Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mostar

Autor pedro111 
Re: Mostar
30. 08. 2013 16:33
Romans,z Dubrovníku je to přímo na Sarajevo,z Č.Hory myšleno z Kotoru, jsem před léty to jel přímo nahoru až téměř pod Sarajevo po slušných
asfaltkách,ale není to na nějaké závodění a to samé platí,když uhneš na Podgoricu a Nikšič,což má být jaksi hlavní silnice.Hledáte-li trochu romantiky,staré Sarajevo -Baščaršija vyžaduje celý den a doporučil bych i hodiny noční
Re: Mostar
05. 09. 2013 22:53
V Mostaru jsme byli dnes.
Na celnici prověřování všeho,i kontrola čísla na karoserii. Tam to nevadilo, ale zpět nás již bylo víc a tak se trochu čekalo. Ve městě jsem podle doporučení někde na internetu hledala vysokou věž kostela a u toho je parkoviště. Osobní vozy platí 1 euro na celý den. Je tam možné platit i kunama a jejich markama. Vrací ve měně jakou si řeknete. Když jsem se ptala, zda to opravdu je na celý den, tak mi pán řekl, že by bylo nekřesťanské chtít víc. Mají tam za úplatu i super záchody. Ve starém městě jsme byli i s dvouletou holčičkou asi za 2 minuty. Zmrzlina tam stojí 4 kuny asi všude. Taxíky, které jsme cestou potkali mnohokrát, jezdí v přepočtu za 12 Kč na 1km( alespoň tak mi to snad říkal partner).
Cestou zpět do Gradače jsme navštívili Vodopády Kravice (Vodopadi Kravica). Projede se Počitelji, tunel a potom je město, které je asi také Počitelji až na semafor, tam vpravo na Ljubuski. Stále podle cedulek na Ljubuski ( několikrát vpravo), od semaforu se jede asi 20 km až se projede Studenci a tam hnědá cedulka s obrázkem vlevo. Potom se musí nahoře parkovat. Za to lze platit eurem, markou i kunama. Pokud má na vrácení, tak vrátí. Já platila 16 kun. Pár metrů se jde a tam u schodů vybírají a dostaneme vstupenku. Před námi to kolega čech uhádal na platbu v eurech. O kunách nechteli ani slyšet, že jsme v jiné zemi a ať to respektujeme. Dospěláci1 marka ( na eura to je ale také 1 euro), děti polovic. Za dvouletou nic nechtěli. Lze jet autem i níže na kempování. Zda budete stanovat či ne, je asi jedno. Na cedulkách píší 5 euro na den. Jinak nevím jak nevím jak ta auta pustili. Je tam zákaz vjezdu.
zpět se lze vrátit stejnou cestou nebo u výjezdu pokračovat na Ljubuski a jet přes jiný přejezd. Víc nevím, nejela jsem, leč jsem to nevěděla dříve.
Re: Mostar
05. 09. 2013 23:05
Letos jsem byl v Mostaru 3x, ale na vodopády jsem nejel,byl jsem tam ji mnohokrát. Loni jsem poprvé platil za parkování, ale vstupné nikdy.To je asi něco nového.
Re: Mostar
06. 09. 2013 19:20
Já byl letos v Mostaru taky a za parkování neplatil nic. Parkuju na parkovišti zdarma a naproti je hospoda ,takže je dozor na auto. Po cestě zpět jsem se zastavil na Kravické jezera a nikdo po mě nechtěl nic dokonce jsem parkoval dole. Byl jsem tam v červenci
Re: Mostar
06. 09. 2013 21:22
U vodopádů Kravica jsme byli letos 3.8. a za vstup nikdo nevybíral. Ale myslím, že by lidi byli ochotní zaplatit i mnohem víc, než jedno Euro.
Re: Mostar
10. 09. 2013 09:41
V Mostaru jsme byli v sobotu 24.8.2013. Přijeli jsme tam kolem 16:30 a odjížděli jsme kolem 18:30. Parkovali jsme u jakéhosi hotelu bilé barvy, chůzi cca 5 minut od starého mostu a města. Parkovné tam vybíral člověk, za dvě hodiny chtěl 16 kun. Na zmrzlinu jsme narazili, ale paní byla poměrně nepříjemná a zřejmě jsem se nechal ,,nachytat" neboť za 2 kopečky chtěla 2 eura, kuny nechtěla, divil jsem se, ale vidina zmrzliny byla větší, než se handrkovat. Jinak vše ok, v obchodě platba kartou, vše v pořádku. Ani tam nebylo moc lidí, na to, že byla sobota, byli jsme mile překvapeni.
Re: Mostar
11. 09. 2013 10:05
no ahoj co se týká těch vodopádů kravica.. tak jsem tam byli letos 2.9. a parkoviště 2eura přijeli jsem kolem poledne docela prázdno.. když jsem se vraceli asi v 16h tak proti nám hrozně důchodců z itálie.. a nad schody vybírali asi vstupné... ale cizincům se moc nechtělo platit.. takže nevím jestli to nejsou jen nárazovky.. aby vybrali nějaké peníze.
Re: Mostar
11. 09. 2013 11:48
Asi je to nárazové.
Byli jsme tam 15. nebo 17.7 2013 a vše bez poplatků , lidi tam bylo habaděj.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Mostar
07. 10. 2013 15:19
Tip na výlet - nejenom Mostar yawning smiley


Krásy Hercegoviny
avatar Re: Mostar
07. 10. 2013 15:38
Nechci odrazovat ani jitřit historii, ale tak to bylo a asi pořád ještě je i když nádherný Mostar jako takový je a snad i do budoucna navždy zůstane Balkánským fenoménem..hlavně pro turisty Kdyby jen turisté věděli
avatar Re: Mostar
25. 10. 2013 08:53
Ahojtesmiling smileyR.

BiH:

Panorama Mostar: [www.mostarpanorama.info]

Panorama Sarajevo: [www.sarajevopanorama.info]

Panorama Medjugorje: [www.medjugorjepanorama.info]

Panorama Neum: [neumpanorama.info]
/
Re: Mostar
25. 10. 2013 16:44
Rero, puno hvala za vynikající příspěvek,srdce rvoucí vzpomínky,protože jen kdo nebyl,neviděl,neví...a tak jen alespoň pro mě zbývá,těšit se,že příští rok zase,ale ne jen na skok,to je nutno pomalu vstřebávat.Naplávováno to jest,škoda jen,že z plánu je třeba definitivně odepsat hotel
Plavi Horizont v Tivatu o jehož osudu rozhodli princové z jisté bohaté zemičky.
Re: Mostar
16. 07. 2014 15:14
Zdarvím všechny příznivce Chorvatska, poradí mi prosím někdo kudy nejlápe jet z Makarské do Mostaru na výlet?? A kde v Mostaru zaparkovat?? Díky
Re: Mostar
16. 07. 2014 15:21
Po hlavní směrem na jih. Přes Metkovič. Dle značení. Nezapomeň si pas a zelenou kartu.
V Mostaru se dá parkovat kousek naproti červené pumpy směrem od příjezdu. Parkování za rozstříleným hotelem. A nebo kdekoli, kde máš značku parking. Záleží kdy tam budeš, jakým autem se kam vejdeš a jak si v dané situaci poradíš. Dá se parkovat kousek od mostu. Mostar totiž není tak velký aby jsi z toho musel mít strach. Tak pěkný výlet. smiling smiley
avatar Re: Mostar
16. 07. 2014 19:22
4 ivos

Z Makarské směrem na Dubrovník. U Ploče pak odbočka na Metkovič vlevo. Dobře značeno, stačí jen sledovat směrové značky. Cestovní pas nepotřebuješ, stačí ti občanský průkaz. Zelenou kartu, ale kontrolovali. My parkovali u muslimského hřbitova, asi 500 od mostu u hlavní příjezdové silnice. grinning smiley V Metkoviči doporučuji zastávku v Super Konzumu na nákup. yawning smiley
Re: Mostar
27. 05. 2015 15:03
....ako je to s platbou v BiH...konkrétne v Mostaru napr. za parkovanie?...nebude problém euro?
...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Mostar
27. 05. 2015 15:33
foco: nebude problem, eura, kuny, dolary, udáš vše :-) my jsme si tam vystačili s éčkama, ale uz se nepamatuji, jak mi vydávali zpátky. A tam, kde šlo platit kartou jsme platili kartou.
Re: Mostar
27. 05. 2015 16:16
Parkoval jsem na tomto plácku a zaplatíš pomalu i v korunách :-))

[www.google.cz]
Re: Mostar
27. 05. 2015 17:16
....díky, díky za rady thumbs up...aspoň nemusím behať po zmenárňach grinning smiley...kuny a euro máme určite...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Mostar
28. 05. 2015 11:49
Filhou, taky jsme loni parkovali na tomto plácku.
Re: Mostar
28. 05. 2015 12:59
Vypadalo to tam jak na stavbě, ale byl tam nějakej maník a dokonce vyjel účet z kasy. Cca 4 hodiny myslím za 2,3 eura.
Re: Mostar
18. 06. 2015 16:18
My parkovali tady google za 1 € na celý den. Je to sice dál od Old Town, ale u prkoviště je i veřejné WC.
Re: Mostar
18. 06. 2015 17:20
rodajz ..ďalší dobrý tip...asi tam zakotvím..vzdialenosť docela dobrá thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar
mdr
Re: Mostar
18. 06. 2015 17:49
My jsme parkovali loni s autobusem za kostelem sv. Petra a Pavla, tam je to placené, ale pro osobní auta je parkoviště i na rohu před kostelem (roh Bulevar a Franjevačka) a tam jsem nikoho vybírat neviděl.
[goo.gl]

Eura berou prakticky všude, v centru Mostaru vydají i eura, ale například v restauraci kdesi ve vnitrozemí mi vydali v těch jejich konvertibilních markách, které jinde než v BiH nepoužiješ.
Re: Mostar
18. 06. 2015 18:04
my tam byli teda již před 2 lety, ale problém s placením jsme neměli. Ve vetších obchodec a na benzínkách kartama a stánky a podobně to měli všecno v jednoduchých počtech 1€=2KM(konvertibilní Marka)=7 Kuna. Po domluvě vraceli buď v € nebo v Kunách. neměli s tím problém. Vše teda u turisticky atraktivních míst jako Mostar a ještě jsme se cestou zpět stavili na Kravických vodopádech Google-Kravica tam taky vstup a občerstvení ve stejném přepočtu.
Re: Mostar
19. 06. 2015 09:55
Loni při návštěvě vodopádů Kravica asi výběrčí měl dobrou náladu, jelikož mi ukázal kde mám nechat auto a ani jsem nic neplatil..:-)
Re: Mostar
06. 07. 2015 14:52
poprosil by som forákov, ktorý navštívia Mostar, aby podali nejakú recenziu o mieste...vieme čo sa deje v Európe s uprchlíkmi, tak či bude návštěva mesta bezpečná confused smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Jm
Re: Mostar
07. 07. 2015 15:57
V Mostaru jsem byl asi před 10dny. Navštívili jsme most ,prošli se po okolních uličkách, lidí plno, žádné utečence jsem nezaregistroval.
Za parkování ve středu města jsem platil 2Eura. Jel jsem trasu Brno, Pamhagen, Keszthely, Barcs, B.Luka, Jajce, Mostar- Pelješac.
U B.Luky 2x měřili, i místní dodržovali limity přes obce. Spali jsme v kempu kousek za B. Lukou ve vlastních stanech, cena za přespání 10Euro.
Celou cestu jsem žádné utečence nezaregistroval.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jm (07. 07. 2015 16:00).
Re: Mostar
07. 07. 2015 16:44
Jm - dík za prvú reakciu/recenziu thumbs up...na dovolenku ideme až v auguste a to je ešte veľa času čo sa može po...ť

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Mostar
08. 07. 2015 18:20
Mostar dnes odpoledne 42°C ve stínu - docela mazecdrinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.