Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2012 20:23
Jezdíme na Hvar už několik let a letos opět. Občas si koupíme místní domácí víno, ale nikde jsme tam nenašli nějaké vinařství nebo typický sklípek s domácími výrobky. Nemyslím tím vinotéky, ale vesnický sklep, který jsme kdysi viděli na Pelješacu a mohli ochutnat různé speciality. Kdyby někdo věděl, napište prosím.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2012 20:34
Nevím o žádném. Na Pelješci, Brači a Visu jsou. Na Hvaru jsem je neviděl a byli jsme tam mnohokrát.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2012 21:05
To je škoda, ale i přesto díky, Michale
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 06. 2012 07:31
Dobré ráno. Chytám už "Hvarskou atmoškusmiling smileysmiling smileysmiling smiley"

[www.accuweather.com] Zdravísmiling smileyR.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 06. 2012 12:25
Letos se chystáme poprvé na Hvar do jedné zátoky u Bogomolje. Neporadil by někdo jestli jsou v Bogomolje potraviny ? Případně kde je nejbližší možnost nákupu jídla - maso, ryby, ovoce, pečivo.

díky moc :-)
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2012 12:48
Ano jsou. Jinak za ostatním jako je benz. pumpa, lékař, banka atd., je nejblíž Jelsa (cca 40km).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2012 21:06
Rero, super videothumbs up. Prosím, kdo zná dobře Hvar, v kterých místech je přesně ta odbočka ze silnice k vrcholu Sv. Nikola a jak je ta cesta sjízdná autem? Máme ostrov hodně projetý, ale na Sv. Nikolu si můj muž ze zdravotních důvodů pěšky netroufne. Já sama bych se nevydala, přestože je to jeden z mých neprozkoumaných cílů na Hvaru. Podle toho videa to od parkování těch aut nevypadá pěšky už tak daleko. Má někdo s touto cestou vlastní zkušenost? Díky za info. smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2012 21:23
super video už je mi měkko a do odjezdu na id zbývá cca měsíc a..., děkuji za menší nabuzení, ahoj vladek
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2012 22:55
Z toho parkoviště je to ještě cca 300m, ale musí se jít po vrcholcích kamenů, jinak jsem si nevšimnul, že by tam byla upravená cestička. Autem se tam určitě dá dojet, viděl jsem tam strážce - hasiče s jeho žigulíkem, ale myslím si že to je spíš pro offroady.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2012 09:27
waja
jedna možnost výjezdu pod vrchol Sveti Nikola je popsána adminem Michalem TADY
My jsme vyzkoušeli cestu ze Svirče, je to první odbočka vlevo po příjezdu do Svirče ze směru od Vrisniku. Mám hodně nízké auto, takže jsem měl obavy, ale nakonec jsme to projeli v pohodě. Občas je cesta vymletá a hodně úzká, takže by případné vyhýbání mohl být trochu problém.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 09:08
Díky za odkaz, už to studuji, smiling smiley ještě sehnat nějaké terénní automoody smiley, myslím, že manžela s naším autem k cestě nepřesvědčím.
I když požární cestu ze Sv. Nedjelji jsme vloni absolvovali bez úhony, jak naší, tak auta.

Ještě prosím o upřesnění z toho videa od RERO, ta expedice tu cestu absolvuje ze Svirče nebo z osady Dol? A která je sjízdnější?

Díky
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 10:50
Aktualne info o počasí tu: [www.wunderground.com]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 12:29
waja
To video od Rero jsem zkouknul podrobně, ale nejsem schopný to teď rozlousknout confused smiley Snad admin nebo Jitka2 by mohli vědět....Večer mrknu na foto z cesty ze Svirče a zkusím porovnat. Jinak cestu ze Sv. Nedjelje kolem Lučišče jsem jel poprvé v roce 2009 a byla super upravená. Loni už byla dost vymletá....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 16:42
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení a milí fóristé Hvaráci, s politováním musím
> konstatovat,že mi dovolená letos v ID na Hvaru
> nevyjde. Po konzultaci s odborníky musím
> konstatovat, že po plánované operaci kýčle v
> květnu asi nebudu úplně fit a tak současně musím
> sdělit i Jitce 2, že ruším rezervovaný termín od
> 4.7. do 18. 7. v 6-ti lůžkovém apartmánu Jakica.
> Kdyby tu byl někdo, kdo by měl zájem o tento
> termín, hlaste se u Jitky 2. Ideální pro dvě
> rodinky v jednom větším autě. Holt, zdraví máme
> jenom jedno !!! Snad příště !!!

tak to jsem docela zklamám,že mildouš nejede,byli bychom sousedé,doufám,že se uzdravíš a budeš příští sezonu fit-přeji Ti brzké zotavení a mohu Ti doporučit lázně v maďarsku/kehida-kustány/-pokud bys chtěl,mohl bych se optat domácí,kdy bude mít volno-je to pro Tebe jako dělaný a je to blízko-pokud to porovnám se vzdáleností do splitu-kdyžtak PM
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 16:55
Michalhk, čím víc zkoumám v mapách, jak se dostat na vrchol Sv. Nikola, tím víc nevímconfused smiley. Podle Google si myslím, že expedice z videa od Rero odbočila před tunelem z hlavní silnice směrem od města Hvar.
[www.q3.cz]
Tato cesta není popsána v článku od admina, ale ráda bych věděla, jestli je makadamová cesta od osady Dol propojená směrem do Svirče.
[www.q3.cz]
Podle Googlu ano, ale jestli je nějak sjízdnáconfused smiley. Myslím, že budu přesvědčovat našeho pana domácího, který sice nemá tereňák, aby nás odvezl svým pojízdným "autovrakem", nebo aby nám "auto" alespoň půjčil. Bohužel, naši domácí, přestože jsou velice inteligentní a vzdělaní, nejsou rodilí Hvaráci. Znají pouze hlavní cestu od Sučuraje směrem na Jelsu a Hvar, a co se týká památek a přírody na ostrově, poučujeme my je, kde se co nachází. My máme ostrov už celkem prozkoumaný, ale ten vrchol Nikola je můj poslední cíl na ostrově. Můj muž moje nadšení sice nesdílí, ale vždy jsem ho přesvědčila a nakonec byl rád, že toho spoustu viděl.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 17:45
Ahoj všem,
do ID se letos chystáme již po čtvrté, ale mám dotaz co se týče tenisu (loni to šlo mimo nás,ale letos ho začala hrát dcera). Je nějaká možnost si ho zapinkat např.v Zavale? Tu moc prochozenou nemáme, také bychom ocenili když by jste nám v Zavale doporučili nějakou dobrou restauraci.
Děkuji.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 20:26
Na sv. Nikola jsem jel vloni. Jel jsem tou nejhorší cestou (podle místních). Chce to jet opatrně a jde to. Kamarád to dal s Octávkou - pomaličku, ale dal to. Asi by nebylo dobré mít gumy před smrtí. Snáz se prorazí. Přikládám video ...



a mapku

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2012 20:50
Vloni jsem chtěla prozkoumat tuto cestu autem a vzít sebou i ty co nechtějí pěšky.Na mapce při zvětšení je krásně patrná cesta, která vede při směru z města Hvar.Jedná se o odbočku vlevo před novým tunelem směrem od Hvaru.Další napojení na tuto cestu je cestou z Brusje.Je to také dobře vidět.
Mám i stažené fotky z polského fora jak tato cesta vypadá.začíná tu bouřka a mám je ve starám počítači tak dodám jindy.Možná prozkoumat přes mapy a nebo se někdo ozve jestli tudy jel.


Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 10:37
Já jsem vloni v srpnu vyjel na Sv.Nikolu s VW Passat, r.v. 1993, na letních Barum Brilntis. Byly nové a kupodivu nedoznaly žádných škod. Prava, s plně naloženým auztem to bylo docela zajímavé, párkrát jsme si jedním kolem hrábli, ale vyjeli. Je pravdou, že jsem zvyklý s normáílním osobákem jezdit u násl po lesích mezi porostem, takže nejsem z nerovností a občasného prohrábnutí divokej,takže- nebylo to o nic horší než některé cesty v lesních na březích Máchova jezera. Jen to chce vše s rozumem( což mi připomíná, že jsem ještě nezpracoval loňsk=é fotky...)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 12:46
Tomm, a kterou výše popisovanou cestou jste jeli - tedy odkud?
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 16:04
Ve směru od Stari Gradu cca těch 300 metrů za tunelem doleva. Fakt to nebylo tak dramatický, jako když jezdím po lese. Jen to trochu pbubnovalo do podběhů.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 16:17
Díky, ještě jsem to manželovi neřekla, že letos pojedeme autem na Sv. Nikolu.tongue sticking out smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 18:17
... Waja ... to řekni vládci vývojového řetězce ... až cestou na oběd do Hvaru ... smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 21:56
1. pokus ze Svirče jsem vzdal asi v půlce.
2. pokus od tunelu jsem zvládnul celkem v pohodě.

[img8chybny-odkaz-rajced0803]

[img8chybny-odkaz-rajced0803]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 06. 2012 23:29
Smejkali, dík, fotky jsou super.thumbs up

Bessy, tu cestu musím nějak takticky promyslet, nebo nevyjedeme ani na ten oběd a zůstaneme celý pobyt trčet v zátoce. Viděla bych to až po jídle cestou od Hvaru, tak nějak "náhodou" uvidím tu odbočku a budu nutně potřebovat zastavit a něco si vymyslím. Proto chci mít dopředu trasu nastudovanou, abychom nejeli naslepo.eye rolling smiley
Manžela jsem přemlouvala dva roky, než se odhodlal použít naše auto k jízdě na požární cestu nad zátokou Lučišće. Také jsme jeli "jen" okouknout Ivan Dolac a jen tak jsme zajeli na obhlídku jižního pobřeží u Sv. Nedjelji. A měli jsme sebou dalekohled a tu cestu jsme nejdříve obdivovali z dálky. Pak už pan "řidič-manžel" tak nějak sám odbočil a už to nešlo otočit zpět, tak jsme bez úhony dojeli až do Dubovice a na hlavní silnici do Stari Gradu. Akorát jsem se celou cestu "modlila" aby to naše autí vydrželo bez defektu.

(Ono se to asi lehce říká, když jsem sama řidič amatér bez zkušeností a dle mého muže se jenom vozím a kochám krajinou)sad smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 16:57
... Waja ...
před odjezdem na dovolenou udělej supervizi správně nafouklé reservy, funkčního heveru pro případnou výměnu pneu ... doma nech ty dva laky na vlasy a místo toho na OM fau kup spray do pneu ( pro dočasné zatmelení ... akutní děravosti ) ...
... ostatně, už teď máš jistě argument pro náhodné odbočení na inkriminovanou cestu ... pač někdo prý na Foru psal, že zrovna za těma dvěma serpentinama ... denně grilují jehněčí ... a za hubičku grinning smiley
( ... kdyby ale fakt došlo na nejhorší ... tak né, abys mu řekla, že Ti to poradil někdo z Vyškova eye rolling smiley )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 06. 2012 17:06).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 20:58
Slíbené fotky odbočky před tunelem Dubovica směrem od Hvaru.

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 21:30
... thumbs up co dodat ... smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 21:59
Ta cesta vypadá líp jak některý asfaltky tady u nás. Dobrý tip na výlet. I když já mám v plánu nahoru pěšky.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 22:31
Vranka, díky moc za fotky, jsou úžasné thumbs up, touto cestou podle videa od Rero jela i ta výprava. Myslím, že odbočovali přesně u té cedule před tunelem.
Při dalším hledání jsem našla na foru fotky od Vranky a michalhk z loňska (příspěvek z 13. 9. 2011), bohužel jsem si jich nevšimla dříve:

[forum.ihvar.cz]

Takže plán včetně zmapování cesty připraven, jen vymyslet nějak tu realizaci. To budu muset řešit až podle aktuální situace v místě činu eye popping smiley. Snad pomůže jako jako "důležitý" cíl cesty ta konoba Kolumbič, nenašla jsem ale, jestli je běžně v provozu. eye rolling smiley Raději přibalím nějakou dobrou svačinku pro řidiče.

Někde tady na foru jsem četla, že ta cesta je horší, než protipožární ze Sv. Nedjelji. Podle obrázků a videa to vypadá tak nastejno. Z mého čistě ženského hlediska je důležité, že tam nevidím žádné srázy. Pro mne je vždy utrpením silnice od Bogomolje do Jelsy, kdy si myslím, že nemůžeme přežít. Nejhorší cestu jsme ale zažili vloni, když jsme dorazili poblíž místa našeho pobytu do Bogomolje. Bylo právě po týdnu lijáků na Hvaru a dříve prý "upravená" yawning smiley (víme své, už jsme tam byli počtvrté) makadamová cesta do naší zátoky byla totálně vymletá, na cestě napadané kameny (i půlmetrové šutry), které místní bez ohledu na turisty nehodlali vůbec z cesty někam odvalit. Náš domácí je vesele objížděl nebo i přejížděl svým autovrakem a já jsem skoro musela mého muže "omejvat", chtěl se otočit a jet domů. Naštěstí se auto na té cestě otočit nedá, ale měla jsem strach, že ze zátoky za celý pobyt vůbec nikam nevyjedeme. Během pár dní však ty šutry někdo odstranil. Každý rok při odjezdu domů manžel říká, že tam už nikdy nepojede. No a letos jedeme zase na stejné místo tongue sticking out smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.