Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 02. 2014 21:35
největší rybu jsem myslel že vidím loni...přímo bílou velrybu vynořující se k nadechnutí......., ale nakonec to byl jen zadek Zahájskýho když předváděl akvabely a spadly mu plavky thumbs up smiley A pak že vodní příšery už nejsou thumbs up smiley
Jinak už jsem dost dlouho neviděl na Jadranu hvězdici hrabavou. Naposledy před cca třemi lety. Bejvá mrška zahrabaná během dne v písku yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (05. 02. 2014 21:42).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 10:41
Hmm, škoda, že jsi nefotil. Kdyby jste chodili na FKK, nemusel bejt zadek bílejmoody smiley

Jinak je fakt, že z fauny k pozorování již mnoho není. Buďto vyloveno, nebo vše migrovalo jinam. V podstatě jen běžné příbřežní druhy. Ale někdy se trpělivost při šnorchlu vyplatí. Kdysi na Istrii jsem dokonce vylovil zlatý přívěsek, zapadlý mezi řasami.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 11:03
kurňa tak to jsi na to dobře yawning smiley
Já mám jako úlovky pouze :
Primošten - nákupní taška plná spousty čerstvých dobrot v konzervách. České vydání !!
Grebaštica - krásná naběračka a pot.brejle Mares
Pisak - několik Kuna
Podobuče - křišťálová koule jako těžítko
Prasečí zátoka - sklenička whiskovka
několikrát jsem zachránil lidem brejle, boty a pod.
Pomalu bych si mohl otevřít bazar thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 11:44
Ale ta pestrost úlovků, to se cení. Těžítko dáš na stůl, ze skleničky se napiješ,kuny udáš v HR, naběračku paní domácí, akorát -nákupní taška plná spousty čerstvých dobrot- no, tady by snad stačila jen jedna, jak je zde ve zvykumoody smiley
Jinak ten přívěsek byl ve tvaru tenisové rakety, tak jsem zvědavý, kolik lidiček bude nárokovat - zpětně.
Když, tak něco nechej do tomboly na sraz.....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 14:39
... Trosečník ... někdo tady před časem na vláknu Primošten psal, že si dal chladil konzervy do 5 metrové hloubky, ale už je nikdy nespatřil ... občas tam ale viděli velkou chobotnici ... takže leča s klobásou a nějaký lanšmíty jsou asi dodnes pod nějakým útesem ...
přece je nemohla sama otevřít ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 15:04
Samé "dobroty".... Pokud byly z Hamé ,tak chudák hlavonožeceye popping smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Tom
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 15:38
Tak pánové to je jasný!
To je ona!
Hlavonožec
Jak je mrcha pohyblivá. Odtáhla to spinning smiley sticking its tongue out Tuhle jsem vylovil loni v Žuljaně yawning smiley
PS mám na to moc krásnou vzpomínku, když jsem jí lovil. Bylo to na nudapláži a potápěl jsem se s spřátelenou plážovou slovenskou potápěčkou. Chlapi to byl pohled...smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 19:21
A že jsi stačil sledovat hlavonožce....nebo jen ty úkrytythumbs up smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 20:36
Porušení pravidel fora:

* Fórum nemá suplovat sociální síť, takže vkládejte příspěvky, které jsou přínosem i pro ostatní a nezahlcujte databázi.
* Nepoužívejte fórum k dvoustranné diskuzi. Jeho obsah má sloužit všem.
Tom
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 02. 2014 21:06
Fousy: no měl jsem spíš obavu, abych potom nemusel zůstat ve vodě aby mě ... spinning smiley sticking its tongue out

marhaa: na co čekáš, měl bys to hlásit!

1. pokud umíš číst tak přínos je jednoznačný. Pestrost úlovků, lokality, kde hlavonožci kradou konzervy, kde se dají hlavonožci ulovit ....
2. diskuze byla minimálně čtyřstranná
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 02. 2014 10:22
U nás na FKK je také jedna taková, každý den plave ke Gromin Dolci a málokdy se vrací bez chobotnice, zásadně na harpunu.Tráví tam celé léto, ale je ze Zagrebu.
A copak to tu máme za cenzora? A ve více vláknech k tomu. Zase tu bude někdo prudit....thumbs down.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 02. 2014 14:46
Loni jsme navštívili zátoku Smokvina s dětmi - ubytování na pláži, naprostý odpočinek.
Letos už je však obsazeno, nemáte někdo tip na podobné ubytování na jižní straně pro 5 osob?

Díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 02. 2014 14:57
Zkus tohle: Tak za trojtým w je visit-hvar a přípona com .

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 10:17
Další můj pokus o zpracování videa z našich loňských cest po ostrově, tentokrát směrem na jižní stranu do Sv. Nedjelji, potom procházka Vrboskou a cesta na severní stranu od Stari Gradu do obce Rudina a přes poloostrov Kabal.

[youtu.be]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 14:44
wajo super, už se těším, až buddu na těchto silnicích v červnu opět točit kolečkem. Jen je škoda, že jste se vraceli z požární cesty zpět. Chtělo to dojet až na její konec a podívat se třeba do zátoky Dubovica.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 15:15
Zahajskej, tu požární cestu jsme si ujít opravdu nenechalismiling smiley. Projeli jsme jí celou, až k Dubovici, ale už před třemi lety a byl to pro nás super zážitek (pro auto už moc ne)yawning smiley. Autokameru máme až od loňského roku, takže jsem cestu do svého videa dát nemohla, proto jen těch pár fotek.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 18:36
Zdravím příznivce Hvaru. Po dovolených na pevnině se poprvé chystáme na dovolenou na Hvar do Ivan Dolac. Řeším jakým trajektem. Vzhldem k tomu,že mám dodávku Renault Master tak je v hledáčku i cena. Chtěl jsem se zeptat kdo má zkušenosti jakou cenu by mi počítali. Podle ceníku mají na trase ze Splitu cenu 588 kun za osobní auto vyšší jak 2 metry s max. 9 místy. Ale je tam i cena 258 kun za nákladní auto do 3 tun. Podle techničáku mám nakladní auto 2.8 tun. A teď co s tím? Ví někdo?
Jinak kde se ve Splitu kupují lístky?
Díky za info.
Zdenek.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panďák (12. 02. 2014 18:47).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 19:46
Panďák, já nemám zkušenost, ale myslím, že bys to mohl uhrát na náklaďák dle TP.
Lístky... Když sjedeš dolů do Splitu na nábřeží, tak Tě regulovčíci navedou.
Na fotce stojím u budky, kde se kupují lístky (mám ji vpravo za zády asi 5m), mé auto stojí ve trojřadě a trajekt Marjan pro nás právě přijíždí.


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (12. 02. 2014 19:48).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 20:14
Panďák a co řešit 186 nebo 120 kuna z Drveniku? Ono asi půjde o to, zda máš verzi jen s jednou lajnou sedaček či více řadami? Taky bych asi pořešil, zda s výškou auta 2,3m (u verze H1), pokud nemáš vyšší (H2 - 2,5m), se vejdeš do tunelu Pitve, který má v nejvyšším místě oblouku 2,7m. I když větší dodávky jsem projíždět viděl.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 02. 2014 21:57
Mám H1 a už jsem to tady na fóru řešil. Byl jsem ujištěn ,že projedu. V autě mám jen jednu řadu sedaček. Je to tří místná dodávka. O Drveniku také uvažuji,ale říkal jsem si ,že bychom jednu cestu dali ze Splitu ať synátor také vidí větší lodě a užije si plavbu. To bylo první co jsem porovnával. Byla to i první varianta.
Zdenek
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 11:40
No, já bych s Masterem asi volil trasu ze Splitu. Ze SG je to do ID nějakých 26 km a po docela slušné a širší cestě, pouze za tunelem je to trochu užší, to je vidět na videu od Waji.
Ale kroutit celou cestu ze Sučuraje a vyhýbat se podobným vozidlům a po celé cestě tam...Je to věc názoru, sám jezdím přes Drvenik, ale znám to tam a jedeme "jen" osobákem, ale i tak je toho dost. A to chytáme první trajekt, kdy ještě není vruče.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (13. 02. 2014 17:54).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 19:49
Co se týká výšky auta je fakt,že na videu od waji je na značce uvedena výška pouze 2 metry,ale jsou zde i videa kde tudy projíždí auta vyšší. Tak snad to dáme.
Jak to probíhá ve Splitu při nalodění? Lístky se koupí v pokladně a pak najíždí s autem na trajekt celá posádka nebo jen řidič a ostaní nastupují zvlášť?
Zdenek
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 20:14
Osádka si vezme lodní lístky, z auta vše co může potřebovat na cestu trajektem a vchází po svých stejnou dírou do lodi, jako auto s řidičem. Důležité je, aby měl řidič správný lístek - tedy ten, kde je auto + 1 cestující. Auta bývají zaparkována někdy takovým způsobem, že se do něj pak nedá ani dostat, dokud neodjede sousední.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 20:16
2,4 m výška, 2,7 m šířka v pohodě. Tak je uvedeno i ze strany od Pitve.

Nalodění - praktikují se obě varianty, jak jsem viděl. Najíždím s obsazeným vozem a po ustavení na palubě se odebéřeme do salonu k sezení, kdo chce pospí. Doporučuji vzít s sebou nahoru přikrývku a něco teplejšího, i na nohy. Chladí jak o život a plavba 2 hodiny v tomto prostředí dokáže divy, aby nebyla pokažená dovča. Kdo má deku, tak ze zahrabe na sedačce a má 2 hoďky relax. Zvláště dobré pro řidiče, pokud tedy necestuje nějaká veselá společnost, to už zde bylo také popsáno. Tož tak.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 20:58
Aleši, řekl bych, že ty míry jsou opačně, výška 2,7 a šířka 2,4. Na trajekt najíždím zásadně bez posádky. Auto je naložené, že tahám pomalu výfuk po silnici, tak na tom hrbu při nájezdu raději jen sám s autím. Nerad bych, aby mi tam něco upadlo. V Drveniku jsem si jednou škrtnul a příjemné to nebylo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 21:07
... no tak takhle nějak přijedeš do přístavu ... tohle bylo loni po půlnoci ve Splitu ...

[www.youtube.com]

... přijedeš ke " kukani ", nebo se zeptáš volně pobíhajícího regulovčíka ... odkud jede trajekt na Stari Grad ... oni Tě pošlou do fronty, kam se zařadíš s autem ... někdo jde koupit lodní lístky ... přes den se prodávají v té " kukani ", v noci pár minut dál ve velké budově Jadrolinije ...
... až přijede šíf a vše se pohne ... tak jak píšou kolegové ... tak
1) buďto najíždí jen řidič se svým jedním lístkem pro osobu a jedním pro vozidlo a ostatní jdou pešo a drží Ti místo na palubě ... nebo
2) všichni sedí v autě a vystoupíte až se zaparkuje ... sice na těsno ... ale bezpečně Tě při tom naviguje posádka lodi,
takže se nějak vystoupí a vyšlápne o 1 až 2 patra výše ...
v bufetu na kryté palubě se kafé atd. obvykle začne prodávat až po vyplutí ...

... krátce před přistáním ve Starim Gradu sejdete všichni k autu ... opatrně se nasoukáte a za přesných pokynů posádky opustíte trajekt ...
tohle je v roce 2012 ...
smileys with beer

[www.youtube.com]

... P.S. ... když se tunelem protáhne tohle, tak Ty vždycky ...

[www.youtube.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (13. 02. 2014 21:28).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 02. 2014 21:50
Michale, to jsem čekal ,že na to přijdeš a schválně jsem míry přehodil, kdo to pozná. No, nezklamal jsi, máš pochvalu za bystrost.thumbs up

Ještě k tomu regulovčíkovi. loni mě za ním poslala paní děžurná, ale byl navaleny jak cyp, prý v půl 2 trajekt na Hvar nejede a jiné hlouposti. Jak trajekt připlul, potichu se vytratil i s oranžovou vestou, asi klesla hladinka.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (13. 02. 2014 21:52).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 02. 2014 08:24
A pokud bys to Panďáku chtěl dát zpět Sučuraj - Drvenik, tak je to taky jednoduché. Už od kraje Sučuraje jsou cedule s lodičkou, tak se jich drž. Po příjezdu k trajektu, záleží v jaké době a jak dlouho před jeho odjezdem, se řadí kolona vpravo podél zídky, prostě se postavíš za poslední auto, který tam stojí. Pokladna je v přístavní budově z levé strany, jen takové okénko. Opět tě na trajekt navedou mužíci. A za půl hoďky jsi na druhé straně.
Aleši, je mi jasné, že to byl pro Hvaráky chytákthumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 02. 2014 10:28
... protože ta 3 videa ze 13.02.2014 ... zmizela, obnovuji ...
smileys with beer









Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 02. 2014 17:26
Toho amerického herce znám.
Robert de Niro ,že?
Moc hezké.
Zdarec
thumbs upsmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 225
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.