drašnic je: Nádherná lokalita, super moře...ale celkově infrastruktůra asi velmi zanedbaná. Nevím, jak to mají v Chorvatsku - ale všímám si, že třeba v různých městech ve věžácích si tam asi každý dělá co chce. Jeden vymění okna takhle, druhý takhle, třetí je má na vypadnutí - a to vše v jednom domě. Asi čeká Chorvatsko ještě hodně práce v této oblasti.


Pokr. - cesta domů
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
07. 10. 2014 22:04
Pokr.

Poslední "kuk" na moře v Drašnicích - a jedeme...


Nechce se nám, ale co se dá dělat...máme rezervu ještě jednu noc, tak cestou uvidíme. Slyším se, jak mluvím o Molatu...ale tam je risk, že se nedostanem zpátky na pevninu - když bude trajekt obsazen, a brzo je nám jasné, že to není reálné...
Tak se jedem kouknou alespoň na Nin... po dojezdu ve strašném vedru venku - jsem už samotnou cestou zklamaná...samé nové výstavní vily, tak nějak nejsou ani uspořádané...ale spousta stánků se zeleninou a ovocem cestou - kupujem si alespoň česneksmiling smiley Popravdě Nin mě příliš "nedostal".

Okoupem se, a na pozdní oběd se stavujem v místě - kde už pravidelně přespáváme...
Koukám na pokojíčky nahoře, a láká mě tam ulehnout - a až ráno pokračovat v cestě. Hrozně nás ten Nin "vyšťavil". Ale rozum říká - pokračovat.
A tak jedem dál....


Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
08. 10. 2014 22:47
Pokr.

Zastavujeme se ve Varaždinských Teplicích. Přespíme - nepřespíme? V hotelu je to příliš drahé - na jednu noc, je to totiž i s balíčkem koupelí...a to bychom asi nevyužili. Kouknem se na jeden privát - ale špinavý a bez soukromí. Poslední pokus jeden pokojíček, čistý, ale nechtěla jsem tam být - byl cítit nějakým kadidlem...necítila bych se tam dobře.

A tak jedem dál. Kupujem maďarskou známku - ať se tam v tom Maďarsku nemusíme "motat"...Už bylo tma, únava...a tak když jsme spatřili v dálce u dálnice světla s nápisem hotel nebo motel...v každém případě se nám vybavila postýlka. Vyjíždíme z dálnice...všude je fakt veliká tma, nic není osvětleno...a tak až na třetí pokus se dostáváme ke kýženému stavení. Vychází velmi starý stařeček...takový křehounký, stále se usmívá - a mluví jen maďarsky. Připadala jsem si, jako bychom se dostali do nějaké - jiné - pohádkové či jen virtuální dimenze. Hrozně mi totiž připomínal toho dědečka z Mrazíka. Neviděli jsme ani žádnou pořádnou hotelovou budovu. Na papírek nám napsal 50E - a stále se usmíval, a opakoval jen "ví, ví". Ale už nám to bylo jedno, bereme. Zavedl nás potmě k takové nějaké chýšce...taky jak z pohádky. Jsme vůbec v realitě? Ale než jsem se stačila zamyslet, usnula jsem snad v nějaké reálné posteli. Ráno mě probudil zpěv ptáků...kukačky atd. Už dlouho jsem neslyšela tak intenzívní zpěv ptáků...Vyšla jsem ven, abych koukla - kde to vlastně jsme...a vidím samé domečky a nádherné vrby. Co já jim jenom našeptámsmiling smiley.Koukněte...


Nakouknu kousek dál - a koníčci...

A pár krůčků od chýšky, ve které jsme spali...koukám - bazén - a teploučký...

A dědeček, který nás v noci přijímal...ráno obsluhuje koníčky - a ukazuje nám v nízké budově i vnitřní bazén...

Moc se nám tam líbí...tak si tam i kupujem snídani v hlavní budově - za 5E na osobu...a taky se v bazénku okoupem...klídek a pohoda, minimum lidí...

Ještě se tam někdy vrátíme...vlastně jsme na této straně Balatonu byli poprvé. A stálo to za to.

Po snídani a okoupání se rozhodnem dobře naladěni - ještě kouknout k Balatonu. Je teploučko a slunečnosmiling smiley.

Pokr.

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
10. 10. 2014 08:53
Pokr.

Po výborné snídani se super maďarskými salámy - zajíždíme do nejbližšího místa k Balatonu. Okoupem se...a zajdem si na výborné palačinky - sladkou tečku našeho výletu. My si dáme s mákovou náplní...Ceny jsou oproti Chorvatsku velmi přijatelné. A vůbec - jak víme, Maďaři jsou takový specifický národ. Asi se jim vše nedaří - jak by chtěli - ale - do ničeho si nedají moc "kecat". Nesedají si na zadek ze "západu"...nepodřizují se "východu". Jsou sví - si myslím. Balaton je teploučký, příjemný svým písečným dnem - hlavně pro koupání dětí. Je to tam fajn.





Konec.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley
10. 10. 2014 10:24
Co k tomu dodat.... RERO -thumbs up
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFrancie a Itálie 2014smiling smiley
11. 10. 2014 22:58
Mirekxysmiling smiley...děkuji moc.


"Merci a grazie"...na cestách...2014

[www.youtube.com]

Naše první "hotelová" zastávka. Snad to bude fajn. M. si jen sklopí sedadlo - a je to. Umí to totiž kdykoliv a v každé poloze. Já musím hledat vhodnou polohu na zadních sedadlech. Nutně musím mít pokrčenou jednu nohu - druhou sice napnutou - ale z toho musím zrezignovat. Ze záchodků a umýváren - které jsou pokryty takovou napůl průhlednou bílou plachtou - se line tichá ukolébavající francouzská hudba...usínáme. Moje poslední myšlenka je, aby M. nesklopil ještě více opěrátko předního sedadla...mám tam totiž nasoukanou hlavu. Spímesmiling smiley...

Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFrancie a Itálie 2014smiling smiley
14. 10. 2014 16:15
Pokr.

Po probuzení a nezbytné hygieně v tomto bílém a voňavém "svatostánku"...pokračujem v cestě - jako asi ještě 3 auta, která byla pro tuto noc našimi sousedy. Plánujem 1. zastávku u nějaké pumpy - kde si dáme kafíčko a malou snídani / a taky benzín - asi 1,62 - mimo dálnici - asi okolo1,54/. Hlavně se těším na croissant.
V nabídce u pumpy je taky akce - kafé, croissant a obložený chleba a pak nějaká houska. Tak to si vezmem. Cena je totiž velmi vysoká. Jenže naše první orientace byla mylná - ono to nebylo plus a plus a plus - ale nebo a nebo a nebosmiling smiley. A kafíčko bylo nalito do kelímkusmiling smiley. Nu což - prolétá mi hlavou, pojmu tu cestu zároveň jako odtučňovací kůru. Ale kafíčko po ránu bylo výborné - a croissant taky.

Ještě při jednom řeknu, jak jsme se vlastně pak většinou stravovali. Většinou jsme pak nakupovali v obchoďáku Intermarche. Tento obchod byl takřka na všech místech - kde jsme se pohybovali. Oblíbila jsem si ho - bylo tam asi nejchutnější zboží. Obrovská nabídka všeho - i jen třeba na přihřátí v apartmánu - spousta ryb, salátů atd. V obchoďácích byly ceny velmi přijatelné. Byl tam i Lidl atd. - ale do něho nechodím ani doma.
O Intermarche jsem si přečetla/ale až pak doma/, že je to vlastně takový nějaký nástupce Delvity. Byly tam taky výborné domácí výrobky. A třeba taky... [www.czechtrade.cz] A když už jsme ten "národ paštikářů" - tak nabídka opravdu domácích paštik/o sýrech nemluvě/ - tam byla neskutečná a výborná.


Ostatně...
Francouzi jsou velcí gurmáni. Pro Francouze je důležité se dobře najíst, jídlo si vychutnat a nespěchat.
Na apartmánech sice nebyla pračka, ale nikdy nechyběla myčka nádobí a trouba nebo mikrovlnka.


A nějaká nová móda pro chlapy/často jsem viděla/ - holá hlava a dlouhý plnovous - často sepnutý gumičkou...smiling smiley
Jeden z větších Intermarche...většinou byly menší...

A jedeme dál...

Pokr.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.