Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zajímavá místa v Chorvatsku

Autor Maall 
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 06. 2014 20:38
Ahojtesmiling smileyR.

Z PF už tam jedni byli...v květnu. Je to v normálním domě... tady:
[maps.google.pl]

Něco málo napsali tady: [www.cro.pl]
avatar
muf
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 06. 2014 23:24
parkovani je v poho obehnán ostrůvek parkovacíma místy spousta místa
avatar
muf
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
21. 06. 2014 23:28
to mě dnes přišlo třebas někdo uvítá dnes se slavnostně otevřel první aquapark Istralandia v Chorvatsku na Istrii. Najdete ho kousek od Novigradu směrem na Istarský ypsilon, v zelené oáze a s neuvěřitelným pohledem na ústí řeky Mirny a Jaderského moře. Návštěvníci si mohou užívat velkém množství atrakcí které jsou určeny pro děti i dospělé.[www.istralandia.hr]
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 06. 2014 22:42
Kde je prosím tato pláž?
[cestovani.idnes.cz]
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 06. 2014 22:54
Pláž se jmenuje Nugal - a je asi v půli cesty mezi městem Makarska a Tučepi.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 06. 2014 22:59
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pláž se jmenuje
> Nugal - a je asi v půli cesty mezi městem
> Makarska a Tučepi.

>


Děkuju a je dostupná autem/pěšky?
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 06. 2014 23:15
Jedině pěšky...z Tučepi - nebo naopak - z Makarske. Dá se přijet blíže/ale zase je to výše/ - a zaparkovat nahoře - mezi Makarskou a Tučepi - ale dál už pěšky.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 06. 2014 11:14
Díky, už jsem googlila a dočetla se, že je to cca 2 km, to je tedy vzdálenost cca shora od silnice? S dětmi je vhodnější jít seshora, nebo Makarské/Tučepi?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 06. 2014 21:14
Chodili jsme tam z Makarské cca 20min.Je to hezká pláž,převážně FKK,ale je to již 14 let,jestli Ti to trochu pomůže.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 07. 2014 15:30
ahoj všetkým,
potrebujem radu. Chystáme sa vrámci výletu navštíviť ostrov Hvar a moj dotaz je smerovaný na pevnosť na kopci nad Hvarom - ako sa tam dostať. Niečo som googlil, ale nedopátral som sa na prístupovú cestu. Z toho Parkoviska, ktoré je pod pevnosťou by sa asi nejak dalo dostať ?

Ďakujem
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 07. 2014 20:35
... foco ... my jsme to vzali od kostela po náměstí směrem k nábřeží ... a kousek od lékárny na pravé straně ... uličkou ( vidíš pevnost Spanjolu ) stále nahoru ... [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 07. 2014 21:41
Foco, k pevnosti se dostanete po schodech z nábřeží, ale pokud bude vedro, je to dost náročný výstup. K pevnosti Španjol se dá dojet i autem až k hlavní bráně, je tam malé parkoviště. Pokud byste chtěli vidět město Hvar z ptačí perspektivy, vyjeďte ještě výš až k pevnosti Napoleon, opravdu to za to stojí. Obrázky odtud jsou fascinující, ale skutečné výhledy berou dech smiling smiley. A jestli budete mít víc času, tak zajeďte nedaleko odtud na vyhlídku Panorama nad zátokou Vira:

mapka kudy kam autem

vyhlídky nad městem Hvar

cesta k vyhlídkám na videu od 3,10 minuty

video
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 07. 2014 22:11
... Waja ... thumbs up
klobouk dolů ... to nemá chybu ...
smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
11. 07. 2014 23:01
Bessy, ráda poradím, když vím eye rolling smiley

Hodně míst jsme za tu dobu, co jezdíme do Chorvatska a na ostrov Hvar prozkoumali, ale pořád zůstávají "prázdná okénka", která bych ještě chtěla navštívit. Vrchol Sv. Nikola už jsem vzdala, nebudu už zkoušet, co naše auto vydrží (vím, že záda mého muže pěší výstup nezvládnou), ale svatyni ve skále nad Sv. Nedjeljí jsem ještě nevyškrtla ze seznamu nepoznaných míst. Vloni se první pokus v poledním vedru nevydařil, i když už jsme byli na "dobré"moody smiley cestě k cíli. Místní mladík nás zastavil a zamumlal cosi o bláznech, kteří chtějí v poledne šplhat do skal. Tak jsme ho raději poslechli a vrátili se zpět k autu. Mnozí z vás tam určitě byli, tak bych byla ráda za informace, jak náročný je výstup, jak dlouho trvá cesta a jak moc je to do kopce. Nerada bych, aby se můj muž cítil jako "štvaná zvěř" a pak si musel nasadit kvůli mému rozmaru tongue sticking out smiley prášky na bolesti. To se raději vzdám, sama bych se na cestu nevydala. A budu ráda za každý tip, co se ještě dá na ostrově Hvar navštívit.

A také po cestě domů nás zaujal na staré cestě směrem na Plitvice tento kostel:

byl tam někdo?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 07. 2014 10:03
Svatyni v jeskyni nad Sv. Nedjeljí jsme navštívili opakovaně, cesta není příliš náročná - neteř dokonce jeden výstup absolvovala v žabkách..., volným krokem cca 1 hodina, možná i méně. Výstup zvládli i jedinci ne zrovna sportovně nadaní! Výstup rozhodně stojí za to, nutné je však vyrazit brzy ráno, kdy je na cestě ještě stín, pak je to v pohodě smiling smiley
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 07. 2014 12:25
Bessy, waja -. ďakujem za informácie. nieje nad osobnú skúsenosť navštívených miest.
takže to dáme od nábrežia, aj tak toho chceme prejsť čo najviac a na námestíčku budeme určite.

ešte raz ďakujem
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
12. 07. 2014 13:48
... Waja ... [www.hkv.hr]
psal jsem o tom kdysi do vlákna památky Dalmácie a okolí ... kostel, památník má vztah k místu zvanému ... Krbavsko polje u Udbiny ... [upload.wikimedia.org]

Krbavsko polje u Udbiny ( 11.09.1493 ) ... je pro Chorvaty to samé ... co pro Srby ... Kosovo Pole ( 15. června 1389 )
... a o co šlo ... ?
... šlo o poslední pokus chorvatů samostatně ( bez pomoci spojenců ) ... zabránit osmanské expanzi do Dalmácie
a dále do Evropy ...
... bitva začala ráno v 9 hodin a z počátku pro chorvatskou stranu vypadala nadějně, přesto že hned na začátku udělali chorvatští velitelé fatální chybu ... jejich vojsko totiž opustilo bezpečí za hradbami udbinské pevnosti a sestoupilo na úpatí kopce ... chorvaté měli za to, že turků je mnohem méně, než se později ukázalo ... hlavní turecké síly byly schovány v lese, ke kterému přední turecké voje ustupovaly do chvíle, než byli chorvaté, opojeni prvním úspěchem vlákáni do pasti ... pak už došlo k masakru, kdy byli chorvaté poraženi na hlavu, většina šlechticů byla pobita, malá část zajata ...
celkové ztráty chorvatských bojovníků ( z asi 10.000 přežilo kolem 200 ) dokládali turci svým velitelům uřezanými nosy svým protivníků ... o tom, že proti islámu je nutné spojit síly ... se přesvědčila Evropa u Vídně v roce1673 ... kdy spojenecká vojska vedená polským králem Janem III. Sobieskim a lotrinským vévodou Karlem V. dorazila doslova v poslední chvíli na pomoc obléhané Vídni ...
... dva měsíce obléhané město bylo jen krok od dobytí ... v krvavé bitvě dokázalo asi 65 000 vojáků protiturecké koalice porazit a zahnat na útěk osmanské vojsko velkovezíra Kary Mustafy o síle přibližně 110 000 mužů ... přeživší nepřátelé ve zmatku uprchli do Uherské nížiny ... šlo o vítězství, které na několik staletí zabránilo invazi islámu do Evropy ... ale to už je Bohužel pryč ...
smileys with beer
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
13. 07. 2014 11:13
Rebeka díky za info a Bessy za výklad. smiling smiley
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
13. 07. 2014 14:36
Bessy napsal(a):
šlo o
> vítězství, které na několik staletí zabránilo
> invazi islámu do Evropy ... ale to už je Bohužel
> pryč ...

thumbs up
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 07. 2014 20:53
Amfiteátr ve Splitu.
[www.solin.hr]
[hr.wikipedia.org]

Nevíte jestli se vybírá nějaké vstupné?
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 07. 2014 21:54
Loni jsem tyto "vykopávky" navštívil a nikde se nic neplatilo a to ani za vstup ani za parkovné.
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
25. 07. 2014 23:00
Pozdrav všem .-), letos jsme se rozhodli více pro poznávání a budu ráda za každé info o Skradinu, Splitu, Imotski.... vždycky jsme to jen kolem projeli, jednou dali jen 2 hod. zastávku ve Splitu a šupali na Pelješac a tak bychom to letos chtěli konečně projít v klidu. Máte někdo nějaký tip co nevynechat? A hlavně jak to vypadá ve Skradinu (co navštívit, kde se dá vykoupat), tam bychom chtěli i nocovat.Díky
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 07. 2014 06:45
Ivetata napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pozdrav všem .-), letos jsme se rozhodli více pro
> poznávání a budu ráda za každé info o Skradinu,
> Splitu, Imotski.... vždycky jsme to jen kolem
> projeli, jednou dali jen 2 hod. zastávku ve Splitu
> a šupali na Pelješac a tak bychom to letos chtěli
> konečně projít v klidu. Máte někdo nějaký tip co
> nevynechat? A hlavně jak to vypadá ve Skradinu (co
> navštívit, kde se dá vykoupat), tam bychom chtěli
> i nocovat.Díky


Určitě to stojí za skouknutí:[www.chorvatsko.cz]
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 07. 2014 12:46
Solin mám projitý dvakrát, jednou jsme platili nějakou tu kunu a jednou ne. Ono to je tím, že jsou tam dva "vstupy", jeden pro turisty s větším parkovištěm pod smokvemi a druhým vstupem méně známým turistům, neoznačený cedulemi a parkuje se hned u zahrad místních domů a je to hned u římského amfiteatru (jednoduše řečeno koloseum). Většinou tam parkují jen místní. Nás tam zavedla navigace. A když jsme došli až k "turistickému vstupu", hledali jsme kde zaplatíme, ale měli zavřeno.
Přikládám pár snímků:


___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
26. 07. 2014 18:27
Díky moc, právě kvůli Diokleciánově paláci jsme tam posledně zajeli, ale jak jsem psala bylo to cestou na Pelješac, takže zastávka jen na 2 hodiny a nestálo to za nic, byli jsme utahaní po cestě a další cesta před námi, proto to chceme projít letos v klídku a klidně celý den, láká mě to tam zpátky.:-) a určitě je ve Splitu víc míst která stojí za to projít....
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
27. 07. 2014 09:23
my jezdíme jen do Podstrany (12 km pod Splitem) a na ostatní místa jezdíme na výlety (Brač, Hvar, Mostar, Imotski, Dubrovnik, Trogir,...)
Největší akvarium u Splitu
Výšlap na Marjan - doporučuji navečer na západ slunce aby jste byli na vrcholu u vlajky. Na Marjanu je také zoologická zahrada a také na netu jsem našel, že tam mají prolézačku pro děti. Samotné město Split je nádherné. Je také dobré si před odjezdem zjistit na netu informace o akcích ve městech kudy pojedete.
Split - výměna Diokleciánovy stráže
Split - Dani Dioklecijana
Split - Klis
Omiš - Gusarska noć 1.-6. 8. a Gusarska bitka 18. 8. tz - Omiš
Sinj - Sinjska Alka

Dani Dioklecijana jsem ještě neviděl a letos také neuvidím sad smiley, ale Alku bych mohl zhlídnout, pokud se bude mé polovičce chtít. Před deseti lety jsem ji viděl v přímém přenosu v televizi.
Čtyři roky jsme nebyl v HR a už se těším jak malý kluk, kdyby to šlo už jsem na cestě.... až za týden hurá - směr jih. hot smiley

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
28. 07. 2014 21:38
Díky moc, kouknout na akce mě vůbec nenapadlo, ale jelikož chceme jet až v září tak jich asi moc nebude, ale nevadí, za ten klid to zase stojí :-). Na Split a okolí se ale moc těším....vlastně na celé Chorvatsko :-)
avatar Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
29. 07. 2014 07:26
Ten Solin je zajímavé místo, ale ty antické "zatravňováky" na fotu č. 775, mě fakt dostaly. grinning smiley
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
29. 07. 2014 11:50
waja: dva roky zpět jsme se vydali na Sv. Nikolu na Hvaru ze Sv.Nedelje. Výstup nemohu označit za složitý, nicméně zcela určitě je zdlouhavý. A hlavně, na to myslet, pitný režim. Občas takto po kopečcích v Chorvatsku chodíme, tak vždy den předem dáme do mrazáku 4 pet láhve o objemu 2 litry a necháme si je namrazit. Cestou se nám to pomalu, ale jistě roztápí a my máme tak stále studenou vodu a mohu říct, že není vůbec žádný problém, abychom to ve dvou vypili :-) Je pravda, že když to na začátku výšlapu tahám v batohu, šťěstím nezářím, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Pokud si dobře pamatuju, tak výšlap nám trval jedním směrem 2 hodinky. Šli jsme tou delší cestou z jižní strany a pánové hlídači nahoře se jen křižovali, když jsme jim řekli, kde jsme započali výšlap :-) Většinou prý lidé vyrážejí ze severní strany ostrava Hvar, od Svirče. A tak jako to tady psalo více lidí, jít do kopečků se musí ráno tak, aby byl vrchol dosažen alespoň do 11:00 a pak hurá dolů. Minulý rok jsme pro změnu vyšlápli Sv.Iliju nad Orebičem a taky jsem nevěřil tomu, když jsme přicházeli kolem 13.hodiny k autu, tak cestou dolů v pravé poledne se někdo šplhal nahoru (99% češi) :-) do toho bych asi nešel, zvládnout se to dá, ale nač se zbytečně trápit? A když třeba porovnám tyto dva výšlapy, tak ten loňský nad Orebič byl zcela určitě delší, ovšem řekl bych, že i jednodušší. Nicméně člověk by vždy měl přihlédnout ke svému věku a zdravotnímu stavu a nepouštět se do zbytečného rizika.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil TOTTI (29. 07. 2014 11:54).
Re: Zajímavá místa v Chorvatsku
30. 07. 2014 06:12
Tohle není jen česká specialita. Loni jsem se kochal vyhlídkou ze Štrbiny (1300m nad mořem) a směrem od Makarské šplhal pár odhaduji tak šedesátníků. Evidentně v kondici, ale lézt tam v sanálech a jednou prázdnou lahví vody, to je docela odvaha. Podle zaslechnutého rozhovoru bych je typoval na holanďany.
Já jsem masňák - vyjel jsem tam autem drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.