Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zajímavá místa v Chorvatsku

Autor Maall 
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
30. 07. 2014 18:05
to Sk@nes:
tu fotku jsem tam nahrál jen pro zajímavost, to tam pochopitelně nepatří, je to bokem u budovy kde se platí vstup (kdysi jsme ho tam platili, myslím)

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
09. 08. 2014 18:10
Dnes som vzal rodinku do starého sela v Drveniku - NÁDHERA, keď sme prechádzali okolo starých domov, tak sme stretli domáceho pána menom IVO, super chlapík neváhal a pozval nás do svojho domčeka, ktorý stále opravuje k obrazu svojmu. Dali sme si domácu Travaricu, posedeli, rozprával o živote a tak celkovo. Fakt dobrá kecačka smiling smiley
Neskutočný zážitok, aký sú spontánni, pohostinný a milí.
IVO
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
28. 05. 2015 20:57
Vrátím se ještě k Nugal Beach - kdo to zná, může mi přiblížit kde je nejlepší výchozí místo pro návštěvu jak z Makarské, tak v Tučepi...Děkuju

Edit: Dá se zaparkovat a jít od hotelu Bluesun Hotel Jadran v Tučepi?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Lenka (28. 05. 2015 21:02).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
28. 05. 2015 21:40
Tedy ne že bych chodil na FKK, ale na Makarske je tady 43.279495, 17.033640, jde se tam kolem hotelu Osejava podél pobřeží cca 2-3 km.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
23. 06. 2015 18:30
Malý odkaz na skvělá panorama jak zmiňované oblasti Mali Alan tak i jiné místa na Velebitu. Tlačítko ve spodní řadě Brzi izbornik nabídne lištu s jednotlivými lokalitami. Moc pěkné.
http://www.velebit.hr/3dpanorame/index.html
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
24. 06. 2015 07:11
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
24. 06. 2015 07:47
Paráda.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
19. 02. 2016 18:32
Před časem tu dával Hill fotky této jeskyně.


Zajímá mě jestli ji v loňském roce někdo ,nebo jestli ji vůbec někdo jindy navštívil.

Letos na konci srpna jsme provedli totiž pokus. Bláhově jsme si mysleli jak se schladíme, ale ouha.
Komplexně jsme sice byli poměrně úspěšní. Poblíž letiště se nám nepodařilo najít volný plac k parkování.Všude plno.
Zajeli jsme tedy na letištní parkoviště,několikrát objeli a konečně našli místo.Posléze jsme se obeznámili s platícím automatem,zaplatili.Ač už jsme tady na letišti před mnoha lety byli ,kde je samotná jeskyně jsme nevěděli. Ale i tu jsme byli úspěšní, našli vchod a nic.Špilja ništa. Zavřeno a nebude otevřeno říkal maník.
Zklamání a rychle k autu, jelikož parkování do 15 minut je zdarma .Nic nás tu už moc nelákalo, byli jsme rozladění a tak jen malé zadostiučinění ,že nám parking prošel gratis. Samotné nás překvapilo jak jsme to stihli do 15 min, ale jo.
Je pravda,že na internet jsem se dívala začátkem léta a tam nic o uzavírce nebylo.Před odjezdem jsem to již neověřovala. Jen si tak myslím, že tam vládl čilý stavební ruch na samotné hale i okolo a jestli to nebyl taky důvod.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
22. 04. 2016 10:46
Tady jste někdo byl? Vypadá to pěkně.thumbs up
Krásné místo
avatar
mdr
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
22. 04. 2016 16:37
gandalf napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tedy ne že bych chodil na FKK, ale na Makarske je
> tady 43.279495, 17.033640, jde se tam kolem hotelu
> Osejava podél pobřeží cca 2-3 km.


Zajímavé je, že google maps nabízí foto, kde jsou všichni v plavkách :-/
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 04. 2016 15:58
prý nejhezčí evropskou pláží je nějaká na VISu byl tam někdo ? fakt je tak pěkná v reále?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 04. 2016 16:52
Ano byl.(Stiniva,Vis)Celkem náročný sestup k ní a v horku ještě náročnější výstup zpátky nahoru na cestu.Jinak samozřejmě hezká a v červnu bývala i bez lidí.Ale jak je to teď,to si netroufnu odhadnout.Už tenkrát,kdy jsem Vis navštívil,tak se na parkovišti nad ní platilo.Podobnejch pláží je třeba ale na Korčule,nebo Hvaru víc.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 04. 2016 20:22
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 05. 2016 11:31
mesto Umag / časť Istra Chorvátsko smiling smiley
XXXXXXXXXXXXXXXX

Smazán odkaz na ubytování



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (12. 05. 2016 11:53).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
18. 06. 2017 14:13
Letos máme zamluven nocleh u dálnice v městečku Ogulin. V blízkosti se vypíná horský masiv Klek s vrcholem 1181m. Nemá náhodou někdo zkušenost s výstupem na vrchol, jestli se to dá absolvovat trochu náročnější turistikou, nebo je to horolezecká záležitost? Zde je zajímavá turistická značka "Klek 1 h", což vypadá celkem optimisticky.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
18. 06. 2017 17:54
Citaci
vranka napsal(a):
Před časem tu dával Hill fotky této jeskyně
....našli vchod a nic.Špilja ništa. Zavřeno a nebude otevřeno říkal maník.
Je pravda,že na internet jsem se dívala začátkem léta a tam nic o uzavírce nebylo...

No neříkej mi, Jani, že profesor Absolon byl v roce 1913 v té jeskyni prvním Čechem a Hill s McDavem byli o sto let později poslední... nic jsme tam ale nerozbili, ještě na podzim po nás tam určitě akce byly.
Ovšem podle toho, jak nejde nikde dohledat otvírací dobu už od roku 2015, na stránkách letiště Dubrovník je jen malý odkaz vlevo dole a to, co tam píšou, je méně, než o té jeskyni víme, nějaká otvírací doba nikde nic, mezi akcemi v okolí Dubrovníku na 2017 také nic, ochutnávky konavelských specialit a vín už se konají všude jinde, na dotaz na jen ne tam, ale taky nikde ani slovo o dlouhodobém či trvalém uzavření.
Asi mě mělo varovat a měl jsem si to pohlídat už v době, kdy mi na Panoramiu tvrdošíjně odmítali zaregistrovat souřadnice k fotkám, aby se zobrazily na GoogleMaps, až dnes se mi podařilo jednu vložit a zatím tam je.
Takže nezbude, než cestou kolem se tam stavovat, dokud zase neotevřou.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
05. 07. 2017 10:57
Připomínám se ještě jednou s dotazem. S výstupem na vrchol Klek nemá nikdo z fóristů zkušenost??
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 07. 2017 23:56
Odpovím si sám... kdo nejede na dovolenou jenom za mořem, tak výstup na Klek je zajímavým zpestřením. Ze sjezdu Ogulin se dostanete asi za 15-20 minut do vesničky Bjelsko, odkud se vychází. Dole u silnice je šipka Klek - 1 hod. Ve skutečnosti je to k chatě pod vrcholem asi 45 minut poměrně usilovného výstupu. Od chaty na vrchol ještě skoro další půlhodina. Tam už se tak nezadýcháte, občas jsou na skále lana pro přidržování, ale není to úplně pro člověka, kterému se zatočí hlava i na štaflích, pohledy přímo pod sebe jsou dost hluboké, daleko do kraje je to příjemnější smiling smiley .



Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
01. 09. 2017 18:25
Jistě znáte Peručko jezero. Jak tak kolem jezdíme ,několikrát jsme si dělali u něj zastávku. A tak nás napadlo se na něj podívat z opačného břehu. Na a když jsme jeli od pramene Cetiny kde už pomalu pravidelně zajíždíme na kochačku vzali jsme tedy Peručko z druhého břehu. Cesta docela rovná,poměrně slušná, až na malý detail asi v jedné třetině cesty.



No co ,přece se nevrátíme už jsme šotolin přejeli v Chorvatsku dost, takže jedeme dále.Určitou část jsme samotné jezero neviděli a tak jsme zajeli na vyhlídku nejbližší cestou. Osada byla děsně cítit vlezlým kozím pachem. Ale i jinak tu bylo poměrně hodně zvířat .



Na mapě je patrná zátočina, kde byla opravdu velmi pěkná krajina.




Závěr cesty měl technický nádech, jelikož nás dostala tato pila a zpracovna kamene. A tak byla zastávka.



Výlet pěkný jen to auto bylo jako by nevidělo vodu tak měsíc.Na dovršení ještě začlo poprchat .Ale každý špás něco stojí.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
01. 09. 2017 22:02
Je to krásný postřeh,takové pohledy jsou již vzácné.Toliko volného stáda to je u nás již nemožné a tam je to přirozené.
Vůbec,jsou to panenská místa.
Vranko,Tvá prezentace je opravdu zajimaváthumbs up

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (01. 09. 2017 22:04).
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
03. 09. 2017 16:54
Také mám nějaký ten letošní úlovek volných stád (byť to není přímo z HR, ale cestou přes BiH)... a zdaleka to není vše, co jsem potkal (pouze výběr za cca 3 hodiny cesty zpět) grinning smiley

Stádo krav:



O cca hodinu později, stádo ovcí. Předemnou ten pes převedl půl stáda, když jsem pak po průjezdu kouknul do zrcátka, tak převáděl zbytek...

O další hodinu později další stádo krav...





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (08. 05. 2022 17:53).
avatar
mdr
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
03. 09. 2017 17:48
Inteligentní hafan thumbs up smiley
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
17. 09. 2017 15:51
Ano ta stáda se dají potkat poměrně často, jak člověk trochu vybočí z běžných tras. A ti hafani taky bývají hodně různorodí. Žádná jednotná pastevecká rasa.


Kdykoliv jsme projížděli delltou řeky Neretvy vždy nás lákalo se tam někde zastavit. A tak teda letos dvakrát.Jednou cestou tam a podruhé zpět.
Ústí Neretvy do moře.




Vpravo jako led studená Neretva a v levo teplounké mělké moře.


]

Na písčitý otrůvek se dá přebrodit a tu je čistější moře než u břehu.jemný písk pro dětské hrátky i jen tak procházky v mělké vodě.Dá se tu nasbírat celkem nenáročně mnoho mušlí.Je to taková zajímavá lokalita.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
17. 09. 2017 18:27
Vranko, taky jsme se tam letos zastavili...v Blače a dále u ústí řeky Neretvy...Bylo naprosté bezvětří a super hrátky a koupání v moři...zvláštní a zajímavé místo - i ten "bárek"smiling smiley fajn... Fotky jsem stále ještě neměla čas dát dohromady - jen videa z místa...smiling smileyR.


1. [www.youtube.com]

2. [www.youtube.com]
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
18. 09. 2017 05:53
Ještě když jsme měli malém děti, vždycky je lákal u cesty poutač na kemp Rio. Cizina v cizině. Kdybych jen tušila kolik je tam písku tak bychom tam určutě zastavili. neboť v té době syn chtěl někam na písek Jenže nás dospělé lákal Orašac a po dlouhé cestě se zabydlet.

Líbí se mi moc ta cypřišová álej. A Blače bylo překvapením kolik v takové zapadlé osadě cizích spz. Došlo i na rybolov . A Neretvanské dobroty.
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
18. 09. 2017 09:26
jj Kemp Rio,tam jsme byli již několikrát,je to naše zastávka a přespání,když jedeme přes Bosnu na jih.Je to takový ještě bych řekl kemp z dob Jugoslávie.Asi se tam již změnilo několik majitelů ?? je tam hodně nastálo postavených přívěsu Bosňáků.Je to na břehu nějakého slepého ramene Neretvy,kousek je nějaká elektrárna či co a hodně komárů.Jinak moře velice plítké a po odlivu spousta mušlí.

MirekŠi
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 08:42
Ahoj, my letos objeli Pulu a bylo tam krásně :-) Amfiteátr v Pule stál vážně za vidění :-) . Náhodou jsem narazil na portál, kde jsou všechny dostupné informace o památkách, místech, folklóru atd. [www.chorvatsko.cz] To je teď můj zdroj inspirace
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 12:22
boli ste aj v akváriu ? Verudela
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 12:39
DejvFr
[www.chorvatsko.cz] pod tyto stránky patří i zdejší fórum a odkaz je i na hoře v liště a je i na [www.facebook.com]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 09. 2017 19:52
V Pule jsem byl minulý týden. Amfiteátr je zajímavý, akvárium super, centrum Puly trochu omšelé, ale za návštěvu také stojí. Co mne ale dostalo, jsou dinosauří stopy na poloostrově Kamenjak.

[www.premantura.net]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.