Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2011 22:49
Tento ujo urobí dieru do vajca. Ešte nevieme do ktorého...
[img7chybny-odkaz-rajced0702] [img7chybny-odkaz-rajced0702]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2011 22:53
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2011 22:55
Mamka, kde sú bytovky?
[img7chybny-odkaz-rajced0702]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2011 23:07
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 13:31
Ahojte,
v sobotu odjíždíme po třetí do ID, v podstatě vše zde zmiňované máme za sebou......tak bych Vás ráda poprosila o info a dojmy z výletu na paklené ostrovy, případně z návštěvy jeskyně Humac. Díky a všem přeji pěkný zbytek léta.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 15:40
možná, že to veřejnost neví, ale Ĺuba ( Eifel ) dosud nepřiznal, že jeho příbuzný ... uměleckým jménem Oliver Dragojevič,
bude mít letos ( díky příbuzenským vztahům ) koncert na Slovensku ... divím se, že si té podoby ještě nikdo nevšiml ...

[cdn.7static.com] [img7chybny-odkaz-rajced0702]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 08. 2011 18:28).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 15:47
To je holomek a ani se nepochlubí Oliver ,že má takového chalana na Slovensku
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 19:25
... ještě k tomu, Eifelem ... profláklému jednomu vejci, na slanině s cibulkou ...

.......................... vyfukovala Ĺuďka ...............................fotily Ĺubovy starší dcery ....... a já .............................
[img8chybny-odkaz-rajced0801] [img8chybny-odkaz-rajced0801] [img8chybny-odkaz-rajced0801]

.......................a je to tam ..................................................... večeře pro osm lidí .........................................
[img8chybny-odkaz-rajced0801] [img8chybny-odkaz-rajced0801] [img8chybny-odkaz-rajced0801]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 20:45
Vážne, ešteže Bessy perforoval správne to správne vajco, inak hladujeme.
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 20:51
Letos už se na Hvar nechystáme. Už tu jsme od nedělního rána.
Leč-popořádku.
Plánovaný ostrý start v pátek 12.8.2011 měl zpoždění 19 minut. Pokud jsem si v duchu říkal, že až projedu Prahou, budu mít nejhorší kus cesty za sebou, ani jsem netušil, jak hlubokou pravdu jsem vymyslel. Expediční passat naložený námi, hafany, potřebnostmi a šutrákem opustil tedy těsně před půl druhou odpoledne Doksy, aby po nějakých 65 minutách vletěl do kolony Šterboholské radiále a začalo téměř hodinové popojíždění, v jehož zhruba polovině se rozeřval mobil a on to byl Zahjskej, co mne chvíli předtím minul v protisměru, aniž bych si jej povšiml. Až před Dolní Dvořiště cesta v pohodě, pudl Flek lehce sjetej práškem od jeho veterináři, pudlina Arinka, dáma distinguovaná, v klidu a pohodě. V autorestu na Dvořišti skoro hodinová zastávka, večerě a po té tankování řepkové nafty na čerpačce Armex do plna hrdla a nákup známky rakouské dálnicovité. A hned za hranicí jiný svět. Škarpy vysekané, bez zmuchlaných pet lahví, vesnice čisté, upravené. Až po Voralpenkreutz cesta v absolutní pohodě, dálnice poloprázdná a jízda plynulá. Po té odbočení směr Graz a až k Triebenu cesta dobrá, leč v dešti a tudíž záměr alpkých výhledů v usínajícím dni vzal za své. Nad Triebenem přestávka na protažení a vyvenčení pudlíků, a hned zhůru do hor. Passat dík nákladu šoural zástěrky o zem nějak rychleji mu vydly brzdy. Cestou Míša hlási bolehlav, nemůže v kabele najít prášky, co ž odčiní až v Klagenfurtu na pumpě, kde jsem zakoupil 30 E slovinskou známku dálnicovitou..Protože jsem v Klagenfurtu trochu zakufroval, rozhodl jsem se jít cestou nejmenšího odporu- průjezd Karawankentunnelem. V absolutní pohodě, pak už jen průjezd Slovinskem až po Postojnu po naprosto perfektní dálnici, a odbočení na Ruppu k chorvatským hranicím.
Zde chěl Flek dávit chorvatské uniformy, leč jediná reakce pasováka byla: „ Kam jedeš?“ „Na Hvar“ „Kam tamo?“ „Ivan Dolac“ Tam dobro vino, Caric“ Bez komentáře… To už bylo okolo půldruhé v noci a já se chystal někde odpočinout. Káva na první pumpě v HR a pak už pokračování až do Rijeky a pak noční jízda pobřežní magistrálou až do oblasti jižního Kvarneru. U dědiny Donja Klada „ to na mne přišlo, bylo tak okolo čtvrté, sjel jsem ze silnice na makadamový plácek a dvě hodiny pospal. Celou tu dobu nás sledovalo stádečko laní..
Nad ránem jsem se samovolně probudil a pak dojel až Maslenickému mostu, tady ve vsi nákup snídaně v pekárně, chvíle na protažení a snídani, a plynule, nejprv na dálnici a pak po ní, apak do Šibeniku a do Žaboriče, kde jsme prostě strávili sobotní den koupáním,povalováním a dílem já i spánkem. Pak už jen dotankovat a do Splitu a dál. Na kraji Splitu v restauraci Marina večeře- 4x mješano maso, s pitím 310 kuna a už jen dojet do Drveniku, cožý podařilo ve chvíli, kdy již osmnáct minut byla neděle. Stáli jsme druzí v ranní frontě na trajekt, před námi jen manželé středního věku z Olomouce, sympaťáci, kteří též mířili do ID, leč nejsu to fóristé, jak jsem zjistil zpovědí pána. Z jednoho barů se ozývla šíleně přeřvaná rábyhudba( meatlica či co- oplégrovi se to líbilo), získal jsem obavy, o své usnutí, které však briskně rozptýlil 2x kapitán Morgan pluš Ožujsko. K passatu jsem našlapoval trochu z vysoka. 4 hodiny sedadlové dřímoty, budík a po té příprava k nalodění, neb v dáli se objevilv oparu a ranním šeru trajekt, ne nepodobný tomu,co jezdí z Jablanacu na Rab. Plavba v pohodě, obdiv posádce trajektu za manévrování v Sučuraji. Po vylodění, na radu zZahjského,, za kterou mu děkuji zplna srdce a hrdla, odstavení auta, procházka po přístavišti, něco focení, protažení sebe i pudlánků, a pak už finále cesty. Nu, Zahajskej mi silnici do Jesly líčil barvitě poněkud hororovitě, leč- hodně mi připomínala některé silničky v Českém Středohoří a Jizerských horách a po víc jak tisícovce kilometrů po dálnicích a sterilních silnicích konečně svezení pro chlapa, co rád mlátí fofrklackem. V Jelse nákp v pekárně u parkoviště proti malé INA pumpě, trochu nákup v Studenacu a pak, pak už jen cesta nahoru k tunelu Pitve,vzhledem k časné hodině v pohodě a bez výraznějšího vyhýbání. V 8:35 jsem si zapálil slavnostní doutník, maje za sebou cestu bez jediného výrazného problému. Vivat VW, vivat Redbull, vivat cigarilos Wings, dlouhá verze. Hned po té, co Jitka otevřela fortnu agentury, jsme se ubytovali a mohl upadnout do komatu na pláži.
Apartmán 3 a 3a Leonida je ubytování, které mne zcela uspokojuje. Zařízení sice je starší,nicméně pěkné a nerozpadá se, jako před třemi lety v apartmánu Denis v Nemiře. Je pravdou, že tu je jediné kuchyňské prkénko, které by mi doma nestačilo anina nakrájení svačiny, že struhadlo zřejmě pamatuje ještě SFRJ, že rychlovarná konev postrádá fungující tepelnou pojistku. Drobné vady na kráse, které však celkový dojem nemohly narušit. Tedy, jednoznačně doporučuji.Čisto, klid, v každé místnosti ventilátor.
Kus české země převezený k Jadranu: Jitce jsem sdělil,že jsem v rámci oné akce přivezl 34 kilo českého znělce se zlatavou cedulí… Optala se mne, zda jsem blázen.Opáčil jsem, že JSEM. Bylo rozhodnuto, že bude umístěn přímo u agentury na čestném místě. To se odehraje dnes večer, fotodokumentace bude předložena.
Polkli jsme s anestezioložkou Míšou něco štafetového rumu. Odevzadal jsem 0,5 lt tuzemského Božkova .
V pondělí cachtání a večer cesta do Stari Gradu po nákupech. Přátelé, nevím jak Vy, ale tu spím jak špalek, ráno po probuzení ihned do moře(okolo šesté)
Zvláštní vzkaz pro Miruse: U jitky Tě čeká pozdrav od legendárního pudla Arise, 0,5 lt Ariskovice.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 21:22
Tomme, tož dobre sa to číta.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 21:51
Ahojte. Musím Tomma pozdravit a pochválit za zprávy. Snad bude popisovat zážitky i nadále. Těším se. A taky jsem zvědavá co "někde" Patak. Mějte se tam moc hezky. Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2011 22:05
... Tomme ... dobré ...
můžeš začít posílat ...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 08. 2011 10:22
Tomme, hezké, úsměvné, jen tak dál.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 08. 2011 17:48
........................................................ diváci ve Vrbošce ..........................................kopec sladoledu za všechny prachy ( na horizontu )
[img8chybny-odkaz-rajced0801] [img8chybny-odkaz-rajced0801] [img8chybny-odkaz-rajced0801]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 08. 2011 11:37
Ano, ano přátelé. V ID bylo super tak jako stále. Krásné azuro počas celého pobytu. Samozřejmě byl aj RUMÍK u Jitky. Už se tešíme na příští rok, který je už samozřejmě zabukovaný.
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 08. 2011 13:42
Lachtane, mrzí mne, že jsme se minuli, u Jitky jsem potkal Tvého syna, několikero vět s ním prohodil, leč pak jsem odešel. No, snad příště.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 08. 2011 20:19
Zdravím všechny příznivce Hvaru
Jak jsem se již zmínila tak letos to byla po třetí Jagodna. Termín o týden dřívější, jinak vše obvyklé. Celkově jsme si to užili dosyta jen já jsem neviděla vše co bylo v plánu.Tedy v mém osobním plánu.To má člověk stále dost času a pak to uběhne .
Jelikož je to hodně plný kemp a rezervace se nekonají./možná pro páru lidí v jiném termínu/trošku mě děsila myšlenka co s tím.Proto jsem scháněla informace o kempu Petarčica v Závale.Tuto vísku jsme předtím nenavštívili ale podařilo se mi sehnat dostatek informací a bylo v plánu,pokud se nedostaneme do Jagodne tak skončíme tam.
Cestou tam i zpět jsme udělali zásadní změny.Byla to naše desátá dovča v Chorvatsku.Poprve jsme využili v maximální míře dálnic.Jinak hodně jezdíme po staré.Řidič hlásil no nic moc.Dráž, dál ale o něco rychlejší.No a zpět jsme poprve zkusili trajekt ze Stari Gradu do Splitu.Tudíž jsme poprve viděli letem světem Split.Zácpa od trajektu úžasná.Na trajektu pohodička ale trošku neochotní účastníci.Každý by tak nejraději pro sebe minimálně místo na ležení a ani na požádání žádná vstřícnost.To jen mimo.Presíčko lahodné,pivečko chlazené a příbuzní nadšení z nového zážitku.Mimo jiné mě překvapilo, jak výrazně se takový kolos hodně houpá.Asi jsme jeli rychle.To z Drveniku bylo jako parník na přehradě.Ale nic nepříjemné.
Ale zpět na začátek.Naši vyjeli ze vsetínského sídliště na benzín na kraji města.Synovec tam hlásil,že má hrozný hlad na ten řízek co má do cesty ,ale že teda vydrží do těch Valašských Klobouk.Asi 20km.Vyjeli jsme okolo druhé odpolední a za Val.Klob. zastavit. Naši hledají klíče od střešního boxu .Hurá je na světě. Rozjíždíme se a v našem autě propuká šílený hlad.No a zbytek cesty pohoda a okolo třetí v Drveniku čekáme na první ranní trajekt.
Kemp je docela našlapaný a čekáme jestli si to jedni němci nerozmyslí a nepujdou do apartmánu.Hurá je to v suchu.Ještě domluvy se sousedními poláky o přeparkování auta a můžeme začít stavět.Paní "kempová "si nedělá velké starosti a nechává to na různých domluvách mezi jednotlivými osadníky.Vyšlo nám místo dostatečně velké pro dva stany i pohyb okolo i parkování máme hned vedle sebe.
Jelikož jsem hodně chtěla na Ščedro tak první výlet se konal do Závaly.Otestovat co a jak s přepravou na ostrůvek ,vidět kemp Petarčica na vlastní oči.No a na radu jsme navštívili ještě ten den parádní plážičku za vískou Gromin Dolac.Pokud se mi podaří nové vkládání obrázků tak foto.
[img832.imageshack.us] [img689.imageshack.us] [img194.imageshack.us] [img221.imageshack.us] [img35.imageshack.us]
Snímek druhý je pohled na východní okolí od plážičky.Snímek třetí je pohled na okolí západní od plážičky.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 08. 2011 20:55
vranko, moc hezké fotky pláže. Letos chceme prozkoumat ještě ty, kde jsme nebyli.A tahle je s pláží Medvid Bad mezi Zavalou a Ivan Dolcem jedna z favoritů... Ještě 18 dní a 18 hodin a vyrážíme!!!
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2011 06:01
Michalhk ta pláž Medvid Bad mě taky lákala.To jsem ani neznala její jméno.Pokud by jsi ji mohl trochu přiblížit.Na vláknu fotografie a mapy jsou od Waja super mapky.Je tam dobře viditelná jeskyně nad Gromin Dolcem.Zatím co jsem se poptávala, tak nikdo nemá zkušenost jak to tam vypadá.To by mě taky zajímalo.

Asi je to všeobecně známé ale třeba někdo neví,Pro děti a i dospělé jsou k vidění pěkně ryby všech velikostí i druhů pod restaurací v Sv.Nedjelji.Je to restaurace Bilo Iglo a před barem se sejde po schůdkách do sklepa kde mají uložené vinné sudy a je tam okénko do venkovního prostoru kde pravděpodobně mají čerstvé rybky pro kuchyň.Jsem v práci a tak foto nebude.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2011 07:27
O Medvid bad se pise tady www.ihvar.cz/zavala/vylety.html Stozar el. vedeni je videt od silnice a je tam i misto na zaparkovani.Dnes se mi zase zdalo o Hvaru,uz se nemuzu dockat...Jeste by me Vranko zajimalo,kdy jsou foceny ta fota plazi,nejsou tam zadni lide,to se malokdy postesti.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2011 09:13
Díky člunu jsme letos probádali mnoho plážiček, hlavně ve směru od ID na Zavalu a dál. Je tam mnoho kouzelných míst. Ke konci dovolené jsme tam už i utíkali před zaplněností v ID. Oblíbili jsme si jednu plážičku, viz foto. Nevím, jestli má nějaké kméno. Hledal jsem, jestli má přístup z pevniny a nic jsem nenašel, takže asi jen z vody. Tolik hvězdic, co tam bylo, že jsme museli dávat bacha, kam šlapem. [img7chybny-odkaz-rajced0703] [img7chybny-odkaz-rajced0703] [img7chybny-odkaz-rajced0703] [img7chybny-odkaz-rajced0703] [img7chybny-odkaz-rajced0703]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2011 11:35
Zdravím Hvaráky,
strávili jsme v srpnu na Hvaru nádherných 25 dní. Počasí bylo super, obzvlášť v první polovině dovolené byly pro nás ideální teploty, které nepřesahovaly 30 stupňů, neustále svítilo sluníčko, nebe naprosto bez mráčků, moříčko krásně vyhřáté. Foukal mírný teplý vánek, který nám zpříjemňoval naše cesty po ostrově. Letos jsme toho projeli opravdu hodně. Absolvovali jsme mojí vysněnou protipožární cestu ze Sv. Nedjelje k zátoce Dubovica, projeli jsme tunelem směrem ke Stari Gradu a napojili jsme se na starou cestu přes Selcu, Grablje a Brusje (úžasné výhledy na políčka a krajinu), pak jsme pokračovali směrem do Hvaru. Při našich cestách jsme si prošli opuštěnou starobylou osadu Humac, asi 7km od Jelsy, jako každý rok jsme navštívili městečka Stari Grad, Vrbosku a Jelsu. Poslední týden našeho pobytu se však teploty šplhaly na sluníčku ke 48 stupňům, ani větřík nás už neochladil, takže jsme raději zůstávali ponořeni do krásně čistého moře.

Jak píše Vranka, v restauraci ve Sv. Nedjelji z vinného sklepa je výhled do podmořského akvária s množstvím různých ryb.
Mám velké množství fotek z celého Hvaru, ale chvilku bude trvat, než to trochu zpracuji.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2011 12:55
Ahoj, zdravím všechny přátele Hvaru i Ti co se tam chystají.
Naše rodinka byla v Ivan Dolac letos poprvé a strašně moc se nám tam líbilo.
Nejsme zvyklí být celý den u moře, takže jsme projeli všechna městečka,
prozkoumali odlehlé plážičky, protipožární cestu ze Svete Nedelje jsme absolovali
také a byl to fakt zážitek, hlavně když jsme se míjeli s transitem, či když nás předjížděl
spěchající domácí. Na to myslím dlouho nezapomeneme.
Ubytovaní jsme byli v apartmánu Lancek u Stjepka Carice a byli jsem moc spokojení.
Posílám odkaz s fotkami z apartmánu a okolí.
Ahoj
[pajkrtchybny-odkaz-rajceIvan_Dolac_2011_apartmany_Lancek]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 08. 2011 21:38
Kto ho stretol:-)
Princ Harry žúroval na Hvare
[tivi.cas.sk]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 08. 2011 06:02
Michalhk to je ono,Vidím ten stožár úplně před očima.Tu poznámku o pláži jsem četla již dříve a opět se potvrzuje jak člověk nevidí to co má přímo před očima.
Pláž pod Gromin Dolcem je focená někdy okolo šesté večerní.To už se všichni pomalu odebrali pryč.Nesvítí tam totiž dlouho slunce, protože je v takovém zákrytu toho svahu nad ní a i na tu západní stranu není příliž otevřená.Myslím ale že to vůbec nevadí.Lidí tam bylo asi tak do třiceti i s náma.Poblíž jsou asi tři obydlí a taky v zatáčce na silničce nás parkovalo více.
Pokud by někdo chtěl asi klidnější místo zdá se mi,že na jižní straně by to mohl být Bojanič Bad.Není tam sice pláž jen taková pidi ale dá se na kamenech.Je tam jen pár apartmánů.U mola tam svítí slunce hodně dlouho.Dalo by se tam asi bez problémů i s pejsky.Ale to jsou jen letmé postřehy. Romantika to není ale je tam pěkně.
Postupně přidám i jiná místa ale nyní nelze,
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2011 20:25
Dobrý večer.
Zmíním se ještě o zátoce zde né moc zmiňované. Jedná se o zátoku Žukova. Cesta jednoduchá, ze Stari Gradu za obchodem směrem víska Rudine. V Rudine odbočit vlevo, směr poloostrov Kabal. Silnička vede asfaltová šíře tak pro dvě kola. Není to tak hrozné. Parkování pod sloupem vysokého napětí. Vlevo chodníček do zátoky směrem ke Stari Gradu, vpravo směr Žukova.
Samotná zátoka je hodně členitá, břehy kamenité, jen při ústí chodníčku mlá kamenitá plážička. Ta byla lehce zanesená smetím, jak přírodním, tak lidským. Celá zátoka je zajímavá, ale je spíše syrovějšího rázu. Dá se ale ležet na obřích přírodních placatých šutrech. Do vody určitě boty. Je úplně jiná, než pláže jižní strany ostrova, ale má své kouzlo. Oběhla jsem ji téměř celou pobřežím a přikládám fotky. Protější Brač je krásně vidět a do zátoky zajíždí hodně soukromých lodí.
[img855.imageshack.us] [img847.imageshack.us] [img580.imageshack.us] [img193.imageshack.us] [img15.imageshack.us] [img263.imageshack.us] [img847.imageshack.us]
Poslední fotka je pohled z chodníčku při scházení,druhá je pláž při ústí chodníčku,ostatní jsou pohledy na jednotlivé části zátoky.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2011 21:57
vranka, neříká se zátoce "modrá laguna"? Před mnoha lety jsem tam byla a tvé foto mi to trochu připomíná.Tenkrát nás tam bylo celkem asi 10 lidí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alesim (01. 09. 2011 22:10).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 09. 2011 22:05
XXX



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (17. 08. 2018 16:04).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 09. 2011 07:31
Pořád lepší ....než aby ji dal dovolenou NAVŽDY a nebo néééééééééé
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 153
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.