Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2018 11:12
Bessymu nejde ani tak o peníze. Má strach jet s tou lodí do Sučuraje. Moc zatáček.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2018 11:27
... jednou za čas musím dát Ajaxovi ... za pravdu ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2018 12:05
Tak jak vidět, každý to bere jinak, mě vyšlo že 1000,- na jednu cestu rozdíl, když počítám vše, ale hlavně jde o bezpečnost, jiné je to s osobákem a jiné s krabicí, píšete že cesta je opravená, alespoň to nejhorší, tak možná jednou tak a zpátky jinak, ať je veselo, tak všem krásnou dovču a pokud někdo taky jedete s obytňákem, dejte vědět.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2018 15:10
Včera jsem opomenul sdělit jednu zdánlivě nepodstatnou, ale závažnou informaci. Čerpačka Bago u Jelsy směr na Vrbosku je v kompletní rekonstrukci a zavřená. Dle mého letmého pohledu to nevypadá po remodelingu na čerpačku, ale něcom jiného, uvidíme. Tudíž k dispozici v této lokalitě pouze INA v Jelse. Tam je to ale těsné a nedovedu si představit tankovat tam vlek s lodí.Snad to tedy někomu pomůže.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2018 21:52
Fousku, viděl jsem tam i běžně tankovat autobusy.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2018 07:44
... Aleši, díky ... důležitá ... i když blbá zpráva ...
1) tzn. s lodí cestou ze St. Gradu natankovat už ve Vrbošce, (jak na INA tankují lodě), otázka zní, jestli mohu ve Vrbošce přejet hlavní most a pak těch 300 metrů po nábřeží k čerpačce ... přece nepojedu do Vrbošky zadem z Jelsy ... ale přes most byl zákaz pokud vzpomínám ...
nebo 2) v Jelse do kanystrů ...
ale nejpravděpodobněji asi udělám to ... 3) že tu Inu ... v Jelse vytočím ... yawning smiley

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2018 08:22
Do Vrbosky do maríny zajedeš snadno. Po odbočení z hlavní na Vrbosku, je mezi polema odbočka doprava, tuším, že je na křižovatce zrcadlo a dojedeš do maríny, čerpačka je kousek vpravo. Kudy by asi jezdili ke spouštěcímu jeřábu? Ono to chce taky občas zvednout zádel z pláže a po ostrově se trochu podívatsmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2018 11:22
... no to máš pravdu ... jak by se jezdilo k jeřábu ... drinking smiley
fakt je, že to mám prošláplý kolem toho opevněného kostela i druhou stranu nad hasičama ... má to projetý z Jelsy do Vrbosky ... ale ten příjezd z Vrbosky, polama jsem ještě nenastudoval (jezdím až do centra, kolem konoby Lem a oslíků na parkoviště u houpaček)) ... prostě mě to dřív nenutkalo, šmajdat polňačkou do malých "Benátek" ... to jsem spíš fotil brablence, jak lezou po zdi ...

Michale, díky ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2018 13:26
Já po Hvaru jsem vždy výletil bez jakéhokoliv plánu, prostě někde byla odbočka, tak jsem do ní zajel. Takhle jsem se možná podíval i do míst, o kterých mnoho domácích ani neví. Pravda, někdy byl problém se vrátit zpět, už jsem couval dva km do prudkého kopce, protože se nebylo kde otočit. Spojka byla cítit snad až ve Splitu. A dekl pod motorem by mohl taky vyprávět.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 07. 2018 16:40
Proto jsem to uvedl. Bus se v Jelse otočí za zákazem u Studenacu, ale motej se tam s 6m vlekem.Snad se zkusit domluvit s obsluhou, aby na chvilku spustila ten válec, borec se tam poflakuje u zídky parku. Jedině pak doleva ke škole a tam pod kopcem sjet tou prašnou cestou na parking. Kolik tam ovšem bude místa....Stáčet se u čerpačky do protisměru, no nevím, zase tak moc místa tam není.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2018 19:23
A nebo odpřáhnout vlek na parkovišti po pravé straně kousek před masnou, natankovat a zase zapřáhnout. Parkoviště je hlídané. Je tam maník v budce- teda alespoň vloni to tak bylo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gina (12. 07. 2018 19:24).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2018 14:46
To je právě to, co Bessy nepotřebuje, anžto míní natankovat právě do člunu. Jedině v případě prodloužení hadice k pistoli na vzdálenost INA - Mesnica.grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2018 15:35
Borec v budce na travnatem parkovišti před mastnou v Jelse byl přítomen a to jsou tam i závory (zdvizene). Na pidipumpe jsem kdysi viděl otočit i kamion s vlekem, ale už si nepamatuji jak to dokázal. Ta velká pumpa za Jelsou je asi zrušena.Můj mlsny krám papa vysoceoktanovy benzín a mám díky inteligentnimu palivomeru (ukazuje ne stav paliva ale spíš kdy si myslí, že palivo dojde dle stylu jízdy) dojezdovou uzkost.
...
S lodí či obytnakem bych určitě z Drveniku nejel. Zacatk cesty je stále stejný jen přibyla svodidla, což na mne působí, jako by cesta byla ještě užší než předchozí varianta zeď nad propasti. Spravene je to až za Polici (Zastrziste).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2018 21:39
Tradiční Ribarski večer v Ivan Dolac bude v úterý 17.července, máme tuto informaci od Kristina Caric.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 07. 2018 21:41
... tak po několika změnách mám na "kuli" ... celolaminátový 5.5 m Invader / 115 Hp ... nádrž má hrdlo z boku a díky podvozku, na kterém je loď ... je hrdlo o 40 cm výše ... jinak stejný, jak když člověk přijede na čerpačku tankovat osobák ... pro sichr beru 20 litrový kanystr ... hlavní nádrž, 80 litrů Natural95 už je ale "za český" ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (13. 07. 2018 21:58).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2018 00:48
ekin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tradiční Ribarski večer v Ivan Dolac bude v úterý
> 17.července, máme tuto informaci od Kristina
> Caric.


ribarska vecer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2018 18:46
Bessy, ty budeš nakonec jak nadměrný náklad. Potáhneš pomalu Titanic.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2018 23:29
Upřesňuji informace k výše uvedenému od domácího. Zmíněná čerpačka na cestě z Jelsy směr Vrboska bude uvedena do provozu jako INA a stejnojmenná v Jelse bude uzavřena z ekologického / ropné průsaky/ a požárně bezpečnostního hlediska. Očekáváno letos na podzim, takže příští rok již jen tady.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 07. 2018 23:27
... včera příjezd ze Splitu do St.Gradu v 03:30 ... a už začíná odpočet dovolené v opačném gardu ... drinking smiley
teď trochu retra ... starý Goričan (HU/HR) hladký průjezd a na Lučku jen ti, kdo jeli od moře ...
Vyškov/přístav Split (přes Čabajstán) cca 14 hodin (po prvé s lodí "na kuli" ) ... průjezd přes Pitve i tunel na 1* díky tomu, že v noci vidíte i toho, kdo je za zatáčkou ... v I.D. asi 30 minutový nácvik couvaní po tmě, se soupravou v uličce, co je napříč od Jitky, v původní snaze dostat se ke splavu u Jureho (všude auta) ... pak cca do 08:00 chrupec v autě na velkém parkovišti v Ivan Dolacu, tam jsem nechal loď ... po rekognoskaci terénu ve dne, někdy kolem 08:30 už bylo možno dávat věci do ledničky na apt. ...
... kde se vzal, tu se vzal, objevil se "Pero" ze Slávinky ... ten mi pomohl dostat člun na vodu pod Slávinkou a kolem 16:00 už jsme kroužili kolem Lukavců ...
... zatím spokojenost ... slunka dostatek, teplota vody ideál ... večer je ohromně užitečný Panthenol spray ... zítra se těším na steak z tuňáka na rybářské noci ...

... zdravíme ze slunečného Hvaru ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2018 00:28
Už jsem si říkal, jestli si z lodi neudělal někde cestou stavebnici. Na sms žádná reakce, asi mu ve vězení mobil odebralismiling smiley
Tak si to tam užívej a podávej info, hlavně z plavby.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2018 13:48
Dotaz pro znalce ID. Byl jsem v ID dvakrát a teď se chystáme v srpnu. Má smysl brát nafukovací kajak? Jen pro jízdy opravdu podél pobřeží, ale nevím jak to vypadá s proudy a podobně. Pokud máte někdo zkušenost poraďte případně na co dát pozor a kam se vydat?
Děkuji předem za informace.

Zdeněk
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2018 15:48
Raz som to skúšal Mildovým nafukovacím člnom. Fúkalo slušne a napriek enormnej snahe to nešlo. Prítmní fóristi sa na brehu nasmiali. Druhá vec, nenechať bez uviazania, držania a pod. Riziko je, že nájdeš o poriadny kus ďalej, alebo vôbec nie. Aj to som tu už písal. Ak trafíš slabý vietor alebo bezvetrie, tak všetko čo som napísal je nanič.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (17. 07. 2018 21:54).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2018 19:00
Jezdil jsem tento rok na paddleboardu a také na kajaku, ve větru tam až takový rozdíl není, ale jezdit ve větru na nafukovacím člunu je sakra makačka, o nějakém kochání nemůže být řeč, jak píše Eifel. Vyzkoušel jsem to v zátoce minulý rok.
Pokud bude foukat jen aby se neřeklo, tak na kajaku paráda, pokud máš volné místo v autě, tak bych si ho vzal, ráno a v podvečer bývá bezvětří, takže i tak se dá.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2018 12:00
Poradil by někdo který z těchto dvou?

[www.hawaj.cz]

[www.manvel.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2018 13:29
č.2 vypadá pevnejšie, vyššia nosnost..
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 07. 2018 17:36
… a týden je v …

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 07. 2018 22:45
Nekecaj ešte som len prišiel. hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 07. 2018 14:19
Tento rok jsme krome jizniho pobrezi zkusili i sever za Hvarem, coz se ukazalo jako omyl. Ale vrcholem vseho byla navsteva restaurace v sousedni zatoce Lozna pod Brusje. Hypermarketove levne flaskove pivo ala Lidl za 50 kun a maly talirek nakrajeneho melounu s nekolika bobulkami boruvek, ozdobeny par listky maty za 60 kun v dobe, kdy kilo melounu ve meste Hvar stalo 8 kun. Navic jsme perzonal v prazdne restauraci viditelne obtezovali a odmitali komunikovat jinak nez anglictinou (ceny ne smluvni, ale na jidelnim listku). Potrebovali jsme na wifi, pro vysvetleni, proc jsme se rovnou neotocili. Dalsi vetsi zatoka Jagodna je uplne privat, byli jsme ubytovani v Zastupaci a tam byly zase jine problemy, typu, ze do sousedniho apartmanu se dalo dojet autem, takze bylo zaparkovane 5metru od naseho, ale to byl jiny majitel, na nas zbyla krkolomna kozi stezka cca 150m, coz je prijatelne, kdyz se clovek jde okoupat do nejake skryte zatoky, ale rozhodne ne, kdyz to ma absolvovat 18 krat pri prenaseni zavazadel, totez pristup z druhe strany, taky asfaltka, ale taky privat. Takove mezisousedske vztahy a platily i pro domaci. Synek si nalozil na ramena lodni motor a vyklusal to nahoru. Manzelka nedokazala ani vytlacit bicykl. Domaci byli sice super, ale tohle uz nikdy. Ale zakladna na cyklovylety na Nikolu ci pevnost nad Hvarem a ty sotoliny uvnitr to byla dobra, More mi tak pekne neprijde jako na jihu. V restauraci na hrebeni na stare ceste pri vyprave na Nikolu mne taky nasrali. Rybi polivku po zkusenostech s osolenou vodou si uz davno v Chorvatsku nedavam. Zkusil jsem rajskou, mivavaji ji dobrou, no to sice maji, ale donesli detskou porci, par zlicek v male misticce, at se ti hajzlove zalknou.
...
Na druhou stranu v Sucuraji u bicyklu je to super, mozna ten sever kazi ta blizkost mesta Hvaru. Vylet lodi na Vis, chybela cena a borec se na opakovany dotaz stale tvari nechapave. A na jeho blaboly typu fishpiknik jsem trpelive opakovali Molim Price. 390 a jestli jse cesi tak jen 350, se nakonec nechal presvedcit sdelit tajemstvi :-)
...
V Srbsku je jiny svet, prinesli polivku, celou misu huste teleci polivky, cca pet velkych taliru za par susnu, ochota, uplne jinej svet, snidane, pani domaci nam kazde rano napekla cerstve slane pecivo. Bohuzel uzi ta Bosna uz je zlumpacena. Ale more nemaji, i tak se pristi rok posunu vic na Balkan a z Hvaru jen osvedcene misto na jihu (po devate, pokud se doziji)
...
Sretan put



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (23. 07. 2018 14:21).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 07. 2018 10:02
Zrovna tyhle 2 nafukovací kajaky jsem viděl na Korčule v provozu. Kajak 1. zelený - nižší a stabilnější, evidentně se majitelům dobře nastupovalo,
ten druhý - vyšší -nastupovali několikrát, mnohem méně stabilní, ale zase si více užili moře.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 07. 2018 23:12
Prší tady víc než doma, no vykoupeme se a doma se zahřeju sad smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.