Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zajímavá místa v Chorvatsku

Autor Maall 
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 21:49
... atnarfus ... co stopy, kdyby jen stopy ...
někdy se z Jadranu i vynoří ...
[www.rajce.net]

smileys with beer
23. 09. 2017 20:59
Ahojte smiling smileyR.

Pořád jsem si říkala, že se tam "někdy" kouknu. Nemohla jsem se totiž vynadívat na obrázcích - na ten nádherný pohled na hory od moře. A letos se podařilo na 2 noci - cestou zpátky z dovči. Nezklamal pohled - a byl ještě krásnější - než jsem očekávala. Protože letos nám počasí mimořádně přálo, bylo i koupání v bezvětří a klídku. Vinjerac: [www.youtube.com]
24. 09. 2017 12:48
video: [www.youtube.com]

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 09. 2017 09:51
Martine, hezké videjko. Ze vzduchu mnoho míst vypadá úplně jinak a byl problém je identifikovat. Točené to dronem za pár kaček určitě nebylo.
27. 11. 2017 09:59
Ahojte smiling smileyR
Ještě jednou Vinjerac v obrázcích... [www.youtube.com]

Někdo touží a hledá ojedinělá místečka v Chorvatsku - kde je trošku výhled na otevřené moře. Já tedy většinou naopak. Už jsem prozkoumala, že někde v Evropě i mimo Evropu jsou pohledy z 90 % na otevřené moře či oceán. Ale tam jsou většinou Top místa ta, kde je nějaká zátočka nebo nějaké zajímavé členění pobřeží - a jsou pak i cenově patřičně taková místa naceněna. A Chorvatsko je právě zajímavé a nádherné tím, že takových míst má povícero - ne li většinu.

Jedním z takových pohledově velice zajímavých ba krásných míst je Vinjerac. Zatím je to taková velice poklidná vesnička - ale i tam se už vystavěly nové apartmány. Trochu mě tam zklamal obchod - připadal mi trošku zanedbaný, neplatilo se tam kartou, a zboží oproti třeba letošní Žuljaně mi přišlo trochu horší kvalty. Ale to jsou malé věci - a nic to nemění na kráse Vinjeracu.

Druhý večer jsme si chtěli výjimečně zajít na večeři - na rozloučenou s Chorvatskem - ale odpoledne vypla elektřina v celém zálivu. Prý vyhořelo trafo někde naproti u Starigradu. A tak restaurace byly navečer zavřeny, paní domácí nám donesla baterku. Trošku nás to zklamalo vzhledem k té restauraci, ale nevyvedlo z míry, protože potíže s elektřinou už jsme zažili v Drašnicích, později pak i v Pisaku. Jsou to zajímavé zážitky - někdy až dojemné. Vzpomínám si, jak před 2 léty v Pisaku zapli znovu asi po 3 hodinách elektřinu - a celý Pisak jásal a odezva byla jak při fotbalovém zápasu - když se dá gól. Totéž se událo ve Vinjeraci - kdy elektřina začala fungovat až kolem půlnoci - a nesmírný jásot a tleskání zažíval celý záliv.
Trochu mě to vedlo k zamyšlení, jak je už nyní ta naše společnost zranitelná. Stačí vypnout elektřinu, plyn, mobilní sítě a media - a jsme ztraceni. Najednou nic nefunguje. Ani nemusí být válka.

Ale zpět k obrázkům...

03. 12. 2017 11:40
Ahoj Rero,

i my jsme letos strávili 2 dny ve Vinjeracu v půlce června.Bydleli jsme v apartmanu Karlo ,který je od centra asi 10 minut.Na pláži jsme byli sami bylo to úžasný.Obchod měl zavřeno a všechny restaurace se otvírali ,až další den.Tak jsme večer zajeli do Posedarje což je asi 10 minut a výborně se tam najedli. Ráno jsme si užívala kavárnu v přístavu tu na tvé fotcesmiling smiley) bylo to fakt svělý.Takových míst ,kde převládají místní a ne turisti je už v Chorvatsku opravdu málo.Vimjerac je prostě krásný a romantickýsmiling smiley)
05. 12. 2017 17:28
Ahojte smiling smileyR.

Mykys, tak ten obchod není otevřen celoročně? No, my jsme tam byli uprostřed sezóny, ale celkově tam ve Vinjeracu byl taky klídek - takový domácký. Sice za 2 noci toho člověk moc nepozná - zvláště když už jsme vyčerpali poznávací limity cestou do Žuljany - ale ten pohled je prostě nádherný - a klídek - tak z toho pohledu čerpám energii i teď v zimě. Posedarje známe, ale i tam naproti nebyla elektřina v ten daný den a večer.

Cestou zpátky jsme se zastavili taky v Blače [mapa-mapy.info.sk] . A taky jsem ho zařadila mezi zajímavá místa v Chorvatsku. Společným jmenovatelem Blače a Vinjeracu je klídek, pěkné pohledy a "domácká" pohoda. Klidně bych se tam na pár dnů usadila.

A 2 - 3 km dál... pro děti a pejsky na vyběhání v moři...

10. 12. 2017 07:52
Rero obchod asi celoročně ,ale od 7-12h a od 16 30-18.h
Ještě je moc pěkná zastávka jezero Sabljaci u Ogulinu.Od dálnice asi 10 km.
11. 12. 2017 19:31
Rero máš pravdu v Blace trávíme dovolenou již 5 let a naprostá pohoda
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 17
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.