Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Šolta

Autor sparrow75 
avatar ostrov Šolta
14. 02. 2012 22:37
Ahoj mám dotaz letos to zase vyhrálo Chorvatsko už po čtrnácté spinning smiley sticking its tongue out
tentokrát jen né pobřeží ale ostrov konkrétně je v hledáčku ostrov Šolta
máte někdo nějaké zkušenosti?
Díky
Re: ostrov Šolta
15. 02. 2012 11:39
také by mě zajímalo více o Šoltě. Jsou tam i oblázkové pláže kde může být člověk sám?
avatar Re: ostrov Šolta
15. 02. 2012 20:28
Také jsem před časem uvažoval o Šoltě, ale pak jsem byl zrazován, že prý tam bývá dost lidí, protože je snadno dostupná vzhledem k blízkosti pobřeží. Uvažoval jsem tehdy o Stomorské. Nakonec jsem vloni zvolil Mljet v první půli září a ten neměl chybu.Konkrétně konec světa Saplunara. V jiném tématu tady o tom píšu. Na asi kilometrové písčité pláži (včetně nudistické ) nás bylo denně tak okolo deseti. Pokud Ti nevadí delší cesta, je to super. Mljet
Re: ostrov Šolta
27. 11. 2012 23:28
Ahoj, letos jsme byly na Šoltě v Maslinici. Skvělý apartmán se soukromou pláží, ale dost drahý. cca 22000,- za týden. Bylo to přes cestovku a na místě majitelka říkala že to jinak nejde, přitom pro franzouze, nebo italy to jde domluvit a za podstatě nižší ceny. Prý tam mají místní takovouhle dohodu. Příští rok tam chceme jet znovu,ale ne za tak draho.
Jestli někoho zajímá přesný místo (apartmán) kde jsme byly, tak je to tady
Nyní ta cestovka nabízí týdení pobyt za 23200,- sad smiley
Rádi bychom znovu na to místo, ale majitelka na přímo neobjednává pro čecháčky. Máte někdo nějaký spolehlivý kontakt?Nebo jste tam někdo byl na blint? Myslím v Maslinici obecně?

Díky za info



Upraveno 1krát. Naposledy upravil picino (27. 11. 2012 23:30).
avatar Re: ostrov Šolta
28. 11. 2012 07:42
Ahoj
My jsem byli letos také v Maslinici je tám nádherně jen na celém ostrově tak trochu chcípl pes :-)
Ubytování jsme měli přímo nad pláží výhled z terasy na ostrůvky zařizoval jsem si to přes net.
Cena za app. pro 4 osoby 65éček na den záloha myslím 150Euro.
Nevím zda tam ještě někdy pojedem protože koupání super ale jinak tam moc není s dětma co dělat.
Takže jestli příště zas do HR tak opět do našeho milovaného Bristu.
Re: ostrov Šolta
28. 11. 2012 22:09
Dík za odpověď,
to my se tam chystáme znovu. Jsme taky 4. Ta cena je dobrá, to jsem si tak nějak představoval. To ses dostal na polovic co jsme byly mi. Otázka je jak byl kvalitní apartmán a jak to bylo s přístupem k vodě. My to měli fakt luxus,ale přesto si myslím že na podobný úrovni se tam dá sehnat něco levnějšího. Přes jaký stránky jsi to zařizoval? Můžeš mi poslat odkaz na nějaký fotky pokud máš? Pošlu ti naše smiling smiley
picino@seznam.cz

Dík
avatar Re: ostrov Šolta
28. 11. 2012 22:37
No abych pravdu rekl byl to asi nejhezci app. co jsem v HR zazil a ze uz jsem byl 14x terasa super krasny vyhled na ostrovya mam takovy pocit ze na ten vas jsme koukali smerem doprava :-D k mori na hlavni plaz to bylo max.50m parkovani ve dvore jen dve auta zadny stres s vyjizdenim.Odkaz poslu az budu na NTB.
Me tam treba dost vadilo ze na celem ostrove nebyla jedina slasticarna nebo skakadlo a vubec nejake vyziti pro deti.A pekarna otevrena jen dopoledne taky husty.
Ale je mozny ze se tam nekdy zase vratime romantika Solty je hodne pritazliva.
Re: ostrov Šolta
30. 11. 2012 10:50
sparrow75: nezapomeň poslat ten odkaz, dík
Re: ostrov Šolta
30. 11. 2012 21:23
sparrow75.mohl bys mě taky poslat odkaz hledám stále nová místa hlavně ostrovy tam je zatím ještě klid, prosím,prosím
dík
avatar Re: ostrov Šolta
30. 11. 2012 22:07
pošlu v pondělí mám to v pracovních mailech
Re: ostrov Šolta
16. 05. 2016 11:45
Dobrý den, hledám nějaké novější informace o Šoltě. Mimo tipy na pěkné pláže atd. mě zajímá, zda existuje nějaké pravidelné lodní spojení na ostrov Brač.
Děkuji za případné informace.
Solta
22. 07. 2017 17:39
Přesunul jsem se z Hvaru na Soltu během té vichřice,která rozfoukala ten obrovský požár u Splitu. Šolta je blízko Splitu a jezdí tam velký trajekt,takže je dostupná a je tam logicky hodně lidí.Ale rozprostře se to a působí to příjemné ospalým dojmem. Trochu to připomíná Peljesac z dřívějších dob. Na cyklistiku MTB naprosto super destinace,spousta makadamu i vedlejších asfaltek a provoz i převýšení je oproti Hvaru minimální. Koupání ale stojí za prd alespoň podle mých kritérií.Byli jsme ubytováni v Maslinici,je to kouzelné místo vyhledávané jachtaři,ale pláž je umělá z navezené jemné ostré drtě ve které jsou i malé kousky cihel, nicméně scenérie s malými ostrůvky je opravdu kouzelná a trochu připomíná příjezd k Lastovu. Díky kolům jsme samozřejmě nakonec objevili i pískové či oblázkové plážicky ,ale zaneradene popelem z požáru a jiným svinstvem. Případně byly oblázky obleptane zeleným slizem,no není to Hvar. V létě už jsem nepojedu,ale na kola na Velikonoce nebo na dušičky bych se sem vrátil velmi rád.Pokud to mam shrnout,Šolta je příjemné a klidné místo až na to koupani-doporucuji
Re: Solta
22. 07. 2017 20:24
A co je to ten "Solta" ??

Prosím moderátory o sloučení
Re: Solta
24. 07. 2017 07:22
Vyhledavac mi na dotaz Solta nevyplivnul zadne vlakno, takze jestli tady je, tak jsem ho nenasel
Re: Solta
24. 07. 2017 07:38
Možná by pomohlo napsat do vyhledávače "Šolta" s háčkem nad S smiling smiley
Re: Solta
24. 07. 2017 13:03
Mozna jo, ale ja to neumim. Klavesnice na tabletu ma ktere jsem to psal v Choratsku diakritiku nema a to co se tam s hacky a carkami objevuje je nejaka automaticka oprava, kterou bych naopal velmi rad vypnul, protoze to svevolne meni cela slova, takze text ztraci smysl. Navic slusny vyhledavaci algoritmus si s chybejicim nabodenickem kazatele Husa poradi, alespon kdyz dam Solta do googlu, tak problem neni. A mam pripominku i k prihlasovani. U normalniho mailu nevadi, kdyz jsou ve jmene velka pismenka, mne to automaticky na tabletu da prvni velke. Na techto strankach to vadi, takze jsem si kvuli tomu zbytecne menil heslo. A co se tyce psani bez diakritiky, jsem tak zvykly od dob pocatku netu, protoze v te dobe ruzne kodovani Latin2 Kamenickych apod. delaly takovy nekompatibilni hokej v textech, takze si myslim, ze i bez tech ocasku nad pismenky je to stale jakztakz srozumitelne. Jinak to samozrejme slucte a zaradte kam prispevek patri.
...
Jsem zde dlouho, mival jsem zde kdysi hodne prispevku, pri nejake generalce vsechny stare zmizely, takze ted uz prispivam jen sporadicky, prijel jsem, takova byla cesta, tam se mi libilo a informace uz nedavana uplne konkretni, protoze peknych mist je malo a jsou pekna i kvuli tomu, ze tam neni tolik lidi a v dobe internetu si kazdy dohleda dalsi v pripade zajmu. Posledni i moje fotky proto zde uverejnene jsou vic nez 10 let stare. Ale i presto si myslim, ze prispevky uzitecene pro ostatni jsou.
...
A mimochodem nebetycne mne nasralo, ze prispevek pozar, ktery jsem napsal se zahadne ztratil. Pak jsem zjistil, ze vlakno OSTATNI je neverejne a navic to nekdo premistil do vlakna chorvatsti hasici.To rozhodne nebyli zadni hasici ale pozar srovnatelny s nasi tisiciletou povodni. Chvili to vypadalo, ze zacne horet i mesto Split. Vichrice ohen rozfoukala a nemohla litat hasici letadla. Domaci plakala pred odchodem do kostela, kam se sli modlit, aby pozar skoncil. Jeji sestre shorel barak a dve auta. Dva dny byl citit kour, podle fotek z vesmiru pas koure zasahoval temer k Italii. My ho meli navecer nad hlavou a sli se schovat do baraku, protoze z cerneho nebe na nas padal popel a to jsme byli 25km od pozaru. Horelo 4500 hektaru a drobne zatoky na ostrove byly zanesene popel, ohorelymi listky a vetvickami. Noviny psaly clanky typu Inferno a v chorvatske televizi byly zabery pekla. Na netu muzete najit zabery z dronu, jak uz je to ohorel mezi baraky na kraji Splitu a to jim chytla i 50 let stara netridena skladka. A vy pej hasici. Chapu, ze lidi se nesmeji strasit, ja si ale naopak myslim, ze jo at si daji pozor. Ta shorela na auta na Peljesaci u Trsteniku pred tremi lety maji totiz na svedomi Cesi a jejich grilovani. Kdyz myslite tak tedy hasici a ne pozar aby ten svet zustal ruzovy a bez mracku-takhle to vypadalo

avatar Re: Solta
24. 07. 2017 14:39
Tož by bylo dobré, požádat moderátory, aby Soltu přepsali na Šoltu. Rozhodně by to bylo pro všechny srozumitelnější a každý by věděl, o čem je řeč. A jistě by to rádi udělali.
Re: Solta
24. 07. 2017 18:26
Jinak forum mam rad i proto, ze Hvar a zije to tu. Neni lepsi misto v Chorvatsku a to jsem byl skoro za ta leta vsude a na Hvaru uz sedumkrat. Mali Losinj, Cres,Krk,Pag,Rab,Vis,Vir,Pasman,Ugljan,Vrgada,Korcula,Mljet,Lastovo,Solta a samozrejme jeste mam zamilovany Peljesac a pobrezi mam taky skoro cele, tam je asi nejhezci makarska riviera, samozrejme az na ty davy lidi. Kdyz jsem rikal domacimu, ze jeste jedeme z Hvaru jeste na Soltu, tak rikal Eh Solta... Na co Solta, pristi rok misto toho zustanete na Hvaru o tyden dele. No ja ale vim, ze mi chybi jeste Brac a Dugi otok, aby mela dusicka pokoj. Skoda, ze uz je po dovolene a Dusicky jsou tak daleko...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (24. 07. 2017 18:27).
avatar Re: Solta
24. 07. 2017 18:57
... škoda, že Vrgada na Forum nepřispívá víc ... znám jeho fotky z Istrie, Pagu, Hvaru, Šolty ... a jsou kouzelné ...
navíc jsou mezi nimi kromě kvalitních krajinných scenerií i špeky, které by se hodily nejen do cestopisů ( zamilovaný medvěd s medvědicí smiling smiley )
... osobně by mi v příhodách a článcích nevadily ani ty háčky a čárky ...

smileys with beer
avatar Re: ostrov Šolta
24. 07. 2017 19:43
Sloučil jsem téma se stávajícím.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.