Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kaštel Stari

Autor Vlasta 
Vlasta
Kaštel Stari
22. 07. 2005 10:55
Byl tam někdo? Napište jaké to tam je. Díky.
tiby
Re: Kaštel Stari
22. 07. 2005 18:17
Kastelanska riviera dle meho nazoru nic moc. Je to samozrejme osobni pohled :
- velice rusna magistrala
- vyhled na splitske panelaky
- spinava voda ( Kastelansky zaliv ma slabe proudeni )
- znacny podil znecistujiciho prumyslu ( napr. cementarna )
- blizke letiste Split Kastela
- i na bezne zvyklosti "nadprumerne" znecistene ulice a verejne plochy
- o vikendech plaze plne splitskych pracujicich

Kastel Stari ma velice pekny park...
Vlasta
Re: Kaštel Stari
29. 07. 2005 09:39
Díky za info. Snad to v září nebude tak hrozný
don
Re: Kaštel Stari
04. 08. 2005 21:06
Byli jsme letos v Kastelu Stafilič, což je těsně vedle takže osobní názor:
- Vyhled na Split mi vůbec nevadil
- letadla taky nejsou žádná hrůza, snad jen v sobotu
- moře nic moc, jezdili jsme se koupat na Čiovo - není to daleko

Taky jsem měl hrůzu z toho místa, když jsem četl některé příspěvky,ale
dovolená byla fajn, zvláště jste li autem. Fakt je že podruhé bych tam nejel.
Přeji krásnou dovču.
avatar Re: Kaštel Stari
27. 04. 2016 11:44
Byli jsme vloni v Kaštelu Štafilič, v Resortu Resnik. Dovolená jako taková byla prima.
V dálce v mlžném oparu se dal tušit Split, žádné splitské paneláky nám nevadily. Ve Splitu jsme ani nebyli, stačila prohlídka před několika roky.
Spolurekreanti, co Split navštívili, moc spokojení nebyli. Vadila jim hlavně špína v ulicích, posprejované domy a místní výrosci, co dělali binec na ulicích.
Do ostatních Kaštelů jsme na vycházku nedošli, brzdila nás tříletá vnučka. Dá se jít podél moře, ale přístup z pláže na koupání v moři nic moc.
My byli na obhlídce historické části Trogiru, přístavu a tržiště. Pěkné udržované historické místo. Kulturní program probíhal na náměstí i v polovině září.
Parkování (příjezd od jihu) proběhlo v pohodě. Stáli jsme na začátku Trogiru, za pár kun na hodinu,asi kilometr od "městkých bran", na parkovišti byl i trh s prodejci hroznů na víno. Další parkoviště bylo přímo před odbočením na most na Čiovo. Cena za parkování ale byla několikanásobně vyšší.
Moře v Resortu bylo čisté, průzračné, teplé. Po přečtení několika recenzí jsem něco podobného nečekal.
Co se týče vycházek a kultury v tomto místě, tak jsem byl dost zklamán. Kde nic , tu nic. Navíc se všude staví, takže to působí neupraveně a nečistě. Různé drobné skládky a nečistoty. Lesopark v Resortu byl naopak velmi dobře upraven.
Letadla startující přes silnici (možná tak 500 m) nám absolutně nevadila. Provoz večer tak do devíti, ráno od osmi. navíc to byla celkem pěkná barevná létající atrakce.

Na toto místo se jistě ještě vrátíme, hlavně z pohledu pláže v Resortu (má i jiné plusy), kde je přístup do vody vhodný pro malé děti. Malé kamínky a oblázky vyhovovaly všem. Boty do vody ale doporučuji, dno v moři bylo docela pichlavé (ztvrdlý písek).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.