Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2016 15:08
Pěkné. Ještě by to chtělo souřadníce.thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2016 19:16
Na co souřadnice, v Zavale odbočíš na Gromin Dolac a dojedeš na konec cesty cca 3 km, dál nevede. Posbíráš plachtu, plechovku s pivem a po jediné cestičce dolů...a jsi tam.
Tohle je ta větší zátoka, známe, pouze v její levé části bývá občas něco naplaveno z moře /plasty, dřeva , šupáky a jiný bo...l/. My většinou plujeme ještě východněji do menších lokalit. Pokud bude zájem, zkusím pohledat v archivu a vyvěsit.
Celkově se jedná o velmi klidnou lokalitu, málo navštěvovanou a když, tak pouze místními / i těch je velmi málo/, nebo těmi, co cíleně zajedou. Některé zátoky nejsou ani z pevniny dostupné. Fotky od Karinky zahrnují zátoky směrem k západu z onoho místa, tedy směrem k Zavale. Je tam pouze několik obydlí, jinak divočina. A to je ono.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2016 21:28
Přesně jak píše Fous, nemůžete to minout. Za rozestavěným domem bez fasády, který budete mít po levé straně bude cestička vpravo. Přijdete nad pláž. Potkali jsme tam jen pár místních. Vyplavený bordel tam byl asi jako všude jinde, ale ne ve vodě, ale spíše trochu vzadu u skal. Na Lučišči toho bylo více :-) Za mně jednička, stojí určitě za navštívení.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2016 13:26
Také se budu muset poohlédnout okolo. V Ivan Dolac je to na pláži poslední dva dny na stojáka.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 07. 2016 13:32
to atnarfus: kde si se poflakoval? Nějak se mě nedařilo tě natrefit. Teď už se to nepovede, jsem doma.
Jinak co nového v ID a okolí? Vydlážděná točna, uprostřed větrná růžice. Protažen betonový chodník na obě strany, přibylo na něm i pár světel a trubky ve sloupcích jako zábradlí. Poprvé jsem byl v ID v sezóně a doufám, že už to nikdy neudělám. Je to dost velký rozdíl oproti červnu.
Ve Slavince je nová servírka, mohla by být klidně uvedena v jedalniku, protože je k sežránígrinning smiley Plzeň jsem neměl ani jednu, tu můžu chlastat doma a nemusím kvůli ní jezdít 1200km. Ožujsko to jistilo.
V Jelse, jak již nabonzoval Fous, hlavní parking za 8kn hoďka, tj.+3kn oproti loňsku. Dá se pohodlně parkovat jinde, grátis. Ale nebudu prozrazovat, protože by byla za chvíli placená parkoviště prázdná a já bych si musel příště vzít autí na záda. Zmrzlina v oranžovém domečku již za 8kuníků. Jelsa opravdu nemá doděláno nábřeží a boural se v té době i vlnolam. Byly u něj navezeny nějaké betonové potvory, které jej asi nahradí. Jinak Jelsa i SG v době našeho pobytu poloprázdné, to v minulých letech nepamatuji. I restaurace jak po vymření.
K počasí. Na člunu jsem byl za celý pobyt jen 3x!!!!!!!!!! Ano správně. prostě to nešlo. Po příjezdu větrno, hlavně dopoledne Jugo, odpoledne se to vždy otočilo a foukalo od západu, nebo SZ. Vlny ostré, větší, dál od břehu zpěněné hřbety. Ale azůro a teploty cca 28stupínků. Jen jeden jediný den bylo moře skoro jako olej, takže zajeto na Lukavci, pak objezd odvrácené strany Ščedra od Hvaru, koupačka v zátoce Porteruša, tam měla voda snad ke 30 stupínkům a návrat do ID už byl jak po zmrzlé oranici. Poslední 4 dny silný vítr, který přešel v Boru, bouřka, déšť, vlny jak kráva. Vezl jsem domů plnou nádrž benzínu.
Návštěva poloostrova Kabal a pevnůstky na něm. Stojí to za shlédnutí. Už jenom to prodírání se létajícími netopýry. Až se trochu oklepu z návratu do reality, doplním foto.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 07. 2016 13:51
Ještě doplním, že fotbalista Messi se nekonal. Poté, co neúnavní novináři udělali jeho pobytu obrovskou reklamu, se nas..naštval a pobyt zrušil. Přesto stálo pod barákem pár nevědoucích a čekalo, co kdyby.....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2016 13:33
V ID je vše zase jak má být. Slunce do nás pere, větřík ochlazuje, vlny dnes už jenom mírně. Poflakuji se mezi kučou a pláži. Mrknul už jsem do Hvaru a nic moc. Jelza je mnohem malebnejsi a má takovou pohodovou atmosféru.
Na jídlo jezdíme do Vrbanje do konoby Boko. Ceny běžné. porce obrovské, kvalita super. Parkování samozřejmě zadarmo.
Zítra chci zkusit výšlap na Sv. Nikolu. Jak jsem to ale včera okukoval, tak nevím nevím.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2016 13:37
Na Nikolu vyjedeš skoro až na vrchol autem. To je vyrianta pro lenochy. Ze staré cesty od SG do Hvaru je u pálenice na vápno odbočka, značeno cedulemi. Dojet se tam dá i z jiných míst. Pak jen vzít lopatku a sházet z auta hromady prachu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2016 14:36
Já to zkusím ze Sv. Nedelje po svých.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 07. 2016 08:44
Tak tady je pár fotek z výletu k ostrůvkům Lukavci. Je u nich nádherně křišťálově čistá voda. Vylekalo mě to, bál jsem se, že mám pod sebou jen půl metru vody a ono bylo snad 20. Objezd jižní části Ščedra s koupáním v zátoce Porteruša. Na foto je i již výše zmiňovaný nový trajekt, s kterým jsem byl i chvíli na kolizním kurzu. Peláší mu to snad padesátkou.
[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 07. 2016 13:10
Tentokrát fotky z návštěvy poloostrova Kabal a pevnůstky na jeho špici. Jsou dvě možnosti, jak se tam dostat ze SG. Buď přijet na nábřeží a dále po hlavní dojet za hotely, je tam odbočka na makadamovou cestu značená cedulkou Kabal. Jede se ale zbytečně déle po makadamu. Lepší možnost je na nábřeží odbočit před obchoďákem Tommy doprava a po hlavní nahoru do kopce do osady V.Rudine, celou jí projet až na konec asfaltu a odsud odměřit po makadamové cestě 5,6km. Nikam neodbočovat, odbočky jsou do zátok, ke konci je již na cedulkách značena Uvala Lozna. Po ujetí této vzdálennosti od konce asfaltu se cesta zlomí dolů, ale jsou v cestě hluboké krátery a je dále sjízdná jen pro teréňáky. V tomto místě je plácek na odložení auta. zbytek dojít pěšky, cca 1,5km dolů do zátoky Lozna. Cesta končí pláckem, z kterého je uzounká cestička zkz křoviska na pláž a k pevnůstce se jde doleva podél moře ještě cca 200m. Dole u pláže je betonová nádrž na dešťovou vodu a v ní červená rybka. Kde se tam vzala? Kouzelná ale není, vyzkoušeno. Do pevnosti doporučuji vzít baterku, ale jde to i s rozsvíceným mobilem. Nebát se projít dlouhou chodbou až na druhý konec k majáku. Nepříjemní jsou netopýři, kteří do vás narážejí. Ale rozlítnou se a je od nich klid.
Foto [www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2016 06:16
Nepotkali jste tam někdo dvojčata ?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2016 19:01
Ty jsem asi neviděl a jestli jo, tak to nevím. protože je neznám. Jsem si ale jistý, že na stezce na Sv. Nikolu jsem žádné krasotinky tohoto typu nepotkal. Výšlap to byl parádní. Ne moc namáhavý a celou cestu ne na co koukat.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 07. 2016 00:17
V neděli návštěva v ID u Bessyho a dnes společná plavba a koupčo v Gromin Dolac. Moc si to pochvalovali. Ve čtvrtek valíme do ID na ribarsku noč.
Jitku jsme samo pozdravili, pár slovíček o Brnisku prohodili atd.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 07. 2016 06:30
Alešu a Petře, pozdravujeme vás tam všeckých a moc si to užijte, my až zase za rok. Škoda, že jsme se nepotkali termínově...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 07. 2016 07:48
... jo jo, je tady fajn banda ... první den Zahajský a Marcel s rodinami, pak se přidali známí ( léta ve stejném apartmánu ) potom dojel Fous ... takže takřka denně, vzhledem k výbornému počasí ... člunem na Ščedro, " pod skálu ", na Luciste, včera GD ... no a večer sedánky ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2016 08:47
Když se na Hvaru špatně zaparkuje, může to dopadnout takhle. Nápis je vydrápán do laku. Vyfoceno ve Svirče.

Když se brouk vrací zpět do přírody. Opět foceno ve Svirče.

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2016 11:10
Nová "zákazová" informativní značka. A funkční.....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2016 20:38
Ahoj znalci Hvaru
Chtěl by Vás požádat o to, jestli by mi někdo neporadil - nepomohl. Příští rok jsme se rozhodli navštívit ostrov Hvar. Nejvíce se nám líbí místa okolo ID a Jelsy. Proto bych jsem rád poprosil znalce o pomoc při hledání anebo doporučení některé zátoky anebo přímo ubytování za rozumnou cenu. Jsme 2 ( já a manželka ). Můžu Vás poprosit třeba o zaslání tipů na soukromou zprávu. Děkuji všem předem

Nemám žádné speciální požadavky. Nevadí ani ruch městečka.

Tomáš



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomas1414 (05. 08. 2016 15:09).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 08:34
Ještě by to chtělo upřesnit, zda preferuješ klid někde na samotě, či ruch městečka. Pak je možné poradit.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 09:11
Ahoj milovníci Hvaru,
umíte někdo natolik dobře chorvatsky, že dokážete přeložit obsah tohoto článku? [slobodnadalmacija.hr]
Nějak jsem nepochopila, na co má být investice ve výši 250 miliónů určena. A google mi překládá pitomosti.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 09:58
Ahojtesmiling smileyR.

Mandarinko, skoro vůbec neumím chorvatsky - a z překladu na google bych taky neuměla být moc chytrá. Ale vzhledem k tomu, že jsem už před 2 nebo 3 léty četla informace o chystaném projektu v Sučuraji, tak jsem si to poskládala dohromady. Chystají tam totiž v Sučuraji Norové výstavbu obrovského hotelového komplexu. Myslela jsem, že to asi utichlo - a Norové mají svých starostí doma dost, ale asi jim ještě pořád z ropy peníze přebývají na takovou mega výstavbu. No a samozřejmě se tomu lidé na Hvaru brání, když chtějí mít ostrov spíše romantický a spíše v pokud možno původní podobě - čemuž taky fandím. Pořád jsem se díky tomu chtěla usadit pár nocí i v Sučuraji, ale zatím jsem se k tomu ještě nedostala - protože jsem letos zvídala další zajímavá místa na Hvaru. Odkaz: [www.jutarnji.hr]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 10:16
Díky, Rero, za info. Tak toho jsem se obávala - že se chystá výstavba nějakého hotelového komplexu. Ach jooo. :-(
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 11:14
Tady je ten norský projekt v Sučuraji na Hvaru lépe vidět... [www.sksimms.com]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 15:11
Ahoj,

upravil jsem svou žádost o radu na ubytování. Stačí malý apartmánek pro 2 osoby.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2016 23:06
Zdravím Mandarinko,
článek je na překladač silný kafe.
Jedná se o úvahu místního hvarského človíčka psanou dialektem, který si stěžuje, že díky přísným zákonům a předpisům se jim vede stále hůř, nemají šanci dosáhnout na stavební povolení, přistavět si příbytky, dovést elektřinu, kanalizaci, další vymoženosti a mít život jako jíní lidé v civilizaci. Padesát let se neupravila cesta ze Sučuraje do Jelsy a ta je dobrá tak na někdejší mopedy a staré fiátky. Milovníkům robinzonád je tam v létě hej, ale z odhaleného poprsí nějaké paničky moc nemají.... a potřebují také přežít zimu.. to jsou tam pak opravdu jako poustevníci. Celé vesnice o tisících obyvatelích se postupně během let vylidňují a zůstává jen pár obyvatel.
Ten človíček by zkrátka uvítal nějaký pokrok ve svém kraji, kam kdysi přišli hnáni Turky a Benátčany.
Okrajově zmíněn Sučuraj, proslulý neschopnou obecní vládou,............... nyní již můj vysvětlující dodatek .... která po Xté mění urbanistický plán výstavby obce.. kde si zakoupila pozemky na výstavbu turistického objektu norská firma....ti místní radní pak usoudili, že se dali lacino a začali jim házet klacky pod nohy ve stylu, že platný zmíněný plán se změní a výstavba zakáže (....dokud Norové nepřisypou peněz do kapes) a ta akční střídačka obecních rozhodnutí již vešla v obecnou známost. Od místních jsou to nekorektní postupy, vyšplouchli ty investory. Šučuraj je díra světa, místo aby mysleli hlavou a jednu zátoku obětovali pro objekt a zaměstnání svých děti. Na pobřeží dlouhém 4600 km mohou být i turistické podniky i robinsoni, jen mít schopné lidi ve vedení státních úřadů.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 08. 2016 08:08
Ahoj Ivo, díky moc za objasnění článku. thumbs up
Mi
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 08. 2016 22:29
kdo se chystá na Hvar? Rád bych, bohužel již letos ne, snad až příští rok.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2016 10:39
Připadá mě, jako by se Hvaru letos všichni vyhnuli. Ale přitom to v ID tak vůbec nevypadalo. Chybí zde nějaké foto i postřehy z letoška.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2016 11:52
Zahajskej neboj, vyčkej, postřehy budou. Ještě není konec sezony. My zůstáváme ostrovu věrni již desátý rok. Jsme tady právě teď, ale v "naší" zátoce není signál na přenos dat. Mám chorvatskou simku s daty, ale můžu jen psát, víc místní signál nezvládne. Fotodokumentace je ve fázi pořizování, zatím však moc necestujeme, tento týden se jen "povalujeme" a odpočíváme. Výlety chystáme na příští týden, přesuneme se blíže k civilizaci, máme dost času. A v ID tráví dovolenou od včerejška náš syn s celou skupinou kamarádů, takže ostrov opuštěný není. smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 197
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.