Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 04. 2018 09:18
Nezbývá než uvázat a čekat,než ti někdo přijde ve škipetarštině vynadat. Chápu,že každá bóje je nějakého "Cariče",ovšem podepsané nejsou...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 04. 2018 14:06
Některé jsou...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 04. 2018 14:38
Přeji hezký den všem, v ID se místní dobře znají, zpola jsou všichni příbuzní(a všichni rozumí česky), takže za domácím a poprosit jej o místo u nějaké bójky.Každý apartmán má svého majitele a ten to obvykle zařídí i zdánlivě bezprizorní bójky mají své majitele. U Slávinky bych člun nahoru netahal,strašně to tam klouže. S člunem jezdíme od roku 2012, vždy vydržel u bójky i za bouře. Také předpokládám, že bójka která někomu patří bude taky dobře uvázaná. I tak si člun vážu na 2 lana na lano pod bójkou a na boky dám fendry (ty se před cestou sfouknou) a nevadí ani člun vedle.Hezkou dovolenou v ID.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 11:25
Přijedeme 24.6. Mám i domluvené místo na člun, sice 30e, ale myslím, že za ten klid to stojí. Myslím, že to vyjde i na dvě pivkahot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 15:01
Dotaz na znalce ID.: Pro ryby jezdím tradičně brzy ráno na rybí trh do Jelsy.Někde jsem zachytl informaci,že i v ID se dají koupit (občas) ryby aj.. ví o tom někdo něco ? děkuji
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 15:41
... někdy se dají koupit ryby, které z Jelsy doveze dodávka ... na plácek u veřejné telef. budky u Slávinky,
někdy přijede menší loď s rybami k molu u Jureho (půjčovna šlapadel) ...
u obou prodejců přesný čas nevím ... chce se zeptat místních ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 17:03
Je na Hvaru LPG?hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 17:13
Tak ten jsem tam neviděl, ale možná se mýlím. Nebo vylepšili nabídku?

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 17:37
LPG tam není.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 17:47
Nevadí, doberu ve Splitu a na Hvaru mi to bude stačit. Nádrž mám na 52l. Dík za info
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 19:51
V jakém voze?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 04. 2018 21:11
Hyundai elantra 1.6. Samozřejmě, že natočím cca 44l. Hurá Kometa
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 04. 2018 21:01
Tak jsem měl pravdu s LPG.Ještě mám pamatováka. Také tankuji plnou na Kozjaku a vydrží do půlky cesty domů. V Jelse pouze benzin do člunu a to většinou na čerpačce Bani za Jelsou.
Jinak jsem na Kometě včera byl pod kotlem, ale herně nic moc. Jakoby uměle chtěli prodlužit.....

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 04. 2018 08:10
Kozjak je myšleno jako v Záhřebu?hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 04. 2018 10:24
Odmoriště Kozjak nad Splitem.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 04. 2018 11:33
... na Hvaru, před Jelsou ve směru od St. Gradu (jak píše Fous) .taky tankuji ... jednak diesel do auta a taky do kanystru benzin pro loď ... tam totiž mají i benzin 98 (do lodní Hondy jsem dával pro sichr lepší benzin) ...
... a malá zkušenost na uvedené čerpačce ... před časem jsem tam natankoval za 400,- HRK a na kase omylem položil 500,- HRK ...
nečekal jsem a šel k autu, když v tom čerpadlář nechal zákazníky zákazníkama, vyběhl ven a vrátil mi sto kun ...
... no, letos to asi vypadá na delší zdržení, pač se bude muset sundat plachta ze člunu, natankovat do hlavní nádrže a taky náhradní kanystry ...
jinak jsou čerpací stanice přímo do lodí na vodě ... ve Vrbosce a ve městě Hvar ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 04. 2018 12:15).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 04. 2018 12:10
Dohodli jsme se doma, že to švihneme do Splitu tahem a pak na trajekt do Gradu. Od nás je to nějakých 800 km, takže se to dá. Taky jsem přemýšlel o nějakém přespání, ale nemá to smysl. hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 04. 2018 22:38
Inak Bessy pekná skúsenosť. Mám aj také, ale skôr s dobrými domácimi, ale z roka na rok mám pocit, že Chorváti začínajú byť rozmaznaní dopytom a takéto správanie je už skôr výnimkou. Viackrát mi naúčtovali viac, ale tak v rámci normy. Raz sa mi však stalo, že na moju žiadosť o račun len odpoveď što račun a smiech. Aby som sa vrátil k téme, začiatkom mája valím do Chorvátska a nenechám si ujsť svježu ribu v konobe Ringo na nádhernom Hvare.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 04. 2018 13:05
Já tvrdím, že co kus to originál. Osobně nemám žádné špatné zkušenosti s Chorvaty. Co jsme byli kdy ubytováni s manželkou v apartmánech nemůžu říci ani půl slova. Některé věci se letos zdraží, viz prohlídka Plitvic a myslím, že i Paklenica, ale holt buď jim to dám nebo ne. Pro mě je stále hlavní prioritou moře. Kdyby bylo v Česku, tak do Chorvatska zajedu možná jednou na kukandu a je to. Na Hvaru jsem byl loni, byl jsem se podívat i v ID. Vykoupali jsme se a jeli dál. Co mně trochu naštvalo, nemohl jsem se vysprchovat , protože nějak nejela sprcha i když jsem ji nakrmil požadovanou mincí. Naštěstí bylo vedro, tím pádem jsem nevěděl, jestli jsem slanej z moře nebo potu.hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2018 11:42
Zdravím všechny, tak za 51 dní vyrážíme směr Ivan Dolac, letos nás tam čeká doufejme krásných 18 dní.
Těšíme se celá rodina. Přeji všem krásnou dovolenou.smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2018 11:56
... ať Vám to vyjde ... drinking smiley
měl by tam být Mildous, vedle v Zavale Fous a zřejmě i někdo další ... my (pokud to teda vyjde) se budeme pohybovat spíše na vodě ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2018 12:08
Díky,
koukal jsem, že tam taky budete Bessy. Nás tam letos bude celkem velká banda, přijedou kamarádi ze Vsetína, z Jičína a my ze západu Čech. Určitě se potkáme na pláži a nebo ve Slávincesmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 05. 2018 12:40
grinning smiley ... tak to bude hučet jako v úle ... ve Slávince a nejbližším okolí ... U Toma, vedle rozcestí nahoře ... nemělo by se zapomenout ani na "novou" konobu nahoře u cesty ve směru na Sv. Nedjelju ... pochopitelně nevynechat "Ribarski većer" ...
... ještě že sem dostal alcotester ... nechci přijít o papíry na asfaltové i vodní cesty, byť je tam povoleno 0,5 promile ...
smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (17. 05. 2018 14:30).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2018 10:19
Jak tak sleduji, aby byl čas na koupčo. No, blíží se to. Pomalu nakoupit nějakou lasičku a euroměnu, z loňska mnoho nezbylo. Doplnit kredit do ENC, registrovat dálnice SK a HU a můžeme jet. Měsíc a půl uteče.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 05. 2018 14:50
Za 29 to tam obhlédnu,thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2018 21:05
Tak my vyrážíme 29.6. ...děcka drapnou výzo a my drapnem kufry a 2 plata piva a huráááá grinning smiley Už se moc těším a jsem zvědavá, jestli teda chytnu Hvarku grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2018 21:14
Myslím, že drapnete nejenom výzo, kufry a pivo, ale i Hvarku, na to vem jed !!!
My taky v 2008 jeli jen kouknout na Jitku . . . .
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 05. 2018 21:44
My taktéž. Ze se jenom podíváme co ten Ivan Dolac je zač. No letos již po osmé. Mirus. Bala to jistí.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 05. 2018 14:23
Mirus - v jakém období tam budete?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 05. 2018 22:15
Poslední dva týdny v září, jako vždy.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.