Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
06. 07. 2017 12:41
Tak to je dobrá zpráva. Ještě trochu deště a než tam přijedem, tak se to zase zazelená.

(oprav si vatrogasci yawning smiley )
08. 07. 2017 17:29
Dle domácího vcelku bezvýznamný menší požár, kterých bývá více, velmi rychle zlikvidováno bez větších škod.

Druga domovina Hvar - Zavala.
07. 08. 2017 21:41
Po krásných 11ti dnech v ID malý report. Místo, moře, pláže, jižní panorama Hvaru... vše naštěstí beze změny a stále příjemné, není co dodat. Takže zbývá malá gastronomická exkurze. V obchodě na naše poměry dost nepořádek, ale při troše štěstí to svoje zboží někde pod vrstvou jiného najdete a koupíte za dobrou cenu.
Ve Slavince (bohužel) asi žádná změna, příjemná obsluha, výborná pizza a slušné těstoviny, ostatní za moc nestojí, respektive vzhledem k nevalné kvalitě stojí víc než by bylo úměrno. Restaurace by potřebovala konkurenci jako sůl. Ve Spile funguje jen Fast Food a pekárna, ale moc lidí tam není vidět, možná je to tím že večer je zavřeno. Velmi příjemně je v Big Blue, Plzeň výborná, mnohé české výčepy by se mohly učit, komu nevadí stravování ve stylu mekáče, tak na místních burgerech, hranolkách a palačinkách spokojeně přežije celou dovolenou a to za velmi dobré ceny, samozřejmě široká nabídka nápojů a výborná káva, nejlepší z toho co jsme letos v Chorvatsku ochutnali.
Nahoře u cesty na Sv. Nedelju, asi 300m z ID je (pro mně) nová zahradní restaurace. Vedou to dva kluci co zpívají ve "Veli Kamik", což je trochu nevýhoda. Přijdete na večeři a řeknou dnes se bohužel nevaří, jedeme zpívat. Když se vám to stane podruhé, dostanete sklenku vína zdarma jako omluvu, a potřetí se už trefíte a zjistíte že vaří fakt dobře a relativně levně. Bohužel jsme restauraci zcela náhodou objevili až v půlce dovolené... mám pocit že 99% návštěvníků ID nemá o tomto místě tušení. Rozhodně doporučuji návštěvu.
A na závěr zbývá zkušenost z konoby Davor v Zavale. Podnik jede jako na vyšší úrovni, čemuž odpovídají i ceny, na talíři najdete bylinky, zeleninu a mix dalších chutí, ale k michelinské hvězdě ještě kousek chybí. Naštěstí se tam, na rozdíl od míst v ID, dá zaplatit kartou, takže když se trochu rozšoupnete, je to čím zalepit.

Takže tak... bylo to příjemné, i díky stále krásnému počasí s modrou oblohou a 30+ teplotám. Snad si to někdy zopakujeme.
07. 08. 2017 23:44
Je to tak, u Davora jsme byli na chobotnici a byla opravdu chutná. Na grilu, s čerstvým salátem, bramborem a špenátem. Šmákli jsme si na slušné porci za 120 Kn. Placeno rovněž kartou.
Ono je tam celkově více plno, než dříve, někdy bez rezervačky není šance. Doba, kdy to byl spíše fast food je pryč. I pizzu prý mají dobrou, nejsem jejím příznivcem, ale omladina byla spokojená.
Také mají absolutní přednost výběru ryb, pokud připlují rybáři s úlovkem do přístavu, to jsem několikrát zaznamenal.
Zato ve Stella Mare je to pořád nějaké mrtvé, jen pár lidiček. A skupo, skupo.. To už je lepší Dvor Dubokovič v Pitve.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Ivan Dolac Hvar
30. 08. 2017 22:22
Zdravím všechny příznivce místečka IvanDolac.Děkuji všem,co mi radili,člověk se pak cítí,jako by tam už byl.
U nás změna,poptávala jsem informace,zda náš minivan projede tunelem Pitve,vše je jinak,jedna rodina nejede,otec rodiny měl havárku,je celý dolámaný,holiday v p...,no a v 5 lidech se to už neoplatí.Takže každý svým autem a vyjet jak jsme zvyklí,každý to má jinak.
Takže Papoušek doletí 7.9. ke Stjepce.Třeba se tam s někým potkáme.Jestli najdu logo,hrdě vylepím na auto.
Přeji pěkné dny všem na foru.

Upraveno 2krát. Naposledy upravil papoušek (31. 08. 2017 22:04).
31. 08. 2017 09:19
Tak si to tam Hanko všichni užijte.
31. 08. 2017 22:07
smiling smileyMoc děkuji!A pěkný večer přeji!
09. 09. 2017 19:46
Dobrý večer z Ivan Dolac!
Návrat po 8 letech ke Stjepce.Nakonec jsme// z nostalgie/sjeli už na Šestanovac a projeli Makarskou a trajektem z Drveniku.Od Ilzu až po Sveti Rok,lilo jak z konve.Potom už slunko.
Mile nás překvapila cesta přes ostrov,je krásně spravená
Počasí, včera ráno malá bouřka,pak se vyčasilo,trošku větřík.Dnes ráno opět deštík,pak polojasno a v poledne už vymetená obloha, pařák.
Voda je výborná a lidí tak akorát.smiling smileyJe tu krásně!
10. 09. 2017 08:10
Tak si to užíjte. Pozdra Jitce. My jsme včera dorazili do Bristu. Omluva že jsem neodepsal. Jaksi nestíháme a i ta pmět neslouží.
15. 09. 2017 07:46
Včera návštěva Ivan Dolac. Pozdrav s Jitkou2. Zabukování Baly na příští rok. Byl jsem i u Tyceho ale Papouška jsem nenašel. Tak snad příště.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 19
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.