Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zajímavá místa v Chorvatsku

Autor Maall 
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 21:49
... atnarfus ... co stopy, kdyby jen stopy ...
někdy se z Jadranu i vynoří ...
[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
23. 09. 2017 20:59
Ahojte smiling smileyR.

Pořád jsem si říkala, že se tam "někdy" kouknu. Nemohla jsem se totiž vynadívat na obrázcích - na ten nádherný pohled na hory od moře. A letos se podařilo na 2 noci - cestou zpátky z dovči. Nezklamal pohled - a byl ještě krásnější - než jsem očekávala. Protože letos nám počasí mimořádně přálo, bylo i koupání v bezvětří a klídku. Vinjerac: [www.youtube.com]
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
24. 09. 2017 12:48
video: [www.youtube.com]

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 09. 2017 09:51
Martine, hezké videjko. Ze vzduchu mnoho míst vypadá úplně jinak a byl problém je identifikovat. Točené to dronem za pár kaček určitě nebylo.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
27. 11. 2017 09:59
Ahojte smiling smileyR
Ještě jednou Vinjerac v obrázcích... [www.youtube.com]

Někdo touží a hledá ojedinělá místečka v Chorvatsku - kde je trošku výhled na otevřené moře. Já tedy většinou naopak. Už jsem prozkoumala, že někde v Evropě i mimo Evropu jsou pohledy z 90 % na otevřené moře či oceán. Ale tam jsou většinou Top místa ta, kde je nějaká zátočka nebo nějaké zajímavé členění pobřeží - a jsou pak i cenově patřičně taková místa naceněna. A Chorvatsko je právě zajímavé a nádherné tím, že takových míst má povícero - ne li většinu.

Jedním z takových pohledově velice zajímavých ba krásných míst je Vinjerac. Zatím je to taková velice poklidná vesnička - ale i tam se už vystavěly nové apartmány. Trochu mě tam zklamal obchod - připadal mi trošku zanedbaný, neplatilo se tam kartou, a zboží oproti třeba letošní Žuljaně mi přišlo trochu horší kvalty. Ale to jsou malé věci - a nic to nemění na kráse Vinjeracu.

Druhý večer jsme si chtěli výjimečně zajít na večeři - na rozloučenou s Chorvatskem - ale odpoledne vypla elektřina v celém zálivu. Prý vyhořelo trafo někde naproti u Starigradu. A tak restaurace byly navečer zavřeny, paní domácí nám donesla baterku. Trošku nás to zklamalo vzhledem k té restauraci, ale nevyvedlo z míry, protože potíže s elektřinou už jsme zažili v Drašnicích, později pak i v Pisaku. Jsou to zajímavé zážitky - někdy až dojemné. Vzpomínám si, jak před 2 léty v Pisaku zapli znovu asi po 3 hodinách elektřinu - a celý Pisak jásal a odezva byla jak při fotbalovém zápasu - když se dá gól. Totéž se událo ve Vinjeraci - kdy elektřina začala fungovat až kolem půlnoci - a nesmírný jásot a tleskání zažíval celý záliv.
Trochu mě to vedlo k zamyšlení, jak je už nyní ta naše společnost zranitelná. Stačí vypnout elektřinu, plyn, mobilní sítě a media - a jsme ztraceni. Najednou nic nefunguje. Ani nemusí být válka.

Ale zpět k obrázkům...Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
03. 12. 2017 11:40
Ahoj Rero,

i my jsme letos strávili 2 dny ve Vinjeracu v půlce června.Bydleli jsme v apartmanu Karlo ,který je od centra asi 10 minut.Na pláži jsme byli sami bylo to úžasný.Obchod měl zavřeno a všechny restaurace se otvírali ,až další den.Tak jsme večer zajeli do Posedarje což je asi 10 minut a výborně se tam najedli. Ráno jsme si užívala kavárnu v přístavu tu na tvé fotcesmiling smiley) bylo to fakt svělý.Takových míst ,kde převládají místní a ne turisti je už v Chorvatsku opravdu málo.Vimjerac je prostě krásný a romantickýsmiling smiley)
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
05. 12. 2017 17:28
Ahojte smiling smileyR.

Mykys, tak ten obchod není otevřen celoročně? No, my jsme tam byli uprostřed sezóny, ale celkově tam ve Vinjeracu byl taky klídek - takový domácký. Sice za 2 noci toho člověk moc nepozná - zvláště když už jsme vyčerpali poznávací limity cestou do Žuljany - ale ten pohled je prostě nádherný - a klídek - tak z toho pohledu čerpám energii i teď v zimě. Posedarje známe, ale i tam naproti nebyla elektřina v ten daný den a večer.

Cestou zpátky jsme se zastavili taky v Blače [mapa-mapy.info.sk] . A taky jsem ho zařadila mezi zajímavá místa v Chorvatsku. Společným jmenovatelem Blače a Vinjeracu je klídek, pěkné pohledy a "domácká" pohoda. Klidně bych se tam na pár dnů usadila.

A 2 - 3 km dál... pro děti a pejsky na vyběhání v moři...


Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
10. 12. 2017 07:52
Rero obchod asi celoročně ,ale od 7-12h a od 16 30-18.h
Ještě je moc pěkná zastávka jezero Sabljaci u Ogulinu.Od dálnice asi 10 km.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 12. 2017 19:31
Rero máš pravdu v Blace trávíme dovolenou již 5 let a naprostá pohoda
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 09:05
Všem , kteří se letos chystají do Zadaru a jeho okolí doporučuji výlet na řeku Zrmanju. Je zde málo lidí, neplatíte žádné vstupné a můžete se zde koupat dle libosti pod všemi vodopády. Voda je sice studenější, ale krásně čistá.
Za návštěvu stojí při cestě i vyhlídka Pueblo ( místo, kde měl Vinnetou vesnici)
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 10:21
Mohl by jsi prosím k tomu napsat něco víc?
K těm vodopádum se dá dostat od Obrovace nebo od Muškovci nebo...?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 10:43
Dá se tam dostat od Obrovace ( směr Bilišane), cca v půlce této cesty je odbočka doleva .... kamenitá cesta... značená jen malou cedulí upozorňující na toto místo. Na google mapách je to dobře vidět.
Na místě je malý kemp. Dvě restaurace. Dají se tam pronajmout lodě (kajaky a kánoe) a dojet si pod jeden z větších vodopádů. Zvládne to i úplný začátečník, voda je v tomto úseku úplně klidná.
Přímo pod jednou z restaurací je poměrně velký vodopád, kde se dá krásně koupat. Je tam i prostor na ležení.
Voda je tam naprosto úžasně čistá. Málo lidí. Kemp je maličký.

Ale dá se tam dostat i od Muškovci ... tam si cestu moc nepamatuji, jezdíme tudy zpět.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 11:48
Ten větší vodopád je cca 1,5km proti proudu? (něco vidím na ortofotomapě)
Koukal jsem, že kousek po proudu je nějaká nádrž s vodní elektrárnou...
Co vše by jsi doporučil tam navštívit? Ten známý kaňon je až pod Obrovacem k moři? Dá se tam nějak projít kousek kolem vody nebo je to pouze na loď?
Ještě jsi zmínil vyhlídku Pueblo, ta je kde?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 11:51
Ja tam byl tak tri roky zpatky a bylo to fajn. Zaparkovat v okoli neni problem
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 12:10
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 06. 2018 12:39
Ano, větší vodopád je proti proudu cca 1,5 km.
U vodní elektrárny jsme nebyli.
My vždy podnikáme výlet na celý den. Ráno si půjčíme lodě a vyrazíme k vodopádu. Poté návrat zpět, oběd ( tradičně burgery v místní restauraci... obrovská porce), no a odpol koupání ve vodopádech u restaurace.
Po cestě se stavujeme na vyhlídce u Maslenického mostu a pak na vyhlídce Pueblo. Ta je za obcí Jasenice.... opět je to dost nenápadná odbočka na místní kamenitou cestu ( vpravo). Přiznávám se, že se každý rok bojím, že zde píchneme. Cesta je opravdu dost hrozná ( větší kameny na cestě), ale výhled je tam fakt skvělý.
Kaňon je opravdu až níže směrem k moři. Na ten je právě na Pueblu krásný výhled. Jak se dá projít dolu k vodě netuším. Jsou tam dost strmé stěny.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Oudrey (19. 06. 2018 12:40).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 10:45
Oudrey je to myšlen :Camping Muškovci Zrmanja,?

Pokud ano ,za jakých podmínek pujčují kajaky. Vloni jsme v tomto kempu byli ale jen jednu noc ale místo pěkné.Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (20. 06. 2018 10:49).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 13:25
Ano je to tento kemp.
Půjčujeme si lodě za mostem u baru. Když přijedete ráno, lodí bude dost. Kolem oběda už to bude horší. My jezdíme cca na devátou, bývá nás cca na pět až šest lodí...
Cenu si bohužel nepamatuji, ale je účtována na hodinu a určitě to není žádná hrůza. Vždy si to všichni naši přátele chválí jako skvělý výlet na málo peněz. Za hodinu se to ale moc stihnout nedá, pokud si chcete užít i koupání. Stíháme většinou za dvě hodiny.
Je to půjčení vlastně jen na ten úsek od mostu nahoru k vodopádu a zpět- kde si loď půjčíte, tam jí také vrátíte.
K lodi vám půjčí i barely na věci, pro děti vesty ...Upraveno 1krát. Naposledy upravil Oudrey (20. 06. 2018 13:31).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 17:10
Oudrey, díky za super info.

> K lodi vám půjčí i barely na věci, pro děti vesty...

thumbs up Pro nás podstatné = o starost méně...

S ohledem na to, že jedeme (asi to letos vezmu po staré kolem Plitvic) dolů na makarskou riviéru, tak to pro nás bude pouze delší zastávka s aktivním odpočinkem po cestě k moři. Viděl bych to tak, že cestu naplánuji, abych tam na tu devátou byl, půjčil lodě...
Pak 1,5km k vodopádům (cca 30-45min na pohodu).
Tam se dá také koupat?
Pak těch 1,5km zpět, vrátit lodě. To by se do 2h mělo na pohodu stihnout. Nějaké koupání / čekání = někdy před polednem / kolem poledne oběd či "fastfood"...
Myslíš si, že je to takto reálné?
Pak už jen necelé 3h cesty... a někdy okolo třetí u moře grinning smiley

Vyhlídku Pueblo asi vynecháme, vychází mi to cca na hodinu navíc (tam + zpět + něco na místě)... a děti už moc na Vinnetouovi nevyrostli... Možná pokud bych tam byl dříve, než na tu devátou. Že bych tím zaplnil případné čekání, než otevřou půjčovnu lodí...
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 17:49
Myslím,že to reálné je. Bude to jistě po noci v autě milé zpestření. Jen upozorňuji, že voda tam je opravdu studenější.
U vodopádu se koupat dá. Záleží dost na množství vody...jak si kdo troufne, jaký je plavec. Pokud je hodně vody, je tam dost silný proud. Ale dám od vodopádu po proudu to je v pohodě.
Ještě bych doporučila boty do vody. Netuším jakého původu tam kameny jsou, ale jsou ostřejší. A dávat si pozor při pohybu tam celkově ... chvíli totiž budete stát ne velikém kameni a mít vodu po kotníky, uděláte krok a je pod vámi metr a půl... ale voda je průzračná, vše je dobře vidět.

Na oběd doporučuji přímo tam restauraci Zrmanja. Moc dobrá jídla, příjemný personál a obří porce. smileys with beer
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 19:20
Super, díky za upozornění. Vyjma plavek připravíme / zabalíme, aby byly po ruce i boty do vody.
Pochopil jsem dobře, že lodě si půjčíme v Beach Bar Marija a jídlo doporučuješ (jinde) v Restaurant Slapovi Zrmanje (názvy dle Google map)?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
20. 06. 2018 20:17
Je to tak. Půjčení je v tom Beach baru, resp. u něj. Asi to patří k sobě.
Oběd já doporučuji ve Food House Zrmanja ( podle Google map) ...restaurace blíže tomu baru.

V té druhé jsme nikdy nejedli. Tam už jen chodíme pro pití při koupání u vodopádů, takže jídlo nemohu hodnotit. Obsluha je ale také ok.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 15
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.