Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Lastovo

Re: Lastovo
31. 01. 2016 13:32
A něco nového.
Rača špilja









Z rána se lehce zatáhlo a tak, že bude výlet do hor. Celou trasu jsme nešli pěšky tak jak pár mladých čechů na které jsme cestou narazili.Měli stejný nápad ale už se vraceli.Přiblíželi jsme se autem ale poslední úsek do výšin již po svých.

Je naprosto neskutečné ,že se můžete úplně volně a svobodně pohybovat v takové jeskyni.A ještě máte značenou cestu a nikdo po Vás nechce žádné prachy. U nás asi nemyslitelné. Ale pohyb turistů asi není tak mohutný a tak to jde.
Stačí Vám dobré světlo,ne jako nám jedna baterka nesvítila a druhá byla bludička. Ale i přesto to bylo super.
Re: Lastovo
31. 01. 2016 14:00
Tak jdeme do samotné jeskyně.
Nenápadný vlez by se dal lehce přehlédnout.





Uvnitř bezva chládek ,semtam pavouk a taky netopíři.













Jeskyně je místopisně jakoby přes kopec od Skrivene Luky a našeho kempu.Na kolech se to dá přejet.

A taky kaple .Na místní poměry neobvykle opravená a ještě v takové pustině.



Re: Lastovo
31. 01. 2016 14:24
Zace

tu nemohu opomenout ani letos. Zátoka maličká ,schovaná ve skalách a stejně je tam vždy dost lidí.
Ještě než jsme tam dorazili měli jsme příjemné setkání v restauraci Prgovo a to se slovenskou dvojcí na kolech.Bydlí ve Skrivené Luce a jsou pro nás opět příjemným rozptýlením.

Takže Zace a její úžasné obyvatelky.








Re: Lastovo
31. 01. 2016 16:20
Staré město
Lastovo













Re: Lastovo
31. 01. 2016 18:56
Po původním záměru pronájmu loďky jsme nakonec jeli na výlet na ostrov Mladine s pláží Saplun.
A to s bárkou Gof a "kapitánem". jak jsme mu říkali. Celodenní s jídlem.
Tam bychom plout s pronajatou si netroufli a ostrov nás lákal. Telefonická domluva česko-chorvatská byla docela zajímavá ale nakonec vše klaplo. A tak jsme spolu s italskou rodinkou Marianou, André, Lunou , Luisem a fenkou Miou vypluli ze Záklopatice.




Lučica ,Mihovil a Lastovo z moře


Zace z moře







Re: Lastovo
02. 02. 2016 19:52
Saplun.
Přírodní pláž ze šutrů .Z kraje ve vodě jakoby hráz z větších kamenných masívů ale následně skvělé písčité dno .Hloubka pozvolna klesá. Kotví poblíž hodně lodí a jachet na koupání a i výletníků tu bylo během dne trošku více ale zdaleka ne moc










V borovicovém lesíku jsou jakoby dvě centra pro občerstvení. Stoly,grily atd. Náš kapitám a jeho další dva společníci tam mají tři chatky a taky vlastní studnu . Tuto vodu jsme nepili ale kapitán tvdil že je pitná. Jestli to spíš nebyl takový rezervoár na dešťovku.Ale nevím jistě.

Příště se projdeme ostrovem.
Re: Lastovo
04. 02. 2016 11:05
Vranka: Nádhera.Loni jsem nikde nebyl,páč jsem rozbil auto.Letos jsem si tak nějak plánoval opět středozemí.Tvůj seriál je jediny,co mě nahlodává.abych se vrátil k jadranu právě na tento ostrov.
Re: Lastovo
04. 02. 2016 14:45
Vranko, Ty nás tedy masíruješ, jen co je pravda !
Ale paráda a pokračuj, já to snad přežiju, ikdyž jsem se před 120 dny vrátil a mám to za cca 240 ! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (04. 02. 2016 14:50).
Re: Lastovo
07. 02. 2016 15:03
Ahoj.
opravdu tyto fotky dávám jako lákadlo.
A taky pro potěchu z míst kde se každý nepodívá. Sama jsem ráda, pokud mi měkdo poradí slovem i obrazem ve volbě místa pro dovolenou.
Maximální pohoda, klid, čistá voda.Není to jistě vhodné pro každého. Toto je jen můj pohled.

Pokračujeme přes Saplun po pobřeží, kde za zákrutem je vidět další malá plážička.
/takže jindy, nechtějí se mi nahrát fotky/
Re: Lastovo
09. 02. 2016 16:47







Re: Lastovo
15. 02. 2016 19:12
Dále pokračujeme pobřežím na takový jakoby mys oválný cíp. No a již je tu odvrácená strana ostrova a s ní i dost civilizačního smetí. Petky, žabky všech velikostí, samozřejmě jen jedna polovina páru. Naštěstí je to jen v jednom místě a jdeme dál. Máme úmysl najít jezírko které se tu má nacházet.
Jezírko to je velmi romantický název. Opravdu široko daleko kamenná pustina.













Re: Lastovo
15. 02. 2016 19:43
Předvečer se vracíme na Saplun a užíváme si již téměř prázdné pláže. No ještě na nás čeká večeče v podobě skvělých stejků na přírodním ohni. Úplně přecpaní pomáháme kapitánovi s uklízením a zabezpečením srubů. Dozvídám se ,že žije s 12 kočkami. To si raději ani nechci představovat.
Vracíme se do Záklopatice se sluncem ještě před náma ale tma v zádech nás rychle dohání.









Re: Lastovo
19. 02. 2016 18:57
Ještě než ostrov opustíme čeká nás výstup na nádherou vyhlídku. Prý je to nejlepší místo na pozorování hvězd na Lastovu.
Nejdříve pohled z parkoviště kam,že to půjdeme.




Vyhlídky ze Sozanje. Dokonce posezení pod vrcholem.












Re: Lastovo
19. 02. 2016 19:12
Loučíme se pro tentokrát s Lastovem a ač se to nezdá, jsou tu ještě mnohá místa ,která by stála za to vidět.

Tak plujeme pokračovat do jiných lokalit.



avatar Re: Lastovo
19. 02. 2016 19:32
... Vranko, krásné fotky ... jenom trošku liduprázdno ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 02. 2016 19:54).
Re: Lastovo
21. 02. 2016 10:52
Ano .opracdu jsme tam byli.yawning smiley



avatar Re: Lastovo
21. 02. 2016 11:06
... Vranko hned je to veselejší ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 02. 2016 12:19).
avatar Re: Lastovo
27. 03. 2016 11:40
Jano, krásné místa, krásná reportáž. thumbs up

Koupete se také několikrát za den v těch zátokách? A co podvodní focení???

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Lastovo
01. 04. 2016 18:07
Ahojky.
Tak, Petře k moři jezdíme hlavně kvůli koupání. Opravdu se stále ve všech zátokách koupeme. Pokud nejsem ve vodě tak procházím okolí ze všech stran. Dnes, když už s náma nejezdí děti, tak na samotných plážičkách pobudu já minimálně a Josef dělá, že chytá ryby.yawning smiley
Letos jsem se koupala i v Imotském modrém jezeře. Nešlo odolat. Jediné co nedám je studená voda a to už pak není pohoda.
Co se podvodního focení letos týká, tak nastala zrada s foťákem ,pravděpodobně někam zateklo. Jenže co jsem nejdříve hodně litovala, tak asi nebylo vůbec na škodu. Nesoustředila jsem se na samotné focení, ale užívala si maximálně podvodního života. A ten byl bohatý, takže nakonec vůbec nelituji.
avatar Re: Lastovo
01. 04. 2016 18:17
No jo, ale nám je líto, že musíme spoléhat jen na Štíra, co nám sem dá z podvodního světa. Je jasné, že když má člověk pod vodou foťák, tak se soustředí na práci s ním a něco mu uteče. Mě na tom focení ale baví ta snaha udělat co nejlepší fotku v rámci možností foťáčku a že to pak můžu ukázat těm, co se nepotápí.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Lastovo
02. 01. 2018 16:28
Zdravím všetkých priaznivcov Chorvátska
Mám prosbu pre všetkých ktorý navštívili ostrov Lastovo. Tohto roku by som chcel s manželkou naštíviť túto oázu kľudu, no radi by sme skôr penzión alebo hotel. Viem že tam je len jeden hotel Solitudo v osadě Pasadur . No dočítal som sa aj o nejakom novo zrekonštruovanom penzióne v Ubli. Prosím nepomohol by mi niekto s informáciami o Lastove kto už tento ostrov navšívil ? Vopred Ďakujem
avatar Re: Lastovo
02. 01. 2018 20:30
Sloučeno se stávajícím.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Lastovo
12. 01. 2018 22:21
To Stenly-KE,
letos pojedeme na Lastovo po čtvrté, trávíme tam 3 týdny tak pokud chceš, rád se podělím o informace.
Re: Lastovo
13. 01. 2018 17:52
Heuréka už som to vzdával Prosím Ťa poraď rozhodujeme sa medzi mestami Zaklopatica a Pasadur. Skôr by som asi do Pasadur Hľadáme ubytovanie na súkromí zatiaľ na nete som aj našiel niečo no ešte rozhodnuté nemáme. Vedel by si mi povedať ako to tam je s potravinami , je kam ísť večer a podobné infá. Viem že je to ostrov kľudu takže neočakávam ruch Makarskej. Skrátka budem Ti vďačný za každé info čo mi poskytneš. ĎAKUJEM
avatar Re: Lastovo
15. 01. 2018 20:29
Ahoj Stenly-KE,
asi bych začal nabídkou turistických stránek ostrova Lastovo, takže zde jsou. Já jsem si na těchto stránkách našel ubytování před třemi lety a stále se tam vracíme. Tehdy jsme se rozhodli pro ubytování ve Skrivené Luce a z našeho pohledu to byla správná volba už kvůli koupání. Zaklopatica je uzavřená zátoka, která je velmi fotogenická, ale pro koupání mi přijde nepraktická. Jsou tady myslím 4 restaurace. Pasadur je poměrně klidné místo, sice promenáda před mostem je rušnější vzhledem k tomu, že je zde hotel Solitudo. Z Pasaduru je přístup do objektu bývalých kasáren, kterých je mimochodem několik po celém ostrově. Je tam i bunkr ve skále pro kotvení lodě. Nám osobně Zaklopatice ani Pasadur k srdci nepřirostli, ale je to věc názoru. Pokud hledáte noční klub či jak to nazvat nonstop bar tak pod městem Lastovo je místní část sv. Mihovil. Zde na přístavním mole je takový klub. Jinak restaurace na Lastovu mají poměrně dlouhou otevírací dobu. V létě se zde konají koncerty místních pěveckých sborů, je zde letní kino. Určitě doporučuji navštívit heliport odkud je nádherný výhled. Ostrov disponuje nádhernou jeskyní, která se jmenuje Rača špilja. Unikátem je nádherný maják nad Skrivenou Lukou, který určitě stojí za to vidět z blízka. Kdy tam jedete? My tam jedeme od 1. září. Přidám i fota míst, o kterých zde píši.
avatar Re: Lastovo
15. 01. 2018 21:27
To Stenly-KE,
co se týká potravin, obchody jsou v Ubli přímo u trajektu je maličký Studenac, velký obchod o velikosti našeho polovičního Penny marketu je při výjezdu z Ubli směr Lastovo. Přímo ve městečku Lastovo je další malý Studenac. Přímo v Lastovu je řeznictví, pekařství, již zmiňovaný Studenac, banka s bankomatem, pošta,lékárna, smíšené zboží, suvenýry, několik restaurací a kaváren. Na ostrově funguje i lékař. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je to opravdový profesionál. Celkem na ostrově je asi 13 restaurací a každá má nějaké to své nej.
avatar Re: Lastovo
15. 01. 2018 21:51
Re: Lastovo
16. 01. 2018 19:25
Ďakujem za fotky. to ma len utvrdzuje že sme sa rozhodli správne ísť na Lastovo. Prosím vedel by si mi posunúť info kde ste bývali ako ste boli spokojní a cca cenu ? Ďakujem
avatar Re: Lastovo
17. 01. 2018 14:02
Stenly-KE poslal jsem ti SZ
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.