Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 05. 2018 08:29
Mirus díky, tak to se těsně mineme, škoda.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 05. 2018 11:35
Ahoj Hvaráci, po delším odmlčení se opět vracím do fóra. Sice jsem občas sledoval, co se děje a co je nového v "klubu", ale nějak mně nebralo hlásit se a reagovat. Až teď, co jsem zjistil, že se na Hvar a právě do Ivan Dolace také vrací Jared. Zavzpomínal jsem, jak jsme společně pokořili Sv. Nikolu nebo objevovali zátoku Lučiště. Ale to bylo v dobách, kdy se na Lučiště chodilo ještě oslí stezkou. Možná někteří z vás také vzpomínají, jak se zakládal "FANKLUB JITKA". Trochu jsme od té doby zestárli, ale o to víc máme zkušeností a hlavně pořád nás baví jezdit na Hvar a právě sem na tu nádhernou jižní stranu ostrova. Zdravím všechny, zdravím Jitku v ID a už mám zase cestovní horečku, i když jedeme až v polovině srpna. Sice ne do Ivan Dolce, ale kousek vedle do Jagodni. Letos už po 18. Ještě dva ročníky a máme jubileum 20.
Takže, kdo jedete na Hvar a nejen vám, ale všem, kteří máte namířeno k Jadranu, přeji hlavně šťastnou cestu, prima počasí a dobrou náladu. Franta PM.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 05. 2018 19:54
Tenkrat to byla Fando jedna z nasich nejlepsich dovolenych a porad zustava!!
Je dobre, ze jsi se sem na forum vratil a prispejes svymi bohatymi zkusenostmi a postrehy.
A na osli stezku s lehatkama a dalsima vecma co jsme nesli v rukach se proste neda zapomenoutsmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 05. 2018 20:38
Teď už se dá na Lučišče dojet autem, ale ještě nikdy jsme to neudělali... z nostalgie stále parkujeme nahoře u vinařství Zlatan otok a vydáváme se pěšky po nové cestě k zátoce... Je to pohodlnější, možná i bezpečnější, ale "oslostráda" je nezapomenutelná a pořád vzpomínáme smiling smiley
Dva roky nucené pauzy byly děsné, tak snad zase letos...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 05. 2018 22:09
... ten čas letí jak Pendolíno ... Hvar 2015 ... smoking smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 05. 2018 07:49
Ahoj Petře,

čas thumbs down, fotky thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 05. 2018 11:45
Pěkný fotky a pěkný vzpomínky Bessy.
Budu hledat ve svém archivu a něco málo přihodím.
Franta PM
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 05. 2018 08:40
... Květko ... je to vonááá ? smoking smiley

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 05. 2018 13:25
Vojtův červený drak v akcismiling smiley Tehdá byla ještě požární cesta lepší jak naše D1. Těď už je hodně vymlácená. A hlavně, od doby, co mám nafukovací gumu s motorem, zajížděl jsem tam po vodě.
Dobrá vzpomínka na Jareda: seděli jsme s Ajaxem ve slavince u piva, když se u stolu objevil pořádnej chasník a jestli není náhodou Ajax Ajaxem. Později Jardova polovička prozradila, že si musel dát na baru něco na kuráž, aby nás oslovil. My jeli druhý den domů, takže jsme se už pak neviděli.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 05. 2018 17:41
S Jaredem jsme pak strávili super zbytek dovolené.thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 05. 2018 19:33
Jj kluci to byl drak.
Vloni se mi moc nevedlo(viz foto),tak doufám,že letos dopadnu líp.....smileys with beer

[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 05. 2018 20:28
... sapristy, copak že Renda trucoval ... ? ... omyl v palivu ? ...
pamatuješ na ten maraton, Váš balkon, náš balkon, u Ajaxe, ke Kvetace ... Tys podával hruškovicu aji s hruškama ... to se míchalo palivo drinking smiley
... asi opráším a nahodím zašlou galerii ... ještě že byla při příjezdu Ajaxe přítomna zdravotní služba a Valašská kapačka skupiny S ... pro Karla, který do té doby nevěděl, že se dá se 406kou projet půldruhýho kilometru dlouhé důlní dílo o průměru 2,5 metru ...
byla okamžitá aplikace otázka života ...


smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (28. 05. 2018 22:45).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 06:33
Srandičky?thumbs up smiley Už se to krátí.hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 07:42
No joo Petře to jsme ještě byly mladí a krásní......thumbs up smiley,
teď už jsme jenom krááásnííí...spinning smiley sticking its tongue out.



[www.rajce.net]


A tenkrát jsme klidně tři dny pily a jeden den nám bylo blbě.
A teď jeden den pijem a nejmíň tři dny je mi blbě.....drinking smiley


[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 09:54
... Vojto a co ten Renda ... plechy vypadají dobře ...
se mu nechtělo ?

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 12:07
Ještě že na té první fotce nejsem.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 12:36
Jak to že nééé já tě vidím....drinking smiley


[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 18:47
Tato cesta na Lučiště je již také historie, letos bude rozšířená na 6 m a příští rok má být položen asfalt. Bude to konec jednoho krásného místacool smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 05. 2018 20:44
To je přesně podle hesla naší domácí z Visu: Jdeme přece stále dále a dopředu.
Jen ty nevratné ztráty.angry smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 05. 2018 11:44
Takže končí poslední regulační faktor - tunel Pitve, mimochodem kdo jím nejel nezná Hvar, autobusy s turisty zaplaví vesničky, už tak přeplněné oproti letům minulým a na plážích budou pořadníky. Je to logické vyústění rozvoje turistického ruchu v Chorvatsku a levnější varianta než nový tunel v Pitve, který chtěli budovat vedle starého. Nicméně dovolená např. v ID ztratí zbytky svého kouzla. Je to škoda pro nás turisty, ale přirozený běh věcí. Na druhé straně až arabský svět pochopí, že budování hotelů pro turisty na březích Středozemního moře je lukrativnější byznys než vraždění souseda, bude zase v Chorvatsku volněji a i levněji.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 05. 2018 14:02
Autobusy přinesou výstavbu penzionů a hotelů na jižní straně, budou se budovat nové pláže. Mě už zvedly opravy a rozšiřování silnice od Sučuraje, poté i nová silnice před Jelsou. Už chybí to kouzlo. I nová silnice z SG do Hvaru je jaksi navíc. Naštěstí se tím vyprázdnila stará silnice do města Hvaru a člověk tam sotva potká auto a může si jí patřičně užít. Teď ještě letiště a je hotovo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 05. 2018 16:05
Jo to v roce 2008 to tam byla ještě pohodička.....smoking smiley


[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 09:19
Moje první návštěva ID před xx lety začátkem června. Domácích, kteří uklízeli baráky a připravovali je na sezónu, bylo pomalu více jak hostů. Když se šel člověk projít, připadal si jak ve městě duchů, všude pusto. Na hlavní pláž bylo možné přijít kdykoliv v průběhu dne a udělat si ležení v první lajně u vody. Prázdno. Večer v kiosku vždy volné sezení v první lajně k moři, takže kopyta na zídku, půllitránek v ruce a kochačka. Každým rokem bylo ale hůře, přibývalo v červnu hodně školou pivinných dětí, samozřejmě i dospěláků. Moje předloňská dovolená z kraje července, protože mladej začal chodit do školy, byla i poslední. Připadal jsem si jak na Karlově mostě v sezóně. Slavinka narvaná k prasknutí, v kiosku si nebylo kam sednout a při korzování aby si člověk razil cestu lokty. O hlavní pláži ani nemluvím, už tak od desáté místa jen na stojáka. Dopackáno i zřízením parkoviště, takže hodně lidí i zajíždí z okolí. Holt časy se mění, dříve klidná pěkná místa jsou proflíklá a pod větším tlakem turistů.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 12:22
A to je tím jak to všichni chválí a doporučují.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 12:44
Michale, podepisuji vše, co jsi napsal. My jezdíme do ID od roku 2005, letos už tam budeme po devatenácté. Mění se plno věcí, romantika se vytrácí a kdo jí chce stále na tomto místě zažívat, musí dělat hodně ústupků a je to to stále komplikovanější. Asi to je všechno přirozený vývoj, domácí jsou z turistů živi a vidí to jinak. Zatím to ale nepřerostlo k tomu, že budeme jezdit jinam. Aspoň jednou za rok tam prostě musíme být a je jedno kdy. Začínali jsme jezdit v červnu a to, jak jsme to zažili my, to už se nikdy nevrátí.

Sami na pláži Podnožica - červen 2006

Pláž Paklina červen 2006

Takže koupání v ID v sezóně řešíme stejně jako domácí, to znamená, že s ručníkem pod Arpinu, smočit se a zpět do apartmánu na víno smileys with beer. Na pláž mezi ty davy by mě už nikdo nedostal. Stačí mi to panoptikum když je Ribarska večera. Jinak na celý den vyjíždíme autem na jiné pláže, kde i v sezóně býváme sami. Loni jsme dovolenou v létě vyřešili pobyty na několika místech, na Hvaru jsme se také stavili a bylo to fajn. Letos to bude podobné, budeme na třech místech v Bosně, pak týden v ID a cestou do Čech dáme ještě termály v Maďarsku. Když nám to časově vyjde, třeba dopadne ID i mimo sezónu, kdy tam nikdo není a to je právě to pro nás nejlepší.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 13:16
Jo, Michale, byl si vlastně náš "školitel", když jsme tam byli poprvé. Mladej byl ještě v golfáči kočárku. Za měsíc vezme vízo jako "ukončený" třeťák. Letí to.
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 13:54
Jak vás tady sleduji, vážení, tak to mě působí jako účínné protilátky proti hvarce eye rolling smiley na Hvaru jsme byli zatím dvakrát (když nepočítám zastávky s jachtou Silva), jednou v zátoce Ladjena, to bylo super a pak jednou v Zavale. Zdá se, že hvarku jsme zatím nechytli. Proti ní začalo působit už rozšiřování silnice ze Sučuraje do SG, teď čtu o konci tunelu Pitve... brr!
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 14:32
To o tom tunelu jste vzali kde? To se bude budovat něco nového?
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 15:55
Tady: [forum.ihvar.cz]

Nevím, odkud to má kolega Marabu, ale jeho příspěvek jsem pochopil tak, že tunel bude nahrazen jinou silnicí?

Jinak jsem zatím vygooglil jen zprávu o asfaltování: [www.dalmacijadanas.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (31. 05. 2018 16:02).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 05. 2018 16:09
... tunel "myší díra" nekončí ... je obava, aby se to neotevřelo z druhé strany, po dříve požární cestě, která se má "prý" (kdy ?) rozšířit na 6 metrů ... a tedy zprůchodnit Ivan Dolac a dědiny kolem od Hvaru po pobřeží ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.