Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Ivan Dolac Hvar
17. 02. 2013 20:49
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda ma někdo zkušenosti s touto oblasti?

jedeme s malym dítětem (1 rok) ubytovani budeme v domě Željko.. znáte někdo?

Je to vhodna oblast pro tak male dítě?

Děkuji moc
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
17. 02. 2013 21:16
[forum.ihvar.cz] - [www.jpeg.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2008MIRA (17. 02. 2013 21:28).
Re: Ivan Dolac Hvar
11. 03. 2013 23:59
Hezký den. Byli jsme tam loňského roku. Nebudete litovat. Nevím sice v které části Váš apartmán je, ale byli tam i mladí lidé s batolaty. Je tam jedna hlavní a dvě menší oblázkové pláže s pozvolným sestupem do vody. Určitě je najdete na různých obrázcích z Ivan Dolac. Pokud by jste foto nenašli, rád zašlu. Krásnou dovolenou.
Honza5
Re: Ivan Dolac Hvar
12. 03. 2013 12:45
Jen popravím, pláží je 5.
Tom
Re: Ivan Dolac Hvar
12. 03. 2013 13:00
Moniluik, budeš spokojená. Jen malinko nerozumím:
Objednáš si tam pobyt (asi hotová věc) a teď se ptáš, jak to tam vypadá, jestli malé dítě Oki...yawning smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
12. 03. 2013 13:15
Takových dotazů tady bývá hodně. Napřed se objedná a pak zjišťuje, co a jak. Pro mě nepochopitelné.
Jinak ID v sezóně hodně zalidněný, poslední dobou i před sezónou. Pro malé děti ideální na hlavní pláži, na těch dvou více vlevo při pohledu na moře s přibývající hloubkou větší kameny, ta napravo od hlavní pláže je malá, ale taky pro prcka vhodná. Jen je třeba počítat s tím, že je to na otevřené moře, takže voda není jako na rybníku a občas velké vlny. U hlavní pláže jsou i dvě hračky na péru a prolejzačka.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
13. 03. 2013 15:07
... Michale a dvě houpačky a dětská trampolína ... máš minus ...
P.S. jak to, že jsi absolvoval jen prolízačku a hračky na péru ? ...
smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
13. 03. 2013 15:14
Zmínil jsem se jen o atrakcích, které by byly ještě vhodné pro jednoleté dítě. Ten zbytek je již pro odrostlejší dítka.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
13. 03. 2013 15:17
... jááák dítka ... ? smoking smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
04. 12. 2013 06:59
Tak miniFKK v ID je už asi minulostí !

Během letošního září kolem vysekána obrovská paseka, němčour tu bude stavět penzion . . . .

[www.rajce.net] [www.rajce.net] [www.rajce.net] [www.rajce.net] [www.rajce.net] [www.rajce.net]
[www.rajce.net]

Nechodím tam, ale vadí mi, že zase zmizel kousek nedotčené přírody !
Místnímu by to asi nepovolili !
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
04. 12. 2013 08:26
Mirus Tedy ještě více než ona zrušená FKK mne na fotkách zaujala ta Muréna (snad to je ?)..to je asi dost velká rarita a štěstí jí takto ze břehu a z blízka vyfotit thumbs up, na mělčině jí vidím na Jadranu poprvé v životě (ještě"skromný dodatek" v Jugo od r.1969) eye popping smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
04. 12. 2013 19:58
... Mirku, pěkné ...
úvodní fotky jsou z apt. Bala ... ?
avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 12. 2013 11:49
Mirus: Tak to já jsem uvažoval, že bych tam zašel, ale po Tvé informaci je pro mně zajímavější Zavala smoking smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
05. 12. 2013 13:24
Pro porovnání pár fotek z dob minulých a současnost. FKK pláž jsem v říjnu nestačil nafotit, ale fotky Miruse hovoří za vše. Bohužel....confused smiley





avatar
mdr
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 12. 2013 11:47
Co je to za osamělý domek na první fotce? Nemáš na něj kontakt? Když tak přes SZ, aby tady nebyla reklama eye rolling smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 03. 2014 09:20
Vykácený lesík na FKK je opravdu prasárna.. ale FKK bude fungovat dle Jitky dál.. Hákoš chtěl asi výhled na moře.. ale nesmí stavět u pláže moc blízko.. takže bych byl v klidu... vedle měl taky stát plážový bar a jak to dopadlo ;-) Valíme tam až v září, tak sem hoďte aktuální info o stavu stavby a FKK.. díky
Re: Ivan Dolac Hvar
16. 07. 2014 14:12
Trochu oživím tohle vlákno. Je v ID možnost půjčení šlapadel se skluzavkou? Případně malý člun na cestu podél pobřeží?
Může sem někdo vložit případně aktuální fotky?

Zdenek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panďák (16. 07. 2014 14:13).
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
16. 07. 2014 14:45
... jasně že mají v I.D. šlapadla ... tuším 3 ... [www.rajce.net]

... dá se půjčit i člun ... pravda, pokud nemáš kapitánské zkoušky, tak na vlastní riziko ( ale to jsme loni riskli )
obě fotky jsou z ostrova Ščedro ... první ze zátoky, kam jsme si zajeli na oběd ( je to člun v popředí s motorem Tohatsu 5 Hp )
a druhá fotka z jiné pláže na Ščedru ... [www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (16. 07. 2014 14:54).
Re: Ivan Dolac Hvar
16. 07. 2014 16:11
Díky za info. Jedem s klukem 9 let a loni v Bašce Vodě se mu to na šlapadle líbilo. Tak ať se aspoň trochu zabaví. V Bašce právě půjčovali čluny s motorem asi za 450-500 kun na celý den. Tvrdili,že není potřeba žádné oprávnění. Půjčovny byly na několika místech.

Zdenek
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
16. 07. 2014 17:05
... v I.D. ... to bylo loni na celý den za 300,- HRK ... pravda, majitel se Tě zeptá, jestli umíš řídit a když řekneš že jo
( na papíry se neptá ) tak Ti pro sichr ukáže, jak se jede do předu, do zadu, kde je kotva, plyn ( gas ) a půjčí Ti slunečník ( 2 metry v průmeru ), který si prý grinning smiley můžeš otevřít i za jízdy, aby ses nespálil od sluníčka ... podle něj je to místo bimini ... já bych to ale za jízdy neotevřel, pač by si lidi mohli myslet, že přistálo UFO ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 00:28
ahoj...Ivan Dolac- Slavinka - poprve od roku 1996 jsem tu nedal pivo. Neslo to. Kysele a bez bublinek. Kotlet presoleny a studeny. Ivan uz nevari, ale ma nove BMW. Jezdime sem od roku 1996. Letos je nam z toho docela smutno. Obsluha jen Sara a... nove...Spila je zavrena a je to znat...Poprve dest a zima. Dneska se uz dalo opalovat.
Je to potrinacte... tak .....Obchod - neni tam skoro nic... nakupte jinde. Maslo co tu stoji 22kn, koupite ve Starem Gradu u trajektu za 8-12kn. Lidi je mene... Je to tu nejkrasnejsi misto na zemi, ale touha po zisku ho asi udusi...
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 08:09
Takže s obchodem žádná změna. Předpokládal jsem, že když to měl nový majitel (či nájemce?) před sezónou jak u snědenýho krámu, že to na sezónu vyzásobí. Hmmm. Máslo ale měli levnější než v Jelse v marketu, zhruba o kunu. Myslím, že to byla značka Dukát?
Slavinka taky letos nedobrá zkušennost. Psal jsem to už jinam. V průběhu našeho pobytu zdražili grilovaná jídla. A účet po zdražení byl rukou psaný. Asi ho pak vyhodí a kasou proženou starou cenu? Pivo bylo v červnu dobré, ale pil jsem ho jen k jídlu. Jen na točené jsme chodili do kiosku, jako vždy. Točili v něm dokonce den dva český Staropramen.
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 14:39
Je opravdu potřeba i natakové slabé motory mít průkaz? V Bašce Vodě tvrdili,že ne.Lidi tam s tím jezdili podél pobřeží až k Makarské. Maník od lodí tvrdil,že i na Brač se dá jet. My si to nepůjčili neboť jsme to objevili pozdě a už nám končila dovča.
Jak je složité s tím jezdit?

Zdenek
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 15:06
V HR musíš mít na vše, co je na vodě poháněno motorem, i třeba elektrickým, kapitánský průkaz. To, že ti v půjčovně kocábku půjčí, je věc jiná. Pro ně je to kšeft, starosti budeš mít ty. Co se týče obsluhy, naučit se to dá. Ale je to stejné, jako když absolvuješ autoškolu - řidičák sice máš, ale ještě to neznamená, že umíš řídit.
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 15:08
Ano, je to potřeba, místní vám samozřejmě často půjčí loďku i bez průkazu, ale je to na vaši zodpovědnost, pokud by nastal nějaký problém, či vás zastavila hlídka...yawning smiley
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 15:26
A pokuta je až 5000,- kuna, jde to do správního řízení a může dojít k zabavení věci, tj.lodě.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 21:49
... Panďák ... mají pravdu Michal ad. ... ale uvidíš sám ...
smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
17. 07. 2014 23:50
Na čln pohánaný elektrickým motorom nemusíš mať papiere, myslím ani na motorový do 3,5HP nemusíš mať, ale je tam podmienka,že sa musíš pohybovať asi do 150m od brehu,samozrejme, že nie na otvorené more, aspoň také info som dostal,možno sa ale niečo zmenilo !spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ivan Dolac Hvar
18. 07. 2014 08:35
Papíry musíš mít na vše, co má motor a není to nic nového.
Jinak pro kapitány, kteří jedou do ID. U mola, co je pod Slavinkou, je na dně jeden velký šutr, který je dost mělko. S větší kocábkou a hlavně motor s dlouhou nohou si na ten šutr šáhne. Viděl jsem hošíka, který si tam takhle škrtl s 200HP motorem. Jak se tvářil, netřeba popisovat.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
18. 07. 2014 10:59
(Obecně se v Chorvatsku toleruje, že do 3m délky nafukovacího člunu a 5 kw nejsou potřeba kapitánské zkoušky, ani nemusí být viněta, je však idální mít loď zaregistrovanou v ČR, že loď skutečně patří Vám. Touto registrací malého plavidla se zabývá tato firma: [www.cslloyd.cz] Toto tvrzení však není právně podložené.. Jinými slovy pokud se nebudete příslušnému policistovi libit máte smůlu a neobejde se to bez pokuty.. Je však pravda, že pokud neděláte něco nezákonného, jako například jezdit na pláži mezi koupajícíma se lidma atd., tak si Vás policisté v tatko malém člunu nevšímají.. )

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.