Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mostar

Autor pedro111 
avatar Re: Mostar
23. 07. 2015 19:37
Re: Mostar
24. 07. 2015 22:52
My parkovali těsně u mostu, ale nechali jsme se "natáhnout". Vjeli jsme na nějaký plácek, maník vše organizoval, vč. dost obtížného zaparkování z důvodu nedostatku místa a poté chtěl 10 Eur. Což je nehorázná zlodějna, ale už jsem neměl sílu z tama odjet a hledat něco jiného. Přitom jsem si později všiml, že automaty chtěly necelé 2 KM za 2 hodiny stání. Poučení pro další, co se chystají do Mostaru.
Re: Mostar
25. 07. 2015 08:51
Karel M. - chystáme sa. díky thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Mostar
18. 08. 2015 10:20
tak už máme návštevu Mostaru tiež za sebou. Bohužiaľ som nemal tie ich marky ani euro pri sebe a bol problém. Parkovať sa dá v uličkách všade, ale sú tam automaty. Keď som vošiel , kde bolo označené parkovisko, hneď pribehol miestny mladý mafián a chcel po mne eurá a o kunách nechcel ani počuť, tak som sa trošku točil až som prešiel na druhú stranu a zaparkoval na vačšiom platenom parkovisku u nejakého hotela ul. Brace Brkiča, kde som vopred nahlásil obsah meny, ktorú mám pri sebe a nebol problém. Z toho parkoviska sa išlo dlhou rušnou ulicou Brače Fejiča s obchodmi až k starému mostu. Celkovo zdržanie v Mostaru 2 hod.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Mostar
18. 08. 2016 08:47
Na základě informací z tohoto fóra jsme 10.8.2016 odpoledne zaparkovali na tomto parkovišti.
Parkování zdarma omezeno do výšky vozidla 1,85 m takto: parkování v Mostaru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (18. 08. 2016 19:37).
Re: Mostar
21. 08. 2016 22:01
Díku tomuto fóru jsem parkoval na tom samém parkovišti. Na "bazaru" se dalo platit i HRK, kdy kopeček zmrzliny stál 4 kuny.
avatar Re: Mostar
30. 08. 2016 00:20
My vjeli na prvni parkoviště, co jsem nasel ale bylo plno. V tom přijel klučina na kole a ať jedu za nim. Projel jsem parkoviště a vjel na další a z něj zas na další. Tam si me převzal nejakej holohlavej týpek a našel mi peknej flek. Vylezu z auta, jdu k němu a on ze muzu platit v kunach. To se mi hodilo, eura jsem utracet nechtěl a jejich marky jsem nemel. Říkám kolik? 200kn odpověď. Ja myslel, ze jsem blbě rozumel. Tak znova... kolik? Opět 200kn. Říkám ze to je vtip, ne? On ze to mam na cely den. Ja ze nechci celej den ale půlhodinu. Tak pry 100kn. Říkám ze dam 50. Pry 100 na pul dne. Ja opět ze chci pul hodinu, co tu na moste budu dělat pul dne? Blbe se podíval a souhlasil. Dal jsem mu 100kn, menší jsem nemel, to bylo vtipný. Ještě ze mi vrátil nazpátek. Takže tak, nenechte se okrást. To jeho parkoviště bylo skoro plny, jestli mu to ostatní dali, tak potes
avatar Re: Mostar
21. 08. 2017 23:13
Mostar.

Mostar ráno:

[www.youtube.com] [www.youtube.com]

Cestou zakoupen výborný med z granátových jablíček a totosmiling smiley: [www.olx.ba] Ubytování se super snídani - doslova "domácí švédský stůl". Opravdu super hostitelé, hned po příjezdu nachystána domácí limonáda - a přitom ponechávali naprosté soukromí. Moc se mi tam líbilo. Ještě vám musím napsat o tom ubytování. Bydleli jsme asi 100 metrů od centra. Paní nám něco říkala o tom, že dříve tam bylo náměstí, a teď jsou tam pomníky. Nějak jsem tomu nevěnovala moc pozornosti - jak člověk unavený dojel. Pak jsem vyšla na rozlehlý balkon - a pochopila. Vždyť bydlím v podstatě na hřbitově. Zajímavé je, že mě to vůbec nevyvedlo z rovnováhy...a spokojeně jsem pak v noci spala - jakož i ostatní. Doma bych se hrozně u hřbitova asi necítila zrovna dobře, a tam - jakoby nic...Kdybych jela znovu do Mostaru, vyberu si zase tento apartmán...

Tady jsou vidět ty pomníčky: [www.youtube.com]



Mostar večer:

[www.youtube.com]

Večer byl rušnější - ale vnukům se to líbilo. Taková příhoda. Jak jsme se tak procházeli - šla proti nám paní celá zahalená - to nejvíce utajené oblečení s mřížkou na očích - teď si nevzpomenu na jména těch stupňů utajení - s mužem. Aniž bych mohla nějak zareagovat - vnuk k ní přistoupil a říká: Ty jsi nindža? A ten muž vedle ní říká - ne, chlapče, to je muslimka. A vnuk odpovídá: Ale vypadá jak nindža... No, žijeme...smiling smiley Ale všude jsme se setkali jen s velice milými lidmi - tak moc na Mostar vzpomínám...
Zdraví smiling smileyR.
Re: Mostar
22. 08. 2017 10:56
Rero moc pěkný ,zase trošku jiný pohled na Mostar. Nikdy jsem tam nebyla ,takže každá podívaná je žádoucí. Líbí se mi to ranní světlo ,které je jiné než později. Bylo to kamerováno přímo z ubytování ?
Taky jsem se zároveň pokochala i jinými videi nejen z Chorvatska. Moc fajn.
avatar Re: Mostar
23. 08. 2017 21:16
Vranko, děkuji. Ne, nebylo to točeno z balkonu, byly tam totiž stromy, které stínily výhled. Mám to někde na fotkách - ten výhled, ale k fotkám jsem se ještě nedostala. Ale jen jsem vyběhla před apartmán...a točila - ty pomníčky.

Kousíček od Mostaru [www.google.cz] - Blagaj: V tom vedru jsem si uvědomila - jak vzácná je voda...tak aby se vám dobře spalo smiling smiley Zdraví R [www.youtube.com]
Re: Mostar
23. 08. 2017 22:14
Blagaj jsem take navstivil a muzu rict, prijemne misto smiling smiley
avatar Re: Mostar
26. 08. 2017 09:32
Ano, Mostar je uchvatny. Pred par lety jsme vlackem projeli velmi pekna mista. Letos jsme si opet udelali vylet prave do Mostaru. To co mi v samotnem centru u mostu vadilo, tak byly zebracky, ktere byly doslova otravne. Ale jinak doporucuji. Mostar stojí za navstevu.
avatar Re: Mostar
26. 08. 2017 13:06
Ano, souhlasím Mostar je úchvatný. Letos jsme ho po pár letech zas navštívili zas, ale lidí je tam čím dál víc nebo aspoň nám to tak připadlo.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Mostar
26. 08. 2017 20:11
Já byl v Mostaru loni a byla tam fůra čechů.Je to pěkné staré město most je zvláštní a hodně kluzký:-),ale nijak zvlášť mě nenadchlo.Parkoval jsem zdarma někde tady [www.google.cz] Mnohem víc se mi líbil Kotor v MNE,zvláště pokud vylezete nahoru nad město na pevnost,tak je nádherný výhled na Boku Kotorskou.
avatar Re: Mostar
17. 09. 2017 20:36
Ahojtesmiling smileyR.

Byla jsem v Mostaru i Kotoru. Já se tak nějak vyhýbám porovnávání různých míst - protože každé místo má svou auru, klíma, historii - a svým způsobem je to neporovnatelné, neměřitelné a jedinečné. Ale co mohu doporučit - vzít si na daném místě vždy alespoň jeden nocleh. Je to úplně o něčem jiném - pozorovat místa, lidi, život atd. ráno a večer - kdy jsou tam jen místní a ubytováni turisté - než přes den - kdy se tam nahrne na otočku výletně hodně lidí. Ta atmosféra daného místa se pak dá "uchopit a prožít" zcela jinak.

Cestou do Mostaru/asi 50 km od Mostaru/ - super zastávka na jídlo /velmi levné a velmi dobré/ a odpočinek a "opláchnutí" u Neretvy:

1. [www.youtube.com]

2. [www.youtube.com]
avatar Re: Mostar
18. 09. 2017 14:26
avatar Re: Mostar
23. 09. 2017 20:50
Rosmarinko, děkuji.

Koukněte, právě nyní byly závody ve skoku z mostu v Mostaru. Super. [video.aktualne.cz] Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: Mostar
19. 01. 2018 07:28
Dobré ráno. smiling smileyR.

Mostar.

Tak takový výhled z apartmánu jsme měli z prostorného balkónu v Mostaru - večer a ráno.



Večer byl Mostar "živé město" [www.youtube.com] s hudbou v uličkách atd. - ale musím říct - že pouze ta křesťanská část po jedné straně mostu - v druhé části Mostaru bylo větší ticho.

avatar Re: Mostar
25. 01. 2018 08:03
Dobré ráno - a teď ránosmiling smiley v Mostaru: [www.youtube.com]



Takový klídek a pohoda - ale nedávno jsem četla, že v Mostaru provedla policie velkou "šťáru" - a zabavila spoustu zbraní a výbušnin. Jo, "pod svícnem bývá často tma".
Re: Mostar
25. 01. 2018 14:03
Rero,jako pokaždé od tebe obdivuhodné.Je mi jasné,že při své skromnosti jsi zaznamenala kousek za dolní částí mostu
po levé straně ,vynikající zahradní restauraci,kam dívky v tamních krojích vábí kolemjdoucí na vskutku vynikající mňamky.
Možná z cudnosti,jsi zde nezveřejnila foto jisté cedule vztahující se k výše uvedenému fotu s názvem restoran,kde s druhé strany na dřevěném plotě je tato umístěna a kde je napsáno cosi o podávání alkoholických nápojů.A já vím,že i ty víš.
avatar Re: Mostar
25. 01. 2018 16:08
Ahoj Vašku. Tak o té restauraci za mostem vím, původně jsem se tam v té zóně chtěla ubytovat, ale pak jsem vzala tu nabídku levnějšího ubytka skoro o polovinu v té druhé půlce historického jádra Mostaru - a fakt nelituji - super. Ale vůbec nevím, co je na té tabulce - jak píšeš z druhé strany Restoran - na plůtku. Můžeš prozradit? Fakt jsem zvědavá...na Tvé postřehy. Já jen po ránu - jak je to předposlední foto - a dole ty deštníky - tak jsem tam nakoupila domácí alkohol a med - ale domůsmiling smiley Jinak jsem byla fakt ráda, že jsme tam byli po ránu a později odpoledne a večer - nejen kvůli lidem - ale bylo taky děsné vedro - 45 stupňů přes den. Dovolené v roce 2017 - druhá půlka června - a pak prvín půlka srpna - bych taky mohla nazvat "Jak přežít vedra"smiling smileyR.
Re: Mostar
25. 01. 2018 18:52
Rero ,abych nebyl osočován,tak jen volný překlad-v restauraci se nepodává alkoholické PITÍ no a když to přeložíš....
Máš pravdu,loni i koncem srpna strašná vedra,ale útěcha je ta,že stále ještě zakrajujeme v podobě slabounkých plátečků
telecí pršut ze Sarajeva,zde pod názvem suho meso.
avatar Re: Mostar
26. 01. 2018 12:39
Tak po gurmánské snídani ještě poslední zamávání Mostarusmiling smiley...



Dnes musíme dorazit do Stonu - ale ještě předtím Blagaj. [www.youtube.com] Vedro ve vnitrozemí je obrovské - zvláště - když dojíždíme do Blagaje kolem poledne. Po prohlídce usedáme k pitnému režimu v restauraci u vody - jakož alespoň částečně namáčíme nohy ve vodě. Naštěstí už jsme odolní po přežitých vedrech v červnu na Korsice - a dětem to ve stínu stromů nevadí ... Jinak ceny všeho jsou tam vyšší než v Mostaru - takže velká žízeň vychází v restauraci dost draze pro větší skupinu.



Myslíte si, že znakem bohatství je dobré auto, byt atd.? Asi ano, ale po návštěvě Blagaje jsem objevila ještě jeden znak bohatsví u Arabů. Bylo to jejich jídlo v restauraci. Což o to, hovězí steak je celkem normální, ale ještě nikdy jsem neviděla do něho zapíchnutou tak vysokou špejli s barevným ovocem - řekla bych odhadem asi tak 70 cm. Naštěstí jsme byli po velmi bohaté snídani - a tak nikdo "nekňoural" že má hlad - a tak jsem měla čas jen na přemýšlení... o životě.



My jsme si pak cestou nakoupili tady...smiling smileysmiling smileysmiling smiley


avatar Re: Mostar
21. 08. 2019 16:54
Zdravím smiling smileyR.
Tak v roce 2017 jsme byli v Mostaru a letos - 2019 - zase. Protože jsem chtěla více poznat BiH - spali jsme v Jajcích, pak 1 noc v Sarajevu - a nakonec opět v Mostaru. A byla jsem super spokojena. A tak letos video více autentické - zvukověsmiling smiley.


[www.youtube.com]

PS. Jo, a ten konec - to není žádná katasrofa - jak se mi smějí mé děti, ale jen jsem večer/ z 2.8 na 3.8. 2019/ koukala směrem k moři - co nás tam tak asi čeká - ale nakonec bylo celou dobu krásně...smiling smiley

A mimochodem, nevíte někdo náhodou, proč nefunguje Jpeg?
Re: Mostar
09. 09. 2019 13:08
Tak mi také- zase,po roce vynucené pauzy.2.9. po poledni,na cestě do Sarejeva,takže jen nakrátko ,ale zato bez úmorného vedra,kterého jsme si užili tam nížeji až moc.Atmosféra,půvab,co dodat.Jen jsme byli nuceni vynechat vábení do již zmiňované restaurace na konci mostu-důvod prostý.V městečku Široki Brijeg jsme se v malé restauraci kulantně řečeno trochu naobědovali,tedy na talíři a v míse nenechali žádné zbytky.Znalí vědí o gastronomii v BIH své.A trocha údivu-byl jsem v domění,že hoši skáčí z mostu v plavkách a po hlavě,opak je pravdou.V neoprenu a po nohách.A jen tak mimo,nevěděl jsem,že pršut-suho meso-se dělá i z kozího masa.Kdo nevěří,ať si zajede do Sarajeva,své zasoby doma si pečlivě pohlídáme.Když tak jen přičichnout.Tentokrát už jsem schopen dodat adresy již zmiňované prodejny i pražírny vynikající kávy.
avatar Re: Mostar
09. 09. 2019 20:54
Tak ještě pár momentek - Jajce a Sarajevo.
V Jajcích - taková zvláštnost. Bylo tam strašně moc Optik. Vždycky - něco - kavárna - Optik atd. Celkově BiH - paráda.


[www.youtube.com]
Re: Mostar
08. 08. 2021 19:08
Nezkoušel letos někdo výlet do Mostaru? V době covidové asi problém, co? Uvažuji okouknout v září.
avatar Re: Mostar
08. 08. 2021 21:33
Michale, projel jsem bezproblémově přes celou Bosnu do Žuljany... zítra přejíždíme do Pisaku...
Uvidím podle načasování, možná to výletem přes Mostar bude nejrychlejší trasa thumbs up smiley
Re: Mostar
12. 08. 2021 07:04
V Mostaru jsme se stavovali 9.8 pri ceste ze Sarajeva dale do Dubrovniku. V pohode zdarma zaparkovano vedle Frantiskanskeho klastera, ve starem meste mraky lidi. Na hranicich BiH zadny problem, chteji to same co Chorvati (OP a covid pasy).
Re: Mostar
13. 08. 2021 08:18
Pánové díky. Předpokládám, že v druhé půlce září tam tak narváno nebude. A to parkování by mne zajímalo. Šlo by upřesnit? Výše jsem se dočetl pár parkovacích habaďůr od místních, nerad bych se s něčím podobným setkal, jsem na to dost citlivý a poznat jejich ubytovací erár bych neradsmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.