Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mostar

Autor pedro111 
rj
Re: Mostar
30. 06. 2013 15:32
Na ulici Gojaka Vukovića je parkoviště za poplatek 2 KM za hodinu, na mapě je vidět, vedle penzion Anri. Ale jezdíme mimo sezonu, tak nevím, jak to tam vypadá o prázdninách.
Re: Mostar
30. 06. 2013 15:35
Parkoval jsem 50 metrů od mostu ve slepé ulici, na niž jsem sjel z ulice Maršála Tita.Ulice pokračovala skoro až k mostu a tam končila.Nic jsem neplatil a místa tam bylo dost i v srpnu.Ulice Maršála Tita je rovné pokračování E 73 podél řeky. Od sjezdu asi 2.5 km a tlačit se v levo do kterékoli ulice.
avatar Re: Mostar
30. 06. 2013 18:32
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (25. 10. 2013 18:04).
Re: Mostar
01. 07. 2013 23:14
takže, my byli v Mostaru včera, přejezd z Podaci do Mostaru vpohodě, parkovali jsme v jednosměrce cca 200metrů od mostu, Most, mešity atd vše krásné... jenže cesta zpět přejezd přes BiH celnici vpohodě ale na HR celnici stop, občanky, zelenou kartu, techničák, řidičák, auto bokem. Vše kontrolovali asi nějak přes pc, internet či co možná 15 min, pak přišel celník, důležitý jak nevím co, otevřít všechny dveře, všichni z auta ven, prolezl kastlíky v autě, přihrádky ve dveřích, mrknul pod gumvé koberce v autě, otevřel jsem kufr, prolezl kufr, lékárničku, obal s rezervou, pojistky, žárovky.... ale měli jsme v kufru pytlík s léky - ibalgin, nurofen, tantum verde, nějaké obinadla, náplasti a takové ty běžné věci. Oči se mu rozsvítily, chnaplnul sáček a letěl do budky, dobrou půlhodinu tam byl, pak přiletěl, začal kufr znova kontrolovat, znova celé auto prolezl... přítelkyni kabelku, igelitku se suvenýry z Mostaru-- nenašel nic... síáček vrátil zeptal se kam a odkud jedeme... a řekl OK hvala. připadali jsme si jako pašeráci kdoví čeho. Proč to bylo nevím, ale ztvrdli jsme tam asi hodinu a nic přijemného to nebylo. Proč tohle dělali netuším.
Re: Mostar
02. 07. 2013 08:10
kwik

Chtěl si to užít.
smileys with beer
Re: Mostar
02. 07. 2013 23:24
Je fakt ,že to bylo v 2008 ,ale zajel jsem až do centra a "píchl" to za takovou bytovku na ulici Kneza Domogoja. Zadarmo. Hned v sousedství stála patrně nejvyšší budova v Mostaru (asi bývalý hotel) rozstřílená na s....y. A i když v okolí těch domů pobíhala spousta cikánských dětí a výrostků, světe div se, našli jsme auto v pořádku. Staré město se svým staronovým mostem je krásné. Stojí to za to.thumbs up smiley
Re: Mostar
27. 07. 2013 11:31
rj napsal(a):
-------------------------------------------------------
Na ulici Gojaka Vukovića je parkoviště za poplatek 2 KM za hodinu, na mapě je vidět, vedle penzion
Anri. Ale jezdíme mimo sezonu, tak nevím, jak to tam vypadá o prázdninách.

My tady parkovali v sezónu a bez problémů. (Souřadnice pro navigaci: 43.33593,17.813459).
avatar Re: Mostar
01. 08. 2013 12:05
Mostar sme navstivili v sobotu 20.7., isli sme zo Zivogosce na Ploce, cez hranicny priechod Metkovic. Bosniacki colnici chceli vidiet aj zelenu kartu. Parkovali sme na platenom parkovisku za 1 EUR/hod blizko centra ul. Husnije Repca (43.338733,17.811164). Stary most a prilahle ulicky su pekne, ale za 2 hodiny tam nemate co pozerat. Dali sme si zmrzku, zasli do restauracie na cevapcici a pljeskavicu. Platba v EUR a Kunach, ziadny problem. Platba kartou v restauracii problem bol. Chceli iba hotovost. Kupili sme najake suveniry (satka, vodna fajka, figovy med, mandarinkovy liker).

Hned pri parkovani sa nam ponukal chlapik na parkovisku, ze ak mame zaujem urobi nam prehliadku mesta, zabezpeci turecke kupele a ine. Odmietli sme. Na obidvoch stranach mosta zobraci s natrcenou rukou. Mostar staci vidiet jedenkrat, neviem si predstavit, co by ma tam viackrat prilakalo. Naspat sme isli cez hranicny priechod Mali Prolog, pretoze na priechode Metkovic boli uz rano kolony na ceste z Bosny do Chorvatska.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (01. 08. 2013 12:07).
Re: Mostar
02. 08. 2013 19:02
Figaro na Mali Prolog jsi jel z Mostaru na Čitluk a Ljubišky nebo přes Čaplinu? Já to mám v plánu příští týden
avatar Re: Mostar
03. 08. 2013 08:07
Išli sme smerom na Čapljinu a tam odbočili na Ljubuški. Aj keď ma navigácia stále posielala z Mostaru na Čitluk. Keďže neviem aká je stadiaľ cesta, nechcel som to riskovať.
Re: Mostar
04. 08. 2013 11:12
Figaro děkuji
Re: Mostar
14. 08. 2013 22:30
Kousek od Mostaru stojí za návštěvu klášter v Blagaji
jo
Re: Mostar
15. 08. 2013 08:09
Jižan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kousek od Mostaru stojí za návštěvu klášter v
> Blagaji

Není zcela optimální, zajíždět během cesty k moři do dalších a ještě víc atraktivních míst. To platí zvláště při cestě vnitrozemím, kde je trasa velmi zpomalena okreskami...
Ano, kdo jede na jih na delší dobu (tři týdny, měsíc...) si může různá místa vychutnat. Ale při dnešních týdenních "rychlodovolených" je škoda každé hodiny a minuty nestrávené u moře.
Člověk je schopen vstřebat jen určitou část dojmů za omezený čas. Kdysi jsem se pokoušel projet celé pobřeží od Istrie až po Ulcinj na jihu. Nešlo to, nakonec jsem trasu rozdělil na severní a jižní část. Protože v té době neuměly fotoaparáty zaznamenat datum a zeměpisnou polohu, nastal doma velký průzkum, ze které lokality některé obrázky pocházejí... Vše jaksi splynulo v jeden dojmový guláš.

Závěr: když jedete k moři na pár dnů, hupněte na dálnici a z Česka jste tam nejdéle po 16 až 18 hodinách jízdy (včetně zastávek).
Re: Mostar
15. 08. 2013 11:45
S tím až zase tak úplně nesouhlasím. Po týdnu na Hvaru jsme to vzali zpět přes Bosnu (vodopády Kravica, Počitejl, Mostar, Jajce), přespali jsme v Jajcích za cenu neprojetého chorvatského dálničního mýta a druhý den dorazili domů. Myslím, že ten zážitek den u moře bohatě nahradil...
Re: Mostar
15. 08. 2013 21:01
Bylo to v rámci výletu na dovolené a ne při cestě k moři. A když budu mluvit za sebe tak den u moře vyměním za prohlídku zajímavostí třeba v Bosně. Ze Zaostrogu to byl výlet do vzdálenosti 100 km a to se dá.
avatar
FAT
Re: Mostar
15. 08. 2013 23:15
Dovolenka je pre mňa čas strávený vylihovaním na pláži, výlety a zvlášť tie organizované s pevným programom beriem ako nutné zlo, ale výlet do Mostaru je niečo úplne iné. Je to skrátka iný svet, dýchne na Vás Orient a úplne iný život. Skrátka nebanujem. Tento rok sme konečne ten výlet zorganizovali. Už samotná cesta s prechodom do iného sveta je krásna. Bosna a Bosniaci mi pripadajú ako naši Cigáni. Nepotrpia si príliš na poriadok ale nie sú otravní. Hneď po odstavení auta na parkovisku nám ponúkli, že nám urobia sprievodcu a predajú mapu mesta. Že za nám vybavia premietnutie filmu o Mostare. Sprievodcu nepotrebujete, pohybujúci dav Vás dovedie na všetky potrebné miesta, mapu mesta dostanete zadarmo a film o rozbití mosta ide stále dokola a samozrejme vstup voľný. Skrátka, ak máte možnosť do Mostaru zájsť, neobanujete. Okrem histórie zažijete aj minijatúrny orientálny bazár a nakoniec sa môžete solidne najesť za dobrú cenu, pravda, ale bez bravčového mäsa.
Re: Mostar
15. 08. 2013 23:53
Po cestě do Mostaru jsem obědval ve městě Čitluk a tam bylo i vepřové. Ale máš pravdu,Mostar to je už jiný svět. A to neskutečné teplo. Větší jak u moře.
jo
Re: Mostar
16. 08. 2013 08:10
Romans napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tím až zase tak úplně nesouhlasím. Po týdnu na
> Hvaru jsme to vzali zpět přes Bosnu (vodopády
> Kravica, Počitejl, Mostar, Jajce... Myslím,
> že ten zážitek den u moře bohatě nahradil...

Jak si uspořádáme dovolenou, to je individuální záležitost každého účastníka zájezdu. Když se jezdilo výhradně "po staré", bylo těch zážitků daleko více - jízda trvala nejméně dva (tři) dny s přespáním na trase. Nebyla jiná volba. Dnes tuto cestu znovu objevuje mladší generace - a žasne. Za totality nikoho nenapadlo jezdit na Jadran jen a pouze na týden! Každý si vážil přiděleného devizového příslibu i doložky k pasu...
Jen znovu připomínám: k návštěvě atraktivních míst je třeba čas, spoustu času. Kdo ho má, ten má výhodu. Ale navštívit s vyplazeným jazykem nějakou lokalitu s tím, že mohu jen prohlásit "byli jsme tam", je přeci jen málo.
Re: Mostar
16. 08. 2013 10:46
Jasně, jak pravil ten důstojník v Černých baronech (nebo to byl Tankový prapor?) - záleží na vkusu každého soudruha. Pro někoho je dovolená odpočinek na pláži, já a někteří další raději šmejdí po blízkém i vzdálenějším okolí.
jo
Re: Mostar
16. 08. 2013 11:23
Je správné, že se neshodneme na způsobu prožívání dovolené. "Každej jsme nějakej" jak říká klasik (J.W). Vždy mě udivovaly dotazy typu: Kde jste byli a kde to je nejlepší? (Ano i zde na fóru někdo založil takové debilní téma!)
Abych jen neplácal obecně. My to řešíme tak, že je-li počasí nevhodné pro pláž, vyrážíme na výlety po okolí. Kdysi mnozí po příjezdu na místo činu zakryli auto plachtou a pneumatiky papundeklem a "trávili" dovolenou.
Ale i tak lze za vhodných okolností (časně ráno, nebo k večeru) putovat pěšky nebo autem po okolí. Bez auta a jeho aktivního využívání si nedovedu představit dovolenou...
Re: Mostar
16. 08. 2013 17:58
Romans,souhlasím s tebou
jo
Re: Mostar
19. 08. 2013 11:04
Jižan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Romans,souhlasím s tebou

Ano, předseda má vždy pravdu. Hlavně že jsme se dověděli, že v Čitluku měli v restauraci vepřové a že v Mostaru bylo teplo...
Re: Mostar
19. 08. 2013 23:44
No jo no. Od někoho se nedozvíme nic.
Re: Mostar
25. 08. 2013 13:13
Někdo v Čitluku oběduje,někdo jen projíždí,já patřím do druhé skupiny, tak jen dodávám,že silnice Mostar-Čitluk je ve slušném stavu,podstatně lepším,než pokračování Ljubušky -Mali Prolog, provoz téměř žádný,odbavení na hranici-nic nikdo nechtěl,takže kdo tudy máte namířeno,naprosto bez strachu a problémů
Re: Mostar
25. 08. 2013 13:24
Romans, naprostý souhlas viz 15.8.,jestli se ti ještě někdy zadaří a teď trochu odbočím od vlákna,zkus přespání v Sarajevu v nějakém malém
penzionu v muslimské čtvrti,nevšední vynikající zážitek a to říkám se vší vážností a úctou
avatar Re: Mostar
26. 08. 2013 09:29
Byli jste někdo ve velké tržnici v Mostaru když se vyjíždí z města do vnitrozemí?Minulý rok jsme jen projeli kolem ale zítra se jedem podívat a chtěli bychom se zastavit,tip co se tam vyplatí koupit? sýr, pršut....?ceny..?
děkuji všem za postřehy
avatar Re: Mostar
26. 08. 2013 17:19
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (25. 10. 2013 17:58).
Re: Mostar
26. 08. 2013 19:03
Vašku to přespání u muslimů mě zaujalo. Vy jste něco takového hledali cíleně? A to ze zvědavosti nebo na něčí doporučení. Přiznám se ,že mě nikdy taková myšlenka nenapadla.
Re: Mostar
27. 08. 2013 10:20
Vašku, určitě to Sarajevo zvážím. Láká mě každá nová trasa. Ideální by to bylo, pokud bych jel z dovolené někde z pod Dubrovníku nebo z Černé Hory. Trochu východnější trasou, protože přes Mostar jsem už jelsmiling smiley
Re: Mostar
30. 08. 2013 16:17
Tržnice je hned za Starým mostem,co koupit,záleží na vkusu nebo a Tvé představě.Dojet se dá na parkoviště až téměř k mostu,jsou tam cedule.Když budete mít něco podobného,podobající se hladu,doporučuji při návratu z mostu,hned prvou zahradní restauraci po levé straně.Obsluha vzrorná,mluvící česko-slovensky ,ceny mírné,jídelák CZ,což se o Hr až na výjimky řící nedá.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.